Wybory Samorządowe - CZAS PRZEJĄĆ WŁADZĘ

Czyli wszystko to co nie mieści się w powyższych kategoriach - taki nasz mały hutniczy Hyde Park:)

Moderator: dUfio

Awatar użytkownika
KonradHKS
Posty: 2805
Rejestracja: czw lut 02, 2006 9:51 am
Lokalizacja: Nowa Huta

Postautor: KonradHKS » czw lis 18, 2010 10:22 am

Dzięki wielki gg-nh. Pierwszy punkt nie był mi obcy a w drugim wytłumaczyłeś mi to o co pytałem i już jestem w tych 10% :lol:

Zrozumiałem z tego tyle że jeśli lista Majchrowskiego nie zdobędzie dużo głosów w 7 okręgu to konieczne jest wyprzedzenie nr 1 na liście. No i glosowanie z innych okręgów na jego listę nic nie daje bo te 5 % na pewno przekroczy a mandaty i tak rozdzielane są na podstawie głosów z danego okręgu.

Awatar użytkownika
metal
Site Admin
Posty: 3362
Rejestracja: pn sie 23, 2004 5:01 pm
Lokalizacja: http://www.Hutnik.krakow.pl
Kontakt:

Postautor: metal » czw lis 18, 2010 10:37 am

ObrazekStaram się pisać poprawnie po polsku!

Awatar użytkownika
OŻÓG 1950
Posty: 3902
Rejestracja: czw sie 26, 2004 1:39 am
Lokalizacja: Wąwozowa City

Postautor: OŻÓG 1950 » pt lis 19, 2010 6:22 pm

Panowie przekona mnie ktoś z Was na kogo w końcu głosować? (mówię o prezydencie Krakowa rzecz jasna)

Wybory się zbliżają, a ja w dalszym ciągu nie mam pojęcia.

Majchrowski - wiele błędów, ale np. za Rondo Mogilskie wziął się w końcu on. Można dużo mówić, ale co się uda zrobić - to jest ważne.

Kracik - chyba najwięcej obiecuje dla NH, ale czy nie skończy się tak, jak to Platforma Obywatelska ma w zwyczaju? Czyli na obiecankach cacankach...

Duda - niby z PiSu (którego jestem zwolennikiem), niby Birkut podał tutaj na forum wypowiedź Dudy, co chce zrobić dla NH, ale wydaje się, że nie ma szans, no i czy przypadkiem nie jest za młody na prezydenta Krakowa?


Panowie pomóżcie.
...więc gdy goły opadniesz na lód, mały biznes zrób, szybki biznes zrób, jakiś biznes zrób. Potem laba! Tylko skok, jeden skok, na bank...

stazyja69
Posty: 4491
Rejestracja: pt maja 28, 2010 9:28 pm
Lokalizacja: NH

Postautor: stazyja69 » pt lis 19, 2010 6:34 pm

OŻÓG 1950 pisze:Panowie przekona mnie ktoś z Was na kogo w końcu głosować? (mówię o prezydencie Krakowa rzecz jasna)
........
Panowie pomóżcie.


sic! :wink: :wink: :wink:

Awatar użytkownika
OŻÓG 1950
Posty: 3902
Rejestracja: czw sie 26, 2004 1:39 am
Lokalizacja: Wąwozowa City

Postautor: OŻÓG 1950 » pt lis 19, 2010 6:41 pm

Toś mnie przekonał...
A ja myślałem, że kto pyta, nie błądzi.
...więc gdy goły opadniesz na lód, mały biznes zrób, szybki biznes zrób, jakiś biznes zrób. Potem laba! Tylko skok, jeden skok, na bank...

Awatar użytkownika
Raven
Posty: 462
Rejestracja: czw sie 26, 2004 10:52 pm
Lokalizacja: NH

Postautor: Raven » pt lis 19, 2010 7:36 pm

Prawdopodobnie dojdzie do dwóch tur. W pierwszej zdecydowanie popieram Stanisława Żółtka , w drugiej zdecydowanie nie poprę Jacka Majchrowskiego.

ps. Ożóg - nie przejmuj się - twój głos i tak nic nie zmieni :roll:

Awatar użytkownika
KonradHKS
Posty: 2805
Rejestracja: czw lut 02, 2006 9:51 am
Lokalizacja: Nowa Huta

Postautor: KonradHKS » pt lis 19, 2010 8:11 pm

Tak wpadłem na:
http://1949.pl/?p=2635

i poszukałem o czym konkretnie Maciek Twaróg pisze. Znalazłem bardzo ambitny tekst.

