Prokom w TOP 16 Euroligi

Czyli wszystko to co nie mieści się w powyższych kategoriach - taki nasz mały hutniczy Hyde Park:)

Moderator: dUfio

Awatar użytkownika
nycek14
Posty: 326
Rejestracja: wt lis 23, 2004 8:21 am

Prokom w TOP 16 Euroligi

Postautor: nycek14 » czw sty 27, 2005 7:26 am

Prokom Trefl Sopot pokonał Adecco Estudiantes 78:74 (17:16, 18:19, 25:14, 18:25) w meczu 12. kolejki koszykarskiej Euroligi. Tym samym mistrz Polski, jako pierwszy zespół z naszego kraju, zapewnił sobie awans do fazy TOP 16.

Pierwsza połowa była wyrównana. Po 10 minutach Prokom prowadził 17:16, dzięki skutecznej grze w końcówce w wykonaniu debiutującego w drużynie Serba Aleksandra Radojevica.

Drugą kwartę Polacy przegrali 18:19 i pierwsza połowa zakończyła się remisem 35:35.

Prokom znakomicie zagrał w trzeciej kwarcie, którą wygrał 25:14. Koszykarze polskiej drużyny znakomicie trafiali za 3 punkty i głównie dzięki temu elementowi zdołali "odjechać" Hiszpanom.

W czwartej kwarcie mistrzowie Polski zagrali nerwowo. Na dwie i pół minuty przed końcem meczu prowadzi różnicą 9 punktów, by roztrwonić ją do 2 na 65 sekund przed końcem meczu. W kolejnej akcji punkty zdobył Mark Miller i Prokom objął prowadzenie 74:70.

W odpowiedzi dwa punkty zdobyli goście. Piłkę stracił Pacesas i Hiszpanie mieli okazję wyrównać, ale piłkę po niecelnym rzucie zebrał Goran Jagodnik. Chwilę później trafił jeden rzut wolny i Prokom objął trzypunktowe prowadzenie. Po drugim rzucie wolnym Jagodnika piłkę zebrali ponownie sopocianie. Na 6 sekund przed końcem Tomas Pacesas wykorzystał jeden rzut wolny i Prokom zwyciężył.

to najwiekszy sukces polskiego zespolu w historii koszykowki...nie ogladalem meczu bo lecial na Polszmacie ale trudno, wazne ze gramy dalej...
Wreszcie po tylu latach sie udalo, najpierw kupe kasy wkladane w Slask Wroclaw ale nigdy sie nie udalo, teraz Prokom pokazal ze w Polsce takze mozna stworzyc zespol na prawdziwym poziomie...WIELKIE GRATULACJE

murdock
Posty: 1258
Rejestracja: wt sie 24, 2004 10:41 am
Lokalizacja: Nowa (H)uta

Postautor: murdock » czw sty 27, 2005 11:06 am

Nycek skoro zająłeś się wrzucaniem takich newsów to proponuje aby założyć jeden temat do tego i wrzucać tam takie rózne wiadomości raczej nie związane z nami lub piłką nożną polską.
pozdro :)

Awatar użytkownika
nycek14
Posty: 326
Rejestracja: wt lis 23, 2004 8:21 am

Postautor: nycek14 » czw sty 27, 2005 12:34 pm

Jak chcesz murdock to mozesz ty taki temat zołozyć. No i wtedy inni bede mogli umieszczac jakies informacje.

murdock
Posty: 1258
Rejestracja: wt sie 24, 2004 10:41 am
Lokalizacja: Nowa (H)uta

Postautor: murdock » czw sty 27, 2005 1:14 pm

Piszę abyś Ty założył bo widzę że lubisz wrzucać na forum takie nowinki ze sportu i dobrze :) Tak trzymać :wink:

dUfio
Posty: 9093
Rejestracja: pn sie 30, 2004 2:08 pm
Lokalizacja: ja to znam

Postautor: dUfio » czw sty 27, 2005 2:20 pm

a moim zdaniem lepiej zeby bylo tak jak do tej pory
jesli temat zainteresuje spolecznosc forumowa-wywiaze sie dyskusja, jesli nie-temat spokojnie splynie sobie w dól
jesli by wszystko bylo w jednym temacie a ludzie zaczna o tym dyskutowac-zrobi sie straszny bajzel :?
wiec lepiej niech bedzie tak jak teraz

pozdro

Awatar użytkownika
MarianHKS
Posty: 1015
Rejestracja: pn sie 23, 2004 8:10 pm

Postautor: MarianHKS » czw sty 27, 2005 4:04 pm

Dufio ma racje,a wracając do prokomu-świetny team jak na realia polskie,podobają mi sie ich mecze:)

HaKaeS
Posty: 924
Rejestracja: ndz wrz 19, 2004 3:22 pm
Lokalizacja: Kraków - Nowa Huta

Postautor: HaKaeS » pt sty 28, 2005 12:49 am

Prokom dobrze gra, ale nie podoba mi się to, iż mało Polaków w nim gra, skład oparty jest prawie w całości na graczach zagranicznych :(
Nie wiem dlaczego od zawsze w koszykówce najbardziej lubiłem i lubie Śląsk Wrocław :)
Obrazek