Wybory Samorządowe - CZAS PRZEJĄĆ WŁADZĘ

Czyli wszystko to co nie mieści się w powyższych kategoriach - taki nasz mały hutniczy Hyde Park:)

Moderator: dUfio

BarteKSH
Posty: 831
Rejestracja: czw lis 25, 2004 2:51 pm

Postautor: BarteKSH » śr paź 27, 2010 8:36 pm

A mi Derlatka kojarzy się tylko z jednym... Hutnik. No i może jeszcze z szarlotką w 1949 club. Miała być bomba i dla mnie jest.

SIWY 1950
Posty: 272
Rejestracja: wt wrz 21, 2004 4:40 pm
Lokalizacja: Południe Polski..

Postautor: SIWY 1950 » śr paź 27, 2010 8:38 pm

Kurwa nie biadolic tylko głosować ,kto moze oczywiscie... :wink:
FC PORĘBA

Awatar użytkownika
Winnetou
Posty: 1975
Rejestracja: pn sie 30, 2004 8:36 pm

Postautor: Winnetou » śr paź 27, 2010 8:42 pm

BarteKSH pisze:A mi Derlatka kojarzy się tylko z jednym... Hutnik. No i może jeszcze z szarlotką w 1949 club. Miała być bomba i dla mnie jest.


A kto jeszcze oprocz mnie pamieta Pawla z dlugimi za ramiona wlosami? :D

Awatar użytkownika
birkut
Posty: 938
Rejestracja: sob lut 09, 2008 3:10 pm

Postautor: birkut » śr paź 27, 2010 9:06 pm

metal pisze:
birkut pisze:no to faktycznie bomba tylko żeby ona nie wysadziła nas.

tak jednoznaczne opowiedzenia się po którejś ze stron człowieka z zarządu spowoduje że będziemy jako klub łaczeni tylko z tą opcją polityczną.

odpuszczajac wszystkie inne sprawy na co będziemy mogli liczyć od prezydenta miasta, jeśli nie wygra Majchrowski??
na kłody rzucane pod nogi


A jak widzisz start bez posiadania własnej listy? Przecież startując z dowolnej innej listy ryzykujemy to samo.


po prostu uważam że osoby z zarządu nie powinny kandydować żeby ,jak napisał dzuhas, Nowy Hutnik, nie był upolityczniony. tak jednoznaczne związanie sie z jasąś opcja może przynies fatalne skutki.
jeśli ktoś (spoza zarządu) z kibiców Hutnika startuje to oczywiscie należy to podac i wspierac takiego kandydata.
wobec tego uważam że p. Derlatka jeśli startuje powinien zrezygnowac (zawiesić) z funkcji, mimo iż uważam ze jest to odpowiednia osoba na odpowiednim miejscu , dlatego najlepiej jakby nie kandydował 8)

zarzad powininen zadać pytania (jak napisałem w innym temacie)
kandydatom na prezydenta Krakowa co w razie zwycięstwa zamierzają zrobić w naszej sprawie.
jeśli by tylko jeden się jasno określił jego poprzeć a w razie zwycięstwa domagać się realizacji obietnic
"Zauważyłem, że wszyscy którzy popierają aborcję zdążyli się już urodzić" - Ronald Wilson Reagan
http://ofensywawolnosci.pl/ksiega-pamia ... do-ksiegi/

stazyja69
Posty: 4491
Rejestracja: pt maja 28, 2010 9:28 pm
Lokalizacja: NH

Postautor: stazyja69 » śr paź 27, 2010 9:22 pm

birkut pisze:
metal pisze:
birkut pisze:no to faktycznie bomba tylko żeby ona nie wysadziła nas.

tak jednoznaczne opowiedzenia się po którejś ze stron człowieka z zarządu spowoduje że będziemy jako klub łaczeni tylko z tą opcją polityczną.

odpuszczajac wszystkie inne sprawy na co będziemy mogli liczyć od prezydenta miasta, jeśli nie wygra Majchrowski??
na kłody rzucane pod nogi


A jak widzisz start bez posiadania własnej listy? Przecież startując z dowolnej innej listy ryzykujemy to samo.


po prostu uważam że osoby z zarządu nie powinny kandydować żeby ,jak napisał dzuhas, Nowy Hutnik, nie był upolityczniony. tak jednoznaczne związanie sie z jasąś opcja może przynies fatalne skutki.
jeśli ktoś (spoza zarządu) z kibiców Hutnika startuje to oczywiscie należy to podac i wspierac takiego kandydata.
wobec tego uważam że p. Derlatka jeśli startuje powinien zrezygnowac (zawiesić) z funkcji, mimo iż uważam ze jest to odpowiednia osoba na odpowiednim miejscu , dlatego najlepiej jakby nie kandydował 8)

zarzad powininen zadać pytania (jak napisałem w innym temacie)
kandydatom na prezydenta Krakowa co w razie zwycięstwa zamierzają zrobić w naszej sprawie.
jeśli by tylko jeden się jasno określił jego poprzeć a w razie zwycięstwa domagać się realizacji obietnic


