2 liga - sezon 2020/21

Wszystko o nowym, NASZYM Hutniku.

Moderatorzy: dUfio, majlech, lucero

pawcio
Posty: 307
Rejestracja: ndz cze 14, 2009 4:55 pm

Postautor: pawcio » pt sty 15, 2021 1:36 pm

Temat polityczny chyba jest w koglu-molu?

mr.Vitaminka
Posty: 1890
Rejestracja: pn sie 29, 2005 3:19 pm

Postautor: mr.Vitaminka » pt sty 15, 2021 2:42 pm

markow pisze:
mr.Vitaminka pisze:
patryk pisze:Cóż, ja nadal liczę, że mnie Emilewicz adoptuje i pooglądam mecze z trybun jako honorowy kibic piłki nożnej w Polsce z numerem licencji 54617846156165416

***** *** i cała resztę


hahahaha dzięki Tobie przyszedł mi do głowy karkołomny pomysł.

Skoro sport mogą uprawiać zawodowcy, co stoi na przeszkodzie aby klub podpisał kontrakty z każdym kibicem, który chce przyjść na mecz?

Wiadomo co dzieje się z piłkarzami, którzy nie mieszczą się w szerokiej kadrze - odsyłani są na trybuny.

Nie mam pojęcia jak skonstruowany jest kontrakt z piłkarzem na szczeblu centralnym czy np. nie ma konieczności wpisania nawet najdrobniejszej kwoty zarobku, ale przecież nie każdy będzie mógł być obecny na "treningach" a za to można wlepić karę, która w miesięcznym bilansie będzie równała się zapłacie na rzecz klubu równowartości 2/3/4 biletów wstępu :lol:


Trzeba by było wszystkich wpisać do Extranetu:

Generalnie trzeba by było zobaczyć ten regulamin, czy można by było go wykorzystać pod tym kątem:
https://www.pzpn.pl/public/system/files ... 6.2020.pdf


no to prościej - zatrudnić jako pracowników klubu (tutaj chyba nawet wchodzi w grę wolontariat).

oczywiście to mocny off topic - jeśli to totalne sci-fi to proszę o usunięcie postów.
następnego lata Hutnik będzie mistrzem świata

dUfio
Posty: 9091
Rejestracja: pn sie 30, 2004 2:08 pm
Lokalizacja: ja to znam

Postautor: dUfio » pt sty 15, 2021 2:57 pm

mr.Vitaminka pisze:
markow pisze:
mr.Vitaminka pisze:
patryk pisze:Cóż, ja nadal liczę, że mnie Emilewicz adoptuje i pooglądam mecze z trybun jako honorowy kibic piłki nożnej w Polsce z numerem licencji 54617846156165416

***** *** i cała resztę


hahahaha dzięki Tobie przyszedł mi do głowy karkołomny pomysł.

Skoro sport mogą uprawiać zawodowcy, co stoi na przeszkodzie aby klub podpisał kontrakty z każdym kibicem, który chce przyjść na mecz?

Wiadomo co dzieje się z piłkarzami, którzy nie mieszczą się w szerokiej kadrze - odsyłani są na trybuny.

Nie mam pojęcia jak skonstruowany jest kontrakt z piłkarzem na szczeblu centralnym czy np. nie ma konieczności wpisania nawet najdrobniejszej kwoty zarobku, ale przecież nie każdy będzie mógł być obecny na "treningach" a za to można wlepić karę, która w miesięcznym bilansie będzie równała się zapłacie na rzecz klubu równowartości 2/3/4 biletów wstępu :lol:


Trzeba by było wszystkich wpisać do Extranetu:

Generalnie trzeba by było zobaczyć ten regulamin, czy można by było go wykorzystać pod tym kątem:
https://www.pzpn.pl/public/system/files ... 6.2020.pdf


no to prościej - zatrudnić jako pracowników klubu (tutaj chyba nawet wchodzi w grę wolontariat).

oczywiście to mocny off topic - jeśli to totalne sci-fi to proszę o usunięcie postów.


