Wybory parlamentarne 2015

Czyli wszystko to co nie mieści się w powyższych kategoriach - taki nasz mały hutniczy Hyde Park:)

Moderator: dUfio

Awatar użytkownika
sudione
Posty: 689
Rejestracja: wt cze 21, 2005 4:59 pm
Lokalizacja: Kraków

Postautor: sudione » ndz sie 02, 2015 2:40 pm

pawelhks pisze:.....Zaglosuje na listy Kukiza, wole postawic na nieznanego konia i liczy na niespodzianke, niz na zgrana karte, niezaleznie czy to z PIS, PO czy innego PSL i psioczyc pozniej 4 lata, ze znowu brak jest jakiejkolwiek zmiany.
BRAWO!:) Ja się cały czas zastanawiam jak po 26-ciu latach można dalej głosować na takie partie jak PO, PiS, PSL, czy SLD. Jak ma cokolwiek się w Polsce zmienić jak rządzą nami ludzie z poprzedniego systemu bez względu po której stronie okrągłego stołu siedzieli. Żal mi tych wszystkich ludzi co zagłosują na PiS w jesiennych wyborach, bo Polska nie rozwinie się o milimetr za rządów Kaczyńskiego. Dodatkowo jego zwolennicy nawet tutaj na forum nie potrafią przywołać jednego sensownego argumentu, że warto na PiS głosować. Od razu zaznaczę, że argument o sensowności głosowania przeciwko PO to nie jest argument.
...a teraz taka mała anegdota. Od 25-ciu lat zatyka mi się kanalizacja w bloku i co jakiś czas wypływa to co ma wypływać. Oczywiście wtedy w akcję wchodzi spirala kanalizacyjna i na jakiś czas jest spokój, ale to pomaga na krótką chwilę i tak sobie myślę po tych 25-ciu latach, że trzeba rozpieprzyć wszystko i te rury wymienić, żeby była czystość i porządek na następne 20-30 lat.:)
Panie i Panowie! Uderzamy się w pierś i zaczynamy myśleć, bo nie będzie dobrze w tym kraju jak czytam takie bzdety nawet na forum kibicowskim. Niestety. :cry:

Piotrek
Posty: 2987
Rejestracja: wt wrz 09, 2008 4:41 pm
Lokalizacja: kur2nów

Postautor: Piotrek » ndz sie 02, 2015 5:28 pm

A wg Was - tych głosujących na PiS - co się zmieni na lepsze po dojściu PiS do władzy, w stosunku do obecnych realiów?

Awatar użytkownika
BINGONH
Posty: 2802
Rejestracja: pt maja 09, 2008 8:29 pm

Postautor: BINGONH » ndz sie 02, 2015 6:04 pm

pawelhks pisze:ja sie boje, ze za PIS stana wszelkie inwestycje, skupienie bedzie tylko na tym, aby nikt nie wzial nawet zlotowki lapowki, czy nie zmarnowal zlotowki z wydatkowanych srodkow przez swoja glupote.



W PIS też są złodzieje tylko, mniej niż w PO :)
A przecież ktoś musi nadzorować te wszystkie inwestycje! To ileż to stanowisk można stworzyć i obsadzić swoim ludźmi! Po co kraść jako złodziej, skoro można jako urzędnik okradać podatników zgodnie z prawem, będąc święcie przekonanym, że się ciężko pracuje dla dobra narodu!

Ja jednak powtórzę za Henrykiem Kwinto Zresztą zamiast kraść jako dyrektor, fabrykant, sekretarz czy inny prezes lepiej już kraść par excellence jako złodziej. Tak jest chyba uczciwiej.

pawelhks
Posty: 474
Rejestracja: śr kwie 27, 2005 8:53 pm
Lokalizacja: OGRODOWE HKS

Postautor: pawelhks » ndz sie 02, 2015 7:46 pm

BINGONH pisze:
pawelhks pisze:ja sie boje, ze za PIS stana wszelkie inwestycje, skupienie bedzie tylko na tym, aby nikt nie wzial nawet zlotowki lapowki, czy nie zmarnowal zlotowki z wydatkowanych srodkow przez swoja glupote.