Miałem się powstrzymać od komentarzy , ale ku mojemu zdziwieniu - mniej więcej zgadzam się z Birkutem co mi się nie często zdarza .
Mam pytania odnośnie tej sytuacji , ale poczekam aż się uspokoję . :wink:
Jednocześnie zadałem 10 osobom z forum (nieprzypadkowych) co myślą o kandydowaniu - nie chodzi mi o kandydata .
To tylko do mojej wiedzy :)

lucero
Posty: 1292
Rejestracja: sob sie 28, 2004 7:16 pm

Postautor: lucero » śr paź 27, 2010 10:25 pm

>zarzad powininen zadać pytania (jak napisałem w innym temacie)
kandydatom na prezydenta Krakowa co w razie zwycięstwa zamierzają zrobić w naszej sprawie.

Powaznie piszesz, czy tylko sobie jaja robisz?

Co zamierzaja zrobic? Obiecuja metro, to mysle ze dla nas spokojnei stadionik klasy Pasow tylko na 25 tys (tak na wszelki wypadek, jak wejdziemy do Ligi Mistrzow)

Otoz zadawanie takich pytan mozna sobie podarowac- odpowiadam, najchetniej by to miejsce zaorano, wiec nawet jak cos odpowiedza to w myslach maja proste- spierdalajcie.

moja orientacja poltyczna to jak wiadomo liberalowie- szybciej bym na Marsa musial sie wyprowadzic, niz zaglosowac na PiS. Gdyby jednak Paweł kandydował z listy PiS to trudno- zamykam oczy, posypuje glowe popiolem, zegnam sie z wieloma znajomymi, przepraszam psa i kota, nie przynaje sie w pracy, i pomimo wszystko i tak glosuje na liste PiSu. (dodatkowy plus to tylko piatka i piwko od Pennego :) )

Na szczescie opcja jest inna, nawet do przyjecia

Pawel w radzie miasta to jedyna wg mnie dla nas szansa- jak wilk będzie walczy o nasze, mysle (z calym szacunkiem) ze mocniej o wiele niz Twarog. Bedzie szansa na wiele kwesti w tym podstawowa- argument, aby Suche stawy byly dla nas otwarte, bo juz teraz sa gigantyczne klopoty, aby wymusic trening na glownym o meczu juniorów nie mowiac

Wszelkie dywagacje o upolitycznieniu sa wg mnie nieistotne, cel jest nadrzedny i nie wyobrazam sobie, aby naszymi glosami Pawel nie wszedl. Zaryzukuje stwierdzenie, iz jezeli nie bedziemy miec czlowieka w Radzie Miasta to czeka nas jedna wielka dupa przez kolejne lata.

Ja glosowac nie moge, bo mieszkam poza Huta, ale i tak pomagam glosujac na Majchra (bo to Panowie ma znaczenie) a nie na tego na kogo chcialem, gdyby Pawla na listach nie bylo

wiec mobilizacja i bez gadania :)

Piotrek
Posty: 2985
Rejestracja: wt wrz 09, 2008 4:41 pm
Lokalizacja: kur2nów

Postautor: Piotrek » śr paź 27, 2010 10:41 pm

lucero pisze:>

.....
Wszelkie dywagacje o upolitycznieniu sa wg mnie nieistotne, cel jest nadrzedny i nie wyobrazam sobie, aby naszymi glosami Pawel nie wszedl. Zaryzukuje stwierdzenie, iz jezeli nie bedziemy miec czlowieka w Radzie Miasta to czeka nas jedna wielka dupa przez kolejne lata.
.....

wiec mobilizacja i bez gadania :)


dokładnie tak samo uważam, nasz przedstawiciel w radzie miasta może nam tylko pomóc

bn
Posty: 3015
Rejestracja: pt maja 06, 2005 10:17 pm
Lokalizacja: 100% KRK

Postautor: bn » śr paź 27, 2010 10:57 pm

lucero pisze:Ja glosowac nie moge, bo mieszkam poza Huta, ale i tak pomagam glosujac na Majchra (bo to Panowie ma znaczenie)

A w jaki sposób to się łączy? Chyba, że chodzi o KWW JM?

