Covid-19

Czyli wszystko to co nie mieści się w powyższych kategoriach - taki nasz mały hutniczy Hyde Park:)

Moderator: dUfio

Awatar użytkownika
Aldaris
Posty: 1837
Rejestracja: czw gru 14, 2006 9:49 pm
Lokalizacja: République du Niger

Postautor: Aldaris » sob lut 20, 2021 8:30 pm

"Komarenko na marszu koronasceptyków. Porównał obecną sytuację do... II Wojny Światowej"

https://niezalezna.pl/381568-komarenko- ... wD2ZvdAFfU


Po przeczytaniu książki "Piłłka nożna w okupowanym Krakowie" autorstwa Stanisława Chemicza mam wrażenie, że za okupacji było jednak lepiej. W kontekście piłkarskim co prawda sport był nielegalny, ale władze niemieckie przymykały oko na rozgrywanie meczów. Nie było ich wiele, ale każdy gromadził publikę rzędu paru tysięcy. Wśród kibiców obecni byli incognito miejscowi esesmani i Gestapo, którym brakowało rozrywek. Raz nawet doszło do zamieszek między kibicami Wisły i Cracovii bez żadnych konsekwencji.
"Mnie sprawy tych dzikusów nie obchodzą. Ja jestem chrześcijaninem" - Zakari Lambo

Awatar użytkownika
BINGONH
Posty: 2802
Rejestracja: pt maja 09, 2008 8:29 pm

Postautor: BINGONH » ndz lut 21, 2021 7:03 pm

Większość historii Polski z okresu II WŚ - którą nam wbijają do głowy w szkołach to zbiór mitów i przeinaczeń.

Egipcjanin Sinue
Posty: 138
Rejestracja: pn wrz 06, 2004 4:22 pm

Postautor: Egipcjanin Sinue » pn lut 22, 2021 8:29 am

Wśród kibiców obecni byli incognito miejscowi esesmani i Gestapo, którym brakowało rozrywek. Raz nawet doszło do zamieszek między kibicami Wisły i Cracovii bez żadnych konsekwencji.[/quote]

really???? :/
Na treningach, na sparingach
Andrzej prezentowal sie znakomicie...

ksh72
Posty: 2579
Rejestracja: pt sie 27, 2004 3:32 am

Postautor: ksh72 » pt lut 26, 2021 9:08 am

Wypowiedź głównego autorytetu medialnego na temat Covidu, w czasie gdy jeszcze mówil jak to jest naprawdę. Nim zorientował się że koncerny farmaceutyczne nie takich wypowiedzi wymagają (dobrze płacące media zresztą też).



Przec Państwem Maestro profesor Simon Krzysztof

https://twitter.com/i/status/1363543286594568198

wojo77
Posty: 1089
Rejestracja: czw lis 25, 2004 8:44 am

Postautor: wojo77 » sob lut 27, 2021 11:16 am


ksh72
Posty: 2579
Rejestracja: pt sie 27, 2004 3:32 am

Postautor: ksh72 » czw mar 04, 2021 6:36 pm


dUfio
Posty: 9093
Rejestracja: pn sie 30, 2004 2:08 pm
Lokalizacja: ja to znam

Postautor: dUfio » czw mar 04, 2021 10:45 pm


ksh72
Posty: 2579
Rejestracja: pt sie 27, 2004 3:32 am

Postautor: ksh72 » pt mar 05, 2021 8:50 am

[i]1 luty 2021

[i]"Odnosząc się do procesu szczepień, Dworczyk podkreślił, że są wyniki, z których powinniśmy być zadowoleni: – Przykładowo, jeśli chodzi o personel medyczny, to 94 proc. wszystkich lekarzy już się zaszczepiło – powiedział."



https://radio.lublin.pl/2021/02/michal- ... -covid-19/

https://www.politykazdrowotna.com/69725 ... ch-lekarzy



3 marzec 2021

"Z danych przekazanych przez MZ, a upublicznionych na stronie NIL, wynika, że do tej pory zaszczepionych zostało zaledwie 46% lekarzy wykonujących zawód oraz 40% dentystów wykonujących zawód. Dane pokazują dokładną liczbę zaszczepionych w poszczególnych województwach."


https://www.rynekzdrowia.pl/Serwis-Szcz ... ,1018.html

https://nil.org.pl/aktualnosci/5359-szc ... w-liczbach


każda osoba zaszczepiona odnotowywana jest w systemie, a oni pomylili się o ponad połowę :lol: :lol: :lol:


i to nie jest bezczelne kłamstwo, ale przeszacowanie :roll: :oops:

"Poniższe dane pokazują jednak, że przekazywane dotychczasowo przez resort informacje były przeszacowane i wprowadzały w błąd opinię publiczną."


