Hutnicza historia.

Wszystko o nowym, NASZYM Hutniku.

Moderatorzy: dUfio, majlech, lucero

mr.Vitaminka
Posty: 1889
Rejestracja: pn sie 29, 2005 3:19 pm

Postautor: mr.Vitaminka » wt kwie 13, 2021 11:56 am

good work.

HKS1978 pisze:(...) i wspomnienie fatalnej passy bez gola w 1997 roku :shock:

(...)


sorry, ale wyjątkowo nie chcę tego przeczytać. trauma pozostała do dziś.
następnego lata Hutnik będzie mistrzem świata

dUfio
Posty: 9090
Rejestracja: pn sie 30, 2004 2:08 pm
Lokalizacja: ja to znam

Postautor: dUfio » wt kwie 13, 2021 12:23 pm

https://monografiahutnika.blogspot.com/ ... a.html?m=1

Opisany tu mecz z pozoru byl taki jak dziesiątki innych na SS. Kilkaset osób, kilkadziesiąt w młynku, wygrana 2:1 - przerabialiśmy to nieraz. Ale ze względu na dzień rozgrywania utkwil mi w pamięci bo odbył się z wiadomych względów bez oprawy muzycznej i zaplecza kulinarnego czyt smażonej kiełbasy. Miało to swój niepowtarzalny, wielkopostny nastrój

Awatar użytkownika
Aldaris
Posty: 1837
Rejestracja: czw gru 14, 2006 9:49 pm
Lokalizacja: République du Niger

Postautor: Aldaris » wt kwie 13, 2021 12:34 pm

A ja przeczytałbym jakiś felieton na temat niejakiego Johna Carlosa Tenorio. Kolumbijczyka który ponoć był piłkarzem Hutnika jakoś w latach 1988-1990. Był też podobno piłkarzem Bronowianki. Figuruje chociażby w hiszpańskojęzycznej wikipedii. Ile w tym prawdy? Czy wystąpił w oficjalnym meczu ówczesnej II ligi. Trzeba by przewertować archiwalne gazety... Chyba że ktoś pamięta taki epizod.

https://es.wikipedia.org/wiki/Hutnik_Nowa_Huta
"Mnie sprawy tych dzikusów nie obchodzą. Ja jestem chrześcijaninem" - Zakari Lambo

HKS1978
Posty: 1761
Rejestracja: śr kwie 15, 2009 6:34 pm

Postautor: HKS1978 » wt kwie 13, 2021 12:45 pm

Aldaris pisze:A ja przeczytałbym jakiś felieton na temat niejakiego Johna Carlosa Tenorio. Kolumbijczyka który ponoć był piłkarzem Hutnika jakoś w latach 1988-1990. Był też podobno piłkarzem Bronowianki. Figuruje chociażby w hiszpańskojęzycznej wikipedii. Ile w tym prawdy? Czy wystąpił w oficjalnym meczu ówczesnej II ligi. Trzeba by przewertować archiwalne gazety... Chyba że ktoś pamięta taki epizod.

https://es.wikipedia.org/wiki/Hutnik_Nowa_Huta


Powiem Ci że nie kojarzę. To chyba opowieść z tego samego cyklu co o Geremim na testach w HKS, albo że "...Sędzia Krzysztof Maśliński ponoć powiedział podczas meczu Jeziorak Iława – Hutnik Kraków, do jednego z zawodników: "Wstajesz czy mam najpierw dać ci banana?". PZPN umorzył postępowanie w tej sprawie, było zbyt mało dowodów..."
No raczej musiało być mało dowodów bo ten arbiter nigdy takiego meczu nie sędziował. Nawet Jeziorak z Hutnikiem nie grał w 2001, chyba że z Warszawy... https://dziennikbaltycki.pl/skandale-na ... d/39423167

dUfio
Posty: 9090
Rejestracja: pn sie 30, 2004 2:08 pm
Lokalizacja: ja to znam

Postautor: dUfio » wt kwie 13, 2021 12:49 pm

Aldaris pisze:A ja przeczytałbym jakiś felieton na temat niejakiego Johna Carlosa Tenorio. Kolumbijczyka który ponoć był piłkarzem Hutnika jakoś w latach 1988-1990. Był też podobno piłkarzem Bronowianki. Figuruje chociażby w hiszpańskojęzycznej wikipedii. Ile w tym prawdy? Czy wystąpił w oficjalnym meczu ówczesnej II ligi. Trzeba by przewertować archiwalne gazety... Chyba że ktoś pamięta taki epizod.

