Typujemy nazwisko nowego trenera seniorów

Wszystko o nowym, NASZYM Hutniku.

Moderatorzy: dUfio, majlech, lucero

patryk
Posty: 696
Rejestracja: sob sie 28, 2004 11:01 am

Postautor: patryk » śr gru 10, 2014 10:31 pm

Znowu pokuszę się o podsumowanie kolejnego fragmentu dyskusji.

Upublicznianie pewnych rzeczy może nie być do końca dobrym pomysłem (myślę tu o forum). Ale może warto wrócić do sprawozdań W FORMIE KILKU ZDANIOWEJ RELACJI. (nie chodzi tu o "wypracowania" kilku stronnicowe - bo domyślam się że nikt nie ma czasu pisać rozbudowanych raportów, ale o krótką informację - namiastką było zestawienie nowego skarbnika lub relacje Dufio)

Propozycja pod dalszą dyskusję
dzuhas pisze:Porazony piorunem miazdzy :) z drugiej strony powinno byc "trener pogryziony przez dziki i zgwalcony przez przejezdzajacego nieopodal na rowerze bialego misia"

Awatar użytkownika
OŻÓG 1950
Posty: 3902
Rejestracja: czw sie 26, 2004 1:39 am
Lokalizacja: Wąwozowa City

Postautor: OŻÓG 1950 » śr gru 10, 2014 11:09 pm

Jaca1950 pisze:Do Ożóga: ...

1). Uważam, że trener (jego brat) nie powinien wypowiadać się anonimowo, jako kibic, na forum broniąc samego siebie.
2). Uważam, że przydałaby się "świeża krew", jak to wcześniej pisałem.

Sytuację, kiedy wszelka krytyka duszona jest w zarodku (i nie można porozmawiać) - a później okazuje się, że jest to brat trenera, uważam za mijanie się ze standardami (używając poprawnej politycznie nowomowy). I uważam też, że wszystkich trenerów powinny obowiązywać te same zasady. Tyle i aż tyle.

PS: Jeżeli ktoś czuje się urażony, przepraszam. Jednak już tak mam, że nie lubię podwójnych standardów.

Marchewa
Posty: 628
Rejestracja: sob wrz 18, 2004 1:33 pm
Lokalizacja: NOWA HUTA

Postautor: Marchewa » śr gru 10, 2014 11:33 pm

HKS1978 pisze:Kiedyś już ten temat poruszyłem w pytaniach, ale bez odpowiedzi.
http://forum.Hutnik.krakow.pl/viewtopic.php?t=3209&start=1324
Pełna zgoda. Według mnie powinno być podane publiczne info ile kto zarabia. Od trenera po kierownika, do tego wszyscy piłkarze i ew.zaległości też.

Tak samo ja na to odpowiedziałem że nie ma takiej możliwości żeby takie dane trafiły do publicznej wiadomości po przez np to forum.
Ale na walnym zebraniu członków jak ktoś będzie zainteresowany takie dane mogą zostac przedstawione.
BUTCHERS '98 - 20 LAT WALKI

Marchewa
Posty: 628
Rejestracja: sob wrz 18, 2004 1:33 pm
Lokalizacja: NOWA HUTA

Postautor: Marchewa » śr gru 10, 2014 11:40 pm

No chyba ze HKS1978 wrzucasz skan swojego PITu za tamten rok to możemy jeszcze to przedyskutowac :)
Piłkarze to nie osoby publiczne utrzymywane z podatków, tylko z darowizn lub sponsoringu konkretnych osób i zrozumiałe jest że takie osoby mogą chciec wiedziec jak wydawane sa ich pieniadze, ale nie wiem co to interesuje osoby ktore nawet nie należą do Stowarzyszenia Nowy Hutnik 2010.
BUTCHERS '98 - 20 LAT WALKI

Awatar użytkownika
metal
Site Admin
Posty: 3362
Rejestracja: pn sie 23, 2004 5:01 pm
Lokalizacja: http://www.Hutnik.krakow.pl
Kontakt:

Postautor: metal » czw gru 11, 2014 8:27 am

Chłopaki, ale naprawdę nie widzicie tu paradoksu?

Mnie trzepie jak czytam, że ktoś, kto nie jest w NH2010 i nie płaci składek a jego pomoc dla Hutnika to pisanie monografii wzywa do upublicznienia zarobków sztabu.

Przy okazji zerknijcie tu:
http://www.infor.pl/prawo/zarobki/zarob ... jawne.html
ObrazekStaram się pisać poprawnie po polsku!

viki
Posty: 526
Rejestracja: ndz sie 29, 2004 4:26 am
Lokalizacja: KRK (74-75) NH (75-03) KRK (03-?)

