Wystartowała runda wiosenna ekstraklasy.

Czyli wszystko to co nie mieści się w powyższych kategoriach - taki nasz mały hutniczy Hyde Park:)

Moderator: dUfio

enhaman
Posty: 1060
Rejestracja: pt sie 23, 2013 2:28 pm

Wystartowała runda wiosenna ekstraklasy.

Postautor: enhaman » pt lut 10, 2017 8:32 pm

Kilka ciekawostek z dzisiejszego wydania " Superexpressu".Gazeta wytypowana wyjściowe jedenastki 16 drużyn ekstraklasy jakie jej zdaniem wybiegną w pierwszym meczu rundy wiosennej.Ja zwróciłem uwagę na wiek piłkarzy.Generalnie rzecz biorąc drużyny się powtarzały, choć są też młodzi gracze.Najmłodsi to: Kownacki z Lecha i Jagiełło z Zagłębia po 20 lat,jest też kilku 21 latków.Wśród najstarszych ,których gazeta wytypowołała do pierwszego składu, na czele Głowacki z Wisły 38 wiosen,Malarz z Legii 37,Pilarz z Termalici tyle samo.W kadrze Ruchu jest Łukasz Surma i on chyba jest najstarszym zawodnikiem ligi,ale Ruch jest najmłodszą ekipą,24,6 lat,później Lech 26,7 i Zagłębie 26,9.Najstarsze drużyny to Wisła 30,4 lat,Legia 29,5,Śląsk tyle samo.Generalny wniosek: ekstraklasa się powtarzała,starsi na pewno blokują młodym miejsca w składach.Może to mieć zły skutek dla reprezentacji,która też się starzeje.Na pewno może w obecnym składzie odnieść sukces na MŚ w Rosji,ale później może być dużo gorzej.Młodzi mało grają,co prowadzi do średniactwa.Innym powodem blokady jest spory udział graczy zagranicznych w naszych klubach.Nie ma w nich raczej piłkarzy na dobrym europejskim poziomie,którzy byliby wzorem.Z zagranicy często wrócili zawodnicy,którzy grali już u nas.Nie dlatego,że chcieli tylko dlatego,że tam ich nie chciano.Po prostu okazali się za słabi.U nas jednak ich powitano i zajęli miejsce na boisku młodym.Obecnie jesteśmy na 14 miejscu rankingu FIFA,najwyższym w historii.Jednak tendencja nie wydaje mi się pozytywna.Dowodzi tego też brak transferów polskich ligowców do dobrych klubów europejskich.Chyba,że o kimś nie wiem.Nie mamy młodych ,dobrych piłkarzy,którzy mogliby jak Lewandowski zawojować świat,czy choćby Europę.

Awatar użytkownika
Aldaris
Posty: 1837
Rejestracja: czw gru 14, 2006 9:49 pm
Lokalizacja: République du Niger

Postautor: Aldaris » pt lut 10, 2017 8:36 pm

Ja sobie oglądnąłem dziś Ruch - Cracovia.

Poziom bardzo niski. Cracovia wygrywa w końcówce. Źle grała, ale usprawiedliwieniem jest to, że był to wyjazd. Ruch natomiast to katastrofa. Tak dziadowska ekipa na boisku będzie pierwszą do spadku.
"Mnie sprawy tych dzikusów nie obchodzą. Ja jestem chrześcijaninem" - Zakari Lambo

enhaman
Posty: 1060
Rejestracja: pt sie 23, 2013 2:28 pm

Postautor: enhaman » pt lut 10, 2017 8:44 pm

Ruch spada.Gra słabo.Na dodatek dostali minus 4 punkty za braki licencyjne.

Troublemaker
Posty: 2724
Rejestracja: pt paź 01, 2004 2:00 pm

Postautor: Troublemaker » sob lut 11, 2017 12:07 pm

Quam dulce et decorum est pro patria mori