https://es.wikipedia.org/wiki/Hutnik_Nowa_Huta


Wpisalem w wyszukiwarce i to co znalazłem to głównie Twoje posty z 2012 z tematu obcokrajowcach w HKS 😀

Awatar użytkownika
Aldaris
Posty: 1837
Rejestracja: czw gru 14, 2006 9:49 pm
Lokalizacja: République du Niger

Postautor: Aldaris » sob kwie 17, 2021 1:03 pm

Puchar Polski 1993/04
https://www.youtube.com/watch?v=66kFZUEKPIY

od 4:12
Boruta Zgierz - Hutnik


Warto też zobaczyć inne mecze z powodu awantur:

od 6:43
Start Namysłów - Legia

od 16:31
Stilon - Śląsk
"Mnie sprawy tych dzikusów nie obchodzą. Ja jestem chrześcijaninem" - Zakari Lambo

dUfio
Posty: 9090
Rejestracja: pn sie 30, 2004 2:08 pm
Lokalizacja: ja to znam

Postautor: dUfio » ndz kwie 18, 2021 7:36 pm

Aldaris pisze:
od 16:31
Stilon - Śląsk



ten mecz był dosc szczegolowo opisany w ksiązce "Liga chuliganów". Fajnie po 20 paru latach od lektury zobaczyc z tego video. Choc akurat wspomnienia zabrania do autokaru kiboli z murawy nie kojarze. Z tego co wyszperałem plan "nabojki" sie nie powiodl, do 1/8 awansował Stilon


na blogu Monografii jest wspomnienie spikera i wieści z angielskich boisk. jesli chodzi o newsy z innych aren kolportowane przez Huka to utkwiło mi w pamieci info ze... skoków narciarskich. Pierwszy mecz wiosny 2001 z Unią Tarnów zazębiał sie z końcówką wspanialego sezonu w skokach narciarskich zakonczonego pierwszą krysztalową kulą Adama Małysza. W porze meczu były zawody druzynowe w Planicy, Huk przekazal min info o pobiciu rekordu Polski (wtedy bylo to 218.5 m) przez "jedyną gwiazdę Wisły"

1979
Posty: 1900
Rejestracja: ndz sie 29, 2004 6:44 am

Postautor: 1979 » ndz kwie 18, 2021 8:22 pm

Ja pamietam , ze kiedys Huk powiedzial podczas meczu ,ze srebrny medal w mistrzostwach zdobyl Rafal Szukala :lol: ale chyba niezbyt kogos to obchodzilo bo braw nie dostal.
od swych narodzin przez wszystkie lata
NA ZAWSZE Hutnik
powstrzyma nas tylko koniec świata

BYLISMY - JESTESMY - BEDZIEMY

HKS1978
Posty: 1761
Rejestracja: śr kwie 15, 2009 6:34 pm

Postautor: HKS1978 » ndz kwie 18, 2021 8:29 pm

Ja zapamiętałem też min. informacje o śmierci Kazimierza Deyny. To była informacja która mi utkwiła w pamięci, a także wygraniu w MŚ przez Halupczoka.

fan
Posty: 970
Rejestracja: sob sie 28, 2004 11:25 pm
Lokalizacja: Śródmieście

Postautor: fan » ndz kwie 18, 2021 9:19 pm

Mi najbardziej utkwiło w pamięci jak Huk zapomniał wyłączyć mikrofonu i słychać było no to zdrowie i brzęk kieliszków :D

