Trener Hutnika - taktyka, skład i inne opinie

Wszystko o nowym, NASZYM Hutniku.

Moderatorzy: dUfio, majlech, lucero

bn
Posty: 2995
Rejestracja: pt maja 06, 2005 10:17 pm
Lokalizacja: 100% KRK

Postautor: bn » czw lis 24, 2016 10:44 pm


stazyja69
Posty: 4489
Rejestracja: pt maja 28, 2010 9:28 pm
Lokalizacja: NH

Postautor: stazyja69 » wt lis 29, 2016 10:41 pm

http://www.nh2010.pl/czytaj/newsroom/26 ... tniku.html
Trener Leszek Janiczak nadal będzie pracował z seniorami Hutnika. Po pięciu ostatnich zwycięstwach z rzędu nikt z kibiców nie wyobrażał sobie innego rozwiązania. Jednak szkoleniowiec dopiero kilka dni temu zadecydował, iż zostaje na swoim stanowisku. Oprócz pracy szkoleniowej Janiczak wciąż aktywnie działa w zarządzie Hutnika, jest dyrektorem sportowym, a jego firma „Bert-Sport” jednym z głównych sponsorów klubu.

Wiosną w pracy pomagać mu będzie nowy trener bramkarzy Sebastian Kusak – były golkiper Hutnika (2011 – 2013), a następnie klubu z Węgrzc.

Hutnik ma też nowego kierownika drużyny seniorów. Został nim Krzysztof Wiatr, który zastąpił w tej roli Dariusza Skibę.

bn
Posty: 2995
Rejestracja: pt maja 06, 2005 10:17 pm
Lokalizacja: 100% KRK

Postautor: bn » czw sie 01, 2019 2:31 pm

O nowym trenerze II drużyny Hutnika:

http://70nh.pl/aktualnosci/allah-mowi-w ... 31543.html

dUfio
Posty: 9070
Rejestracja: pn sie 30, 2004 2:08 pm
Lokalizacja: ja to znam

Postautor: dUfio » pt lis 13, 2020 5:35 pm

https://gazetakrakowska.pl/trener-hutni ... 2-15290226


Mam problem z otwarciem linku. Jeśli komuś działa moze wkleić tekst?

pawcio
Posty: 300
Rejestracja: ndz cze 14, 2009 4:55 pm

Postautor: pawcio » pt lis 13, 2020 5:45 pm

Za Hutnikiem dwie wysokie porażki, a w niedzielę mecz z wiceliderem II ligi - Wigrami Suwałki (godz. 13). - To na pewno trudny moment. Krzysiek Świątek przechodził koronawirusa, w tej chwili nie najlepiej czuje się kilku chłopaków, Piotrek Stawarczyk musi pauzować za żółte kartki, no i gramy mecze co 3-4 dni - mówi Leszek Janiczak, trener nowohuckiej ekipy. - To wszystko na pewno nie ułatwia zadania, ale musimy tak się przygotować, żeby postarać się powalczyć o punkty.
REKLAMA

Hutnik stracił w dwóch meczach 9 goli
Najważniejsza sprawa do ogarnięcia to uszczelnienie defensywy, poprawienie gry obronnej drużyny, która w spotkaniach z KKS Kalisz i Śląskiem II Wrocław dała sobie strzelić w sumie 9 bramek!

- Wcześniej były cztery mecze mecze, w których nie straciliśmy bramki z akcji. Wydawało się, że wszystko jest już OK, bo wyglądało to naprawdę OK - graliśmy "wysoko", stosowaliśmy pressing wobec przeciwnika. Zresztą drużyna lubi tak grać - analizuje Janiczak. - W meczu ze Śląskiem II trafiliśmy jednak na bardzo dobrych zawodników, mam na myśli ich indywidualne umiejętności, dzięki którym często wygrywali pojedynki 1 na 1.