Gumezi
Posty: 548
Rejestracja: śr wrz 14, 2005 2:46 pm
Lokalizacja: z placu

Postautor: Gumezi » śr paź 27, 2010 11:18 pm

z jednej strony nie podoba mi się ta cała sytuacja,a z drugiej strony jest to dla nas szansa.czekam na oficjalną wypowiedż naszego kandydata,kogo popiera w wyborach prezydenckich.szansa że nasz prezes wejdzie do rady miasta jest spora,tylko musimy mobilizować rodziny,znajomych,itd.głosowanie na majchrowskiego to dla mnie katorga,ale jeśli coś dzięki temu będzie miał Hutnik to elegancko wypełnię kartę do głosowania i poprę tego palanta.
my Hutnika wierni fani,z Nowej Huty chuligani

stazyja69
Posty: 4491
Rejestracja: pt maja 28, 2010 9:28 pm
Lokalizacja: NH

Postautor: stazyja69 » śr paź 27, 2010 11:49 pm

Możecie nazwać mnie świrem czy jak tam chcecie , ale wchodzenie w politykę jest ryzykowne .
Nie jestem związany z żadnym ugrupowaniem lub partią.
Oficjalne pchanie się w szpony - to prawie samobójstwo !
I nie rozchodzi się o listę z której będzie startował p. Derlatka(chociaż mnie to boli ).
Jeżeli p.Majchrowski przegra to moim skromnym zdaniem Hutnik się nie pozbiera .
Zawistnych ludzi nie brakuje , w szczególności w polityce .
Chyba że jest tak źle , że to jest jedyna szansa na przetrwanie ?
Zastanawiam się kiedy powstał pomysł kandydowania i w jakich okolicznościach .
Czy to był pomysł Stowarzyszenia , czy p.Derlatki ?
Pewnie tego nie dowiem się nigdy .
Panowie , nie miejcie do mnie dużych pretensji . Widziałem tyle politycznych porażek że głowa boli . Przekształcenia firm itd
Za wprowadzenie zamieszania - przepraszam .
PANOWIE HUTNICY DO URN , GŁOSUJCIE NA PRZEDSTAWICIELA STOWARZYSZENIA NH2010 , ale mnie tam nie będzie ( jak na razie )

Pewnie jest to jeden z paszkwili ale wklejam :

Prezydent Krakowa hojnie płaci za miejskie inwestycje

Koszty wielu miejskich inwestycji znacznie przewyższają kwoty oferowane przez wykonawców w przetargach. Podlegli prezydentowi urzędnicy tłumaczą to zwykle robotami dodatkowymi, których nie dało się wcześniej przewidzieć. Radni miejscy twierdzą, że to efekt urzędniczej niekompetencji.

Budowa miejskiego stadionu jest sztandarowym przykładem lawinowego wzrostu kosztów wydatków. Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu oszacował, że pochłonie ona 399 mln zł. Dziś wiadomo, że budowa będzie kosztowała ponad 510 mln zł.

Według odpowiedzialnego za inwestycje wiceprezydenta Tadeusza Trzmiela wzrost kosztów stadionu to efekt powiększenia go do 35 tys. miejsc na trybunach. Nic nie wspomina on jednak, ile dopłaciliśmy za fuszerki w projekcie obiektu i konieczność ich poprawiania.

Szybko urosła też cena kładki łączącej Kazimierz z Podgórzem. Początkowo miała kosztować ok. 27 mln. Ostatecznie wykonawca dostał 38 mln zł, bo urzędnicy miejscy nie przewidzieli, że konstrukcja zagrozi przybrzeżnym kamienicom i trzeba wykonać wzmocnienia.

Nie obyło się bez wyłożenia dodatkowej kasy na muzeum pod Rynkiem Głównym. Konsorcjum firm zajmujących się pracami pod płytą chciało w sumie 48,3 mln zł, ale dwa tygodnie przed otwarciem muzeum okazało się, że potrzeba dodatkowych 3,7 mln zł na zabezpieczenia przeciwpożarowe i osuszanie zawilgoconych ścian. Po przepychankach radni miasta wyłożyli dodatkowe pieniądze.
Przed faktem dokonanym radni zostali postawieni także w czasie przebudowy Małego Rynku.

Urzędnicy miejscy podpisali umowę z wykonawcą na 7,2 mln zł, bo tyle pieniędzy było w budżecie. 2,6 mln zł gmina miała dopłacić w kolejnym roku, w rzeczywistości dopłaciła ponad 4 mln zł.

Dlaczego urzędnicy nie potrafią oszacować kosztów miejskich inwestycji, a kwoty z przetargów są fikcją? - Bo nie ma osobistej odpowiedzialności urzędników za dokładne opracowanie kosztorysów prac budowlanych - nie ma wątpliwości Paweł Bystrowski, radny PO. - To świadectwo niekompetencji urzędników na którą zgadza się prezydent - dodaje.

