Podsumowanie 16/17

Wszystko o nowym, NASZYM Hutniku.

Moderatorzy: dUfio, majlech, lucero

HKS1978
Posty: 1761
Rejestracja: śr kwie 15, 2009 6:34 pm

Postautor: HKS1978 » pt cze 23, 2017 5:36 pm

Na 90 minut sa takie narzedzia. Trzeba wejsc w dana ligę potem statystyki i wpisac zakres dat. Wiosna: Wislanie 37 Hutnik 36

gordi
Posty: 1266
Rejestracja: pt cze 09, 2017 2:43 pm

Postautor: gordi » sob cze 24, 2017 12:45 pm

Dzis poznamy odpowiedz kto bedzie ostatnim trzecioligowcem,a kto dalej bedzie tym czwartoligowcem.Paszkiewicz lubi robic awanse i gdyby z Limanovi± zrobi³ awans do trzeciej ligi,to zostanie bohaterem Limanowej.W przypadku awansu Ja¶kowic graj±cych na obiekcie Skawinki bohaterem zostaæ mo¿e trener Ankowski.Swego rodzaju to paradoks by by³,dwie dru¿yny graj±ce na tym samym stadionie i to w jednej lidze i jedna z nich zalicza spadek,a druga ma mo¿liwo¶c awansu lige wy¿ej.Z du¿± niecierpliwo¶ci± czekam na wynik tego bara¿u,no bo wiadomo ze gdyby Ja¶kowice awansowa³y,to wtedy Hutnik mia³by pro¶ciej w przysz³ym sezonie ze zrobieniem awansu.Tym bardziej ¿e podobno Cracovia ma wycofywaæ rezerwe i niewiem na ile to s± plotki,a na ile prezes Filipiak wszystkie si³y chce rzucic na ekstraklase i tam pchaæ sie na europejskie puchary,oby taki cel nie uda³ sie pasom.Pozosta³e dru¿yny zachodniej grupy my¶le,¿e raczej ich awans wy¿ej nie bêdzie interesowa³,poniewa¿ krucho z kas± i w dodatku wiele klubów obiekty nie puszcza na trzeci± lige.Teraz kluby czwartych lig ju¿ nie s± takie do awansu,jak jeszcze ze dwa lata temu kiedy jezdzi³o sie tylko do dwóch województw,a teraz jezdzi sie do czterech i wyjazd do Bia³ej Podlaskiej jest naprawde nieprzyjemny i mêcz±cy,a koszty gry w trzeciej lidze z chwil± reformy sie praktycznie podwoi³y.

bn
Posty: 3013
Rejestracja: pt maja 06, 2005 10:17 pm
Lokalizacja: 100% KRK

Postautor: bn » śr cze 28, 2017 11:40 pm

Warto zauważyć że obecna drużyna choć dobrze rokuje nie jest tą na awans. Aby dostać się do barażu, należy taśmowo wygrywać ze średniakami co nie zawsze się udawało (Unia O, Dalin). Poza tym przydałoby się wzmocnienie w obronie bo tu czasami byłyby wpadki, poza tym M. Makuch nie będzie grać wiecznie : )

Awatar użytkownika
centrum nh
Posty: 1888
Rejestracja: sob lis 12, 2005 10:32 am
Lokalizacja: dark side

Postautor: centrum nh » czw cze 29, 2017 12:13 am

Akurat Makuch powiedział cytuję: będę grał dopóki nie padne na boisku :))))

gordi
Posty: 1266
Rejestracja: pt cze 09, 2017 2:43 pm

Postautor: gordi » czw cze 29, 2017 8:04 am

Wszyscy ucichli,ale pytanie mam,czy rezerwa Cracovii wycofuje sie z tej czwartej ligi,czy jednak pasy graj± dalej?

dandi 79
Posty: 271
Rejestracja: pn lis 10, 2008 7:48 pm

Postautor: dandi 79 » czw cze 29, 2017 3:16 pm

Gordi na twoje pytanie odpowie tylko prezes Filipiak!