Dodaje: - My przed meczem rozmawiamy, szukamy wspólnie najlepszego rozwiązania, bo ja chcę też, żeby drużyna wierzyła w to, co robi. I przed spotkaniem ze Śląskiem II każdy wierzył w to, że możemy zagrać otwarcie. Chyba to jednak był błąd, z którego musimy wyciągnąć wnioski. I zagrać trochę inaczej, może nie starać się grać ładnie, "wysoko", ale tak, żeby było skutecznie.

No bo w niedzielę poprzeczka idzie w górę. Rywalem Hutnika, beniaminka II ligi, który po 12 meczach ma w dorobku 10 pkt, będzie spadkowicz z I ligi - mający 25 pkt po 11 występach. Wigry straciły tylko 8 goli (Hutnik 29), w środku pola mają m.in. ekstraklasowca pełną gębą - Bartłomieja Babiarza, a w ataku groźnego Kamila Adamka (8 bramek w tej rundzie).

REKLAMA

- Wigry nie ukrywają, że chcą wrócić do I ligi, jest to bardzo mocna drużyna, czeka nas szalenie trudny mecz - nie ukrywa szkoleniowiec Hutnika. - My, niestety, mamy wąską kadrę. Wąską kadrę zawodników, którzy są w stanie podołać drugiej lidze. Nie da się ukryć, jako klub jesteśmy w takim miejscu, że nas po prostu nie stać na to, żeby się wzmocnić, na kosztowne transfery. A po ostatnim sezonie osłabiliśmy się. Nie jest łatwo zastąpić na środku obrony Garzeła i Kołodzieja - bo taka była para stoperów. Udało nam się, owszem, pozyskać Stawarczyka, ale wszyscy pozostali, którzy przyszli, to młodzi piłkarze, dla których gra u nas to dopiero szansa rozwoju.

Trener podkreśla jednocześnie: - Ja się cieszę, cieszymy się w klubie, że pozyskujemy takiego Patryka Kielisia z IV ligi i on dzisiaj ma bardzo dobre momenty, rozwija się rewelacyjnie, jest podstawowym zawodnikiem. Tak samo Miłosz Drąg, który też w II lidze radzi sobie z piłkarzami o wiele bardziej doświadczonymi. Dobre momenty ma Ozimek. To jest nasz kapitał, ci chłopcy będą na wiosnę jeszcze lepsi, ale, jak to młodzi, nie zawsze zagrają na maksimum swoich możliwości.

Wątek strat po sezonie 2019/2020 można byłoby poszerzyć o Mateusza Gamrota, no bo przecież rok temu to on był liderem drugiej linii Hutnika.

REKLAMA

- Od początku wiedzieliśmy, że będzie ciężko, ale chcieliśmy grać ofensywnie, grać "swoje". To czasem przynosi dobry efekt, ale wiąże się też z większą możliwością popełnienia błędów w obronie. Tak niestety było w dwóch ostatnich meczach - komentuje Janiczak. - Też trzeba sobie jasno powiedzieć, że w tej lidze jest osiem-dziewięć zespołów, z którymi jesteśmy w stanie grać jak równy z równym, walczyć o zwycięstwo. W przypadku pozostałych różnice się uwidoczniają, ale pewnych rzeczy nie przeskoczymy. Wiem, że niektórzy się niepokoją tym, jak jest, ale my jesteśmy na tym etapie, na którym dzisiaj możemy być. Ważne, żebyśmy byli nad kreską. A pewnie w zimie podejmiemy decyzje, sprawdzając budżet, czy jesteśmy w stanie coś zmienić, wzmocnić się. Natomiast trzeba wprost powiedzieć, że na dobrego, doświadczonego zawodnika trzeba sporo pieniędzy i nas po prostu nie stać na takie transfery. Pewnie będziemy szukać młodych chłopaków w ekstraklasowych drużynach.

