Fuzja Stali Rzeszów i Resovii?

Czyli wszystko to co nie mieści się w powyższych kategoriach - taki nasz mały hutniczy Hyde Park:)

Moderator: dUfio

Awatar użytkownika
nycek14
Posty: 326
Rejestracja: wt lis 23, 2004 8:21 am

Fuzja Stali Rzeszów i Resovii?

Postautor: nycek14 » czw sty 20, 2005 1:55 pm

http://www.futbol.org.pl/news.php?id=668

Stal i Resovia mogą się połączyć. Brzmi to nieprawdopodobnie, ale prezesi obu klubów uważają, że to najlepszy sposób na uratowanie rzeszowskiego sportu

Piłkarze Resovii nie mają gdzie rozgrywać swoich meczów. Stadionowi Stali Rzeszów grozi zamknięcie, ponieważ wojewoda podkarpacki zażądał, by na stadionie zamontowano nowoczesny monitoring. Koszt takiego przedsięwzięcia to około 600 tys. zł. Stali na to nie stać.

Czy za kilka lat Rzeszów będzie białą plamą na piłkarskiej mapie Polski? Niekoniecznie. Zdaniem prezesów obu klubów trzeba skomunalizować stadion Stali oraz zrobić to, co jeszcze wielu rzeszowianom wydaje się niemożliwe - połączyć oba kluby.

Prezesi Bogdan Kidacki z Resovii i Władysław Prygoń ze Stali rozmawiali już o tym, a nawet o włączeniu do nowego klubu wszystkich małych jednosekcyjnych klubików w mieście. Jeżeli zamierzenia prezesów udałoby się zrealizować, to być może już w niedługim czasie Rzeszów doczekałby się wreszcie drużyny piłkarskiej co najmniej na poziomie II ligi.

Działacze Stali przygotowali również projekt uchwały o komunalizacji stadionu, który został przekazany do urzędu miasta.

Jeśli miasto przejęłoby stadion, dawałoby pieniądze na jego przebudowę, czego nie może robić teraz. Mogłoby starać się o unijne fundusze, a kluby skupiłyby się tylko na działalności sportowej.

Jaka przyszłość czeka rzeszowską piłkę, jeżeli stadion Stali nie zostanie zmodernizowany, a kluby połączone? Sekcja piłkarska Resovii jest w katastrofalnej sytuacji finansowej i zapewne w perspektywie 2-3 lat przestanie istnieć albo będzie występować w najniższych klasach rozgrywkowych.

W miarę stabilna sytuacja sekcji Stali Rzeszów pozwoli co najwyżej utrzymywać zespół na poziomie III ligi. Z pewnością spadnie zainteresowanie kibiców i sponsorów, a drużyna grająca w podrzędnej lidze tylko dla siebie będzie skazana na powolne umieranie.


Co na to kibice?

Kibic1905 (kibic Resovii)

- Stuletni klub, na mecze którego jeszcze przed wojną chodziło mnóstwo ludzi, miałby zniknąć? Nigdy! Nie dopuszczam nawet takiej myśli, że oba kluby mogłyby się połączyć. Może nie jesteśmy bogaci, ale wciąż mamy wiernych kibiców, a piłka nożna jest oczkiem w głowie Resovii. Jeśli taki sztuczny twór powstanie, to ja nie zamierzam iść na żaden mecz. Chyba że ta nowa drużyna nazywałaby się Resovia i miała biało-czerwone barwy. Wolę 100 lat tradycji Resovii nawet gdy gra w czwartej lidze niż jakiś sztuczny twór sięgający po Mistrzostwo Polski.

Jacek Lasota (kibic Stali)

- Jestem przeciwny łączeniu obu klubów. Według mnie byłoby to zaprzepaszczeniem wieloletniej tradycji, zarówno Stali, jak i Resovii. Faktem jest, że gdyby był jeden klub w Rzeszowie, łatwiej byłoby pozyskać większego sponsora. Jednak kibice nigdy nie zgodzą się na połączenie. Wiele osób przestałoby się utożsamiać z tą nową drużyną. Ja też nie byłbym jej fanem. Dla mnie to po prostu jedna wielka abstrakcja.



