Plakatujemy miasto

Wszystko o nowym, NASZYM Hutniku.

Moderatorzy: dUfio, majlech, lucero

majlech
Posty: 1240
Rejestracja: wt sie 24, 2004 5:55 pm
Lokalizacja: Nowa Huta

Plakatujemy miasto

Postautor: majlech » wt wrz 14, 2010 8:01 pm

Obudowa Hutnika musi się odbywać także poprzez stopniowe zwiększanie frekwencji na stadionie. Oczywiście lata zaniedbań i niepowodzeń zrobiły swoje i dziś wiemy o tym, że mimo bardzo dużych starań trudno jest przekroczyć barierę 2 tys. kibiców na meczu.

Nie jest jednak tak źle, bo na pierwszych dwóch meczach u nas – mimo nienajszczęśliwszych terminów zasiadło ponad 500 kibiców. Niedługo rozpoczynamy akcję „Podwajam”, o której wkrótce szerzej napiszemy, a której celem jest doprowadzenie do sytuacji, w której na mecze Hutnika w tym sezonie będzie chodziło regularnie 1 tys. osób – czyli dwa razy więcej niż obecnie.

Póki co musimy zadbać o dotarcie z informacją o naszych meczach. Na naszych stronach, portalach społecznościowych są już takie informacje umieszczane, ale trzeba dotrzeć do kolejnych osób. Podejmujemy współpracę z „Głosem”, dzięki któremu od spotkania z Lotnikiem będą pojawiać się ogłoszenia o naszych meczach.

Musimy jednak sprawić, informacja o meczach Hutnika była widoczna w Nowej Hucie, by ludzie przyzwyczajali się do plakatów i przychodzili na stadion.

Póki co nie stać nas na zlecenie agencjom reklamy plakatowania miasta – łączny koszt takiej usługi sięga 1,5 – 2 tys. PLN.
Dlatego mamy prośbę o włączenie się w akcję „Plakatujemy miasto”. Będziemy umieszczać na forum w wersji elektronicznej plakat, który każdy będzie mógł sobie wydrukować (w formacie A3 lub A4) oraz przygotujemy też we własnym zakresie plakaty wydrukowane, które będzie można odbierać po wcześniejszym ustaleniu miejsca i terminu.

Rolą każdego, kto chce pomóc będzie znalezienie punktu, w którym plakat będzie można powiesić. To wbrew pozorom nie wymaga niespotykanej odwagi – wystarczy idąc na zakupy, do apteki, do pracy, odwiedzając mechanika, lekarza, punkt ksero, itd. zapytać sprzedawcę, kelnera, właściciela czy można powiesić taki nieduży plakat. A potem raz na dwa tygodnie na tydzień przed meczem podrzucić plakat, a nawet samemu go powiesić i tyle.

Dlatego proszę, by każdy, komu chce się coś zrobić, znalazł taki punkt i zgłosił się do mnie z podaniem adresu punktu i deklaracją, że będzie tam plakaty zanosił.

Proszę nie pisać, że fajnie, jakby plakaty były tu lub tam, bo to nie o to chodzi. Każdy poświęcając kilka minut w miesiącu na tę akcję może naprawdę pomóc Hutnikowi.

W tym temacie oraz w tematach poświęconych meczom będą wklejane projekty plakatów oraz lista punktów, w których będą nasze plakaty.
Welcome to Suche Stawy - The Home of Hutnik Kraków!

majlech
Posty: 1240
Rejestracja: wt sie 24, 2004 5:55 pm
Lokalizacja: Nowa Huta

Postautor: majlech » wt wrz 14, 2010 8:16 pm

Plakat na mecz z Sandecją:
Obrazek

Plik do ściągnięcia:
http://www.sendspace.pl/file/2a946110838d5280edf24a0
Welcome to Suche Stawy - The Home of Hutnik Kraków!

