Puchar Polski - sezon 2021/22

Wszystko o nowym, NASZYM Hutniku.

Moderatorzy: dUfio, majlech, lucero

KrK_
Posty: 133
Rejestracja: pt kwie 06, 2007 11:14 am

Postautor: KrK_ » czw sie 05, 2021 11:46 am

Dla mnie najlepszym spikerem na Hutniku był Huk. Ten jego basisty, wyrazisty głos sprawiał przynajmniej w moim odczuciu, że na Hutniku było żywiej i śmieszniej ponieważ mieszkał w moim bloku na starych już śmieciach:-) :lol:

Co do meczu nie byłem i nie wypowiadam się, ale nie wylewajcie tyle pomyi na trenera, bo się Szymon zdenerwuję i będzie po ptokach. Dajmy mu spokojnie pracować.
Hutnik Kraków

dUfio
Posty: 9070
Rejestracja: pn sie 30, 2004 2:08 pm
Lokalizacja: ja to znam

Postautor: dUfio » czw sie 05, 2021 3:15 pm

Trenera poprosiliśmy o komentarz do dwóch sytuacji, które wzbudziły emocje w końcówce meczu. Obie działy się w polu karnym Olimpii. Najpierw, w 80 minucie, po strzale Abdallaha Hafeza stojący na linii bramkowej obrońca gości Piotr Witasik uratował gości od utraty gola, blokując piłkę. Czy było to zagranie ręką?

- Oglądaliśmy teraz nagranie z kamery. Nawet sędzia mi po meczu powiedział, że było ręką, ale co zawodnik miał zrobić z ręką? No, nie wiem co, słabo mnie to interesuje - mówił kilkanaście minut po meczu Szydełko



No co miał zrobić z ręką??? :shock:

Alex
Posty: 1038
Rejestracja: ndz mar 15, 2009 4:58 pm

Postautor: Alex » czw sie 05, 2021 3:20 pm

KrK_ pisze:Dla mnie najlepszym spikerem na Hutniku był Huk. Ten jego basisty, wyrazisty głos sprawiał przynajmniej w moim odczuciu, że na Hutniku było żywiej i śmieszniej ponieważ mieszkał w moim bloku na starych już śmieciach:-) :lol:

Co do meczu nie byłem i nie wypowiadam się, ale nie wylewajcie tyle pomyi na trenera, bo się Szymon zdenerwuję i będzie po ptokach. Dajmy mu spokojnie pracować.


Dla mnie Huk też był najlepszy: https://youtu.be/tnkA38LhykE?t=4

Są już skróty środowych spotkań: https://www.youtube.com/watch?v=U4aVcfOCoqY

sikorek_nh
Posty: 1100
Rejestracja: czw maja 19, 2005 8:49 pm
Lokalizacja: Kraków.

Postautor: sikorek_nh » czw sie 05, 2021 3:36 pm

dUfio pisze:No co miał zrobić z ręką??? :shock:


Brzmi źle, ale jest prawdziwe.
Nie widzialem całej sytuacji i trudno się odnieść, ale jeśli zawodnik po prostu stał na linii strzału i piłka trafiła go w normalnie opuszczone ręce to słusznie brak rzutu karnego.
Kwestia to czy zawodnik użył celowości do obrony, czy ręce były ustawione nienaturalnie, czy był ruch rąk do piłki. Samo kontakt z ręką nie musi oznaczać przewinienia.
Hutnik 1950 KRAKÓW.

dUfio
Posty: 9070
Rejestracja: pn sie 30, 2004 2:08 pm
Lokalizacja: ja to znam

Postautor: dUfio » czw sie 05, 2021 3:46 pm

sikorek_nh pisze:
dUfio pisze:No co miał zrobić z ręką??? :shock:


Brzmi źle, ale jest prawdziwe.
Nie widzialem całej sytuacji i trudno się odnieść, ale jeśli zawodnik po prostu stał na linii strzału i piłka trafiła go w normalnie opuszczone ręce to słusznie brak rzutu karnego.
Kwestia to czy zawodnik użył celowości do obrony, czy ręce były ustawione nienaturalnie, czy był ruch rąk do piłki. Samo kontakt z ręką nie musi oznaczać przewinienia.


Z perspektywy trybun wydawało mi się że to odbil bramkarz ale oczywiście z nikim się z tym spostrzeżeniem nie dzieliłem :lol:
I wyglądało mi to na parade zawodnika gości..

W sytuacji zamieszania w polu karnym ciężko sobie wyobrazić obrońcę z luźno i naturalnie opuszczonymi rekami, bez ruchu, gdy używa się ich choćby do tego zeby utrzymać równowagę, a co za tym czujność

Jeśli to faktycznie pilkarz z pola to karny ewidentny

sikorek_nh
Posty: 1100
Rejestracja: czw maja 19, 2005 8:49 pm
Lokalizacja: Kraków.