REKLAMA

Ale jeszcze w tym roku przed Hutnikiem sporo grania. Sześć meczów, ostatni dopiero 12 grudnia.

dUfio
Posty: 9070
Rejestracja: pn sie 30, 2004 2:08 pm
Lokalizacja: ja to znam

Postautor: dUfio » pn lis 16, 2020 8:55 am

Link pojawił się juz w temacie Wigier, ale myślę ze dyskusję stricte o posadzie trenera w Hutniku warto kontynuować w tym wątku

http://www.nh2010.pl/czytaj/newsroom/64 ... klubu.html


Fakty:

Trener: podał się do dyspozycji zarządu
Zarząd: co najmniej do końca rundy zmiany nie będzie

MISIEK72
Posty: 1566
Rejestracja: pn paź 08, 2007 3:20 pm

Postautor: MISIEK72 » pn lis 16, 2020 9:08 am

Chuj tam . Spaść i tak spadniemy. Tu trzeba się martwić już o przyszły sezon w 3 lidze by nie minąć się po drodze z Wieczystą która zapewne do tej 3 w przyszłym awansuje. Mając na uwadze, że w 3 lidze też jesteśmy biedakami to utrzymanie zapewne będzie jedynym celem i wcale nie tak oczywistym.

Awatar użytkownika
snuff
Posty: 957
Rejestracja: sob wrz 04, 2004 3:10 pm

Postautor: snuff » pn lis 16, 2020 10:34 am

Wieczysta awansuje do IV. Nie wpadajmy w jakieś dramatyczne tony. Nie odstajemy poziomem tak żeby już się poddawać. Praca praca, praca. Może uda się w przerwie wypożyczyć/zakontraktować 1-2 sensownych zawodników ( napastnik, boczny obrońca) z wyższych lig i powalczymy na wiosnę. Głowy do góry bo nic nam defetyzm nie da. Trener Janiczak może nabierze pokory i zacznie szukać problemu te w swoje pracy.

fan
Posty: 964
Rejestracja: sob sie 28, 2004 11:25 pm
Lokalizacja: Śródmieście

Postautor: fan » pn lis 16, 2020 11:38 am

Dokładnie podziwiam ton niektórych, którzy już teraz nas widzą ligę niżej. Trochę pokory przyda się też kibicom. Niestety z takim budżetem to nie jest łatwa sprawa się utrzymać, ale na pewno nie jest rozwiązaniem wywieszanie białej flagi już w tym momencie...
Ja nadal uważam, że karta się odwróci a jeśli rzeczywiście mamy się zastanawiać nad zmianą trenera to będzie na to czas po zakończeniu rundy jesiennej...

MISIEK72
Posty: 1566
Rejestracja: pn paź 08, 2007 3:20 pm

Postautor: MISIEK72 » pn lis 16, 2020 1:05 pm

Wieczysta w przyszłym sezonie będzie grać w 4 lidze i awansuje do trzeciej jak już coś. My w przyszłym prawdopodobnie w 3 .
By się z nimi nie minąć trzeba się wtedy utrzymać.
Żadne dramatyczne tony. Realna ocena sytuacji. Nie przypadkowo Garbarnia też w strefie spadkowej. Gdybyśmy my i oni dostawali tak jak reszta drużyn dostaje dotacje to inaczej by to wyglądało. Mówimy tu o jakimś zupełnym minimum czyli jakieś 800 k rocznie, zakładając,że w Krakowie są 4 kluby na szczeblu centralnym.

Klub sportowy może otrzymać dotację z jednostki samorządu terytorialnego, na terenie której funkcjonuje. Dotacja ta musi być jednak przeznaczona na realizację celu publicznego.