W PIS też są złodzieje tylko, mniej niż w PO :)

[/i]


dlatego boje sie paranoi, ze kontrolujacy bedzie kontrolowany przez innego kontrilujacego, ktory bedzie slal raporty z kontroli do wewnetrznego audytu az wszystko stanie w miejscu i nie drgnie za skarby swiata.
nh2010.pl

Awatar użytkownika
Aldaris
Posty: 1837
Rejestracja: czw gru 14, 2006 9:49 pm
Lokalizacja: République du Niger

Postautor: Aldaris » pn sie 03, 2015 6:14 pm

Piotrek pisze:A wg Was - tych głosujących na PiS - co się zmieni na lepsze po dojściu PiS do władzy, w stosunku do obecnych realiów?


Sytuacja polityczna w Polsce do złudzenia przypomina tą która jest na Węgrzech. Fidesz na którego czele stoi Orban jest odpowiednikiem Kaczyńskiego. Jego partia skupia tych samych wyborców co w Polsce, czyli antykomunistyczni konserwatyści blisko związani z kościołem. Na Węgrzech politycznie są oni o dobrych parę lat przed nami tzn. Orban podobnie jak Kaczyński już rządził kiedyś jedną kadencje (chyba w latach 1998-2002) natomiast Pis (2005-2007) I podobnie jak Kaczyński został potraktowany wtedy z buta. Późniejszy rząd socjalistów skapitulował po słynnych taśmach w których przyznał się do okradania społeczeństwa. Były słynne rozruchy w Budapeszcie i teraz Orban rządzi już drugą kadencję. W Polsce to samo, podsłuchy pogrążają rząd i wiele na to wskazuje, że PiS wygra wybory i najlepsze w tym wszystkim jest to, że może je wygrać przy ogromnej przewadze.

I jakby tak się rzeczywiście stało, że PiS miałby większość w sejmie, to... i tak sobie ostatnio myślałem o tym, to wydaje mi się, że nie będzie zmiłuj. Mogę dziś zapewnić, że za Panią Szydło będzie stał nie kto inny jak Jarosław Kaczyński i to on będzie pociągał za sznurki. Zasada jest prosta, po pierwszej kadencji ma się polepszyć życie zwykłego szarego obywatela, nawet kosztem zadłużenia, które w późniejszej perspektywie ma się wyrównać. Jeśli tak się stanie to po czterech latach PiS dalej będzie u władzy. Ogół ludzi patrzy tylko własnego interesu, jak komuś jest dobrze to przymyka oko na inne sprawy, a może się dziać sporo. Myślę, że odwet będzie mocny. Układ okrągłostołowy do którego możemy zaliczyć większość partii politycznych, wliczając w to nieprzychylne PiSowi media, zwłaszcza Gazeta Wyborcza, która uwaga jest współfinansowana z pieniędzy państwowych plus cała telewizja publiczna zostanie zgnębiona i zmarginalizowana. Ludzie typu Kraśko, Lis, Żakowski, Paradowska, Michnik znikną bądź zostaną zmarginalizowani do tego stopnia, że ich głos przestanie być słyszalny. Oczywiście na początku rządów Kaczyńskiego wrzask będzie dochodził nawet na Suche Stawy, ale będzie to jedynie lament konającego. Dwie kolejne sprawy - nie wykluczam zamachu na prokuraturę i polskie sądownictwo i wreszcie... Smoleńsk. Jeśli ktoś myślał, że temat się powoli wyczerpuje, to gwarantuję, że to dopiero początek. Kwestia wyjaśnienia przyczyn katastrofy będzie się ciągła przez kolejne 50 lat, chyba że ktoś puści parę, co nie jest wykluczone. Natomiast ludzie, którzy byli odpowiedzialni za rozdzielenie wizyt Tuska i Kaczyńskiego, ludzie którzy odpowiadali za sekcje zwłok, blokowanie inicjatyw zespołu parlamentarnego Antoniego Macierewicza, będą eliminowani, łącznie z karami więzienia. Kaczyński wyciągnął wnioski z poprzedniej porażki, kampanie prowadzi w sposób perfidny, gra na uczuciach ludzi, ale gra tu jest o najwyższą stawkę. Podobnie jak Orban zadbał o pijar i to co najważniejsze, ma media (Wpolityce, DoRzeczy, Wsieci i tak dalej) i będzie mieć telewizję publiczną i kto wie jak zachowa się TVN, kupiony z resztą przez Amerykanów. Swoją drogą zastanawiająca była powściągliwość Rymanowskiego, Pochanke, Olejnik i całej tej stacji w krytykowaniu Dudy przed wyborami.