Drugie miejsca na liście KWJM przypadło Pawłowi Derlatce (dla przyjaciół i znajomych „Mrówa”). Kiedyś „stadionowy chuligan”, dziś prezes stowarzyszenia Nowy Hutnik 2010. Derlatka przez parę lat prowadził w Nowej Hucie Klub 1949 (zaczynał razem z Maciejem Twarogiem, byłym radnym miejskim). Interes się nie udał. Derlatka dziś o porażce mówić nie chce, ani też o przyczynach. Wiadomo jednak, że były konflikty z mieszkańcami bloku, w którym klub się mieścił. Nie powiódł się Derlatce drugi interes - centrum wspinaczkowe na obiektach Hutnika. Po kilku miesiącach centrum przestało istnieć, a miały być kursy dla dzieciaków, lekcje wuefu... Co się stało? Obiekt okazał się za drogi w utrzymaniu, a klientów jakoś nie było. Zawiodła promocja, podobnie jak w wypadku Klubu 1949. Na Facebooku Derlatka pisze, czym chce się zająć w radzie miasta: zaraz po wyborach (jeżeli uda mu się wejść do RMK) poprosi urzędników o obliczenie kosztów modernizacji nowohuckich boisk betonowych („bo nie wszędzie będą » Orliki «”) - oświetlenie, nowe bramki, nowa nawierzchnia. Obiecuje, że doprowadzi do zapisania w budżecie na rok 2011 środków na naprawę betonowej infrastruktury sportowej. Marzą mu się wygodniejsze tramwaje jeżdżące z centrum Krakowa do Nowej Huty i tym też chce się zająć w radzie miasta. Głosy środowiska kibicowskiego Derlatka już pewnie ma.

Źródło wiadome :shock: jak zawsze wierni swojej ideologii :lol:

stazyja69
Posty: 4491
Rejestracja: pt maja 28, 2010 9:28 pm
Lokalizacja: NH

Postautor: stazyja69 » pt lis 19, 2010 9:12 pm

OŻÓG 1950 pisze:Majchrowski - wiele błędów, ale np. za Rondo Mogilskie wziął się w końcu on. Można dużo mówić, ale co się uda zrobić - to jest ważne.
.


Decyzja o udzieleniu poparcia dla prof. Jacka Majchrowskiego na urząd prezydenta Krakowa w nadchodzących wyborach samorządowych zapadła jednogłośnie na posiedzeniu Krakowskiej Rady SLD w dniu 1.10.2010. :wink: - wystarczy :?:

Awatar użytkownika
OŻÓG 1950
Posty: 3902
Rejestracja: czw sie 26, 2004 1:39 am
Lokalizacja: Wąwozowa City

Postautor: OŻÓG 1950 » pt lis 19, 2010 9:42 pm

Myślałeś, że nie wiem skąd wywodzi się Majchrowski?
W tych wyborach obchodzi mnie, co przyszły prezydent zrobi dla Nowej Huty.
To wszystko.

W zasadzie moje wątpliwości można sprowadzić do jednego pytania - Wierzyć Kracikowi, czy nie?

Duda, niestety, (według mnie) jest za młody i bez szans.

Kogo więc mam (realnie!) poprzeć?

A może to oleję i nie zagłosuję w ogóle...


KonradHKS pisze:Tak wpadłem na:
http://1949.pl/?p=2635

i poszukałem o czym konkretnie Maciek Twaróg pisze. Znalazłem bardzo ambitny tekst.