Postautor: sikorek_nh » czw sie 05, 2021 6:40 pm

Po obejrzeniu klipu z meczu moge juz stwierdzic, ze karnego nie bylo.
Jak stal tak dostal w reke. Nie poszerzal, nie bylo ruchu reki do pilki a pilki do reki i mozna dyskutowac o przepisach, ale zgodnie z nimi nie ma mowy o rzucie karnym. Jest jak jest. We Wroclawiu sedzia przegial i gwizdnal i tu gdyby gwizdnal to skrzywdzilby Olimpie.
Hutnik 1950 KRAKÓW.

dUfio
Posty: 9070
Rejestracja: pn sie 30, 2004 2:08 pm
Lokalizacja: ja to znam

Postautor: dUfio » czw sie 05, 2021 6:55 pm

sikorek_nh pisze:Po obejrzeniu klipu z meczu moge juz stwierdzic, ze karnego nie bylo.
Jak stal tak dostal w reke. Nie poszerzal, nie bylo ruchu reki do pilki a pilki do reki i mozna dyskutowac o przepisach, ale zgodnie z nimi nie ma mowy o rzucie karnym. Jest jak jest. We Wroclawiu sedzia przegial i gwizdnal i tu gdyby gwizdnal to skrzywdzilby Olimpie.


A gdzie znalazłes klip? Na łpn tylko gola widzę, który swoją drogą jest kuriozalny i przystoilby ekipie Janiczaka z jesieni 2020, a co dopiero komandzie Szydełki :?

stazyja69
Posty: 4488
Rejestracja: pt maja 28, 2010 9:28 pm
Lokalizacja: NH

Postautor: stazyja69 » czw sie 05, 2021 8:47 pm

Sorki za jakość , ale ostatnia akcja z Hafezem w polu karnym z mojej perspektywy .
W ustawieniach proponuję "podkręcić" jakość .


https://www.youtube.com/watch?v=UEVuUWglcFk

Qlawy
Posty: 1425
Rejestracja: sob cze 23, 2007 9:18 am

Postautor: Qlawy » pt sie 06, 2021 12:39 am

Alex pisze:
KrK_ pisze:Dla mnie najlepszym spikerem na Hutniku był Huk. Ten jego basisty, wyrazisty głos sprawiał przynajmniej w moim odczuciu, że na Hutniku było żywiej i śmieszniej ponieważ mieszkał w moim bloku na starych już śmieciach:-) :lol:

Co do meczu nie byłem i nie wypowiadam się, ale nie wylewajcie tyle pomyi na trenera, bo się Szymon zdenerwuję i będzie po ptokach. Dajmy mu spokojnie pracować.


Dla mnie Huk też był najlepszy: https://youtu.be/tnkA38LhykE?t=4

Są już skróty środowych spotkań: https://www.youtube.com/watch?v=U4aVcfOCoqY


Huk to legenda.

Z anegdot najbardziej pamiętam mecz z Niedźwiedziem w 3 lidze, gdy sędziowie nie dojechali i sędziował Urbańczyk.
Nie wiem czy popili czy nie ale nie wyłączył mikrofonu i było że jak on sędziuje napewno będzie remis ..... I był remis ;)

I słynne dzień dobry Hutnik Kraków wita wszystkich państwa przybyłych ....

dUfio
Posty: 9070
Rejestracja: pn sie 30, 2004 2:08 pm
Lokalizacja: ja to znam

Postautor: dUfio » pt sie 06, 2021 1:22 pm

Screen ręki

https://zapodaj.net/be3709278565a.jpg.html


Sory, ale to "naturalne ułożenie" mnie nie przekonuje.
Jeśli jest taki przepis który usprawiedliwia brak karnego w takiej sytuacji gdy obrońca na linii bramkowej zastępuje bramkarza i zatrzymuje, chcąc czy nie, piłkę lecącą bramki to jest to przepis pojebany, typowy dupochron dla arbitrów

HKS1978
Posty: 1759
Rejestracja: śr kwie 15, 2009 6:34 pm

Postautor: HKS1978 » pt sie 06, 2021 1:33 pm

Karny jest ewidentny, przecież to wyraźne "powiększenie powierzchni ciała". Ręka nie jest równolegle tylko lekko wygięte łokcie, i to zatrzymało piłkę. Błąd sędziego.

sikorek_nh
Posty: 1100
Rejestracja: czw maja 19, 2005 8:49 pm
Lokalizacja: Kraków.

Postautor: sikorek_nh » pt sie 06, 2021 5:14 pm

W ocenie hks1978 karny w mysl przepisow gry nie ma mowy o karnym.
Hutnik 1950 KRAKÓW.

HKS1978
Posty: 1759
Rejestracja: śr kwie 15, 2009 6:34 pm

Postautor: HKS1978 » pt sie 06, 2021 5:34 pm

sikorek_nh pisze:W ocenie hks1978 karny w mysl przepisow gry nie ma mowy o karnym.

Przepisy wyraźnie mówią o karnym gdy zawodnik dotknie piłki ręką (ramieniem), która nienaturalnie powiększa obrys ciała. Dokształć się. Ze zdjęcia powyżej to wynika.

sikorek_nh
Posty: 1100
Rejestracja: czw maja 19, 2005 8:49 pm
Lokalizacja: Kraków.

Postautor: sikorek_nh » pt sie 06, 2021 5:38 pm

Doczytaj przepisy gry bo zagranie reka nie jest nigdzie sankcjonowane wylacznie poprzez lokiec a kilka czynnikow.
W tej sytuacji nie ma przewinienia i koniec i nie bede juz tego komentowal bo generalnie ta sytuacja jest prosta jak barszcz. Tak samo byloby jakby stal na 11 metrze, 28 czy 43.
Hutnik 1950 KRAKÓW.

pawcio
Posty: 300
Rejestracja: ndz cze 14, 2009 4:55 pm

Postautor: pawcio » czw sie 12, 2021 12:24 pm

Olimpia Grudziądz - Warta Poznań w kolejnej rundzie... Jednak trochę szkoda