Referendum - 6 września

Czyli wszystko to co nie mieści się w powyższych kategoriach - taki nasz mały hutniczy Hyde Park:)

Moderator: dUfio

JOK_NH
Posty: 4596
Rejestracja: czw kwie 28, 2005 7:21 pm
Lokalizacja: Wschodnia Strona Miasta

Postautor: JOK_NH » pn cze 29, 2015 3:21 pm

Referendum powinno być w sprawie ciapatych. To jest temat który trzeba rozwiązać jasno, ale jak zwykle rozwiążą go bez udziału społeczeństwa. Ot, demokracja.

Awatar użytkownika
Kosoviak
Posty: 732
Rejestracja: śr maja 25, 2005 3:46 pm
Lokalizacja: RUCZAJ

Postautor: Kosoviak » wt cze 30, 2015 3:41 pm

TAK
tak
Tak

Nie rozumiem Waszej niechęci do JOW-ów.
Media robią wszystko aby ludzi zniechęcić do tego.
Nic dobrego w Polsce nie mamy od 89.
A jak widać, wśród Emigrantów, Kukiz wygrał zdecydowanie!
Mam swój rozum i swoje sympatie!!

Hutnik & DYNAMO % JASTRZĘBIE & MAGDEBURG

Awatar użytkownika
Kosoviak
Posty: 732
Rejestracja: śr maja 25, 2005 3:46 pm
Lokalizacja: RUCZAJ

Postautor: Kosoviak » śr lip 01, 2015 4:21 pm

dla tych co nie rozumieją co to "JOW"

dobrze i zrozumiale napisał na fb, Cejrowski

Wojciech Cejrowski na face book

Szanowni,
Kukiz jest krytykowany za to, że nie ma zamiaru mieć programu. Mówią, że nie istnieją na świecie partie bez programów, że to bez sensu, nabieranie wyborców...
Nieprawda!
W USA Partia Republikańska nie ma oficjalnego programu. Jest luźną zbieraniną osobowości kandydujących z jednomandatowych okręgów. Każda z tych osób reprezentuje swój okręg wyborczy wiec siłą rzeczy musi mieć inne cele od pozostałych kolegów Republikanów.
Poseł (reprezentant) zostaje posłany ze konkretnego okręgu wyborczego, by dla tego okręgu załatwić jakieś konkretne sprawy w Waszyngtonie. Zbiór tych spraw do załatwienia to nie jest program wyborczy, to jest KONTRAKT - wybierzcie mnie a ja Wam załatwię to i to, oraz będę blokował to i tamto (np. eutanazję..). Kontrakt polega na tym, że dany poseł nawet nie musi osobiście wierzyć w każdą rzecz, którą załatwia. On reprezentuje ludzi, którzy go wynajęli - ICH a nie siebie. Podobnie jak adwokat nie musi wierzyć w sprawę swojego klienta - on ją ma załatwić.
***
Kiedy działa się w systemie jednomandatowych okręgów wyborczych program partii (czyli dyktat partyjnego prezesa z Warszawki), musi ustąpić przed tym, co swoim posłom nakazali ich wyborcy. Poseł jest WYNAJĘTY do załatwiania konkretnych spraw.
Dlatego słusznie mówi Kukiz, że żadnego programu nie będzie - w uczciwym systemie programu być nie może.
System uczciwy: zawieram z posłami umowę o dzieło.
System obecny: posłowie to cyborgi realizujące program partii i głosujący zgodnie z partyjną dyscypliną.
Mam swój rozum i swoje sympatie!!



Hutnik & DYNAMO % JASTRZĘBIE & MAGDEBURG

stazyja69
Posty: 4491
Rejestracja: pt maja 28, 2010 9:28 pm
Lokalizacja: NH

Postautor: stazyja69 » pt sie 21, 2015 9:44 pm

Mędrek odszedł - mędrek przyszedł
ZMIANA
:lol: :lol: :lol:

1. Czy jest Pani/Pan za obniżeniem wieku emerytalnego i powiązaniem uprawnień emerytalnych ze stażem pracy?

2. Czy jest Pani/Pan za utrzymaniem dotychczasowego systemu funkcjonowania Państwowego Gospodarstwa Leśnego Lasy Państwowe?

3. Czy jest Pani/Pan za zniesieniem powszechnego ustawowego obowiązku szkolnego sześciolatków i przywróceniem powszechnego ustawowego obowiązku szkolnego od siódmego roku życia?

HKS1978
Posty: 1761
Rejestracja: śr kwie 15, 2009 6:34 pm

Postautor: HKS1978 » pt sie 21, 2015 11:13 pm

Referendum Dudy to majstersztyk. Jakakolwiek decyzja bądź jej brak senatu (czyli peo) jest po myśli PiS. Dawno nie widziałem tak posranej kopacz, takiego lamentu w mainstreamie :) Ale mam złe wieści: będzie jeszcze gorzej. Jazda z kurwami :)

Awatar użytkownika
BINGONH
Posty: 2802
Rejestracja: pt maja 09, 2008 8:29 pm

Postautor: BINGONH » sob sie 22, 2015 9:52 am

Wszystkie te pytania to jest malowanie socjalizmu by ładnie wyglądał...