Postautor: viki » czw gru 11, 2014 10:23 am

Miałem się nie wypowiadać, ale...

Popatrzmy na to jeszcze w taki sposób: czy wiedza na temat tego, że grajek X otrzymuje 800 zł, będzie czemukolwiek służyła?
Aldaris, HKS1978: czy z taką wiedzą będziecie inaczej (lepiej, obiektywniej itd.) oceniać postępowanie zawodnika X na boisku? Już sobie nawet zacząłem to wyobrażać:

Zwodnik X zmarnował okazję na strzelenie bramki. Trybuny falują ze złości. Wstaje HKS1978 i krzyczy: "Spokojnie chłopaki, ten zawodnik zarabia 800 zł. Mógł nie strzelić.". Emocje opadaja, każdy ze zrozumieniem kiwa głową.

10 minut później
Zawodnik Y skiksował na naszym polu karnym. Niefart. Do piłki dopadł przeciwnik. Bramka w plecy. Na trybunach niesmak, ale aby dodać otuchy pechowcowi, kibice zaczynają go dopingować. Wstaje HKS1978 i krzyczy: "Chłopaki, no co wy? Ten zawodnik przytula 2 tysie, a wy zamiast go zjebać, jeszcze mu dopingujecie?" Niektórym zaczynają czerwienieć białka w oczach. Pierwsi z nich zaczynają przeskakiwać kraty, żeby dopaść gnojka...
ezswaz aN Hutnik

HKS1978
Posty: 1761
Rejestracja: śr kwie 15, 2009 6:34 pm

Postautor: HKS1978 » czw gru 11, 2014 10:49 am

Zadziwiacie mnie. Robienie tajemnicy z zarobków piłkarzy i trenerów. Czemu to ma służyć? Tu nie chodzi o mnie. Chodzi o transparentność. Nie wypominaj mi już tego (metal) że nie należę do Stowarzyszenia. Widać coś stoi na przeszkodzie.

Awatar użytkownika
metal
Site Admin
Posty: 3362
Rejestracja: pn sie 23, 2004 5:01 pm
Lokalizacja: http://www.Hutnik.krakow.pl
Kontakt:

Postautor: metal » czw gru 11, 2014 10:56 am

HKS1978 - chcesz rozliczać nieswoją kasę. Nie przeczytałeś linku, który umieściłem.
ObrazekStaram się pisać poprawnie po polsku!

Koonraadoo
Posty: 88
Rejestracja: śr kwie 22, 2009 5:50 pm

Postautor: Koonraadoo » czw gru 11, 2014 11:23 am

Paszkiewiecz zarabia dokładnie taką kwotę jaka została wymienona powyżej w postach a wiec 4 tysiace zł to tak dla Was ciekawskich. Jest to pewna informacja.

Qlawy
Posty: 1425
Rejestracja: sob cze 23, 2007 9:18 am

Postautor: Qlawy » czw gru 11, 2014 11:29 am

viki pisze:Miałem się nie wypowiadać, ale...

Popatrzmy na to jeszcze w taki sposób: czy wiedza na temat tego, że grajek X otrzymuje 800 zł, będzie czemukolwiek służyła?
Aldaris, HKS1978: czy z taką wiedzą będziecie inaczej (lepiej, obiektywniej itd.) oceniać postępowanie zawodnika X na boisku? Już sobie nawet zacząłem to wyobrażać:

Zwodnik X zmarnował okazję na strzelenie bramki. Trybuny falują ze złości. Wstaje HKS1978 i krzyczy: "Spokojnie chłopaki, ten zawodnik zarabia 800 zł. Mógł nie strzelić.". Emocje opadaja, każdy ze zrozumieniem kiwa głową.

10 minut później
Zawodnik Y skiksował na naszym polu karnym. Niefart. Do piłki dopadł przeciwnik. Bramka w plecy. Na trybunach niesmak, ale aby dodać otuchy pechowcowi, kibice zaczynają go dopingować. Wstaje HKS1978 i krzyczy: "Chłopaki, no co wy? Ten zawodnik przytula 2 tysie, a wy zamiast go zjebać, jeszcze mu dopingujecie?" Niektórym zaczynają czerwienieć białka w oczach. Pierwsi z nich zaczynają przeskakiwać kraty, żeby dopaść gnojka...


Czy w normalnej firmie każdy zna zarobki każdego.
Szef zleci ci zadanie a ty mu odpowiesz, że nie bo kolega zarabia więcej niech on zrobi - jasne, że nie dostajesz pracę do wykonania i ją wykonujesz bo jesteś na etacie.
Tak samo z piłkarzami, zarabiają tyle ile wynegocjowali lub im zaproponowano i się zgodzili. Uważam, że to jest ich prywatna sprawa.
Oceniać powinniśmy ich po tym jak grają a nie ile zarabiają.