Świat przyspieszył, z jednej strony imperialistyczne zapędy Rosji, kryzys gospodarczy (Grecja, USA), problemy imigracyjne w Europie. Do tego dochodzi presja światopoglądowa z Zachodu. Wszystkie znaki na niebie wskazują, że świat będzie inaczej wyglądał za 20 lat. Pytanie w którą stronę. Osobiście wielu poglądów PiSu nie podzielam (zwłaszcza w kwestiach światopoglądowych) , ale w obliczu obecnej sytuacji politycznej pewien zwrot jest niestety konieczny.

Naocznie nie wiem, ale czytałem sporo o Węgrzech i z roku na roku mają ponoć coraz lepiej, co przyznają nawet publicyści nieprzychylni Orbanowi. Ograniczyli działalność obcemu kapitałowi i katastrofy jakoś nie widać, wręcz przeciwnie. Może się uda w Polsce, kto wie pogadamy za 4, 8 lat.

Kukiza bardzo lubię i chcę by wszedł do sejmu, czy to z narodowcami czy z Wilkiem z KNP, a nie z ludźmi z którymi wcześniej trzymał. Głosowanie na niego to jednak nic innego jak folklor, wprowadzi 40 posłów do sejmu i będzie siedział przez 4 lata. Nie odbieram mu dobrych chęci, ale to żadna realna zmiana. Być może pojawił się jedynie po to by pobudzić w ludziach patriotyczne odruchy. Nie ma co się oszukiwać, gdyby nie Kukiz, to Duda nie wygrałby wyborów, ale widocznie tak to miało być.
"Mnie sprawy tych dzikusów nie obchodzą. Ja jestem chrześcijaninem" - Zakari Lambo

Awatar użytkownika
BINGONH
Posty: 2802
Rejestracja: pt maja 09, 2008 8:29 pm

Postautor: BINGONH » pn sie 03, 2015 7:50 pm

Aldaris pisze: Zasada jest prosta, po pierwszej kadencji ma się polepszyć życie zwykłego szarego obywatela, nawet kosztem zadłużenia, które w późniejszej perspektywie ma się wyrównać.


To z programu PIS-u czy Komunistycznej Partii Polski?

Budżet to my już teraz dopinamy z wielkim trudem. Jakby nie kradzież pieniędzy z OFE, to już byśmy byli drugą Grecją.

Tylko radykalna obniżka podatków, likwidacja ZUS i prywatyzacja służby zdrowia może nam dać oddech. A nie jakieś socjalistyczne mrzonki o powiększaniu długów które kiedyś spłacimy.
Chcesz drugiego Gierka? On też nabrał kredytów i polepszył los Polaków na parę lat...

Orban mi się podoba o tyle, że jest chyba jedyny w UE, który ma jawnie w dupie to co mówi Bruksela i robi to co chce. Nawet Putina u siebie gościł...

Ale jak już miałbym szukać jakiegoś wzoru na do naśladowania, takiego który się faktycznie sprawdził to nie ma innego jak Margaret Thatcher.
Szydło i Kopacz mogłyby co najwyżej w jej kancelarii znaczki naklejać...

Co do Smoleńska to genialnie to podsumował kiedyś Tomasz Sommer.
Nawet jak to był zamach i zrobili go ruscy, to co? Wypowiemy im wojnę.
Jesteśmy za biedni i za słabi by się porywać z szabelką na Kreml.
Sprawę musimy teraz odłożyć...

Proste pytanie? Chcesz iść na wojnę jak to faktycznie był zamach? Bo ja nie...

Szkoda mi tych co zginęli, ale im życia to i tak nie wróci. Zemsta jest zdaje się wg. Biblii prawem Pana, nawet jak chcesz ją sam na ziemi wymierzać to ja tam nikogo kogo bym chciał i miał moralne prawo pomścić nie straciłem...

Nie zginał mój prezydent, tylko prezydent państwa którego mam obywatelstwo. Nie głosowałem na niego. Nie popierałem jego polityki. Nie był Królem z Bożej Łaski, z dynastii która rządzi moim państwem setki lat a ja jego poddanym.
Nie mam obowiązku by go pomścić ani tym bardziej ochoty...

Awatar użytkownika
Aldaris
Posty: 1837
Rejestracja: czw gru 14, 2006 9:49 pm
Lokalizacja: République du Niger

Postautor: Aldaris » pn sie 03, 2015 7:57 pm

Za PSLowców też się Kaczyński weźmie :D
"Mnie sprawy tych dzikusów nie obchodzą. Ja jestem chrześcijaninem" - Zakari Lambo

huteusz
Posty: 4273
Rejestracja: śr maja 25, 2005 2:17 pm
Lokalizacja: Śródmieście
Kontakt:

Postautor: huteusz » pn sie 03, 2015 8:37 pm

BINGONH pisze:
Aldaris pisze: Zasada jest prosta, po pierwszej kadencji ma się polepszyć życie zwykłego szarego obywatela, nawet kosztem zadłużenia, które w późniejszej perspektywie ma się wyrównać.