stazyja69
Posty: 4486
Rejestracja: pt maja 28, 2010 9:28 pm
Lokalizacja: NH

Postautor: stazyja69 » wt wrz 14, 2010 8:17 pm

Majlech - wszystko ładnie ale mam wrażenie że będzie ciężko .
Na pierwszy mecz na SS z Lubaniem wydrukowałem 50 szt. "plakatów" w formacie A-4 (KOLOR) . Poinformowałem że mogę dostukać kolejną 50-kę.
Chętnych do przejęcia reklamy nie było - odzew zerowy .
Na pamiątkę mam plakaciki z pierwszego meczu na SS w wykonaniu NH2010 :)

majlech
Posty: 1240
Rejestracja: wt sie 24, 2004 5:55 pm
Lokalizacja: Nowa Huta

Postautor: majlech » wt wrz 14, 2010 8:27 pm

Stazyja69, dzieki za wlozona prace i poswiecenie. Nie ma co sie zrazac pierwszym meczem. Jak napisalem: zalezy nam na stworzeniu systemu, w ktorym wiemy, ze mamy np. 20 takich punktow, ktore obsluguje 10 osob. Wiemy wtedy ile plakatow mamy wydrukowac i gdzie one trafia.

Wiele osob twierdzilo, ze chce pomoc - niekoniecznie finansowo - wiec to jest jedna z takich akcji, w ktora moga sie zaangazowac.
Welcome to Suche Stawy - The Home of Hutnik Kraków!

Awatar użytkownika
KonradHKS
Posty: 2805
Rejestracja: czw lut 02, 2006 9:51 am
Lokalizacja: Nowa Huta

Postautor: KonradHKS » wt wrz 14, 2010 8:34 pm

Tablice i słupy na terenie Krakowa znajdują się w następujących miejscach:

Centrum:

Słupy ogłoszeniowe
al. Daszyńskiego - naprzeciw Hali Grzegórzeckiej
al. Pokoju 4 - przed przychodnią
al. Słowackiego (Nowy Kleparz) - róg ul. Długiej
pl. Inwalidów (przy zieleńcu)
pl. Kossaka - skwer środkowy przy ul. Zwierzynieckiej
Rynek Dębnicki (plac handlowy)
Rynek Kleparski - chodnik od str. ul. Krótkiej
ul. Bożego Ciała - pl. Wolnica przy parkingu
ul. Dietla / Starowiślna (koło podcieni)
ul. Dolnych Młynów - wylot przy ul. Krupniczej
ul. Igrców (Cichy Kącik)
ul. Kielecka - wylot przy ul. Mogilskiej
ul. Kościuszki (pętla tramwajowa)
ul. Senatorska - pl. Na Stawach (przy placu handlowym)
ul. Starowiślna - koło budynku prasy
ul. Starowiślna (skwer od ul. Dajwór)
ul. Starowiślna (zieleniec przy ul. Podgórskiej)


Tablice ogłoszeniowe:
al. Krasińskiego (przy kinie KIJÓW)
al. Pokoju (przed ul. Zwycięstwa w kierunku centrum miasta)
pl. Wolnica (przy kiosku obok budynku muzeum)
ul. Basztowa 18
ul. Basztowa 7
ul. Czarnowiejska (przystanek autobusowy przed Alejami)
ul. Czarnowiejska (vis a vis wylotu ul. Urzędniczej - przystanek
ul. Dunajewskiego 3
ul. Dunajewskiego 8
ul. Gertrudy 2
ul. Grzegórzecka (vis a vis Hali Targowej w kierunku ul. Dietla, ¬przystanek tramwajowy)
ul. Grzegórzecka (za Rondem Grzegórzeckim w kierunku Hali Targowej, -przystanek tramwajowy)
ul. Królewska (za ul. Urzędniczą w kierunku Karmelickiej - przystanek tramwajowy)
ul. Nawojki (przed ul. Piastowską - przystanek autobusowy)
ul. Nawojki (za ul. Piastowską w kierunku centrum miasta)
ul. Podchorążych (przed ul. Smoluchowskiego w kierunku Królewskiej)
ul. Podwale 2
ul. Straszewskiego 13
ul. Straszewskiego 17
ul. Straszewskiego 4



Podgórze:


Słupy ogłoszeniowe:
Rynek Podgórski (wnętrze placu)
pl. Niepodległości - od ul. Kalwaryjskiej
ul. Konopnickiej (przy kioskach ronda Matecznego)
ul. Lwowska - wylot przy pl. Bohaterów Getta


Tablice ogłoszeniowe
Rynek Podgórski (naprzeciw wejścia do Wydziału Architektury)
ul. Wielicka (przed ul. Kostaneckiego w kierunku Wieliczki)
ul. Wielicka (za ul. Teligi w kierunku centrum miasta, vis a vis TESCO)
ul. Wielicka (za al. Powstańców Śląskich, przed wiaduktem PKP w kierunku Wieliczki)
ul. Wielicka (przed ul. Malborską w kierunku Kamieńskiego - przystanek autobusowy)
ul. Witosa (na wysokości ul. Turniejowej w kier. Nowosądeckiej przystanek tramwajowy)
ul. Witosa (za ul. Halszki w kierunki Nowosądeckiej - koło przystanku autobusowego)


Nowa Huta


Słupy ogłoszeniowe
rondo Kocmyrzowskie (przy Tomeksie)
al. Róż - wylot od al. Przyjaźni


Tablice ogłoszeniowe:
al. Pokoju (przed Rondem Czyżyńskim - przystanek tramwajowy)
ul. Kocmyrzowska (przy Obrońców Krzyża - przystanek tramwajowy)
al. Jana Pawła II (za Placem Centralnym w kierunku Ptaszyckiego)
al. Gen. Andersa (przed Rondem Maczka - koło przystanku autobusowego)
ul. Kocmyrzowska (przed ul. Obrońców Krzyża w kierunku Słowińskiego)
ul. Bieńczycka (za Rondem Kocmyrzowskim, vis a vis TOMEXU - przystanek tramwajowy )


W przypadku ważniejszych meczy mogę się zobowiązać to obklejenia większość (choć ze względów zdrowotnych trudno mi wybiegać tak w przyszłość) mimo że są dosyć mocno rozbite . Wrzucam listę żeby każdy kto mieszka w okolicy takich słupów lub koło nich przechodzi idąc do roboty mógł na jednym słupie/jednej tablicy pyknąć plakat.

Miejsca te są w pełni legalne i straż miejska może wam naskoczyć choć nie polecam plakatów A3 bo niby to jest na ogłoszenia drobne i mogą coś wydymić. Plakaty A4 można kleić ile wlezie bez przypału.

stazyja69
Posty: 4486
Rejestracja: pt maja 28, 2010 9:28 pm
Lokalizacja: NH

Postautor: stazyja69 » wt wrz 14, 2010 8:36 pm

Żadna praca a poświęceniu nie ma mowy , to nie to !

Jeżeli jest chętny na "plakaciki" z Sandecją II i ma POMYSŁ na przeznaczenie proszę dać znać . np. 100 x reklamówka . Tylko bez fajerwerków nie mam fabryczki :D

Proszę pamiętać że nie można plakatować miasta bezkarnie !!!

Pomysl1950
Posty: 262
Rejestracja: czw paź 30, 2008 6:15 pm
Lokalizacja: Skarpa

Postautor: Pomysl1950 » wt wrz 14, 2010 9:08 pm

niestety nie posiadam drukarki ale zgłaszam się do rozklejania plakatów z ziomkiem po NH/KRK.

majlech
Posty: 1240
Rejestracja: wt sie 24, 2004 5:55 pm
Lokalizacja: Nowa Huta

Postautor: majlech » wt wrz 14, 2010 9:13 pm

Przypominam, ze chodzi nam przede wszystkim o umieszczanie plakatow w roznych punktach, takich jak sklepy, zaklady pracy, restauracje, apteki, itd. - bo jest to legalne i daje szanse wiekszej trwalosci.
Najlepiej gdyby plakaty byly wieszane w witrynie wystawowej, ale moze tez byc wewnatrz.
Ostatnio zmieniony wt wrz 14, 2010 9:18 pm przez majlech, łącznie zmieniany 1 raz.
Welcome to Suche Stawy - The Home of Hutnik Kraków!

Awatar użytkownika
Lucas[NH]
Posty: 538
Rejestracja: czw sty 18, 2007 12:51 pm
Lokalizacja: Centrum B

Postautor: Lucas[NH] » wt wrz 14, 2010 9:14 pm

Czy szkoły też wchodzą w grę?

-----------------------------------
majlech: tak, jak najbardziej. W zaleznosci od klimatow w szkole, moze sie przydac zgoda dyrekcji. Mozesz powiedziec, ze dzialasz w stowarzyszeniu, ktore ratuje pilke nozna w Nowej Hucie i poprosic o zgode na powieszenie.

BuA SPW
Posty: 1546
Rejestracja: pt sie 27, 2004 4:21 pm

Postautor: BuA SPW » wt wrz 14, 2010 9:40 pm

Lucas[NH] pisze:Czy szkoły też wchodzą w grę?

-----------------------------------
majlech: tak, jak najbardziej. W zaleznosci od klimatow w szkole, moze sie przydac zgoda dyrekcji. Mozesz powiedziec, ze dzialasz w stowarzyszeniu, ktore ratuje pilke nozna w Nowej Hucie i poprosic o zgode na powieszenie.
Na pewno tak.

LOKO
Posty: 615
Rejestracja: pn lip 04, 2005 11:24 am
Lokalizacja: NH

Postautor: LOKO » wt wrz 14, 2010 10:18 pm

Ja również mogę wydrukować plakaty, niestety tylko w wersji czarno - białej.
Także jeśli ktoś byłby chętny to pisać śmiało.

Szczygiel_93
Posty: 29
Rejestracja: sob lis 08, 2008 2:57 pm
Lokalizacja: Skarpa

Postautor: Szczygiel_93 » czw wrz 16, 2010 10:51 pm

BuA SPW pisze:
Lucas[NH] pisze:Czy szkoły też wchodzą w grę?

-----------------------------------
majlech: tak, jak najbardziej. W zaleznosci od klimatow w szkole, moze sie przydac zgoda dyrekcji. Mozesz powiedziec, ze dzialasz w stowarzyszeniu, ktore ratuje pilke nozna w Nowej Hucie i poprosic o zgode na powieszenie.
Na pewno tak.


Chetnie zrobie taka akcje u mnie w szkole, potrzebuje tylko kogos do wydrukowania paru sztuk takich plakatow i dostarczeniu mi ich :) pisc na pw

Piotrek
Posty: 2966
Rejestracja: wt wrz 09, 2008 4:41 pm
Lokalizacja: kur2nów

Postautor: Piotrek » czw wrz 16, 2010 11:05 pm

jak ktoś ma możliwość to Niepołomice, mieszka tam dużo ludzi 40+ sympatyzujących z Hutnikiem, chodzących dawniej regularnie na mecze

stazyja69
Posty: 4486
Rejestracja: pt maja 28, 2010 9:28 pm
Lokalizacja: NH

Postautor: stazyja69 » ndz wrz 19, 2010 8:42 pm

Szczygiel_93 pisze:
Chetnie zrobie taka akcje u mnie w szkole, potrzebuje tylko kogos do wydrukowania paru sztuk takich plakatow i dostarczeniu mi ich :) pisc na pw


Pierwsza osoba podjęła wyzwanie :) - kto następny (mecz tuż , tuż )

Pomysl1950
Posty: 262
Rejestracja: czw paź 30, 2008 6:15 pm
Lokalizacja: Skarpa

Postautor: Pomysl1950 » pn wrz 20, 2010 8:16 pm

stazyja69 pisze:
Szczygiel_93 pisze:
Chetnie zrobie taka akcje u mnie w szkole, potrzebuje tylko kogos do wydrukowania paru sztuk takich plakatow i dostarczeniu mi ich :) pisc na pw


Pierwsza osoba podjęła wyzwanie :) - kto następny (mecz tuż , tuż )


cytat dyrektora gastronomika na złotej jesieni w trakcie rozmowy "Panowie, jesteśmy w Hucie, trzeba kibicować Hutnikowi"