Zresztą większość z nich zarabia śmieszne pieniądze jak na 3 ligę.
Ciekawe czy ktoś z was podjąłby się pracy na etacie za takie pieniądze mając np do utrzymania rodzinę lub wynajmując mieszkanie.

Awatar użytkownika
teton
Posty: 247
Rejestracja: śr sie 25, 2004 11:08 pm
Lokalizacja: z Nowej Huty koło krakóffka

Postautor: teton » czw gru 11, 2014 11:41 am

Boże widzisz i nie grzmisz . temat brzmi "Typujemy nazwisko nowego trenera seniorów" a z merytoryką nt w/w tematu nic to nie ma wspólnego .

Czy co tu piszecie w jakikolwiek sposób pomaga klubowi lub do czegoś dobrego ta rozmowa dąży ?

Kto zechce trenować Nasz klub widząc jak traktuję się trenera ( niezależnie od jego wyników ) i zagląda mu się w kieszeń ?

Ktoś zainteresowany sponsorowaniem klubu , czytając ten temat pewnie 100 razy się zastanowi czy włożyć swoje złotówki w klub , gdzie "brudy" i tak newralgiczne sprawy jak zarobki opisuje się na ogólnodostępnym forum , moim skromnym zdaniem od takich spraw jest walne , ale może się myle .....
Nic nie działa bardziej destrukcyjnie niż cichy i bezbarwny stadion

viki
Posty: 526
Rejestracja: ndz sie 29, 2004 4:26 am
Lokalizacja: KRK (74-75) NH (75-03) KRK (03-?)

Postautor: viki » czw gru 11, 2014 12:35 pm

HKS1978 pisze:Zadziwiacie mnie. Robienie tajemnicy z zarobków piłkarzy i trenerów. Czemu to ma służyć? Tu nie chodzi o mnie. Chodzi o transparentność. Nie wypominaj mi już tego (metal) że nie należę do Stowarzyszenia. Widać coś stoi na przeszkodzie.


HKS1978: ale PO CO chcesz to wiedzieć??? Wyjaśnij mi proszę, bo nie mogę tego zrozumieć. Co to zmieni, co Ci to da??? :shock:

Generalnie zarobki to sprawa pomiędzy pracodawcą a pracownikiem. Tylko i wyłącznie. Istnieja od tego odstępstwa, ale są to szczególne wyjatki. Wyjasnij, dlaczego Paszkiewicz i zawodnicy mają sie znaleźć pośród wyjatków i ich zarobkimaja byc jawne. :?

Qlawy: to przecież aronia była...
ezswaz aN Hutnik

HKS1978
Posty: 1761
Rejestracja: śr kwie 15, 2009 6:34 pm

Postautor: HKS1978 » czw gru 11, 2014 1:42 pm

aldaris to zaproponował. ja podbiłem że to dobry pomysł
ale jak to problem to nie ma tematu.

PoMpOn eNHa
Posty: 726
Rejestracja: sob wrz 18, 2004 12:20 pm
Lokalizacja: Nowa Huta

Postautor: PoMpOn eNHa » czw gru 11, 2014 4:09 pm

Mnie to ogółem nie obchodzi ile kto u nas w klubie zarabia, prywatna sprawa, lecz ciekawi mnie kto jest pracodawcą? Czy pracodawcą jest zarząd? +/- 150 członków stowarzyszenia? Sponsorzy? Czy wszyscy razem?
Fanatyczna Emigracja - Hutnik Nowa Huta

Awatar użytkownika
Aldaris
Posty: 1837
Rejestracja: czw gru 14, 2006 9:49 pm
Lokalizacja: République du Niger

Postautor: Aldaris » czw gru 11, 2014 8:13 pm

Napisałem na początku swojego postu, że nie interesuję się zarobkami trenera. Chciałbym jednie jasnej deklaracji osób decyzyjnych w tej sprawie. W tej chwili HKS1978 atakuje działania NH2010, a obrona wygląda dość ślamazarnie, zwłaszcza poprzez ironię, która daje efekt odwrotny. Deklaracja, że "tak, trener zarabia tyle i tyle, zmaga się z takimi i takimi problemami, ma to i to na głowie z dopiskiem, w 100% popieramy działania trenera" ucięła by całą dyskusje. A tak dalej snuje się domysły, mnoży plotki i tak bez końca. Jedynie jasne i stanowcze działania pokazują siłę.
"Mnie sprawy tych dzikusów nie obchodzą. Ja jestem chrześcijaninem" - Zakari Lambo