To z programu PIS-u czy Komunistycznej Partii Polski?

Budżet to my już teraz dopinamy z wielkim trudem. Jakby nie kradzież pieniędzy z OFE, to już byśmy byli drugą Grecją.


Oj ta biedna grecja, nie mają co chłopaki do gara włożyć.
Zadłużenie na poziomie państw to czysta fikcja, te pieniądze istnieją tylko w teorii. Taka moja opinia.

Nawet gdyby wyszło że to był ruski zamach, to wątpie w perspektywę wojny. To śmieszne.

Awatar użytkownika
OŻÓG 1950
Posty: 3902
Rejestracja: czw sie 26, 2004 1:39 am
Lokalizacja: Wąwozowa City

Postautor: OŻÓG 1950 » pn sie 03, 2015 9:21 pm

BINGONH pisze:Kaczyński to chyba od występu u Lisa parę lat temu nie udzielił żadnego wywiadu! Pokarzcie drugi kraj na świecie, gdzie lider opozycji odmawia, udziału w debatach???
eee nie tak dawno temu oglądałem spotkanie w warszawskiej kawiarnii.

Awatar użytkownika
OŻÓG 1950
Posty: 3902
Rejestracja: czw sie 26, 2004 1:39 am
Lokalizacja: Wąwozowa City

Postautor: OŻÓG 1950 » pn sie 03, 2015 9:32 pm

BINGONH pisze:
Aldaris pisze: Zasada jest prosta, po pierwszej kadencji ma się polepszyć życie zwykłego szarego obywatela, nawet kosztem zadłużenia, które w późniejszej perspektywie ma się wyrównać.


To z programu PIS-u czy Komunistycznej Partii Polski?
ale o co Wy kruszycie kopię? Normalna praktyka krajów kapitalistycznych, demokratycznych. Uczyłem się o tym na makroekonomii, gdzie wykres przedstawiający wzrost gospodarczy to była sinusoida i tak jakoś dziwnie akurat przy końcu kadencji rządu, polepszała się sytuacja (żeby wyborcy znowu na nich zagłosowali).

Awatar użytkownika
BINGONH
Posty: 2802
Rejestracja: pt maja 09, 2008 8:29 pm

Postautor: BINGONH » pn sie 03, 2015 10:00 pm

OŻÓG 1950 pisze:
BINGONH pisze:Kaczyński to chyba od występu u Lisa parę lat temu nie udzielił żadnego wywiadu! Pokarzcie drugi kraj na świecie, gdzie lider opozycji odmawia, udziału w debatach???
eee nie tak dawno temu oglądałem spotkanie w warszawskiej kawiarnii.


A to jakoś przeoczyłem. To była debata czy wywiad?

Sytuacja gospodarcza się poprawi jak rząd przeprowadzi reformy, które zmniejszą obciążenia podatkowe przeciętnego obywatel.
PIS coś tam wspomina o zmniejszeniu kwoty wolnej od podatku i to chyba tyle. Ruch w dobrą stronę tylko bez większych efektów, chyba, że ta kwota będzie wynosiła 50 000zł to da to ludziom ulgę.

Obiecuję rozdawanie pieniędzy a skąd je wezmą?

A i mają jeszcze kolejny dziwny pomysł by zlikwidować podatek od miedzi i srebra. Akurat moim zdaniem idiotyczny. Bo kopaliny to nasze wspólne dobro i państwo powinno do bólu czerpać z nich zyski i przeznaczać na inwestycje. Wtedy nie musi tyle zabierać obywatelom.

Awatar użytkownika
OŻÓG 1950
Posty: 3902
Rejestracja: czw sie 26, 2004 1:39 am
Lokalizacja: Wąwozowa City

Postautor: OŻÓG 1950 » pn sie 03, 2015 10:53 pm

Nie czuję się mocny w sprawach podatku od miedzi i srebra. Bingo, bądź dobrej myśli. Dobranoc :)

Piotrek
Posty: 2987
Rejestracja: wt wrz 09, 2008 4:41 pm
Lokalizacja: kur2nów

Postautor: Piotrek » wt sie 04, 2015 12:30 am

Dalej nie wiem co się zmieni na lepsze gdy PiS dojdzie do władzy, bo to że gazeta czy dziennikarz straci lub zyska popularność, czy kogoś zamkną czy też nie, to mi to lotto.
Szydło na temat uchodźców chyba się nie określiła.
Czemu każdy chce rozdawać pieniądze, a nikt nawet się nie zająknie żeby zwiększyć kwotę wolną od podatku? 30 tys zł wolnego od podatku to już by miało jakiś sens, bo to oznacza, że każdy kto do tej pory zarabiał netto 2000 zł, nagle zacznie zarabiać 2400 (kwoty w przybliżeniu).