Ale to fakt wyniki podawane w przerwie nie tylko meczów to były czasy :lol:

mr.Vitaminka
Posty: 1889
Rejestracja: pn sie 29, 2005 3:19 pm

Postautor: mr.Vitaminka » pn kwie 19, 2021 10:46 am

fan pisze:Mi najbardziej utkwiło w pamięci jak Huk zapomniał wyłączyć mikrofonu i słychać było no to zdrowie i brzęk kieliszków :D



właśnie miałem o tym pisać hahah

mi jeszcze utkwił jeden motyw, kiedy również nie wyłączył mikrofonu i powiedział coś w stylu: 'dziś ma być 1:1". Z tego co pamiętam, to rzeczywiście tak się skończyło. Ale z kim to było i kiedy (2001-2003 - to tak orientacyjnie) to nie wiem.
następnego lata Hutnik będzie mistrzem świata

dUfio
Posty: 9090
Rejestracja: pn sie 30, 2004 2:08 pm
Lokalizacja: ja to znam

Postautor: dUfio » pn kwie 19, 2021 12:57 pm

mr.Vitaminka pisze:
fan pisze:Mi najbardziej utkwiło w pamięci jak Huk zapomniał wyłączyć mikrofonu i słychać było no to zdrowie i brzęk kieliszków :D



właśnie miałem o tym pisać hahah

mi jeszcze utkwił jeden motyw, kiedy również nie wyłączył mikrofonu i powiedział coś w stylu: 'dziś ma być 1:1". Z tego co pamiętam, to rzeczywiście tak się skończyło. Ale z kim to było i kiedy (2001-2003 - to tak orientacyjnie) to nie wiem.


Cos mi świtało ze chodzi o mecz z Niedźwiedziem z jesieni 00, ale pewny nie jestem czy to ten meczu czy taki byl wynik. Szukajac info trafiłem na skrót którego nie widziałem wcześniej, rewanżowego meczu

https://www.facebook.com/lksniedzwiedz1 ... 869998699/

Sa nawet przebitki hasania po murawie. No i karny taki dzis byśmy powiedzieli... miekki haha


Co do Huka to wielu pewnie pamięta zapowiedz meczu z Wisłoką '07

"Pociągiem specjalnym w 300 osób przyjedzie na ten mecz cała niemalże Dębica"

JOK_NH
Posty: 4594
Rejestracja: czw kwie 28, 2005 7:21 pm
Lokalizacja: Wschodnia Strona Miasta

Postautor: JOK_NH » pn kwie 19, 2021 1:02 pm

Tak, to był mecz z Niedźwiedziem na 100%, mecz przyjaźni :wink:

Z tą Dębicą jednak HIT! :lol:

dUfio
Posty: 9090
Rejestracja: pn sie 30, 2004 2:08 pm
Lokalizacja: ja to znam

Postautor: dUfio » pn kwie 19, 2021 2:54 pm

Jeszcze kilka fleszbekow z przeszłości

Pomruk zdumienia po podaniu wyniku z Gdańska Lechia/Olimpia-Widzew 0:7 oraz gwizdy po podaniu wygranej wisły z 2 ligi - to z pierwszego mojegi meczu na SS z Sokołem '96

Z kolei z pierwsza runda gdy regularnie śmigałem na mecze czyli wiosna 00 nierozerwalnie kojarzy mi się z takimi motywami jak

-glos Huka czytający sklady
-zapach grilla
-hity z głośników na czele z https://m.youtube.com/watch?v=KoqYHDiB6 ... e=youtu.be

I ogólnie to tu kryć nasz stadion przez swoje swojskie położenie na skraju miasta i wsi, wśród traw i drzew jest całkiem przyjemnym miejscem gdy wszystko kwitnie i zielenieje

Tomek83
Posty: 796
Rejestracja: śr lis 12, 2008 10:29 am
Lokalizacja: Nowa Huta

Postautor: Tomek83 » pn kwie 19, 2021 3:13 pm

Co ciekawe ten mecz z Niedźwiedziem sędziował Zbigniew Urbańczyk w zastępstwie i faktycznie było 1-1
Tomek83