Drugie miejsca na liście KWJM przypadło Pawłowi Derlatce (dla przyjaciół i znajomych „Mrówa”). Kiedyś „stadionowy chuligan”, dziś prezes stowarzyszenia Nowy Hutnik 2010. Derlatka przez parę lat prowadził w Nowej Hucie Klub 1949 (zaczynał razem z Maciejem Twarogiem, byłym radnym miejskim). Interes się nie udał. Derlatka dziś o porażce mówić nie chce, ani też o przyczynach. Wiadomo jednak, że były konflikty z mieszkańcami bloku, w którym klub się mieścił. Nie powiódł się Derlatce drugi interes - centrum wspinaczkowe na obiektach Hutnika. Po kilku miesiącach centrum przestało istnieć, a miały być kursy dla dzieciaków, lekcje wuefu... Co się stało? Obiekt okazał się za drogi w utrzymaniu, a klientów jakoś nie było. Zawiodła promocja, podobnie jak w wypadku Klubu 1949. Na Facebooku Derlatka pisze, czym chce się zająć w radzie miasta: zaraz po wyborach (jeżeli uda mu się wejść do RMK) poprosi urzędników o obliczenie kosztów modernizacji nowohuckich boisk betonowych („bo nie wszędzie będą » Orliki «”) - oświetlenie, nowe bramki, nowa nawierzchnia. Obiecuje, że doprowadzi do zapisania w budżecie na rok 2011 środków na naprawę betonowej infrastruktury sportowej. Marzą mu się wygodniejsze tramwaje jeżdżące z centrum Krakowa do Nowej Huty i tym też chce się zająć w radzie miasta. Głosy środowiska kibicowskiego Derlatka już pewnie ma.

Źródło wiadome :shock: jak zawsze wierni swojej ideologii :lol:


O kurwa... autorka: Renata Radłowska...

A tak babkę lubiłem za "Nowohucką telenowelę" oraz artykuły o Nowej Hucie...

Żeby ją chuj jasny strzelił. :/
...więc gdy goły opadniesz na lód, mały biznes zrób, szybki biznes zrób, jakiś biznes zrób. Potem laba! Tylko skok, jeden skok, na bank...

stazyja69
Posty: 4491
Rejestracja: pt maja 28, 2010 9:28 pm
Lokalizacja: NH

Postautor: stazyja69 » pt lis 19, 2010 10:04 pm

OŻÓG 1950 pisze:Myślałeś, że nie wiem skąd wywodzi się Majchrowski?
W tych wyborach obchodzi mnie, co przyszły prezydent zrobi dla Nowej Huty.
To wszystko.
.


Nie wątpiłem , ani przez moment że Wiesz :wink:

Natomiast nie wiem skąd u Ciebie wątpliwości ( temat "polityka" ) .
Myślałem że PIS i wszystko na temat , a tu proszę - rozterki .
I jeszcze Kracik z listy PO :!:
Nie poznaję .
Duda za młody ? - o co chodzi ?

Czyli , kto więcej obieca dla NH na tego oddasz głos ? I koniec .
Znowu -wypucha :) z Twojej strony ?

Awatar użytkownika
OŻÓG 1950
Posty: 3902
Rejestracja: czw sie 26, 2004 1:39 am
Lokalizacja: Wąwozowa City

Postautor: OŻÓG 1950 » pt lis 19, 2010 10:09 pm

Żadna wypucha.

Tutaj kieruję się przede wszystkim interesem NH.

Uwierz mi, że gdyby, np. kandydatem był Wasserman to nie miałbym żadnych wątpliwości. Miał by on przecież dużo większe szanse.

Raven pisze, że w drugiej rundzie nie poprze Majchrowskiego.
Czyli co? Rozumiem, że Kracik? A spełni on w ogóle te swoje obiecanki? Czy skończy się tak, jak mnie już do tego przyzwyczaiło PO?

Nie mam na kogo zagłosować i taka prawda niestety :/
...więc gdy goły opadniesz na lód, mały biznes zrób, szybki biznes zrób, jakiś biznes zrób. Potem laba! Tylko skok, jeden skok, na bank...