wiedzą, że zastraszone społeczeństwo nie docieka faktów

ps. nie oglądam tv, ale podejrzewam że antyrządowe media po opublikowaniu poprawionych danych "zjadają" właśnie rządzących za te kłamstwa :wink:[/i]

wysłuchujcie wiadomości z Ministerstwa Zdrowia bo zaraz ogłoszą, że jedna dawka szczepienia jednak niektórym wystarczy, a przerwy pomiędzy szczepieniami można wydłużyć bez problemu.
prawda nowego etapu

ksh72
Posty: 2579
Rejestracja: pt sie 27, 2004 3:32 am

Postautor: ksh72 » wt mar 09, 2021 5:14 pm

https://youtu.be/_R7cSb5BH0E



A te s.....syny najpierw pokazówkę zrobili i przyjęli pacjentów ze Słowacji i Czech, a teraz pod pretekstem braku łóżek w szpitalach odwołują zabiegi.

Tu list:

https://mobile.twitter.com/PKontrowersj ... 0189104132

stazyja69
Posty: 4491
Rejestracja: pt maja 28, 2010 9:28 pm
Lokalizacja: NH

Postautor: stazyja69 » wt mar 09, 2021 7:02 pm

Nie będę wchodził w szczegóły , ale jestem świadkiem odraczania zabiegów u mojego ojca.
Jeszcze miesiąc temu , to miało być ratujące życie.
Teraz niekoniecznie.
Pan wie, pan rozumie...
No Kuva , NIE !

Piotrek
Posty: 2987
Rejestracja: wt wrz 09, 2008 4:41 pm
Lokalizacja: kur2nów

Postautor: Piotrek » wt mar 09, 2021 10:42 pm

stazyja69 pisze:Nie będę wchodził w szczegóły , ale jestem świadkiem odraczania zabiegów u mojego ojca.
Jeszcze miesiąc temu , to miało być ratujące życie.
Teraz niekoniecznie.
Pan wie, pan rozumie...
No Kuva , NIE !


Dziś w radiu wypowiadali się z Żeromskiego i z Narutowicza, mówili, że absolutnie żadnych zabiegów nie będą odwoływać.

Awatar użytkownika
BINGONH
Posty: 2802
Rejestracja: pt maja 09, 2008 8:29 pm

Postautor: BINGONH » śr mar 10, 2021 10:08 am

stazyja69 pisze:Nie będę wchodził w szczegóły , ale jestem świadkiem odraczania zabiegów u mojego ojca.
Jeszcze miesiąc temu , to miało być ratujące życie.
Teraz niekoniecznie.
Pan wie, pan rozumie...
No Kuva , NIE !


Współczuję.
Jest możliwość prywatnie?
To co robią to skurwysyństwo - covid jest dużym problemem, ale to nie jest jedyna choroba na świecie.

ksh72
Posty: 2579
Rejestracja: pt sie 27, 2004 3:32 am

Postautor: ksh72 » wt mar 16, 2021 10:40 am

Podsumowanie roku "pandemi" przez Dr n. med. ZBIGNIEWA MARTYKĘ, kierownika Oddziału Obserwacyjno-Zakaźnego w Szpitalu w Dąbrowie Tarnowskiej,

Gdy prawie rok temu władze zamknęły kraj "tylko na dwa tygodnie", niewiele osób spodziewało się, że wprowadzone restrykcje będą trwały tyle czasu. Co więcej, dzisiaj tylko chyba skrajnie naiwni ludzie sądzą, że rząd zamierza przedstawienie pt. "pandemia COVID19" w najbliższym czasie skończyć.

Jest to jednak doskonały czas na krótkie podsumowanie i wyliczenie bzdur, przekazywanych opinii publicznej przez "autorytety" oraz większość mediów.
1. "Noszę maskę, by chronić Ciebie przed zarażeniem"
Nie, proszę Państwa, nikogo nie chronicie - ani siebie, ani innych. Szczerze mówiąc, nie mogę wyjść z podziwu, że bzdura o ochronnej funkcji maseczek już tyle miesięcy doskonale się trzyma. Wirus jest wielokrotnie mniejszy, niż włókna w masce i bez problemu przedostaje się przez taką "barierę". Jest również całkowitą nieprawdą, że wirus "podróżuje" jedynie na kroplach, które maseczka zatrzymuje. Wirus doskonale przenosi się na cząsteczkach aerozolu oddechowego, dla których maseczki nie są żadną przeszkodą. Równie dobrze można postawić płot ze zwykłej siatki ogrodzeniowej w celu ochrony przed komarami. Podobna logika.

