Wybory 2011

Czyli wszystko to co nie mieści się w powyższych kategoriach - taki nasz mały hutniczy Hyde Park:)

Moderator: dUfio

Awatar użytkownika
BINGONH
Posty: 2802
Rejestracja: pt maja 09, 2008 8:29 pm

Wybory 2011

Postautor: BINGONH » śr sie 31, 2011 10:47 pm

Żeby zbytnio nie rozmywać tematu polityka

(prośba do admina o założenia ankiety)

Znamy już nazwy komitetów które wezmą udział w wyborach do Sejmu na terenie całego kraju

Platforma Obywatelska
Prawo i Sprawiedliwość
Polskie Stronnictwo Ludowe
Sojusz Lewicy Demokratyczniej
Polska Jest Najważniejsza
Ruch Poparcia Janusza Palikota
Polska Partia Pracy - Sierpień 80
-------------------------------------------------------------------------------
Wzorem polityków rozpoczynamy debatę na kogo zagłosujesz.

Ja obecnie zastanawiam się nie na kogo ale czy w ogóle pójdę na wybory, byłem niemal pewien że zagłosuje na Kongres Nowej Prawicy ale nie wystawi on list w całej Polsce (nie wiem jak będzie z Krakowem)
Ostatnio zmieniony czw wrz 01, 2011 11:17 am przez BINGONH, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
OŻÓG 1950
Posty: 3902
Rejestracja: czw sie 26, 2004 1:39 am
Lokalizacja: Wąwozowa City

Postautor: OŻÓG 1950 » czw wrz 01, 2011 2:19 am


Awatar użytkownika
pawel_nh_zw
Posty: 182
Rejestracja: pn maja 30, 2011 6:43 am
Lokalizacja: Złotego Wieku

Postautor: pawel_nh_zw » czw wrz 01, 2011 7:24 am

Łooo, nie ma KNP to tylko PiS. Jedyna partia z powyższych, która REALNIE coś osiągnęła w latach 2005-2007.
Mistrzejowice Hutnika kibice!

HAMAS
Posty: 1582
Rejestracja: wt sie 24, 2004 3:00 pm

Postautor: HAMAS » czw wrz 01, 2011 7:27 am

Do puki nie będzie głosować się na konkretnego człowieka na wybory nie pójdę.

stazyja69
Posty: 4491
Rejestracja: pt maja 28, 2010 9:28 pm
Lokalizacja: NH

Re: Wybory 2011

Postautor: stazyja69 » czw wrz 01, 2011 7:35 am

BINGONH pisze:Znamy już nazwy komitetów które wezmą udział w wyborach do Sejmu na terenie całego kraju

Platforma Obywatelska
Prawo i Sprawiedliwość
Polskie Stronnictwo Ludowe
Sojusz Lewicy Demokratyczniej
Polska Jest Najważniejsza
Ruch Poparcia Janusza Palikota


W celu uzupełnienia listy -
Komitet Wyborczy Polskiej Partii Pracy-Sierpień 80 zarejestrował swoje listy wyborcze do Sejmu w 21 okręgach.

Troublemaker
Posty: 2725
Rejestracja: pt paź 01, 2004 2:00 pm

Postautor: Troublemaker » czw wrz 01, 2011 7:52 am

pawel_nh_zw pisze:Łooo, nie ma KNP to tylko PiS. Jedyna partia z powyższych, która REALNIE coś osiągnęła w latach 2005-2007.


Szczerze napisawszy jest to również partia, "realnie" jak to ująłeś należąca do"bandy czworga" i obecny atak na rząd po ichniej antykibicowskiej kampanii oraz swoista obrona polskich fanów ( co niejednokrotnie można było zaobserwować w mediach i co nomen omen można odbierać w kategoriach wyłącznie pozytywnych ), to element przedwczesnej kampanii wyborczej, łatwo dostrzegalny.
Quam dulce et decorum est pro patria mori

stazyja69
Posty: 4491
Rejestracja: pt maja 28, 2010 9:28 pm
Lokalizacja: NH

Postautor: stazyja69 » czw wrz 01, 2011 10:50 am

Trwają dyskusje n/t tego, kto jest winny blamażu. Dyskusje te są bez sensu. Szef Sztabu podał się do dymisji – bo, oczywiście, to na nim spoczywa odpowiedzialność. Również na tym, kto go mianował – czyli na mnie. ...

Co robimy w reszcie Polski?...

...Pogadamy, pomyślimy. Na pewno nie poprzemy nikogo z Bandy Czworga!

http://korwin-mikke.blog.onet.pl/

Awatar użytkownika
BINGONH
Posty: 2802
Rejestracja: pt maja 09, 2008 8:29 pm

Postautor: BINGONH » czw wrz 01, 2011 11:12 am

pawel_nh_zw pisze:Łooo, nie ma KNP to tylko PiS. Jedyna partia z powyższych, która REALNIE coś osiągnęła w latach 2005-2007.


Szczerze napisawszy jest to również partia, "realnie" jak to ująłeś należąca do"bandy czworga" i obecny atak na rząd po ichniej antykibicowskiej kampanii oraz swoista obrona polskich fanów ( co niejednokrotnie można było zaobserwować w mediach i co nomen omen można odbierać w kategoriach wyłącznie pozytywnych ), to element przedwczesnej kampanii wyborczej, łatwo dostrzegalny.[/quote]

Niby co PIS REALNIE osiągnął w te 2 lata?

Chyba że REALNĄ walkę z kibicami (sądy 24, przerywanie transmisji meczów na swoje konferencje)
Ostatnio zmieniony czw wrz 01, 2011 5:58 pm przez BINGONH, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
BINGONH
Posty: 2802
Rejestracja: pt maja 09, 2008 8:29 pm

Re: Wybory 2011

Postautor: BINGONH » czw wrz 01, 2011 11:18 am

stazyja69 pisze:
BINGONH pisze:Znamy już nazwy komitetów które wezmą udział w wyborach do Sejmu na terenie całego kraju

Platforma Obywatelska
Prawo i Sprawiedliwość
Polskie Stronnictwo Ludowe
Sojusz Lewicy Demokratyczniej
Polska Jest Najważniejsza
Ruch Poparcia Janusza Palikota


W celu uzupełnienia listy -
Komitet Wyborczy Polskiej Partii Pracy-Sierpień 80 zarejestrował swoje listy wyborcze do Sejmu w 21 okręgach.


Racja poprawiłem dziś PKW uznała rejestrację na wczoraj było 6 komitetów

Troublemaker
Posty: 2725
Rejestracja: pt paź 01, 2004 2:00 pm

Postautor: Troublemaker » czw wrz 01, 2011 11:28 am

BINGONH pisze:
Troublemaker pisze:
pawel_nh_zw pisze:Łooo, nie ma KNP to tylko PiS. Jedyna partia z powyższych, która REALNIE coś osiągnęła w latach 2005-2007.


Szczerze napisawszy jest to również partia, "realnie" jak to ująłeś należąca do"bandy czworga" i obecny atak na rząd po ichniej antykibicowskiej kampanii oraz swoista obrona polskich fanów ( co niejednokrotnie można było zaobserwować w mediach i co nomen omen można odbierać w kategoriach wyłącznie pozytywnych ), to element przedwczesnej kampanii wyborczej, łatwo dostrzegalny.


Niby co PIS REALNIE osiągnął w te 2 lata?

Chyba że REALNĄ walkę z kibicami (sądy 24, przerywanie transmisji meczów na swoje konferencje)


Mógłbyś posiąść wiedzę prawidłowego cytowania.

Wydaje mi się, że to oszczędzi nam czas i ułatwi polemikę.
Quam dulce et decorum est pro patria mori

stazyja69
Posty: 4491
Rejestracja: pt maja 28, 2010 9:28 pm
Lokalizacja: NH

Postautor: stazyja69 » czw wrz 01, 2011 1:26 pm

Krakowskie "jedynki" do Sejmu:
Platforma Obywatelska - Ireneusz Raś ,
Prawo i Sprawiedliwość - Andrzej Duda ,
Polskie Stronnictwo Ludowe - Wojciech Kozak ,
Sojusz Lewicy Demokratyczniej - Tomasz Kalita ,
Polska Jest Najważniejsza - Zbysław Owczarski ,
Ruch Poparcia Janusza Palikota - Anna Grodzka (W 2010 roku zakończył się jej proces zmiany płci )
Polska Partia Pracy - Sierpień 80 - Leszek Wroński ,
NowA PrawicA Janusza Korwin-Mikkego - Stanisław Żółtek .

Awatar użytkownika
OŻÓG 1950
Posty: 3902
Rejestracja: czw sie 26, 2004 1:39 am
Lokalizacja: Wąwozowa City

Postautor: OŻÓG 1950 » czw wrz 01, 2011 2:01 pm

BINGONH pisze:Niby co PIS REALNIE osiągnął w te 2 lata?

Chyba że REALNĄ walkę z kibicami (sądy 24, przerywanie transmisji meczów na swoje konferencje)


Na przykład:

Wydatki budżetu państwa na kulturę i dziedzictwo narodowe wzrosły o 18 proc., a na ochronę zabytków – aż czterokrotnie.


Innym wyrazem odrzucenia pozostałości nierównoprawnych stosunków z Rosją była nasza suwerenna decyzja o przekopie przez Mierzeję Wiślaną.

W polityce wobec naszego zachodniego sąsiada przeciwstawialiśmy się posunięciom niekorzystnym dla Polski. Dotyczyło to budowy Gazociągu Północnego po dnie Bałtyku, a także niemieckich projektów w dziedzinie polityki historycznej (np. „widzialnego znaku”), które ignorują polski punkt widzenia i naszą wrażliwość.

Zacieśnialiśmy polityczne i gospodarcze stosunki naszego kraju z sąsiadami wschodnimi: Litwą, Łotwą i Estonią, a także Ukrainą i Gruzją. Umacniało to naszą pozycję w naszym regionie geograficznym oraz w Unii Europejskiej.

Podtrzymywaliśmy intensywne kontakty w ramach Grupy Wyszehradzkiej. Szczególnie dobrze rozwijały się stosunki polsko-czeskie.

bn
Posty: 3017
Rejestracja: pt maja 06, 2005 10:17 pm
Lokalizacja: 100% KRK

Re: Wybory 2011

Postautor: bn » czw wrz 01, 2011 2:21 pm

BINGONH pisze:Ja obecnie zastanawiam się nie na kogo ale czy w ogóle pójdę na wybory, byłem niemal pewien że zagłosuje na Kongres Nowej Prawicy ale nie wystawi on list w całej Polsce (nie wiem jak będzie z Krakowem)


W Krakowie jest lista KNP.
http://wybory2011.pkw.gov.pl/geo/120000 ... tml#second

Awatar użytkownika
BINGONH
Posty: 2802
Rejestracja: pt maja 09, 2008 8:29 pm

Postautor: BINGONH » czw wrz 01, 2011 5:57 pm

OŻÓG 1950 pisze:Na przykład:

Wydatki budżetu państwa na kulturę i dziedzictwo narodowe wzrosły o 18 proc., a na ochronę zabytków – aż czterokrotnie.


Innym wyrazem odrzucenia pozostałości nierównoprawnych stosunków z Rosją była nasza suwerenna decyzja o przekopie przez Mierzeję Wiślaną.

W polityce wobec naszego zachodniego sąsiada przeciwstawialiśmy się posunięciom niekorzystnym dla Polski. Dotyczyło to budowy Gazociągu Północnego po dnie Bałtyku, a także niemieckich projektów w dziedzinie polityki historycznej (np. „widzialnego znaku”), które ignorują polski punkt widzenia i naszą wrażliwość.

Zacieśnialiśmy polityczne i gospodarcze stosunki naszego kraju z sąsiadami wschodnimi: Litwą, Łotwą i Estonią, a także Ukrainą i Gruzją. Umacniało to naszą pozycję w naszym regionie geograficznym oraz w Unii Europejskiej.

Podtrzymywaliśmy intensywne kontakty w ramach Grupy Wyszehradzkiej. Szczególnie dobrze rozwijały się stosunki polsko-czeskie.


1. Pytanie kosztem jakich cięć?
Skoro tu wzrosły wydatki gdzieś musiały być cięte - nie wiem jak się do tego odnieść bo nie wiem jakie były przesunięcia.

2. O ile "Mierzeję" jako suwerenną decyzję popieram o tyle w polityce wschodniej mam zgoła odmienią wizję od tego co prezentował PIS.

3. Grupa Wyszechradzka jak najbardziej była dobrym posunięciem bo z naszego punktu widzenia jest to jedyna rozsądna koalicja.
Problem z tym że trudno będzie stworzyć zwarty konglomerat ze względu na nie najlepsze relacji i zaszłości historyczne na linii Słowacja-Węgry Czechy-Słowacja.


Rozumiem Ożóg że głosujesz na PIS?

Awatar użytkownika
pawel_nh_zw
Posty: 182
Rejestracja: pn maja 30, 2011 6:43 am
Lokalizacja: Złotego Wieku

Postautor: pawel_nh_zw » czw wrz 01, 2011 6:17 pm

Za PiSu można było pracować na umowę o pracę, teraz są same umowy zlecenia. Deficyt zmniejszał się wówczas o kilka miliardów rocznie, teraz wzrasta tak że taka Szwecja ogłosiłaby upadłość. PiS chciał wyrównać możliwości zwykłych ludzi i bogaczy w dostępie do pracy i pieniędzy, teraz bogaci się bogacą a biedni biednieją. Za Pisu wszyscy się srali o wolność słowa a za jechanie per "Kaczor", "Spieprzaj dziadu" (nie wspominając już o tej suce Palikocie) nie groziło nic, natomiast teraz ABW wjeżdża na chatę za jakąś stronkę. A pojmowanie PiSu jako wspólników PO, SLD i PSL jest śmieszne, oni nie mają ze sobą nic wspólnego. Tak samo oskarżanie tej partii o antyrosyjską politykę - no jaką można prowadzić politykę, jeśli rząd Rosji jest antypolski i pluje nam w twarz przy każdej okazji posuwając się do stwierdzeń że nasz pakt o nieagresji z Hitlerem można równać z Ribbentrop-Mołotow? Rosja może nas tylko wydymać, ze współpracą z tym państwem nigdy nie idzie nic dobrego.

I nawet jeśli z PiS w pewnych kwestiach się nie zgadzam to i tak na nich głosuję, przede wszystkim dlatego że reprezentują oni interesy klasy niższej i średnio-niższej a ja do takowej należę. Nawet jeśli to ma się odbyć kosztem zaostrzenia prawa w pewnych kwestiach lub współpracy z kościołem. Dla mnie ważniejszy jest rozwój ekonomiczny, poprawa służby zdrowia i jakości życia niż jakieś pierdolone finansowanie invitro czy pozorna wolność :roll: .

Nie chcę tu wojny na słowa itp, każdy ma swoje zdanie a moje jest takie, że bez KNP PiS to jedyna sensowna partia.
Mistrzejowice Hutnika kibice!