Jak dla mnie istnieje tylko jedna opcja wyboru:
- dobrowolne ubezpieczenie ZUS
- religia islamska powinna być zakazana tak jak nazim czy faszyzm, bo ci ludzie mordują chyba bardziej bezwzględnie niż hitler. Kto ją w Polsce propaguje tego wydalić albo za kraty.
- stop z wszelakiego typu zasiłkami ( i tu prosty przykład: siedzę grzecznie u fryzjera w kolejce, w tym czasie jest strzyżony jakiś pan w wieku około 50 lat, po twarzy widać mocne zniszczenie alkoholem. Po strzyżeniu do fryzjera podchodzi kobieta i wręcza fryzjerowi 20 zł. Okazuje się że pani jest z opieki, nie dość, że zapłaciła za strzyżenie żula pieniędzmi z moich podatków, to pewnie to był jej czas pracy w którym zarobiła kolejne 20 zł, również z moich podatków. Suma sumarum strzyżenie żula w Polsce kosztuje 2 razy więcej niż zwykłego obywatela, szkoda tylko, że podatnik musi za to płacić.)
- każde obniżenie podatków sprzyja bogaceniu się społeczeństwa, a co za tym idzie podniesieniu standardu życia, przy czym powinien być brak jakichkolwiek ulg podatkowych.
- zakaz pomagania bankom i innym instytucjom finansowym przez Państwo - nie dadzą rady to niech bankrutują.

Awatar użytkownika
BINGONH
Posty: 2802
Rejestracja: pt maja 09, 2008 8:29 pm

Postautor: BINGONH » wt sie 04, 2015 7:31 am

Piotrek pełna zgoda co do Twoich pomysłów na podatki.

Ale z tym Islamem to pojechałeś po całość.
W Polsce Islam jest obecny od wieków i jakoś nie kojarzę by ostatnio kogoś zamordowali. Polscy Muzułmanie nie mają nic wspólnego z fanatykami z Państwa Islamskiego. Nie widzę powodów by ich dyskryminować.

A jak już tak Cię przerażają zbrodnie dokonywane przez islamskich fanatyków, to uwierz mi że wolałbyś wpaść w ich ręce żeby Ci ucięli głowę nożem, niż w łapy katolickiej "Świętej" Inkwizycji.
Chrześcijanie też mają sporo na sumieniu na szczęście myśmy się z tego fanatyzmu wyleczyli...

huteusz pisze:Zadłużenie na poziomie państw to czysta fikcja, te pieniądze istnieją tylko w teorii. Taka moja opinia.

Nawet gdyby wyszło że to był ruski zamach, to wątpie w perspektywę wojny. To śmieszne.


Hutek, Hutek, państwo to tak jakby porównać tak instytucja co zatrudnia ludzi do różnych zadań i za to im płaci.
Wyobrażasz sobie, że z powodu zadłużenia wypłat nie dostaną wszyscy Ci którzy są na garnuszku państwa?
Pewnie, że spora cześć tych etatów jest nie potrzebna itd. Ale nie da się funkcjonować bez państwa.
Wpływy z podatków muszą bilansować wydatki i być na tyle niskie by nie obciążać zbytnio zwykłego obywatela.

Perspektywa wojny jest dla Ciebie śmieszna.
A uwierzyłbyś 3 lata (sic!) temu, że Donieck, który robił EURO 2012 będzie dziś miastem frontowym?
Pokój jest rzeczą bardziej kruchą niż nam się wydaje...

Awatar użytkownika
Aldaris
Posty: 1837
Rejestracja: czw gru 14, 2006 9:49 pm
Lokalizacja: République du Niger

Postautor: Aldaris » wt sie 04, 2015 8:43 am

Sorry Piotrek ale nie odpowiem ci. Pogadaj z Bingo, przejął już inicjatywę i on ci wytłumaczy.
Pozdrawiam :)
"Mnie sprawy tych dzikusów nie obchodzą. Ja jestem chrześcijaninem" - Zakari Lambo