Proszę Państwa, skuteczność masek nie może być określona przez telewizję, czy też uwielbiane przez mass-media "autorytety medyczne". Jedynym sposobem, aby naukowo zmierzyć skuteczność maseczki, jest przeprowadzenie randomizowanego kontrolowanego badania klinicznego, które uwzględnia zakażenie potwierdzone laboratoryjnie. Tylko takie badania są wiarygodne - nie telewizyjne opinie, choćby wygłaszał je profesor medycyny. I właśnie tego typu badania wskazują brak skuteczności masek w zapobieganiu transmisji wirusów układu oddechowego.

Kolejny przykład braku logiki to argumentacja władz uzasadniająca konieczność noszenia masek w przestrzeni publicznej. Rząd twierdzi, że niebezpieczeństwo zarażenia występuje przy bliskim kontakcie, to jest w odległości mniej niż 1,5 - 2 metry oraz przez czas dłuższy niż 15 minut - bez maski. Dlatego właśnie mamy konieczność noszenia masek, gdyż nie wiadomo, kto jest chory. To teraz proszę mi wskazać, przy jakich czynnościach życia codziennego mamy kontakt z osobami obcymi, twarzą w twarz, z bliskiej odległości, przez co najmniej 15 minut. Na ulicy? Czy może w sklepie?

I ciekawostka - chodzi o maseczki z filtrem i zaworem. Czy ktokolwiek się zastanawiał nad tym, że powietrze wdychane jest filtrowane, a wydychane wylatuje sobie bez żadnych ograniczeń? Jak to się ma do rzekomej ochrony innych?

Jest jeszcze jeden fakt, który rzadko jest brany pod uwagę. Chodzi o zmniejszenie dopływu tlenu do organizmu podczas oddychania w maseczce. To jest fakt oczywisty, łatwy do samodzielnego sprawdzenia, choćby przez podręczny czujnik stężenia dwutlenku węgla - i nie zmienią tego telewizyjne dementi. Ludzki mózg jest bardzo wrażliwy na niedobór tlenu. Jest to szczególnie ważne w przypadku dzieci, których mózgi cały czas się rozwijają. Pierwszą reakcją na brak tlenu są bóle głowy, senność, problemy z koncentracją - czyli wszystko to, co wielu rodziców zaobserwowało u swoich dzieci, które były w wielu szkołach przymuszane do noszenia maseczki przez kilka godzin. Gdy mamy powtarzający się niedobór tlenu, organizm się adaptuje i symptomy te znikają, ale wydajność organizmu jest niższa, a mózg rozwija się znacznie gorzej. Utracone komórki nerwowe nie będą już nigdy regenerowane. Zastanówcie się nad tym Państwo za każdym razem, gdy każecie zasłaniać usta i nos swoim dzieciom.

2. "Zamykamy gospodarkę, by zwalczyć wirusa i już niedługo wrócić do normalności"
Dzisiaj już wiemy na 100%, że lockdown nie daje absolutnie nic. Rok temu mieliśmy tylko takie przypuszczenia, dzisiaj mamy pewność. Niestety, ta jedna z największych bzdur jest nadal utrzymywana. A wystarczy proste porównanie terytoriów bez ograniczeń i z ograniczeniami. Co widzimy? Że Kalifornia i Floryda mają prawie identyczne poziomy zachorowań - tylko Kalifornia jest zamknięta, a Floryda otwarta! Taka sama sytuacja w przypadku Dakoty Północnej i Południowej. Mają prawie identyczny wykres nowych zachorowań w czasie - przy blokadzie jednego stanu w porównaniu z wolnością w drugim. Ciekawie wygląda sytuacja dzisiaj w Europie: otwarta Szwecja i 46,5 zachorowań na 100 000 osób, całkiem zamknięte Czechy - 111,7 przypadków. Na pół zamknięta Polska 35,4, całkiem otwarta Białoruś: 11,9, zamknięte Niemcy: 10,1. Oczywiste jest dla każdej myślącej samodzielnie osoby, że zamknięcie kraju i restrykcje nie mają nic wspólnego z liczbą zachorowań, a utrzymywanie tej teorii, bez żadnego poparcia naukowego, to farsa. Szkoda, że tragiczna w skutkach.
. "Ścisły reżim sanitarny, dezynfekcja wszystkich powierzchni"
Z tego powodu wyłączone z użycia są miejsca, których nie da się często dezynfekować. Dlatego właśnie widzimy dezynfekcję w przestrzeni miejskiej, przystanków autobusowych, stolików, ławek i wszystkiego, co może być dotykane przez ludzi. Dlatego wiosną usilnie zalecane były rękawiczki jednorazowe (o których zresztą wielokrotnie mówiłem, że przynoszą więcej szkody niż pożytku). I nagle kilka dni temu czytamy w "Nature", biblii naszych "ekspertów", że przenoszenie wirusa SARSCOV-2 przez powierzchnie, klamki czy ubrania można uznać za niegroźne i pomijalne. Wpadka?