Awatar użytkownika
birkut
Posty: 938
Rejestracja: sob lut 09, 2008 3:10 pm

Postautor: birkut » pt lis 19, 2010 10:22 pm

nad czym się zastanawiasz w pierwszej turze??
olej sondaze, zastrzeżenia - głosuj na swojego kandydata.
to nie wybory parlamentarne, że głos na partię nie przekraczajacą 5% to głos stracony. bedzie druga tura w której (ewentualnie) się wybiera "mniejsze zło"
co znaczy że ten nie ma szans, a tamten za młody. to głupie pieprzenie mediów.
nie daj się manipulować i nie patrz na sondaże.

może być młody, Źółtek
byle nie czerwony :wink:
"Zauważyłem, że wszyscy którzy popierają aborcję zdążyli się już urodzić" - Ronald Wilson Reagan
http://ofensywawolnosci.pl/ksiega-pamia ... do-ksiegi/

Awatar użytkownika
BINGONH
Posty: 2802
Rejestracja: pt maja 09, 2008 8:29 pm

Postautor: BINGONH » pt lis 19, 2010 10:25 pm

OŻÓG 1950 pisze:
Nie mam na kogo zagłosować i taka prawda niestety :/


A Ja mam

To są pierwsze w historii wybory w których mój kandydat ma szansę na zdobycie mandatu.

Oczywiste jest to że w niedzielę głosujemy na - Pawła Derlatkę.

Początkowo miałem mieszane uczucia co do startu prezesa NH2010, podkreślam prezesa nie Pawła. Dziś jestem pewien że to ogromna i być może jedyna szansa dla NASZEGO Hutnika
Powiem więcej uważam iż obowiązkiem każdego kibica jest oddanie głosu na Pawła Derlatkę

Co do prezydentury to w pierwszej rundzie można sobie na Żółtka zagłosować, bardzo sympatyczny człowiek znam osobiście, ale wiadomo że dostanie ze 2%.
Za to w drugiej turze będą Majchrowski - Kracik

I teraz pytanie co jest dla kogo priorytetem - OŻÓG pisze że NH.
Dla mnie Nowa Huta była by priorytetem w wyborach gdyby była miastem a dzielnicą Krakowa. Bo wiadomo że i tak będzie na marginesie - tak było jest i będzie zawsze.

Dla tego za priorytet w tych wyborach uważam dobro Hutnika - i dla tego poprę prof. Jacka Majchrowskiego - skoro NASZ kandydat startuje z jego listy.
Co by nie mówić (wiadomo że kibic Cracovii) wiadomo że w sumie o pojęciu kibicowanie ma nie wielkie, że miał inną niż My koncepcję co do meczów WC, ale jest w temacie i coś w tym kierunku robi, a wierzę że jak Paweł będzie w radzie to już mu wytłumaczy co i jak ma robić!

Do zobaczenia przy urnach i pamiętajcie że od godziny 0:00 cisza :!: :P

stazyja69
Posty: 4491
Rejestracja: pt maja 28, 2010 9:28 pm
Lokalizacja: NH

Postautor: stazyja69 » pt lis 19, 2010 10:25 pm

OŻÓG 1950 pisze:Żadna wypucha.

Tutaj kieruję się przede wszystkim interesem NH.

Uwierz mi, że gdyby, np. kandydatem był Wasserman to nie miałbym żadnych wątpliwości. Miał by on przecież dużo większe szanse.


Widzę tu niespójność , skąd wiesz co obiecałby śp. Wasserman dla NH.
A co do sondaży , wypowiedzieli się o nich poprzednicy

Awatar użytkownika
OŻÓG 1950
Posty: 3902
Rejestracja: czw sie 26, 2004 1:39 am
Lokalizacja: Wąwozowa City

Postautor: OŻÓG 1950 » pt lis 19, 2010 10:36 pm

A to już nie można mieć swojego zdania?
Uważam, że kandydat mojego PiSu nie ma szans.
Dwóch głównych konkurentów widać od dawna, a on pojawił się w zasadzie przed chwilą.

Czego Ty Stazyja nie rozumiesz?

A co do Wassermana, to:
a). PiS
b). dużo większe szanse
c). pamiętam jego zdjęcie przy pomniku Włosika

To by mi na początek wystarczyło.
A później zagłębiłbym się w dalszą lekturę jego programu.

No, ale z wiadomych przyczyn, to tylko takie hipotetyczne gadanie.
...więc gdy goły opadniesz na lód, mały biznes zrób, szybki biznes zrób, jakiś biznes zrób. Potem laba! Tylko skok, jeden skok, na bank...