Wiceprezydent Trzmiel nie widzi powodów do niepokoju. Przekonuje, że przy każdej inwestycji wzrost kosztów był uzasadniony i nie ma w tym winy urzędników. - Zgodnie z prawem o zamówieniach publicznych koszt robót dodatkowych może wynieść nawet do 50 proc. wartości kontraktu. Jeśli w trakcie prac okazuje się, że są one potrzebne, wykonawca wycenia ich koszt i negocjuje się cenę - dodaje wiceprezydent.

http://www.gazetakrakowska.pl/krakow/32 ... ,id,t.html

Gumezi
Posty: 548
Rejestracja: śr wrz 14, 2005 2:46 pm
Lokalizacja: z placu

Postautor: Gumezi » śr paź 27, 2010 11:56 pm

Firma: Małopolskie Stowarzyszenie Kupców i Przedsiębiorców Kraków (KRS 0000172347) od 2008-01-09 do teraz Fundacje, stowarzyszenia

1. Stanowisko: Członek Zarządu od 2008-01-09 do teraz

Firma: Stowarzyszenie Dziennikarzy Rzeczypospolitej Polskiej Warszawa (KRS 0000043110) od 2004-10-12 do teraz Fundacje, stowarzyszenia

1. Stanowisko: Członek Prezydium Zg Sdrp od 2004-10-12 do teraz

Spółdzielnia Mieszkaniowa Konfederacka - Kraków, Konfederacka 1 ...
Data rejestracji firmy w KRS: 2004-01-09Data podpisania umowy lub statutu: 1991-11-05Skład zarządu:Prezes zarządu: Sławomir Jan Pietrzyk

majchrowski dał na 1 miejsce na liście swojego ziomka karierowicza bez większych osiągnięć,ale zmiażdżymy go naszymi głosami.pytanie:kto wchodzi do RM z tej listy,jeśli wejdzie tylko jeden kandydat,ten z 1 miejsca na liście czy ten z najwiekszą liczbą głosów?
my Hutnika wierni fani,z Nowej Huty chuligani

stazyja69
Posty: 4491
Rejestracja: pt maja 28, 2010 9:28 pm
Lokalizacja: NH

Postautor: stazyja69 » czw paź 28, 2010 12:12 am

Gumezi pisze:majchrowski dał na 1 miejsce na liście swojego ziomka karierowicza bez osiągnięć,ale zmiażdżymy go naszymi głosami.pytanie:kto wchodzi do RM z tej listy,jeśli wejdzie tylko jeden kandydat,ten z 1 miejsca na liście czy ten z najwiekszą liczbą głosów?


Głowy nie położę , ale ilość głosów jest decydująca - nie miejsce na liście :wink:

lucero
Posty: 1292
Rejestracja: sob sie 28, 2004 7:16 pm

Postautor: lucero » czw paź 28, 2010 2:03 am

>Jeżeli p.Majchrowski przegra to moim skromnym zdaniem Hutnik się nie pozbiera .


A dlaczego się nie pozbiera? Zero i zero to dalej zero- odnoszę się do obecnej/przeszłej pomocy Hutnikowi przez miasto i ewentualnie przyszłej, jeżeli zajdzie taka okoliczność o jakiej piszesz.

Awatar użytkownika
BINGONH
Posty: 2802
Rejestracja: pt maja 09, 2008 8:29 pm

Postautor: BINGONH » czw paź 28, 2010 10:11 am

stazyja69 pisze:Miałem się powstrzymać od komentarzy , ale ku mojemu zdziwieniu - mniej więcej zgadzam się z Birkutem co mi się nie często zdarza .


Ku mojemu też, również się mniej więcej zgadzam z tym co napisał Birkut
Nie żebym miał coś personalnie do Pawła.
Po prostu funkcja jaka obecnie pełni nie powinna być upolityczniona

Awatar użytkownika
PennyWise
Posty: 1335
Rejestracja: pn kwie 18, 2005 2:09 pm
Lokalizacja: spod budki z piwem;]

Postautor: PennyWise » czw paź 28, 2010 11:01 am

Całe szczęście, że nie z PO, bo wtedy nie dość, że nie oddałbym głosu, ale wręcz wypisał się ze stowarzyszenia :twisted: .
Nie bardzo wiem, co możemy w ten sposób osiągnąć, ale z racji ogromnej sympatii jaką daże P. Pawła wraz z rodziną oddam głos na P.Pawła, aczkolwiek nie kryjąc żalu, że nie startuje z listy PiSu :D .
BOG Z Nami, chuj z Nimi.
Oldschool Fan