4. "Odwołanie operacji planowych ze względu na konieczność zabezpieczenia miejsc dla chorych na COVID-19"
Proszę Państwa, to jest zbrodnia. Pisałem o tym na wiosnę, że tego typu idiotyczne i nieprzemyślane działania spowodują więcej zgonów, niż COVID-19. Jak Państwo widzicie, wszystko to niestety się potwierdziło. W zeszłym roku mieliśmy 75 tysięcy zgonów z powodu ograniczenia dostępu do służby zdrowia. Rządzących niczego to nie nauczyło i ostatnia rekomendacja jest dowodem na to, że nadal bezmyślnie idą w tym samym kierunku. Głupota jest aż tak widoczna, że nasuwa się podejrzenie, że to nie głupota, a celowe działanie. Obyśmy się jak najszybciej otrząsnęli, gdyż dalsze tkwienie w korona-paranoi będzie kosztowało życie kolejnych tysięcy osób.

Nie będzie poprawy, dopóki zamiast kierować się wynikami randomizowanych badań naukowych, będziemy słuchali przekazów medialnych, wypowiedzi naukowców sponsorowanych przez firmy farmaceutyczne, których twierdzenia nie są poparte badaniami, natomiast są oni doskonali w obrażaniu tych, którzy się nie zgadzają z ich opinią. Najlepszym dowodem, ile warte są takie opinie, jest fakt, iż posiedzenia Rady Medycznej przy premierze nie są protokołowane, nie zostały też wytworzone jakiekolwiek inne dokumenty. Taką radosną twórczością "walczy się z pandemią". Dlatego właśnie umierają ludzie.

https://m.facebook.com/martyka.zbigniew ... 6001436410

ksh72
Posty: 2579
Rejestracja: pt sie 27, 2004 3:32 am

Postautor: ksh72 » wt mar 16, 2021 10:51 am

I jeszcze o tym dlaczego osoba zmarla np. na raka ma wpisany covid:


"Podstawą do wprowadzenia dalszych ograniczeń jest oczywiście wzrost liczby zachorowań i zgonów. 4 promile zgonów do nikogo nie przemówią, więc należało odpowiednio przygotować dane. W jaki sposób? Oto cytat z wytycznych Ministerstwa Zdrowia odnośnie kodowania przyczyny zgonów:
"Kod wyjściowej przyczyny zgonu zostanie nadany przez lekarza - kodera (...) W przypadku wątpliwości dotyczących przyczyn przedstawionych na karcie zgonu, lekarz - koder kontaktuje się w celu wyjaśnienia lub uściślenia przyczyn zgonu podanego przez lekarza stwierdzającego zgon poprzez bezpośredni kontakt z tym lekarzem, a także poprzez możliwość wglądu do dokumentacji medycznej pacjenta. (...) Choroby zakaźne jako przyczyny wyjściowe zgonów są nadrzędne w stosunku do chorób niezakaźnych (...) Dlatego COVID-19 oznaczony kodem U07.1 (przypadek potwierdzony) będzie stanowił wyjściową przyczynę zgonu." W skrócie: nawet, jeżeli pacjent umrze z powodu nowotworu, zawału serca, marskości wątroby czy obrażeń odniesionych w wyniku wypadku komunikacyjnego - to w przypadku pozytywnego wyniku testu PCR - nadrzędną przyczyną zgonu będzie COVID-19. Szach - mat.

Zbigniew Martyka

KSH74NH
Posty: 4368
Rejestracja: śr sie 25, 2004 6:09 pm
Lokalizacja: swiatniki gorne

Postautor: KSH74NH » ndz mar 28, 2021 3:35 pm

Dopadło mnie to skurwysyństwo jebane.
Środa wieczór 37,4 ból kości mięśni suchy kaszel nie męczący
Na noc przeciwboliwa i rano czwartek wstałem jak nowo narodzony
Do 13 w czwartek po czym lekkie dreszcze bez gorączki bez tabletek wygrzałem się
Piątek rano znów zdrowy ale utrata smaku, umylem dwa auta i tak do wieczora. Wieczorem wystrzeliłem 4 drinki i browara i sobota było ok. Powtórka alkoholową i opijanie zwycięstwa. Dziś kolo 11 zrobiłem wziew z soli po czym mnie złapały dreszcze i zimnica padłem na 2 godz snu.
Po przespaniu wstałem nawet ok nie zimno lekkie odczucia choroby.
Ile to kurestwo tak raz tak a raz tak móze trwać?
Żona na walizkach bo ma problem z oddychaniem
Czy ktoś przy tym pił alkohol jakieś zalecenia miał? Myślałem pierwotnie ze to jakieś wirusowe więc po polu latalem