Władysław Prygoń, prezes Stali Rzeszów

Szukamy rozwiązania, by wreszcie w Rzeszowie był dobry futbol. Połączenie obu sekcji piłkarskich to oczywiście jedno z możliwych rozwiązań, ale na pewno jedno z najlepszych, by zbudować drużynę piłkarską na miarę aspiracji i oczekiwań kibiców.

Czy ktoś na tym straci? Widzę same korzyści. Zyskaliby wszyscy, przede wszystkim piłkarze i kibice. Na pewno lepsze byłoby szkolenie młodzieży i zdecydowanie łatwiej byłoby pozyskiwać środki także na pierwszą drużynę.




Bogdan Kidacki, prezes CWKS Resovia

Chcemy połączyć kluby po to, by ratować nie tylko piłkę, ale cały rzeszowski sport. Trwają rozmowy i mam nadzieję, że to się uda. Mielibyśmy wtedy większe możliwości pozyskania sponsorów. Obecnie żaden z klubów nie jest w stanie unieść choćby kosztów zapewnienia bezpieczeństwa na meczach. Jeśli będzie jeden klub, nie będzie bójek kibiców. A jeżeli uda nam się przekonać miasto i na bazie stadionu Stali powstałby nowoczesny obiekt na 30-40 tysięcy kibiców, to można by u nas rozgrywać mecze międzypaństwowe. To oznacza zyski nie tylko dla klubu, ale i lokalnego biznesu. Co więcej, gdybyśmy dysponowali pieniędzmi, które teraz płyną się do wszystkich rzeszowskich klubów i klubików, to śmiem twierdzić, że moglibyśmy mieć drużynę piłkarską w II lidze z perspektywami na ekstraklasę. Gdyby miasto przejęło stadion i skorzystało ze środków UE, Totalizatora, Polskiej Konfederacji Sportu, nie musiałoby wykładać ani złotówki z własnej kasy. To historyczna szansa. Jeżeli jej nie wykorzystamy, będziemy nieudacznikami.




Tadeusz Ferenc, prezydent Rzeszowa

Komunalizacja stadionu Stali? Jestem za. Trwają rozmowy i mam nadzieję, że do tego dojdzie. Miasto byłoby właścicielem i podnajmowało stadion klubowi. Jednak zdecydowanie przeciwny jestem łączeniu obu klubów. Dla mnie jest to nie do pojęcia. Wtedy na pewno zasięg naboru młodzieży do sportu będzie mniejszy. Nie wyobrażam sobie, by 100-letnia Resovia przestała istnieć i by została wcielona w nowy twór. Szanuję także tradycje 60-letniej Stali. Wolałbym, żeby powstawały nowe kluby.

dUfio
Posty: 9093
Rejestracja: pn sie 30, 2004 2:08 pm
Lokalizacja: ja to znam

Postautor: dUfio » czw sty 20, 2005 2:30 pm


Awatar użytkownika
Raven
Posty: 462
Rejestracja: czw sie 26, 2004 10:52 pm
Lokalizacja: NH

Postautor: Raven » czw sty 20, 2005 3:16 pm

Hehe dobre

Stalovia miażdży.

Awatar użytkownika
MarianHKS
Posty: 1015
Rejestracja: pn sie 23, 2004 8:10 pm

Postautor: MarianHKS » czw sty 20, 2005 3:44 pm

śmiech na sali,kurwa jak mozna taką tradycje zaprzepascic i na dodatek łączyc z najwiekszym wrogiem

Tomek1950
Posty: 798
Rejestracja: pn sie 30, 2004 1:28 pm
Lokalizacja: Nowa - Huta

Postautor: Tomek1950 » czw sty 20, 2005 3:56 pm

Fuzja stali z resovia według mnie jest mało prawdopodobne,mysle ze cos takiego spotka sie z protestami kibiców.To tak jakby połaczyc wisłe z cracovia :lol:

--------------------------
Hutnik NH 1950

FAN86
Posty: 353
Rejestracja: wt sie 24, 2004 11:48 am

Postautor: FAN86 » czw sty 20, 2005 4:05 pm

Już kiedyś próbowali zrobić coś takiego w Bytomiu(nie tylko zresztą) i co z tego wyszło każdy wie.Myśle że i tym razem chuja z tego bedzie.Bez jaj.Jakoś sobie nie moge tego wyobrazić.

