Derby: Hutnik - Garbarnia 15.09.2021 g.16 (środa)

Wszystko o nowym, NASZYM Hutniku.

Moderatorzy: dUfio, majlech, lucero

HKS1978
Posty: 1759
Rejestracja: śr kwie 15, 2009 6:34 pm

Postautor: HKS1978 » pt wrz 17, 2021 8:26 am

Słuchając wypowiedzi trenera po meczu stwierdzam, że on nie ma pojęcia czemu jest tak źle. I to jest w tym wszystkim najgorsze.
Twierdzi że winne są głowy, co jest dużym uproszczeniem.
Prawda jest niestety inna. Zawodnicy nie mają sił na drugie połowy. Okazuje się że teoria o tym że to zimą buduje się formę na cały rok, a latem można na lajcie są warte niewiele.
Tak samo jak karykatura 352, bo to jej parodia w takim wykonaniu.
Ok. Teraz powinno być jakieś działanie że strony tego całego zarządu. Będą siedzieć nic nie robić i czekać na styczeń aż Szydełko wcieli swój wielki zimowy plan?
No tak to mają przećwiczone. Oświadczenie itd
No nie. Reagować trzeba teraz. Konkretnie. Przegrana z Chojniczanką powinna skutkować jakimś ruchem. Konkretnie zmianą na stanowisku trenera.
To będzie słuszne i adekwatne do tego co się dzieje.
Szydełko sam się do dymisji nie poda. Trzeba mu pomóc.
Piłka to nie są sentymenty.

Był u nas w klubie świetny trener, którego nie doceniano i teraz pracuje w Zabrzu.
Jest jeszcze jeden taki. Podobnie nie zwraca się zbytnio na niego uwagi. Pewnie wkrótce gdzieś odejdzie. Obecnie robi dobrą pracę z juniorami młodszymi. Oczywiście mam na myśli Macieja Papieża. To czy on będzie chciał zmieniać swoje zapewne uporządkowane życie i pchać się na minę to już inna sprawa. Piszę tylko że to dobry młody trener.
Ostatnio zmieniony pt wrz 17, 2021 8:45 am przez HKS1978, łącznie zmieniany 1 raz.

dUfio
Posty: 9066
Rejestracja: pn sie 30, 2004 2:08 pm
Lokalizacja: ja to znam

Postautor: dUfio » pt wrz 17, 2021 8:44 am

Co do tego z Zabrza to chyba jednak został doceniony:

https://nh2010.pl/grzegorz-staszewski-z ... mi-242-589


No ale dostał propozycje z ekstraklasy i wypiął się na Hutnika za 5 dwunasta, zostawiając Szydełke z opiekunami z Akademii.
Tak jak wspomniałeś: nie ma sentymentów, i pewnie przysłowiowy każdy by skorzystał z tej propozycji na jego miejscu

Leon
Posty: 24
Rejestracja: pn lis 22, 2004 3:08 pm

Postautor: Leon » pt wrz 17, 2021 10:02 am

HKS1978 pisze:Słuchając wypowiedzi trenera po meczu stwierdzam, że on nie ma pojęcia czemu jest tak źle. I to jest w tym wszystkim najgorsze.
Twierdzi że winne są głowy, co jest dużym uproszczeniem.
Prawda jest niestety inna. Zawodnicy nie mają sił na drugie połowy. Okazuje się że teoria o tym że to zimą buduje się formę na cały rok, a latem można na lajcie są warte niewiele.
Tak samo jak karykatura 352, bo to jej parodia w takim wykonaniu.
Ok. Teraz powinno być jakieś działanie że strony tego całego zarządu. Będą siedzieć nic nie robić i czekać na styczeń aż Szydełko wcieli swój wielki zimowy plan?
No tak to mają przećwiczone. Oświadczenie itd
No nie. Reagować trzeba teraz. Konkretnie. Przegrana z Chojniczanką powinna skutkować jakimś ruchem. Konkretnie zmianą na stanowisku trenera.
To będzie słuszne i adekwatne do tego co się dzieje.
Szydełko sam się do dymisji nie poda. Trzeba mu pomóc.
Piłka to nie są sentymenty.

Był u nas w klubie świetny trener, którego nie doceniano i teraz pracuje w Zabrzu.
Jest jeszcze jeden taki. Podobnie nie zwraca się zbytnio na niego uwagi. Pewnie wkrótce gdzieś odejdzie. Obecnie robi dobrą pracę z juniorami młodszymi. Oczywiście mam na myśli Macieja Papieża. To czy on będzie chciał zmieniać swoje zapewne uporządkowane życie i pchać się na minę to już inna sprawa. Piszę tylko że to dobry młody trener.


Potrzebny jest trener z tzw. dobrymi kontaktami który namówi i sprowadzi dwóch, trzech zawodników jako wzmocnienie a nie uzupełnienie składu.

HKS1978
Posty: 1759
Rejestracja: śr kwie 15, 2009 6:34 pm

Postautor: HKS1978 » pt wrz 17, 2021 10:03 am

Staszewski pierwszym trenerem Hutnika powinien zostać jesienią ubiegłego roku.

Awatar użytkownika
centrum nh
Posty: 1888
Rejestracja: sob lis 12, 2005 10:32 am
Lokalizacja: dark side

Postautor: centrum nh » pt wrz 17, 2021 10:11 am

HKS1978 pisze:Staszewski pierwszym trenerem Hutnika powinien zostać jesienią ubiegłego roku.

A niby w jaki sposób skoro nie ma UEFA PRO? Dopiero od tego sezonu można w 2 lidze z UEFA A.

dUfio
Posty: 9066
Rejestracja: pn sie 30, 2004 2:08 pm
Lokalizacja: ja to znam

Postautor: dUfio » pt wrz 17, 2021 10:11 am

HKS1978 pisze:Staszewski pierwszym trenerem Hutnika powinien zostać jesienią ubiegłego roku.


A licencja czasem tego nie blokowała? Zdajsie bez uefa pro mógł trenować tylko trener, który wprowadził beniaminka.
No chyba że by objął Hutnika wiosną 20

dUfio
Posty: 9066
Rejestracja: pn sie 30, 2004 2:08 pm
Lokalizacja: ja to znam

Postautor: dUfio » pt wrz 17, 2021 11:23 am

Statystyki
https://twitter.com/RKSGarbarnia/status ... 18403?s=19


Strzaly: 3:12
Faule: 26:8


Dużo to mówi o naszej aktualnej dyspozycji

HKS1978
Posty: 1759
Rejestracja: śr kwie 15, 2009 6:34 pm

Postautor: HKS1978 » pt wrz 17, 2021 11:41 am

centrum nh pisze:
HKS1978 pisze:Staszewski pierwszym trenerem Hutnika powinien zostać jesienią ubiegłego roku.

A niby w jaki sposób skoro nie ma UEFA PRO? Dopiero od tego sezonu można w 2 lidze z UEFA A.


Falsz.
Lipiec 2020.
Kołc wprowadził Sokoła, zmienił go Jacek. Nie miał PRO tylko UEFA A.

dUfio
Posty: 9066
Rejestracja: pn sie 30, 2004 2:08 pm
Lokalizacja: ja to znam

Postautor: dUfio » pt wrz 17, 2021 12:23 pm

HKS1978 pisze:
centrum nh pisze:
HKS1978 pisze:Staszewski pierwszym trenerem Hutnika powinien zostać jesienią ubiegłego roku.

A niby w jaki sposób skoro nie ma UEFA PRO? Dopiero od tego sezonu można w 2 lidze z UEFA A.


Falsz.
Lipiec 2020.
Kołc wprowadził Sokoła, zmienił go Jacek. Nie miał PRO tylko UEFA A.


Brał udział w kursie 19/20, z powodu pandemi ukończonym we wrześniu '20, więc pewnie dlatego mu pozwolili. Rok temu była gadka ze jeśli odejdzie Janiczak to może wakat wziąć tylko ktoś z Pro

HAMAS
Posty: 1571
Rejestracja: wt sie 24, 2004 3:00 pm

Postautor: HAMAS » pt wrz 17, 2021 12:34 pm

Nie wiem, tylko taka sugestia może pogadać z jakimś doświadczonym trenerem z przeszłością Hutniczą może pomoże trenerowi Rumcajsowi.
Nowy trener to poważny koszt dla klubu.

Rafał_Hutnik
Posty: 340
Rejestracja: wt sie 31, 2004 11:18 am

Postautor: Rafał_Hutnik » pt wrz 17, 2021 9:28 pm

dUfio pisze:Co do tego z Zabrza to chyba jednak został doceniony:

https://nh2010.pl/grzegorz-staszewski-z ... mi-242-589


No ale dostał propozycje z ekstraklasy i wypiął się na Hutnika za 5 dwunasta, zostawiając Szydełke z opiekunami z Akademii.
Tak jak wspomniałeś: nie ma sentymentów, i pewnie przysłowiowy każdy by skorzystał z tej propozycji na jego miejscu


Ja bym go tak nie usprawiedliwiał. mityczne życiowe szanse. Dla mnie to niepoważne zachowanie, podpisac nowa umowe wiedzac ze szydelko przedłużenie swojej od niego w jakims stopniu uzależniał i spierdolic w najgorszym mozliwym momencie

luke.krak
Posty: 929
Rejestracja: pt gru 30, 2005 4:40 pm
Lokalizacja: nh

Postautor: luke.krak » pt wrz 17, 2021 9:30 pm

Od tego sezonu nie musi być trener z UEFA Pro to pewnie by się ktoś znalazł tylko czy to coś da? Ja osobiście nie jestem za szybkimi zmianami trenerów, myślę że jak piłkarze słabi to zmiana trenera pomoże tylko na chwilę. Szydelko w wywiadzie zdaje sobie sprawę z sytuacji i powiedział jasno że w przerwie będzie trzeba wzmocnić zespół i walczyć o utrzymanie...ciężki orzech do zgryzienia znów się dla zarządu szykuje

HAMAS
Posty: 1571
Rejestracja: wt sie 24, 2004 3:00 pm

Postautor: HAMAS » sob wrz 18, 2021 7:11 am

Najgorsze w tym wszystkim, że kibice się poddają i nie przychodzą na mecze.
Bez tego to wszystko traci sens i odbiera chęć do pracy.

dUfio
Posty: 9066
Rejestracja: pn sie 30, 2004 2:08 pm
Lokalizacja: ja to znam

Postautor: dUfio » sob wrz 18, 2021 8:40 am

Rafał_Hutnik pisze:
dUfio pisze:Co do tego z Zabrza to chyba jednak został doceniony:

https://nh2010.pl/grzegorz-staszewski-z ... mi-242-589


No ale dostał propozycje z ekstraklasy i wypiął się na Hutnika za 5 dwunasta, zostawiając Szydełke z opiekunami z Akademii.
Tak jak wspomniałeś: nie ma sentymentów, i pewnie przysłowiowy każdy by skorzystał z tej propozycji na jego miejscu


Ja bym go tak nie usprawiedliwiał. mityczne życiowe szanse. Dla mnie to niepoważne zachowanie, podpisac nowa umowe wiedzac ze szydelko przedłużenie swojej od niego w jakims stopniu uzależniał i spierdolic w najgorszym mozliwym momencie


absolutnie go nie usprawiedliwiam, napisałem zreszta ze się wypiął. dla mnie liczy sie tylko interes Hutnika, a nie kariera jednego pilkarza czy drugiego asystenta. po prostu to fakt, tak jest na calym swiecie, chocby za miedzą (Buksa 2023).

i w drugą stronę to powinno dzialac podobnie z pilkarzami i trenerami. Hutnik potrzebuje kompetentnego trenera, który pouklada zespol, wycisnie z niego maksa i utrzyma 2 ligę. Szydelko byl takim trenerem wiosną, za co otrzymywal pensję, pewnie premie, owacje na trybunach i nowy kontrakt. Ale w nowym sezonie, gdy wszystko zaczyna się od 0, wygląda to katastrofalnie, i niewykluczone ze niezbędna bedzie zmiana, bez zadnych sentymentów...

HKS1978
Posty: 1759
Rejestracja: śr kwie 15, 2009 6:34 pm

Postautor: HKS1978 » sob wrz 18, 2021 9:27 am

HAMAS pisze:Najgorsze w tym wszystkim, że kibice się poddają i nie przychodzą na mecze.
Bez tego to wszystko traci sens i odbiera chęć do pracy.


Bilety powinny być do kupienia w kasach stadionu, a nie w supermarkecie czy w internecie droższe. To również ma wpływ na mniejszą frekwencję.
Inne kluby sprzedają nawet w dniu meczu w kasach.

Jeszcze co do Staszewskiego. Nie jest też to jakiś unikat na rynku.
Wielu trenerów jest znakomitych w analizie i SFG. Choćby Macek, który długo był bez pracy i trafił do Łęcznej ledwie kilka tygodni temu.
Po odejściu Staszewskiego automatycznie mianowano na jego funkcję chłopaczków z Akademii, którzy owszem może radzili sobie w pracy z dziećmi, ogarniali trudną sztukę klikania w programach certyfikacji, byli świetnymi akwizytorami sprzętu sportowego z pobliskiego sklepu, a przede wszystkim byli tani. O poważnej (ligowej) piłce, analizie czy taktyce pojęcie mają teoretyczne. Tacy początkujący też się przydają, ale umówmy się drugi trener to coś więcej. Zwłaszcza jak pierwszy ma widoczne kłopoty.
Ostatnio zmieniony sob wrz 18, 2021 9:50 am przez HKS1978, łącznie zmieniany 4 razy.