2 liga - sezon 2020/21

Wszystko o nowym, NASZYM Hutniku.

Moderatorzy: dUfio, majlech, lucero

ksh72
Posty: 2579
Rejestracja: pt sie 27, 2004 3:32 am

Postautor: ksh72 » pt maja 22, 2020 9:06 am

wojo77 pisze:Ważne w obecnej 2 lidze jest też to że drużyny od 1-6 grają o awans, 4 a w naszym przypadku pięć spada więc praktycznie cały sezon będzie można grać o coś, mam nadzieje, że my będziemy patrzeć na miejsca 1-6 :D


jak będą chcieli wrócić do ligi 18 zespołowej - jaka jest teraz - to może spaść więcej zespołów, bo przyszłoroczna liga może liczyć od 19 nawet (w ekstremalnej wersji) do 28 zespołów (zaczyna się min. gadka o awansowaniu pozostałych wiceliderów grup III ligi).

Awatar użytkownika
sudione
Posty: 689
Rejestracja: wt cze 21, 2005 4:59 pm
Lokalizacja: Kraków

Postautor: sudione » pt maja 22, 2020 11:43 am

Osobiście jestem za tym, żeby teraz stworzyć dwie grupy II ligi po 16 zespołów. Rzeczywistość po epidemiologiczna może być dla niektórych klubów zabójcza (szczególnie dla tych co ciągną kasę z budżetu gmin i miast :lol:). W dalszej perspektywie za 2-3 sezony powinniśmy powrócić do jednej grupy centralnej z 20-22 zespołami (tak jak w niższych ligach angielskich) z następującymi zasadami awansów i spadków:
- awansują bezpośrednio drużyny z miejsc 1-3
- drużyny z miejsc 4-7 biją się o awans w barażach między sobą (półfinał 4-7/5-6 i finał ze zwycięzcami półfinałów, jeden mecz bez rewanżów, gospodarzami są zawsze drużyny, które zajęły wyższe miejsce w lidze na zakończenie sezonu).
- spadek: bezpośrednio 4 ostatnie drużyny, 4 będące nad "kreską spadkową" grają baraże z drużynami zajmującymi drugie miejsca w poszczególnych ligach (wcześniejsze losowanie), mecz i rewanż, rewanż zawsze na boisku drużyny, która zajęła drugie miejsce w III lidze).
P.S. Wyjątkowe czasy wymagają wprowadzenie błyskawicznych zmian i jak najszybszego dostosowania się. Piłka w najbliższej przyszłości może naprawdę przechodzić ciężkie czasy. :cry:

dUfio
Posty: 9070
Rejestracja: pn sie 30, 2004 2:08 pm
Lokalizacja: ja to znam

Postautor: dUfio » pt maja 22, 2020 12:21 pm

Na 20-22 leci na pewno 4 a 4 baraże? Panie, 2 liga to ma być jakaś stabilizacja a nie rzeźnia do ostatniej kolejki, przecież to wykończyloby kluby i kibiców emocjonalnie i finansowo. Gramy nieźle, ze zmiennym szczęściem , zajmujemy 8-10miejsce , forum fantazjuje o 1 lidze, A tu pod koniec wyrownanego sezonu parę kontuzji , porażek pod koniec i jeb 13 miejsce, i baraże z np Wieczysta albo innym heko. Podziękuje:D


Liga z 18 klubami i 4 spadkami ew 19/5 to i tak będzie ciężka walka o byt od początku do końca

HKS1978
Posty: 1759
Rejestracja: śr kwie 15, 2009 6:34 pm

Postautor: HKS1978 » pt maja 22, 2020 12:30 pm

Zgadzam się jedna grupa licząca 18 drużyn powinna być i to wszystko.
Tylko ordynarny lubelski przekręt sprawił że jest 19. Więcej już nie będzie.
Awans Motoru de facto z drugiego miejsca to skandal. Spadać będzie 5 drużyn a nie 4. Miejmy nadzieję, że sąd uchyli skandaliczną ustawę LZPN z 16 maja. I wówczas PZPN ustali kolejność na miejscach 1-2. Jaką to Boniek już zasugerował w wywiadzie dla PAP: 1. Hutnik, 2. Motor. I wtedy kolejne wyroki sądowe mogłyby zapadać gdyby inne zespoły 3 lig z drugich miejsc wystąpiły na taką drogę. Nie zazdroszczę PZPN.

