Błędy w herbie

Wszystko o nowym, NASZYM Hutniku.

Moderatorzy: dUfio, majlech, lucero

Awatar użytkownika
OŻÓG 1950
Posty: 3902
Rejestracja: czw sie 26, 2004 1:39 am
Lokalizacja: Wąwozowa City

Błędy w herbie

Postautor: OŻÓG 1950 » wt lis 22, 2011 1:58 am

Drodzy Kibice najwspanialszego Klubu :)

Na nasz herb zazwyczaj spoglądamy patrząc na gadżety, na których zwykle jest on stosunkowo małych rozmiarów...

Ale... Co będzie, jeżeli będziemy potrzebowali herbu dość dużego?


Niestety, w tym naszym herbie (widniejącym również na stronie NH2010) są błędy - zwłaszcza jeżeli chodzi o symetrię lewej i prawej strony wieńca. Co do pliku wektorowego w Corelu, też jest troszkę nakombinowane.

Nie chciałbym umniejszać zasług Kibica, który go stworzył - broń Boże!

Jednak są na nim błędy - dwa najbardziej niesymetryczne elementy zaznaczyłem poniżej:

Obrazek


Dlatego pozwoliłem go sobie trochę naprawić:
Obrazek


Pewnie niektórzy z Was będą się teraz śmiać (a może i większość? :) )...
Ale, jeżeli chcecie używać symetrycznego herbu (noo powiedzmy, że w miarę symetrycznego), to tutaj macie do ściągnięcia plik corelowski:
http://wyslijto.pl/plik/alx17wq60w30395


Tradycyjnie już - pozdrawiam :)

Junior
Posty: 1232
Rejestracja: pt sie 27, 2004 7:59 pm

Postautor: Junior » wt lis 22, 2011 8:29 am

Lepszy jest ten niesymetryczny
"Hutniczy chłopie bądź na Topie"

Awatar użytkownika
Gibbons
Posty: 45
Rejestracja: sob cze 11, 2005 7:29 am

Postautor: Gibbons » wt lis 22, 2011 9:29 am

:D

Troublemaker
Posty: 2725
Rejestracja: pt paź 01, 2004 2:00 pm

Postautor: Troublemaker » wt lis 22, 2011 9:50 am

Kibic Hutnika, a także wszystko co z nim związane i jego dotyczy, z założenia powinno być idealne. Zgadzam się bezsprzecznie.
Powinniśmy codziennie zmieniać bieliznę, udzielać się charytatywnie, zamykać deskę klozetową po defekacji/wymiotowaniu/sikaniu/wytrysku, czy tez "głośno dopingować go", aczkolwiek tego typu "problem" uważam za nieistniejący. :)

Pozazdrościć wolnego czasu tylko mi pozostaje.




Aha, zapomniałbym: pozdrawiam. :)
Quam dulce et decorum est pro patria mori

Awatar użytkownika
Kosoviak
Posty: 732
Rejestracja: śr maja 25, 2005 3:46 pm
Lokalizacja: RUCZAJ

Postautor: Kosoviak » wt lis 22, 2011 11:44 am

Ożóg bardziej mnie razi napis Kraków niż jakiś mało zauważalna różnica w wieńcu
Mam swój rozum i swoje sympatie!!

Hutnik & DYNAMO % JASTRZĘBIE & MAGDEBURG

Awatar użytkownika
OŻÓG 1950
Posty: 3902
Rejestracja: czw sie 26, 2004 1:39 am
Lokalizacja: Wąwozowa City

Postautor: OŻÓG 1950 » wt lis 22, 2011 12:22 pm

Kosoviak pisze:Ożóg bardziej mnie razi napis Kraków niż jakiś mało zauważalna różnica w wieńcu

Mnie też, ale cóż poradzić :)


Troublemaker pisze:Pozazdrościć wolnego czasu tylko mi pozostaje

bezrobocie też ma swoje zalety ;)

Awatar użytkownika
stefan batory
Posty: 786
Rejestracja: pn paź 01, 2007 2:25 am

Postautor: stefan batory » wt lis 22, 2011 1:46 pm

Po pierwsze ten wieniec i elementy koła zębatego nie powinny być żółte! Po drugie proporcje są trochę zdupcone.
HUTNICZY KLUB SPORTOWY


http://www.youtube.com/watch?v=wFOfiYD--_4
WIELKA POLSKA!

Awatar użytkownika
OŻÓG 1950
Posty: 3902
Rejestracja: czw sie 26, 2004 1:39 am
Lokalizacja: Wąwozowa City

Postautor: OŻÓG 1950 » wt lis 22, 2011 2:07 pm

stefan batory pisze:Po pierwsze ten wieniec i elementy koła zębatego nie powinny być żółte! Po drugie proporcje są trochę zdupcone.