gordi
Posty: 1266
Rejestracja: pt cze 09, 2017 2:43 pm

Postautor: gordi » czw cze 29, 2017 5:17 pm

Wygranie grupy zachodniej czwartej ligi w zasadzie oznacza praktycznie awans do trzeciej ligi.Rok temu równie¿ przedstawiciel zach. grupy ogra³ zwyciêzce gr. wschodniej.Ciekawe ile te Ja¶kowice pograj± w tej trzeciej lidze,rok,moze dwa i potem zapewne wyl±duj± w A klasie,albo jak Iskra z tej ligi gdzie praktycznie klub nie ma nawet ju¿ sekcji seniorskiej.Obstawiam ¿e jak cos pieprznie w Sosnowiance,to tam równie¿ nawet dru¿yny seniorskiej nie bedzie,bo zaplecza te kluby nie maj± w³a¶ciwie ¿adnego i jak sie komu¶ co¶ odwidzi to ani C klasy nie bedzie i zostana najwy¿ej sekcje m³odzie¿owe poniewa¿ jedynie na to pañstwo wyk³ada pieni±dze,a na sekcje seniorskie ju¿ nie.Natomiast Hutnik powinien w tym sezonie zrobiæ awans i niewa¿ne,czy ta rezerwa Cracovii przyst±pi do rozgrywek,czy Micha³ Probierz to wycofa.Na jesieni Hutnik wypracuje kilka punktów przewagi,¿eby na wiosne przypilnowaæ tej przewagi.

dUfio
Posty: 9090
Rejestracja: pn sie 30, 2004 2:08 pm
Lokalizacja: ja to znam

Postautor: dUfio » pt cze 30, 2017 9:30 am

w którymś z tematów skrytykowałeś podział 3 ligi na 4 grupy, postulując zostawenie grupy malopolsko-swietokrzyskiej. a ja uważam że taki podział jest dużo naturalniejszy. wg mnie laczenie w 3 lidze wojewodztw malopolskiego i swietokrzyskiego jest o prostu sztuczne. teraz bedzie lepiej - kto chce kopac chopokami-amatorami w 4 lidze wojewodzkiej to bedzie to robil, kto chce liznac szczebla centralniejszego szarpie sie na 3 lige, gdzie gra po kilka najsolidniejszych klubów z danego wojewodztwa ktore wiedza co robią porywajac sie a grę w ćwiartce Polski. unikniemy szklagierów Lubrzanka Kajetanów-Górnik Wieliczka. Po prostu 3 liga predzje czy pozniej oczysci sie z przypadkowych lub biednych klubów, a ci mniejsi beda sobie po kosztach grac we wlasnym wojewodztwie (z 3 ligi na dzien dobry wypierdala Cosmos Nowotaniec i Wierna Malogoszcz)
dla nas to tez lepsze rozwiazanie. albo sobie spokojnie gramy w 4 lidze, albo wszystkie stery i sily na rozgrywki centralne. 4 liga to wbrew pozorom dobra pozycja do ataku.

o kibicowskich roznicach nie wspominam, bo liga malopolsko-swietokrzyska a ćwiartka poludniowo wschodnia to po prostu przepasc.

enhaman
Posty: 1060
Rejestracja: pt sie 23, 2013 2:28 pm

Postautor: enhaman » pt cze 30, 2017 12:32 pm

Zabawa plebiscyt.

Najlepszy zawodnik.

Najlepszy trener

Odkrycie sezonu.

najlepszy chwyt marketingowy.

flagus
Posty: 1527
Rejestracja: pt maja 25, 2007 9:54 pm
Lokalizacja: Dzielnica XVI

Postautor: flagus » pt cze 30, 2017 12:39 pm

gordi pisze:Wszyscy ucichli,ale pytanie mam,czy rezerwa Cracovii wycofuje sie z tej czwartej ligi,czy jednak pasy grają dalej?


zWisła wycofała się po kilku kolejkach.
Zawsze mogą to zrobić.
http://www.pajacyk.pl
http://www.pustamiska.pl
Jedno kliknięcie dziennie --- to chyba niewiele.