Awatar użytkownika
sudione
Posty: 689
Rejestracja: wt cze 21, 2005 4:59 pm
Lokalizacja: Kraków

Postautor: sudione » pt maja 22, 2020 12:45 pm

dUfio pisze:Na 20-22 leci na pewno 4 a 4 baraże? Panie, 2 liga to ma być jakaś stabilizacja a nie rzeźnia do ostatniej kolejki, przecież to wykończyloby kluby i kibiców emocjonalnie i finansowo. Gramy nieźle, ze zmiennym szczęściem , zajmujemy 8-10miejsce , forum fantazjuje o 1 lidze, A tu pod koniec wyrownanego sezonu parę kontuzji , porażek pod koniec i jeb 13 miejsce, i baraże z np Wieczysta albo innym heko. Podziękuje:D


Liga z 18 klubami i 4 spadkami ew 19/5 to i tak będzie ciężka walka o byt od początku do końca

Po pierwsze optowałbym za ligą złożoną z 22 zespołów, czyli baraż były w przypadku drużyn zajmujących na koniec 15-18, po drugie napisałem, że taka liga owszem powinna powstać, ale za 2-3 sezony, nie teraz. Po trzecie z takich emocji Amerykanie potrafili by wycisnąć sporo "hajsu". :lol: Po czwarte: kontuzje to część piłkarskiego życia. Taka DUŻA liga pozwoliłby się właśnie "surowo" dostosować do centralnych warunków i dodatkowo zyskały by drużyny z dużymi ambicjami typu Motor, Wieczysta, Polonia Warszawa rezerwy Legii/Cracovii etc. lub też nawet drużyny (mocne marki vide przykład Widzewa) które zbankrutują i wylądują w IV lidze. Przypominam ile było kręconych afer przy awansie, np. ŁKS'u do wyższych lig. Nie może tak być, że z międzywojewódzkiej ligi liczącej 72 drużyny awansuje do ligi centralnej tylko 4! :shock: Przecież to się kupy nie trzyma. :roll:
P.S. Zawsze można zastosować inny patent:
- bezpośredni spadek (bez baraży) z drugiej ligi liczącej 22 zespoły -> 6 drużyn (miejsca 17-22) i o awans decyduje baraż (półfinał) między drużynami zajmującymi drugie miejsca w III lidze.
P.S.2 Nie można pozwolić na to, żeby niektóre drużyny trwały przez lata w marazmie tylko dla samego trwania. Albo coś jest zbudowane na solidnych fundamentach, albo wracamy do dziadostwa z lat 90-00. :?

Qlawy
Posty: 1425
Rejestracja: sob cze 23, 2007 9:18 am

Postautor: Qlawy » pt maja 22, 2020 11:09 pm

Wszystko zależy od tego czy 1 i 2 liga zagrają sezon do końca. I będą spadki. Jeżeli nie już jest 23 zespoły. A pamiętam 2 ligę , 24 zespołami i 8 leci. Niestety pamiętny mecz z Lechią i byliśmy tym 8 zespołem co spadł

dUfio
Posty: 9070
Rejestracja: pn sie 30, 2004 2:08 pm
Lokalizacja: ja to znam

Postautor: dUfio » sob maja 23, 2020 8:42 pm

http://www.radiokrakow.pl/sport/chcieli ... niczakiem/


Trzeba się zgodzić z trenerem, że mamy spory komfort piłkarski, jest awans i spokojnie czekamy na ligę. Wypada życzyć 2 lidze i reszcie żeby dograli wszystko w planowanych terminach. Odpalamy TVP i Polsat Sport i kibicujemy komu trzeba :twisted:

Qlawy
Posty: 1425
Rejestracja: sob cze 23, 2007 9:18 am

Postautor: Qlawy » pn maja 25, 2020 10:45 pm

HKS1978 pisze:
dUfio pisze:Z plusów 2 ligi też puchar Polski - od razu losowani jesteśmy z ekstraklasa, będzie szansa odbić sobie Resovie.

Eh obyśmy na szczeblu centralnym (którymkolwiek) zadomowili się na dobre...


To chyba dopiero w kolejnym PP (21/22) . W tym (20/21) już mamy pograne.

Natomiast trzeba mocno walczyć w PP teraz rezerwą.