Natomiast w myśl art. 28 ust. 2 tej ustawy dotacja, o której mowa w ust. 1, ma służyć realizacji celu publicznego, o którym mowa w art. 27 ust. 2, i może być przeznaczona w szczególności na:

1) realizację programów szkolenia sportowego,

2) zakup sprzętu sportowego,

3) pokrycie kosztów organizowania zawodów sportowych lub uczestnictwa w tych zawodach,

4) pokrycie kosztów korzystania z obiektów sportowych dla celów szkolenia sportowego,

5) sfinansowanie stypendiów sportowych i wynagrodzenia kadry szkoleniowej

bn
Posty: 2995
Rejestracja: pt maja 06, 2005 10:17 pm
Lokalizacja: 100% KRK

Postautor: bn » pn lis 16, 2020 9:34 pm

Oświadczenie dobrze napisane, choć kwalifikacja wszystkich bez Stawara zatem także Świątka jako "młodego z potencjałem, bez doświadczenia na poziomie centralnym" jest prawdziwe w kwestii jedynie potencjału, bo faktycznie z wiekiem coraz lepszy. ; )

A co to słuszności, to zgadzam się, że szukanie trenera nowego teraz na szybko może nie być najlepszym pomysłem. Z drugiej strony najwyższy czas aby trener zaczął wyciągać wnioski a pierwszym krokiem jest akceptacja stanu obecnego, tj. że drużyna nie gra dobrze. Dobrze było to usłyszeć wreszcie ostatnio od trenera. Dotychczas niestety główny przekaz był, że bardzo dobra gra tylko rywale/stadion/sędzia nie ci co trzeba lub mecz się nie ułożył.

wojo77
Posty: 1076
Rejestracja: czw lis 25, 2004 8:44 am

Postautor: wojo77 » śr lis 18, 2020 7:40 am

Mimo wszystko uważam, że dobrze się stało że na trenera spadło trochę słów krytyki, nie zgodze się że hejtu bo na fejsie na 10tys.ludzi może 10osób domagało się głowy trenera plus kilka na forum więc hejtem bym tego nie nazwał a krytyką która twierdzę że mu się należała. Trener niestety taki zawód że napierdalanka będzie zawsze. Po tejże krytyce pojawiło się oświadczenie prezesa które myślę trochę nas ostudziło jak również i co najważniejsze trener inaczej ustawił zespół na mecz z Wigrami i gdyby takie ustawienie i taktyka była na meczach z Kaliszem i Śląskiem uważam że jakieś punkty byłyby wyszarpane a nie dwa duże wpierdole po których uważałem że już nic nie ugramy, po Wigrach żyję nadzieją że w Lublinie powalczymy o dobry wynik jeśli zagramy podobną piłkę jak z Wigrami.

ksh72
Posty: 2579
Rejestracja: pt sie 27, 2004 3:32 am

Postautor: ksh72 » pn lis 23, 2020 2:28 pm

HKS1978 pisze:
ksh72 pisze:
HKS1978 pisze:Drużynę mamy młodą i ambitną tylko brakuje jej oparcia w takim samym szkoleniowcu.


Żeby nie było że tylko narzekasz to zaproponuj tego młodego, ambitnego szkoleniowca na którego nas stać.


Mariusz Jop


Podejrzewasz że nasze 5 tys. go skusi i porzuci pracę w PZPN?

Tomek83
Posty: 796
Rejestracja: śr lis 12, 2008 10:29 am
Lokalizacja: Nowa Huta

Postautor: Tomek83 » pn lis 23, 2020 10:36 pm

Dwa lata temu przed meczem u nas z Motorem jeden z piłkarzy powiedział mi ze Janiczak to zaden trener tylko ma farta i bronia go wyniki ale prędzej czy pozniej to wyjdzie mysle ze własnie teraz jest ten czas
Tomek83

luke.krak
Posty: 940
Rejestracja: pt gru 30, 2005 4:40 pm
Lokalizacja: nh

Postautor: luke.krak » pn lis 23, 2020 11:39 pm

Na 2 lige jest za słaby, na ten poziom brakuje już wiedzy na samej atmosferze się nie zajedzie daleko. Też obiło mi się o uszy że pewien piłkarz który odszedł od nas w przerwie przyznał że treningi tutaj były jak na wfie. Więc to mamy wyjaśnione, ale mamy też wyjaśnione że do przerwy zmian nie będzie bo nawet nie ma za co ją zrobić więc trzeba jakoś tak próbować. Koniec tematu z trenerem do przerwy zimowej