Awatar użytkownika
marek centrum c
Posty: 211
Rejestracja: sob gru 04, 2004 7:37 pm
Lokalizacja: NOWA HUTA

Postautor: marek centrum c » czw sty 20, 2005 4:07 pm

RESOVIA ZE STALĄ :shock: WROGOWIE RAZEM RACZEJ NIE DOJDZIE DO FUZJI
Obrazek

Awatar użytkownika
Lukasz_HKS
Posty: 1096
Rejestracja: czw paź 07, 2004 10:32 am
Lokalizacja: NH

Postautor: Lukasz_HKS » czw sty 20, 2005 4:12 pm

Jakby to doszło do skutku to ja niewiem co by było :wink: heh resovia ze stalą razem :lol:
Tak na marginesie jakby nas połączyć z pasami -> Cranik lub Hutovia :lol: :lol:
Hutnik

BIMBER
Posty: 1164
Rejestracja: wt sie 24, 2004 11:47 am
Lokalizacja: KRAKÓW

Postautor: BIMBER » czw sty 20, 2005 6:00 pm

A tak na marginesie Resovia w tym roku obchodzi 100-lecie istnienia? Czyli jest starsza od craxy? Ciekawe :]
BIEDA NIGDY NIE JEST SMUTNA

Awatar użytkownika
Lukasz_HKS
Posty: 1096
Rejestracja: czw paź 07, 2004 10:32 am
Lokalizacja: NH

Postautor: Lukasz_HKS » czw sty 20, 2005 6:30 pm

Bimber z tym to jest naprawde zamęt :lol: na każdej stronce pisze co innego i oni tam chyba sami niewiedzą kiedy ich klub powstał :wink: Kiedyś na forum cracovii był temat o tym :wink:
Hutnik

alkofan
Posty: 73
Rejestracja: czw lis 25, 2004 5:26 pm

Postautor: alkofan » czw sty 20, 2005 7:57 pm

a czym oni sie tak martwią przecierz po fuzji powstanie Real :D
Krótkie życie skraca picie.

gyl
Posty: 246
Rejestracja: śr sty 05, 2005 10:31 pm
Lokalizacja: Łódź i Podgórze

Postautor: gyl » czw sty 20, 2005 9:08 pm

Jakiś idiota w latach 90-tych w Łodzi wspominał o połączeniu ŁKS i Widzewa. Co z tego wyszło każdy wie. (Analogii jest więcej - Resovia to aktualna zgoda ŁKS a Stal była zgodą Widzewa...)

Korzyści finansowe z połączenia i tak by zostały zjedzone przez koszty naprawiania strtat po rozróbach między kibicami obu części "Stalovii"...

Do rzeczy - ten, kto wpadł na taki pomysł to miał chyba zły dzień :?

HaKaeS
Posty: 924
Rejestracja: ndz wrz 19, 2004 3:22 pm
Lokalizacja: Kraków - Nowa Huta

Postautor: HaKaeS » czw sty 20, 2005 9:51 pm

Nie ma opcji, to chyba jest jednak tzw. kaczka dziennikarska
To tak jakby połączyć wisłe z cracovią ;/
Obrazek

Awatar użytkownika
NoFaHuTaNeFeRdAJ I.C.
Posty: 409
Rejestracja: ndz sie 29, 2004 11:36 pm

Postautor: NoFaHuTaNeFeRdAJ I.C. » czw sty 20, 2005 10:33 pm

Jak ci ludzie cos czasem wymysla to az sie plakac ze smiechu chce . Majac na celu dobro Rzeszowskiej pilki wykreca afere w ktorej pewnie nie jeden ucierpi . Watpie aby kibice dopuscili do tej fuzji .
Ostatnio zmieniony pt sty 21, 2005 8:36 am przez NoFaHuTaNeFeRdAJ I.C., łącznie zmieniany 1 raz.

Junior
Posty: 1232
Rejestracja: pt sie 27, 2004 7:59 pm

Postautor: Junior » czw sty 20, 2005 11:49 pm

Ci którzy wpadli na ten pomysł myślą tylko i wyłącznie z perspektywy $$ kibice nie mają dla nich żadnego znaczenia więc dla nich pomysł nie ma wad.
Nie wyperswaduje im sie tego w normalny sposób raczej.
Zyskaliby wszyscy, przede wszystkim piłkarze i kibice.

a ten tekst to już miażdży zupełnie....
"Hutniczy chłopie bądź na Topie"