Trzeba pamiętać że drugoligowcy ostatnie 8 drużyn grają między sobą rundę wstępna

bn
Posty: 2994
Rejestracja: pt maja 06, 2005 10:17 pm
Lokalizacja: 100% KRK

Postautor: bn » wt maja 26, 2020 12:27 am

wojo77 pisze:Ważne w obecnej 2 lidze jest też to że drużyny od 1-6 grają o awans, 4 a w naszym przypadku pięć spada


Nie byłbym taki pewien, że akurat pięć spada. Ekstraklasa od sezonu 2021/22 ma liczyć 18 zespołów zamiast 16.

Więc jeśli zostanie utrzymanych po 18 zespołów na drugim i trzecim poziomie centralnym, to bardzo prawdopodobne, że spadną tylko trzy kluby.

wojo77
Posty: 1076
Rejestracja: czw lis 25, 2004 8:44 am

Postautor: wojo77 » śr maja 27, 2020 3:18 pm

Mam pytanie najlepiej żeby ktoś blisko zarządu się wypowiedział mianowicie z wiadomych względów nie zostały wykorzystane karnety z ostaniej rundy, moje pytanie brzmi czy w ramach tego gdyby mecze były rozgrywane w ograniczonej liczbie kibiców aby osoby z zakupionym i nie wykorzystanym karnetem miały pierszeństwo do zakupu karnetu na 2 ligę o liczbie pierszeństwa decydował by numer niewykorzystanego karnetu, nie chce iść w stronę zwrotu chociaż pewnie i takie osoby by się znalazły, myśle że uczciwe podejscie do sprawy ? :)

HAMAS
Posty: 1577
Rejestracja: wt sie 24, 2004 3:00 pm

Postautor: HAMAS » śr maja 27, 2020 3:40 pm

popieram

Alex
Posty: 1038
Rejestracja: ndz mar 15, 2009 4:58 pm

Postautor: Alex » śr maja 27, 2020 3:52 pm

Również jestem za tym pomysłem. Każdy kibic chcący zwrotu powinien się zastanowić czy faktycznie jest kibicem Hutnika.

HZA_Hutnik
Posty: 1522
Rejestracja: ndz wrz 26, 2004 1:24 pm

Postautor: HZA_Hutnik » śr maja 27, 2020 5:38 pm

wojo77 pisze:Mam pytanie najlepiej żeby ktoś blisko zarządu się wypowiedział mianowicie z wiadomych względów nie zostały wykorzystane karnety z ostaniej rundy, moje pytanie brzmi czy w ramach tego gdyby mecze były rozgrywane w ograniczonej liczbie kibiców aby osoby z zakupionym i nie wykorzystanym karnetem miały pierszeństwo do zakupu karnetu na 2 ligę o liczbie pierszeństwa decydował by numer niewykorzystanego karnetu, nie chce iść w stronę zwrotu chociaż pewnie i takie osoby by się znalazły, myśle że uczciwe podejscie do sprawy ? :)


W poniedziałek zostały podjęte decyzje dotyczące karnetów. Najpóźniej jutro pojawią się na stronie oraz w mailingu do członków stowarzyszenia.

Bardzo ciekawa propozycja. Myślę, że faktycznie premiowanie członków stowarzyszenia, karnetowiczów z tej rundy oraz sponsorów będzie doskonałym rozwiązaniem. Ale trudno w tej chwili cokolwiek pisać, bo nie wiemy czy ta liczba będzie dotyczyła 30 wpuszczanych osób, czy 100 kibiców czy 500 kibiców.

dUfio
Posty: 9070
Rejestracja: pn sie 30, 2004 2:08 pm
Lokalizacja: ja to znam

Postautor: dUfio » śr cze 03, 2020 6:53 pm

2 liga dokancza sezon
Dziś dwa ważne remisy drużyn walczących o utrzymanie
Stalowa-Elblag 2:2 (gole gospodarzy 89 i doliczony czas)
Lech 2-Garbarnia 2:2


Teraz trzymać kciuki za Łęczną i Skre 8)

Awatar użytkownika
sudione
Posty: 689
Rejestracja: wt cze 21, 2005 4:59 pm
Lokalizacja: Kraków

Postautor: sudione » śr cze 03, 2020 11:11 pm

dUfio pisze:... Teraz trzymać kciuki za Łęczną i Skre 8)

Próbuję połączyć wątki: dlaczego trzeba trzymać kciuki za Łęczną i Skrę? :roll: