Małopolska obiektywnie

Czyli wszystko to co nie mieści się w powyższych kategoriach - taki nasz mały hutniczy Hyde Park:)

Moderator: dUfio

Awatar użytkownika
forever
Posty: 167
Rejestracja: sob sty 15, 2005 2:02 pm
Lokalizacja: Stara Huta

Małopolska obiektywnie

Postautor: forever » sob sty 15, 2005 2:04 pm

wzloty i upadki ekip z nałopolski w ostatnim czasie!
wupowiadajcie sie na temat ekip z małopolski ktore wg Was sie rozwijaja a które przezywaja kryzys??

Awatar użytkownika
RSG
Posty: 1087
Rejestracja: wt sie 24, 2004 7:59 am

Postautor: RSG » sob sty 15, 2005 2:46 pm

ciekaw jestem czy admini nie zablokują ten temat, ale spróbuję:

1. Cracovia - znakomite wyjazdy, dobra frekwa u siebie, wojna z Wisłą , brak akcji na ekipy spoza Kraka, choć ustawiali sie na Wisłokę która wspomagała Zabrzan na meczu w Krk, obstawili wszystkie drogi wyjazdowe i ...nie trafili Dębiczan :)

2. Wisła - super wyjazdy, znakomita frekwencja u siebie, wojna z Cracovią, akcje na jej zgody, pokazuja sie na reprezentacji

3. Hutnik - super wyjazdy, fatalna frekwencja u siebie, czasem akcje na KSC czy TS, częste awantury w regionie z pozytywnym skutkiem,

4. Unia - duży postęp, wyjazdy słabe jednak najważniejsze zaliczane, awantura w Sączu z Sandecją na plus dla nich, układ z Wisłą im śłuży, ponad 500 (w tym zgody - 100) na derbach z Tovią

5. Sandecja - fatalne wyjazdy, fatalna frekwencja u siebie, awantura z Unią na Dunajcu - postawili sie liczniejszemu wrogowi ale bez rewelacji. mają kryzys, ale myśle ze w końcu trafią Unię

6. Okocimski, Glinik, Tarnovia - jeden niski poziom, choć w Brzesku cos sie ostatnio ruszyło

7. reszta czyli BKS Brzesko i inne fc Wisły czy Cracovii - hmm, to tylko fan cluby więc... wyżej huja nie podskoczą :)

HaKaeS
Posty: 924
Rejestracja: ndz wrz 19, 2004 3:22 pm
Lokalizacja: Kraków - Nowa Huta

Postautor: HaKaeS » sob sty 15, 2005 3:10 pm

Wydaje mi się, że temat ten nie prowadzi do niczego dobrego. Prędzej do napinki + wizyt na naszym forum gości zza błoń. Dufio działaj :D
Obrazek

dUfio
Posty: 9092
Rejestracja: pn sie 30, 2004 2:08 pm
Lokalizacja: ja to znam

Postautor: dUfio » sob sty 15, 2005 5:10 pm

nawet jakbym chcial to nie mam uprawnien ;) a nie chce bo jesli wpisy w tym topicu beda na tym samym poziomie merytorycznym i intelektualnym co RSG to ten temat moze miec charakter bardzo ciekawej dyskusji na temat malopolskiej sceny kibicowskiej

/jak znajde chwile pobazgram cos o ultarsce/

Awatar użytkownika
Lukasz_HKS
Posty: 1096
Rejestracja: czw paź 07, 2004 10:32 am
Lokalizacja: NH

Postautor: Lukasz_HKS » sob sty 15, 2005 6:40 pm

Kolejarz Stróże - awans z 5 ligi i miejsce w czołówce 4 ligi (rok temu przegrana tylko z Okocimskim)

Cracovia - bardzo dobre wyjście z kryzysu i awans do 1 ligi
Hutnik

dUfio
Posty: 9092
Rejestracja: pn sie 30, 2004 2:08 pm
Lokalizacja: ja to znam

Postautor: dUfio » sob sty 15, 2005 7:09 pm

Malopolska-Ultras


1. Wisla
zdecydowany nr 1, a w Polsce najlepsza ekipa zaraz po Legii, choc do warszawiaków im wiele brakuje glownie pod wzgledem roznorodnosci i estetyki opraw (zawsze im cos nie wyjdzie a to karton w innym miejscu albo transparent niewidoczny, niewyrazny) choc trzeba docenic bardzo duza pomyslowosc opraw Wisly, przede wszystkim próby laczenia roznych elementow w niepowtarzalna calosc
kilka opraw to naprawde scisla czolowka min JAGA&WISLA albo "trojkolorowa"
duzy + to ciekawe oprawy na kazdym meczu, proby ultrasowania na wyjazdach (na Górniku rewelacja)
bardzo dobre flagi

