Super Bowl

Czyli wszystko to co nie mieści się w powyższych kategoriach - taki nasz mały hutniczy Hyde Park:)

Moderator: dUfio

gordi
Posty: 1266
Rejestracja: pt cze 09, 2017 2:43 pm

Super Bowl

Postautor: gordi » pt lut 02, 2018 7:31 pm

W pierwsza niedziele lutego fina³ rugby po amerykansku w kaskach na twarzy duze wydarzenie kulturalne,muzyczna i medialne w USA.Amerykanie w ten dzien podczas tego meczu zjedza tony czipsów,popkornu,paluszków,oraz popija to hektolitrami piwa i koli.Niesamowite kosmiczne ceny wyemitowania spotu w przerwie tego meczu :roll: to cos mniej wiecej mozna przyrównac w pi³ce noznej do fina³u ligi mistrzów,lub meczu repr Polski na duzym turnieju np. euro,czy mundial.Tak spropo Amerykanie posiadaj± najsilniejsza lige na swiecie bejsbola MLB,najsilniejsza lige hokejowa swiata NHL,najsilniejsza lige koszykarska NBA,najsilniejsza lige rugby z kaskami na pyskach NFL i jedynie w pi³ce noznej lige maj± moze na poziomie nieco wiekszym od ekstraklasy :? chociaz Bekham niedawno kupi³ klub pilkarski Miami.

stazyja69
Posty: 4488
Rejestracja: pt maja 28, 2010 9:28 pm
Lokalizacja: NH

Re: Super Bowl

Postautor: stazyja69 » pt lut 02, 2018 8:28 pm

gordi pisze:Amerykanie w ten dzien podczas tego meczu zjedza tony czipsów,popkornu,paluszków,oraz popija to hektolitrami piwa i koli.


Myślę , że dzień wcześniej zjedzą podobną ilość.

Dzisiaj na sparingu padały bramki ładniejsze niż kiedyś strzelał Beckham :wink:

gordi
Posty: 1266
Rejestracja: pt cze 09, 2017 2:43 pm

Postautor: gordi » pt lut 02, 2018 8:35 pm

W finale USA rugby po amerykansku zagraj± Patrioci z Or³ami,nazwy klubów do¶c dziwne jak na standardy amerykanskie.W Polsce zaden klub chyba nie ma nazwy klubu z nazwa patrioci,ale Orze³ jest troche taki klubów,najs³ynniejszy to chyba ten Orze³ Ryczów i Orze³ Piaski Wielkie tzw. ptasie nazwy dla klubów.

stazyja69
Posty: 4488
Rejestracja: pt maja 28, 2010 9:28 pm
Lokalizacja: NH

Postautor: stazyja69 » pt lut 02, 2018 8:39 pm

gordi pisze:W Polsce zaden klub chyba nie ma nazwy klubu z nazwa patrioci,


A co mi tam , nabije sobie
http://patriocipoznan.pl/

Awatar użytkownika
Aldaris
Posty: 1837
Rejestracja: czw gru 14, 2006 9:49 pm
Lokalizacja: République du Niger

Postautor: Aldaris » pn lut 05, 2018 9:07 pm

Nie myślałeś gordi żeby zainteresować się Baseballem??????? Nie mam z kim o tym rozmawiać, bo nie znam nikogo kto w ogóle cokolwiek by z tego kumał.

Ja zajawiłem się 3 lata temu i jeśli czas pozwoli to ściągam mecze z netu i oglądam w wolnych chwilach. Jest to czasochłonne, bo mecze trwają przeciętnie 4 godziny. Sympatyzuje z Chicago Cubs. W 2016 roku zdobyli mistrza po wielu wielu latach. Co ciekawe istnieje w Polsce liga baseballa, która powstała jeszcze w latach 80tych. Nie przypuszczałbym też, że najbardziej bejsbolowym miastem w Polsce jest Kutno z całkiem niezłą jak na polskie warunki infrastrukturą. Myślałem nawet kiedyś by na jakieś mistrzostwa polski przejechać się tam. Kto wie, czas pokaże

Kutno

Obrazek
"Mnie sprawy tych dzikusów nie obchodzą. Ja jestem chrześcijaninem" - Zakari Lambo

gordi
Posty: 1266
Rejestracja: pt cze 09, 2017 2:43 pm

Postautor: gordi » wt lut 06, 2018 8:18 am

Rugby po amerykansku to cos innego niz ten baseball.A w finale NFL or³y pykne³y patriotów.

Awatar użytkownika
Aldaris
Posty: 1837
Rejestracja: czw gru 14, 2006 9:49 pm
Lokalizacja: République du Niger

Postautor: Aldaris » wt lut 06, 2018 3:23 pm

Wiadomo że finał NFL jest najbardziej popularnym i kasowym widowiskiem sportowym w USA. Finał MLB to też wielkie show i emocje. Sezon zaczyna się jednak dopiero w kwietniu. Jest zatem czas na oglądanie kosza spod znaku NBA.
"Mnie sprawy tych dzikusów nie obchodzą. Ja jestem chrześcijaninem" - Zakari Lambo