Niech zrobią prawdziwy test ilu Polaków chce wolności.

Jesteś za likwidacją obowiązkowej składki na ZUS?
Jesteś za prywatyzacją służby zdrowia?
Jesteś za powszechnym dostępem do broni palnej?
Jesteś za przywróceniem kary śmierci?
Jesteś za likwidacją obowiązku szkolnego?

Takie pytania by miały sens a nie pierdolenie czy mam robić roku dłużej czy krócej albo kiedy muszę posłać do szkoły dziecko....

Obłomow
Posty: 353
Rejestracja: ndz sie 29, 2004 8:47 pm
Lokalizacja: Oświecenia NH

Postautor: Obłomow » sob sie 22, 2015 10:10 am

Jak zbierzesz pod tymi pytaniami tyle milionów podpisów ile zebrano pod pytaniami w sprawie o 6-latków czy wiek emerytalny to można robić kolejne referenda.
Pomysł prezydenta, że jeśli jakaś inicjatywa zbierze milion podpisów pod wnioskiem o referendum, i referendum powinno być wtedy obowiązkowo ogłaszane, jest według mnie całkiem OK.

stazyja69
Posty: 4491
Rejestracja: pt maja 28, 2010 9:28 pm
Lokalizacja: NH

Postautor: stazyja69 » ndz sie 23, 2015 9:42 pm


pawelhks
Posty: 474
Rejestracja: śr kwie 27, 2005 8:53 pm
Lokalizacja: OGRODOWE HKS

Postautor: pawelhks » ndz sie 23, 2015 10:04 pm

stazyja69 pisze:
1. Czy jest Pani/Pan za obniżeniem wieku emerytalnego i powiązaniem uprawnień emerytalnych ze stażem pracy?

2. Czy jest Pani/Pan za utrzymaniem dotychczasowego systemu funkcjonowania Państwowego Gospodarstwa Leśnego Lasy Państwowe?

3. Czy jest Pani/Pan za zniesieniem powszechnego ustawowego obowiązku szkolnego sześciolatków i przywróceniem powszechnego ustawowego obowiązku szkolnego od siódmego roku życia?


ad 1 NIE

ad 2 TAK

ad 3 TAK
nh2010.pl

Awatar użytkownika
Aldaris
Posty: 1837
Rejestracja: czw gru 14, 2006 9:49 pm
Lokalizacja: République du Niger

Postautor: Aldaris » pn sie 24, 2015 8:32 am

Gdyby doszło do tego referendum

1 - Tak
2 - Tak
3 - Tak
"Mnie sprawy tych dzikusów nie obchodzą. Ja jestem chrześcijaninem" - Zakari Lambo

ksh72
Posty: 2579
Rejestracja: pt sie 27, 2004 3:32 am

Postautor: ksh72 » wt sie 25, 2015 6:29 pm


stazyja69
Posty: 4491
Rejestracja: pt maja 28, 2010 9:28 pm
Lokalizacja: NH

Postautor: stazyja69 » wt sie 25, 2015 8:45 pm

ksh72 pisze:https://www.youtube.com/watch?v=aRjgv1DI5ik&feature=youtu.be


Ksh72 - naprawdę myślisz , że referenda to panaceum na nasze bolączki ?

Krzycho
Posty: 702
Rejestracja: pn kwie 11, 2005 3:33 pm

Postautor: Krzycho » wt sie 25, 2015 9:40 pm

Referendum jest niczym więcej jak zrzuceniem odpowiedzialności za decyzje ( kosztowne ) na obywateli. Jeżeli zostali wybrani posłowie to w tych sprawach powinni oni zadecydować, a nie szukać furtki żeby za X lat móc obywatelom powiedzieć - sami tak chcieliście.

Jeżeli ktoś ma w programie obniżenie wieku emerytalnego, podniesienie wieku dzieci idących do szkoły, to powinien w przypadku wygranej w wyborach takie zmiany wprowadzić.

Jedyne jeszcze jakoś akceptowalne dla mnie pytanie to jest to o JOW, sami w swojej sprawie decydować nie powinni.

Referendum powinno być w sprawach wybitnie znaczących a nie leżących w gestii posłów.
walka z pijaństwem obowiązkiem społecznym

FAN86
Posty: 353
Rejestracja: wt sie 24, 2004 11:48 am

Postautor: FAN86 » śr sie 26, 2015 9:19 am

1. Nie. Moim zdaniem powinno być pytanie tylko o staż pracy. Liczę, że
Prezydent dotrzyma słowa i przywróci możliwość przejścia na emeryturę
po 40 latach składkowych.

2. Tak

3. Tak, dla samej zasady, że buce z PO olali tak dużą inicjatywę społeczną.

ksh72
Posty: 2579
Rejestracja: pt sie 27, 2004 3:32 am

Postautor: ksh72 » pn wrz 07, 2015 11:10 pm

Komorowski w nocy wymyślił, PO w senacie zaklepala i 100 milionow POszło .