Pzpn zdajsie narzuca i pilnuje limitów osób obsługujących mecze podczas wirusa, więc raczej misterny plan raczej do szuflady, choć deklaracja wolontariatu na rzecz klubu zawsze w cenie i kiedyś może się przydać:)

tomabon
Posty: 859
Rejestracja: czw sty 22, 2009 9:16 am

Postautor: tomabon » pt sty 15, 2021 5:19 pm

mr.Vitaminka pisze:Wiadomo co dzieje się z piłkarzami, którzy nie mieszczą się w szerokiej kadrze - odsyłani są na trybuny.


niektórych zamiast odsyłać na trybuny można by przetestować w linii obronnej, kto wie czy nie z korzyścią dla wyników drużyny

Piotrek
Posty: 2983
Rejestracja: wt wrz 09, 2008 4:41 pm
Lokalizacja: kur2nów

Postautor: Piotrek » pt sty 15, 2021 7:23 pm

Mnie trochę dziwi, że kibce, kluby nie potrafią się zjednoczyć i wywrzeć jakąś presję na pzpn i rząd.

dUfio
Posty: 9091
Rejestracja: pn sie 30, 2004 2:08 pm
Lokalizacja: ja to znam

Postautor: dUfio » pt sty 15, 2021 8:03 pm

Po co kluby mają się wychylac. Grają? Grają. Kasa leci? Leci...

Przykład z dziś:

16,5 miliona złotych dotacji z UM Katowice dla wielosekcyjnego @GKS_Katowice na 2021 rok.

Podział na drużyny:

piłkarze - 6.352.236 zł
piłkarki - 1.207.831 zł
siatkarze - 4.026.964 zł
hokeiści - 4.912.969 zł

+400 tys. na sport dziecięcy


Gorzej gdy na swoją działalność trzeba zarobić np wynajmem obiektów...

bn
Posty: 3014
Rejestracja: pt maja 06, 2005 10:17 pm
Lokalizacja: 100% KRK

Postautor: bn » pt sty 15, 2021 9:01 pm

Niezła patologia

stazyja69
Posty: 4491
Rejestracja: pt maja 28, 2010 9:28 pm
Lokalizacja: NH

Postautor: stazyja69 » pt sty 15, 2021 9:05 pm

bn pisze:Niezła patologia


I weź , to przeskocz ...

Krzych1980
Posty: 229
Rejestracja: pn sie 16, 2010 7:17 pm

Postautor: Krzych1980 » pt sty 15, 2021 10:40 pm

A ja jestem ciekaw jak oni to dzielili? wyje..li wywrotke miedzi i puścili sekcje kto ile udźwignie to jego? A dzieciaki ferie w domu więc kto te 400koła nazbierał

Piotrek
Posty: 2983
Rejestracja: wt wrz 09, 2008 4:41 pm
Lokalizacja: kur2nów

Postautor: Piotrek » sob sty 16, 2021 1:35 am

Przy takich dotacjach to nasi siatkarze graliby o medale w plus lidze, piłkarze pewnie by byli u bram ekstraklasy, a może ręczni i koszykarze też by coś znaczyli na sportowej mapie Polski. W wielu miastach w naszym kraju jest jeszcze bardzo dużo "znajomych królika".
dUfio pisze:Po co kluby mają się wychylac. Grają? Grają. Kasa leci? Leci...

Przykład z dziś:

16,5 miliona złotych dotacji z UM Katowice dla wielosekcyjnego @GKS_Katowice na 2021 rok.

Podział na drużyny:

piłkarze - 6.352.236 zł
piłkarki - 1.207.831 zł
siatkarze - 4.026.964 zł
hokeiści - 4.912.969 zł

+400 tys. na sport dziecięcy


Gorzej gdy na swoją działalność trzeba zarobić np wynajmem obiektów...

Awatar użytkownika
sudione
Posty: 689
Rejestracja: wt cze 21, 2005 4:59 pm
Lokalizacja: Kraków

Postautor: sudione » sob sty 16, 2021 1:39 am

Piotrek pisze:Przy takich dotacjach to nasi siatkarze graliby o medale w plus lidze, piłkarze pewnie by byli u bram ekstraklasy, a może ręczni i koszykarze też by coś znaczyli na sportowej mapie Polski. W wielu miastach w naszym kraju jest jeszcze bardzo dużo "znajomych królika".

To dlaczego piłkarze Kataru, USA, Chin, czy Arabii Saudyjskiej nie walczą o Mistrzostwo Świata w każdej edycji? :roll:

dUfio
Posty: 9091
Rejestracja: pn sie 30, 2004 2:08 pm
Lokalizacja: ja to znam

Postautor: dUfio » sob sty 16, 2021 8:34 am

sudione pisze:
Piotrek pisze:Przy takich dotacjach to nasi siatkarze graliby o medale w plus lidze, piłkarze pewnie by byli u bram ekstraklasy, a może ręczni i koszykarze też by coś znaczyli na sportowej mapie Polski. W wielu miastach w naszym kraju jest jeszcze bardzo dużo "znajomych królika".