gordi
Posty: 1266
Rejestracja: pt cze 09, 2017 2:43 pm

Postautor: gordi » pt cze 30, 2017 12:55 pm

dUfio pisze:w którym¶ z tematów skrytykowa³e¶ podzia³ 3 ligi na 4 grupy, postuluj±c zostawenie grupy malopolsko-swietokrzyskiej. a ja uwa¿am ¿e taki podzia³ jest du¿o naturalniejszy. wg mnie laczenie w 3 lidze wojewodztw malopolskiego i swietokrzyskiego jest o prostu sztuczne. teraz bedzie lepiej - kto chce kopac chopokami-amatorami w 4 lidze wojewodzkiej to bedzie to robil, kto chce liznac szczebla centralniejszego szarpie sie na 3 lige, gdzie gra po kilka najsolidniejszych klubów z danego wojewodztwa ktore wiedza co robi± porywajac sie a grê w æwiartce Polski. unikniemy szklagierów Lubrzanka Kajetanów-Górnik Wieliczka. Po prostu 3 liga predzje czy pozniej oczysci sie z przypadkowych lub biednych klubów, a ci mniejsi beda sobie po kosztach grac we wlasnym wojewodztwie (z 3 ligi na dzien dobry wypierdala Cosmos Nowotaniec i Wierna Malogoszcz)
dla nas to tez lepsze rozwiazanie. albo sobie spokojnie gramy w 4 lidze, albo wszystkie stery i sily na rozgrywki centralne. 4 liga to wbrew pozorom dobra pozycja do ataku.

o kibicowskich roznicach nie wspominam, bo liga malopolsko-swietokrzyska a æwiartka poludniowo wschodnia to po prostu przepasc.
Teraz Hutnik klepie i pyka wiele dru¿yn czwartej ligi róznic± kilku goli,ale nie mo¿e wygraæ zach. grupy,bo jest jeden,czy dwa kluby przewyzszaj±ce sk³adem Hutnika i jak takie mecze wygladaj± to widzimy,gra na jedna bramke praktycznie w ka¿dym meczu jest.Liga trzecia w starym kszta³cie moim zdaniem by³a by dla Hutnika lepsza pod wzglêdem ³atwo¶ci tam sie dostania.Wraz z wprowadzeniem reformy trzecich lig wiele klubów umar³o i sie posypa³o,wielu pi³karzy zosta³o skazanych na wylot z trzeciej,do czwartej ligi,ze nie wspomne jeszcze do tego,¿e koszty gry w jednej lidze z grupy sk³adajacej sie z czterech województw w stosunku do dwóch jak dawniej sie podwoi³y.Natomiast owszem je¶li idzie o sfere kibicowsk± to niew±tpliwie trzecia liga jest duzo atrakcyjniejsza ni¿ przed reforma.Ja równie dobrze sztuczno¶ci± moge nazwac stworzenie z o¶miu trzecich lig na cztery grupy trzeciej ligi.Ciekawe jak wyt³umaczysz fakt,i¿ zwciêzcy jak teraz obu grup czwartej ligi musz± jeszcze graæ dodatkowo bara¿ o awans, to przeciez jaka¶ paranoja,¿eby zwyciêzca ligi nie mia³ zagwarantowanego awansu do wy¿szej ligi.

dUfio
Posty: 9090
Rejestracja: pn sie 30, 2004 2:08 pm
Lokalizacja: ja to znam

Postautor: dUfio » pt cze 30, 2017 7:09 pm

1. "Hutnik nie może wygrać ligi bo są jakieś tam kluby" tak można było pisać kilka lat temu za Kasperczyka czy Sieklinskiego gdy faktycznie zawsze ktoś nam stawał na drodze (korona, zydy, heko, motor itd). Ocenianie, ze nie mozmey awansowac na podstawie poprzedniego sezonu jest naduzyciem bo nie da siwe tego sezonu oceniac bez brania pod uwage, ze rowno rok temu kilka osob dwoilo sie i troilo nie po to zebysmy grali o awans tylko o przetrwanie. wiewrze, ze gdybysmy grali takim skaldem i z tym trenerem jak na wiosne clay seozn to bysmy ta lige wygrali. najblizszy sezon wiele wyjasni

2. czwarta liga faktycznie powinna skaldac sie z jednej grupy wojewodzkiej

3. o trzeciej lidze malopolsko-swietokrzyskiej zdania nie zmienie. wieczne granie w niej to marazm na kazdym froncie. za to granie w 3 lidze 1/4 to szansa na sporego kopa pod kazdym wzgledem. a koszty wcale nie nie byly male.
Ostatnio zmieniony pt cze 30, 2017 7:29 pm przez dUfio, łącznie zmieniany 1 raz.