2. Cracovia
duzy wzrost formy ale o rewelacji mowy byc nie moze. Prezentuja raczej styl ultrasowania z innej epoki, choreografia jest im pojeciem obcym, na kazdym meczu jest monotonia choc trzeba zauwazyc ze zawsze staraja sie cos pokazac ale bardziej tak zeby "zaliczac" poszczegolne elementy tzn troche rac, kartony, swiece, bengale, sektorowka. ponoc maja ustalone ze nigdy nie zaprezentuja... balonow :] Ladnie pokazali sie na wisle ale tez nie zachwycili, mozna powiedziec ze pokazali sie tak jak Hutnik u nich w 2002
Jak na taka frekwencje powinni sie prezentowac duzo lepiej, przedewszystkim ciekawiej bo narazie wygladaja przecietnie. Ponoc przeniesli mlyn na nizsza trybune wiec na wiosne tez nie mozna spodziewac sie cudów

3. Hutnik
ciezko jest oceniac cos w czym samemu sie macza palce ale spróbuje jakos obiektywnie napisac:
najwiekszym minusem jest beznadziejna frekwencja a co za tym idzie skromne mozliwosci finansowe przez co mecze sa selekcjonowane. W tej rundzie mieli 3 wazne mecze przy czym i ranga teoretycznie miala rosnac z kazdym nastepnym-stalo sie wrecz przeciwnie
Hutnicy nie przeskocza tez kiepskiej architektury swojego stadionu jednak calkiem przyzwoicie wyszly próby tworzenia choreografi, na slabszym poziomie stoi pirotechnika ($...) i flagi


4.Unia -bardzo dobra roznorodna prezentacja na derbach ( o innych oprawach nie slyszalem)
Przypuszczam jednak ze klimat na ultraske nakrecil sie u nich dzieki sukcesom druzyny zuzlowej


5. Okocimski -mlynek do 100, czasem cos pokaza

Awatar użytkownika
MarianHKS
Posty: 1015
Rejestracja: pn sie 23, 2004 8:10 pm

Postautor: MarianHKS » sob sty 15, 2005 10:32 pm

Trudno sie z dufiem nie zgodzic zkoro w tym siedzi na codzien.Dufio-podoba mi sie jak przedstawiles hutnika w trzeciej osobie:D

Tomek1950
Posty: 798
Rejestracja: pn sie 30, 2004 1:28 pm
Lokalizacja: Nowa - Huta

Postautor: Tomek1950 » ndz sty 16, 2005 10:38 am

RSG i Dufio chyba powiedzieli juz wszystko co mozna powiedziec w temacie,a napewno powiedzieli znaczna wiekszość rzeczy

----------------------------
Hutnik NH 1950 - 2005

Troublemaker
Posty: 2725
Rejestracja: pt paź 01, 2004 2:00 pm

Postautor: Troublemaker » pn sty 17, 2005 1:36 pm

Biorąc pod uwagę samą działalność ultras to moim zdaniem największe postępy poczyniła Craxa oraz tarnowska Unia-argumentacja chyba zbyteczna....
Z kolei największy upadek przeżywa obecnie Sandecja, o czym sami mogliście się przekonać na meczu HUTNIKA w Nowym Sączu.
Quam dulce et decorum est pro patria mori

dUfio
Posty: 9092
Rejestracja: pn sie 30, 2004 2:08 pm
Lokalizacja: ja to znam

Postautor: dUfio » pn sty 17, 2005 3:52 pm

Tomek1950 pisze:RSG i Dufio chyba powiedzieli juz wszystko co mozna powiedziec w temacie,a napewno powiedzieli znaczna wiekszość rzeczy


zawsze mozna popolemizowac z tym co napisalismy ;)

Troublemaker
Posty: 2725
Rejestracja: pt paź 01, 2004 2:00 pm

Postautor: Troublemaker » wt sty 18, 2005 10:15 am

dUfio pisze:
Tomek1950 pisze:RSG i Dufio chyba powiedzieli juz wszystko co mozna powiedziec w temacie,a napewno powiedzieli znaczna wiekszość rzeczy


zawsze mozna popolemizowac z tym co napisalismy ;)