To dlaczego piłkarze Kataru, USA, Chin, czy Arabii Saudyjskiej nie walczą o Mistrzostwo Świata w każdej edycji? :roll:


Rozgrywki ligowe w danym kraju to jednak co innego niż miedzpyanstwowe. Nie da się (z wyjątkami typu Ręczna i Katar 2015) kupić najlepszych piłkarzy i wygrywać tak po prostu. Przez lata czołowe kraje europejskie (tez bogate) i Ameryki Południowej odjechały za daleko.
Poza tym łatwiej jest gdy do kasy dojdzie tradycja i szkolenie, a u nas to niewątpliwie jest

Awatar użytkownika
sudione
Posty: 689
Rejestracja: wt cze 21, 2005 4:59 pm
Lokalizacja: Kraków

Postautor: sudione » sob sty 16, 2021 9:03 am

dUfio pisze:Rozgrywki ligowe w danym kraju to jednak co innego niż międzypaństwowe. Nie da się (z wyjątkami typu Ręczna i Katar 2015) kupić najlepszych piłkarzy i wygrywać tak po prostu. Przez lata czołowe kraje europejskie (tez bogate) i Ameryki Południowej odjechały za daleko.
Poza tym łatwiej jest gdy do kasy dojdzie tradycja i szkolenie, a u nas to niewątpliwie jest

Podając te przykłady chodziło mi o to, że kasa to nie wszystko. Trzeba mieć odpowiednie osoby na odpowiednich stanowiskach oraz dobrze zgrany zespół. Nie da się czarodziejsko z dnia na dzień być hegemonem w polskiej lidze (oprócz kupna miejsca w ekstraklasie "Amica-Lech" i budowanie potęgi Wisły w końcu lat 90-tych). Gdybyśmy zwiększyli budżet nawet 10-krotnie nie sądzę, żebyśmy rozdawali karty "od jutra". Teraz ewidentnie widać na przykładzie GKSu Katowice, Motoru Lublin i, np. Termalici, że same pieniądze to za mało. Legia ma (miała? :roll:) taki potencjał, żeby brać polską piłkę bez popity i co? ...i nico! Są pośmiewiskiem na arenie międzynarodowej, a w Polskiej lidze "męczą bułę". Do wydawania pieniędzy trzeba mieć głowę (patrz Raków Częstochowa).
P.S. Mimo wszystko patrzę z ciekawością na Wieczystą, czy da się osiągnąć sukces budując drużynę piłkarską w latach 20-tych XXI wieku robiąc to samo co Wisła w końcówce lat 90-tych. :roll:

Piotrek
Posty: 2983
Rejestracja: wt wrz 09, 2008 4:41 pm
Lokalizacja: kur2nów

Postautor: Piotrek » sob sty 16, 2021 10:39 pm

sudione pisze:
Piotrek pisze:Przy takich dotacjach to nasi siatkarze graliby o medale w plus lidze, piłkarze pewnie by byli u bram ekstraklasy, a może ręczni i koszykarze też by coś znaczyli na sportowej mapie Polski. W wielu miastach w naszym kraju jest jeszcze bardzo dużo "znajomych królika".

To dlaczego piłkarze Kataru, USA, Chin, czy Arabii Saudyjskiej nie walczą o Mistrzostwo Świata w każdej edycji? :roll:

A co mnie Katar czy inna grypa obchodzi. W klubach z takimi miejskimi dotacjami jest za dużo ludzi na liście płac. Jak idzie o Hutnik to zobacz ilu naszych wychowanków jest rozrzuconych po całym kraju, siatkarsko Fornal i Komenda to nie jedyni zawodnicy którzy poszli do plus ligi czy 1 ligi, piłkarsko też mamy sporo wychowanków w wyższych ligach. Przy takich pieniądzach pewnie by grali na Suchych Stawach. 4 mln zł na siatkarzy to jest 7 kontraktów po 45 tysi/mies.

dUfio
Posty: 9091
Rejestracja: pn sie 30, 2004 2:08 pm
Lokalizacja: ja to znam

Postautor: dUfio » śr sty 20, 2021 9:54 pm

Minęło na tt:

II liga wkrótce zyska sponsora tytularnego z branży bukmacherskiej. Na konto klubów ma trafić łącznie 1,5 mln złotych.


Ponoć eWinner