A to swoją drogą. Ale ja bym tego nie zmieniał już.

tomski nh
Posty: 120
Rejestracja: wt lis 11, 2008 5:02 pm
Lokalizacja: nowa huta

Postautor: tomski nh » wt lis 22, 2011 2:30 pm

ostatnio pijąc kawkę w pracy z Hutniczego kubka pewien wiślak zarzucił mi że jeżeli tak utożsamiamy się z naszą dzielnicą to czemu w herbie mamy kraków zamiast Nowa Huta , więc tu jest problem,
tomski nh

bn
Posty: 3014
Rejestracja: pt maja 06, 2005 10:17 pm
Lokalizacja: 100% KRK

Postautor: bn » wt lis 22, 2011 2:36 pm

A ja z kolei mam nadzieję na powrót do tradycyjnej utrwalonej w Polsce nazwy Hutnik Kraków, np. po awansie do trzeciej ligi albo na szczebel ogólnopolski, bo jesteśmy i powinniśmy dalej być jednym z trzech wielkich klubów dużego miasta. Obecna nazwa kojarzy mi się raczej - o czym już kiedyś pisałem w popularnych swego czasu dyskusjach o nazwie - z małymi, osiedlowymi klubami bez dużych ambicji jak Orzeł Piaski Wielkie czy Kolejarz Prokocim.
Ostatnio zmieniony wt lis 22, 2011 2:38 pm przez bn, łącznie zmieniany 1 raz.

Troublemaker
Posty: 2725
Rejestracja: pt paź 01, 2004 2:00 pm

Postautor: Troublemaker » wt lis 22, 2011 2:36 pm

tomski nh pisze:ostatnio pijąc kawkę w pracy z Hutniczego kubka pewien wiślak zarzucił mi że jeżeli tak utożsamiamy się z naszą dzielnicą to czemu w herbie mamy kraków zamiast Nowa Huta , więc tu jest problem,


Zdaniem tych ludzi nie powinniśmy się wcale sugerować.


Odnośnie zmian w herbie, to jednemu się nie będzie podobał inny odcień błękitu, kolejny wspomni o...zielonym wieńcu...etc.
"Koncert życzeń" w tym przypadku to jest dobre rozwiązanie.
Quam dulce et decorum est pro patria mori

Awatar użytkownika
stefan batory
Posty: 786
Rejestracja: pn paź 01, 2007 2:25 am

Postautor: stefan batory » wt lis 22, 2011 2:40 pm

Z tego co wiem to na dzień dzisiejszy Stowarzyszenie nazywa się "Nowy Hutnik 2010", a "Hutnik Nowa Huta" to jest zwykłe widzi mi się naszego zarządu którzy chcą jak myślę w ten sposób odciąć nas od złych skojarzeń ze spółką , dziennikarze mają swoje widzi mi się i jedni nazywają nas Hutnikiem Kraków, inni Nowym Hutnikiem itd.

Wracając do herbu to ten jaskrawy kolor żółty dominuje i za bardzo rzuca się w oczy przez co najważniejsza część herbu- koło zębate z naszym barwami w środku, zostaje nieco w jego cieniu. Żółty wieniec w połączeniu z żółtymi konturami między barwami, sprawiają że herb wygląda jakbyśmy mieli ten kolor w barwach a tak być nie powinno. Dla mnie barwy i herb to świętość dlatego denerwuje mnie dziwna ewolucja naszego herbu.
HUTNICZY KLUB SPORTOWY





http://www.youtube.com/watch?v=wFOfiYD--_4

WIELKA POLSKA!

Awatar użytkownika
jarkonh
Posty: 1055
Rejestracja: czw maja 01, 2008 4:45 pm
Lokalizacja: Obecnie Stoki, wcześniej BW

Postautor: jarkonh » wt lis 22, 2011 3:29 pm

stefan batory pisze:Z tego co wiem to na dzień dzisiejszy Stowarzyszenie nazywa się "Nowy Hutnik 2010", a "Hutnik Nowa Huta" to jest zwykłe widzi mi się naszego zarządu którzy chcą jak myślę w ten sposób odciąć nas od złych skojarzeń ze spółką , dziennikarze mają swoje widzi mi się i jedni nazywają nas Hutnikiem Kraków, inni Nowym Hutnikiem http://solidarnosc.nie-spamuj.eu/hls.html itd.


Z tego co mi wiadomo to stowarzyszenie nazywa sie Nowy Hutnik 2010 a drużyna zgłoszona do rozgrywek Hutnik Nowa Huta a nie jak to dziennikarze czy działacze innych klubów wymyślają Nowy Hutnik czy Hutnik 2010 Nowa Huta co w moim odczuciu jest niezwykle irytujące że za każdym razem inaczej sie nazywamy... A tu zwyczajnie drużyna ma inną nazwę jak stowarzyszenie ją prowadzące... I to nie jest zwykłe widzimisie dziennikarzy tylko zwykłe niedoinformowanie...
Ostatnio zmieniony wt mar 06, 2018 3:06 pm przez jarkonh, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

Awatar użytkownika
stefan batory
Posty: 786
Rejestracja: pn paź 01, 2007 2:25 am

Postautor: stefan batory » wt lis 22, 2011 3:30 pm

To nie słyszałem jeszcze o czymś takim żeby drużyna nazywała się inaczej niż klub.
HUTNICZY KLUB SPORTOWY





http://www.youtube.com/watch?v=wFOfiYD--_4

WIELKA POLSKA!

Awatar użytkownika
metal
Site Admin
Posty: 3362
Rejestracja: pn sie 23, 2004 5:01 pm
Lokalizacja: http://www.Hutnik.krakow.pl
Kontakt:

Postautor: metal » wt lis 22, 2011 3:44 pm

Słyszałeś, tylko zapomniałeś.
Sportowa Spółka Akcyjna (SSA) "Legia" Warszawa prowadziła zespół Legia-Dawoo
Sportowa Spółka Akcyjna Hutnik Kraków prowadziła zespół Hutnik Kraków


Ale ten temat a) już był wałkowany b) nie ma związku z tym wątkiem :)
ObrazekStaram się pisać poprawnie po polsku!