Owszem!!! Trudno się z Tobą nie zgodzić... 8)
Quam dulce et decorum est pro patria mori

big ben hgw
Posty: 251
Rejestracja: wt sie 24, 2004 4:25 pm
Lokalizacja: z Londynu :D

Postautor: big ben hgw » wt sty 18, 2005 10:09 pm

1) Wisla Krakow-jesli chodzi o ultras to sa niekwestionowanym nr 1,jesli chodzi o chuliganke obecnie sa na rowni z Cracovia (moze troche wiecej dzialaja,ale jednoznacznie rozstrzygnac kto jest lepszy na razie sie po prostu nie da),bardzo dobre wyjazdy w Polsce i za granica,komplet widzow na kazdym meczu,no i maja najwiecej i najprezniej dzialajacych fan klubow w woj. malopolskim.
2)Cracovia-nr 2 jesli chodzi o ultras,sa lepsi od Hutnika,ale daleko za Wisla,chuliganka na rowni z Wisla,bardzo dobre wyjazdy choc zdarzaja sie im wpadki(ostatnio Szczecin),niezla frekwencja chociaz przed sezonem myslalem,ze beda mieli lepsza,maja sporo fan klubow,ale chyba mniej niz Wisla i gorzej zorganizowane,mniej liczebne.
3)Hutnik-nr3 jesli chodzi o ultras (architektura stadionu+mniejszy potencjal),w chuligance rowniez nr 3(wiadomo znacznie mniejszy potencjal niz rywale,ale mozna to nadrabiac aktywnoscia,a ta rowniez zbyt mala),czeste awantury z ekipami spoza Krakowa,policja itp,dobre wyjazdy,do pobliskich miejscowosci bardzo dobre,fatalna frekwencja na meczach u siebie,no i brak wiekszych i znaczacych fan klubow.
4) Unia- nr 4 w ultras (derby+jakies race itp na innych meczach),jesli chodzi o chuliganke to poki co ciezko cos o nich powiedziec,sa/byli? bardzo aktywni w Tarnowie,udany dym z Sandecja,o wyjazdach i frekwencji za duzo nie wiem,ale starja sie zaliczac wiekszosc wyjazdow,maja chyba jakies male fc ale nie orientuje sie za bardzo.
5) Sandecja- jak wspominali poprzednicy przezywaja kryzys,prubuja cos tam czasem poultrasowac,staraja sie tez pochuliganic (w zeszlym roku bodaj wygonili z sektora Stal Rzeszow),z wyjazdami od jakiegos czasu u nich slabo,frekwencja u siebie slabiutka,fc chyba nie maja,ew fc Cracovii z Muszyny(?) ich odwiedza dosc czesto.
Okocimski to chyba fc Wisly,Tarnovia fc Cracovii,Glinik zgoda Unii i poza tym nie wiele o nich slychac.
Tak to wyglada wg mnie.
naszym klubem HKS, kazdy w Hucie o tym wie, ze najlepszy w Polsce jest...nasz Hutniczek HKS...

Awatar użytkownika
RSG
Posty: 1087
Rejestracja: wt sie 24, 2004 7:59 am

Postautor: RSG » śr sty 19, 2005 1:18 pm

big ben - ile cracovii było ostatnio w szczecinie?mnie się wydaje ze 100-150 ale nie jestem pewien, a jeśli tyle to raczej tego nie można nazwać wpadką.

pozdro

Awatar użytkownika
Lukasz_HKS
Posty: 1096
Rejestracja: czw paź 07, 2004 10:32 am
Lokalizacja: NH

Postautor: Lukasz_HKS » śr sty 19, 2005 2:08 pm

Sandecja ma FC i jest to Grybovia Grybów (V liga)
Hutnik

Awatar użytkownika
dareknh
Posty: 475
Rejestracja: czw wrz 23, 2004 5:52 pm
Lokalizacja: wziąść na wino?

Postautor: dareknh » śr sty 19, 2005 2:18 pm

RSG pisze:big ben - ile cracovii było ostatnio w szczecinie?mnie się wydaje ze 100-150 ale nie jestem pewien, a jeśli tyle to raczej tego nie można nazwać wpadką.

pozdro


ostnio pasów w szczecinie było 33 ale zeszłej jesieni było ich około 550

TMK (39) grudzień
Obrazek