gordi
Posty: 1266
Rejestracja: pt cze 09, 2017 2:43 pm

Postautor: gordi » pt cze 30, 2017 7:15 pm

dUfio pisze:1. "Hutnik nie mo¿e wygraæ ligi bo s± jakie¶ tam kluby" tak mo¿na by³o pisaæ kilka lat temu za Kasperczyka czy Sieklinskiego gdy faktycznie zawsze kto¶ nam stawa³ na drodze (korona, zydy, heko, motor itd). Ocenianie, ze nie mozmey awansowac na podstawie poprzedniego sezonu jest naduzyciem bo nie da siwe tego sezonu oceniac bez brania pod uwage, ze rowno rok temu kilka osob dwoilo sie i troilo nie po to zebysmy grali o awans tylko o przetrwanie. wiewrze, ze gdybysmy grali takim skaldem i z tym trenerem jak na wiosne clay seozn to bysmy ta lige wygrali. najblizszy sezon wiele wyjasni

2. czwarta liga faktycznie powinna skaldac sie z jednej grupy wojewodzkiej

3. o trzeciej lidze malopolsko-swietokrzyskiej zdania nie zmienie. wieczne granie w niej to marazm na kazdym froncie. za to granie w 3 lidze 1/4 to szansa na sporego kopa pod kazdym wzgledem. a koszty wcale nie nie byly male.
Cóz ja zdanie mam raczej odmienne.Ale wkurza mnie potwornie ze zwyciêzcy grup musz± grac bara¿ o awans,bo wygranie grup,to awans do trzeciej ligi powinien byc z automatu.Pi³karze po 30 kolejkach s± ju¿ wystarczaj±coi zajechani meczami,tymczasem skazuje sie ich jeszcze na dwa dodatkowe mecze i to jest uwazam jaki¶ absurd tej reformy.

kurant
Posty: 146
Rejestracja: czw gru 20, 2012 9:49 am

Postautor: kurant » pt cze 30, 2017 9:38 pm

Ta paranoja skonczy sie za dwa sezony. Wg mnie to dobrze, ze jest ta reforma. Popatrzmy na Niemcy, tam kluby na naszym poziomie nie sa amatorskie, maja duze budzety, kibicow. Wg mnie reforma Bonka zmierza do tego, aby pilka w Polsce juz od 3 ligi byla profesjonalna, a nie amatorska. Tak jak napisal Dufio, skoncza sie twory typu Cosmos, Wierna, Spartakusy i inne wynalazki. Ja jestem za tym, aby zwiekszac profesjonalizm w pilce, klubom, pilkarzom jak i samej reprezentacji wyjdzie to tylko na dobre.

gordi
Posty: 1266
Rejestracja: pt cze 09, 2017 2:43 pm

Postautor: gordi » pt cze 30, 2017 9:56 pm

kurant pisze:Ta paranoja skonczy sie za dwa sezony. Wg mnie to dobrze, ze jest ta reforma. Popatrzmy na Niemcy, tam kluby na naszym poziomie nie sa amatorskie, maja duze budzety, kibicow. Wg mnie reforma Bonka zmierza do tego, aby pilka w Polsce juz od 3 ligi byla profesjonalna, a nie amatorska. Tak jak napisal Dufio, skoncza sie twory typu Cosmos, Wierna, Spartakusy i inne wynalazki. Ja jestem za tym, aby zwiekszac profesjonalizm w pilce, klubom, pilkarzom jak i samej reprezentacji wyjdzie to tylko na dobre.
No ale nie mo¿esz Niemców przyrównywac do Polski,kraju czterokrotnie bogatszego,maj±cego du¿o bogatszych ludzi tzw. potenmcjalnych sponsorów,od polaków i co za tym idzie jak masz du¿o wiecej kasy w klubach,to masz du¿y wachlarz mo¿liwosci np. kupna graczy za gruba kase,oraz sprowadzenia znanych trenerów.Wg mnie Polske raczej powinno sie z zupe³nie innymi krajami przyrównywaæ o podobnym stanie finansowym np. Czechy,Wêgry itp. a ty my¶lisz ¿e czemu taki Bayern,cy Borussia s± mocni,dzieki masy sponsorów daj±cym na ten klub wiele kasy.