Raport policji: na stadionach bezpieczniej

Czyli wszystko to co nie mieści się w powyższych kategoriach - taki nasz mały hutniczy Hyde Park:)

Moderator: dUfio

Awatar użytkownika
HDS
Posty: 2394
Rejestracja: czw sie 26, 2004 1:15 pm
Lokalizacja: z krakoofka koło Nowej Huty

Raport policji: na stadionach bezpieczniej

Postautor: HDS » wt lut 22, 2005 12:52 pm

Z roku na rok poprawia się stan zabezpieczenia imprez sportowych rozgrywanych w Polsce - wynika z danych opublikowanych przez policję. W ubiegłym roku doszło do 237 chuligańskich ekscesów oraz do 83 zbiorowych naruszeń prawa. Rok wcześniej chuligańskich zajść było tylko o dziewięć mniej, o 21 mniej było także przypadków zbiorowych naruszeń prawa. Najgorszym okresem, w którym zajść zdarzało się najwięcej, był rok 2000, gdy w statystykach policyjnych zanotowano aż 520 chuligańskich ekscesów i 160 zbiorowych naruszeń prawa. Jednym z poważnych problemów na imprezach sportowych jest nietrzeźwość kibiców, którzy z reguły są sprawcami większości zakłóceń porządku. Obradujący w Centrum Szkolenia Policji w Legionowie przedstawiciele Ministerstwa Sprawiedliwości, Policji, PZPN, organizatorzy imprez, dobrze ocenili wprowadzenie na niektórych stadionach piłkarskich alkomatów, dzięki którym nietrzeźwi nie będą na obiekty wpuszczani. - Nasze działania są coraz bardziej efektywne, świadczą o tym statystyki policyjne - powiedział zastępca komendanta głównego policji, nadinspektor Henryk Tokarski. - Stan bezpieczeństwa poprawia się z roku na rok, nie tylko na imprezach sportowych, ale także na wszystkich innych imprezach masowych, podczas których o bezpieczeństwo dba policja. Wszystkie istotne zmiany mające wpływ na bezpieczeństwo już zostały wprowadzone, realizujemy je zgodnie ze znowelizowaną ustawą, która weszła w życie 11 września 2004 roku. Od kilkunastu miesięcy działa krajowy punkt informacyjny, który w czasie rozgrywania imprez sportowych koordynuje nasze działania. Już wiele razy ta koncepcja dobrze się sprawdziła. Chcemy o wiele więcej uwagi poświęcać zabezpieczeniu imprez jeszcze przed ich rozpoczęciem, aby wyeliminować z dużym wyprzedzeniem ewentualne zagrożenia. Działania służb zabezpieczających są coraz skuteczniejsze. W 2002 roku podczas imprez sportowych zatrzymano 769 osób, w następnym było ich już 1153, natomiast w ubiegłym roku na "czarnej liście" zatrzymanych za chuligańskie ekscesy znalazły się 1883 osoby. Dzięki stanowczym działaniom policji, poprawia się także bezpieczeństwo podczas przejazdów grup kibiców, choć nadal odnotowuje się przypadki agresywnych zachowań. W 2003 roku na trasach przejazdów zanotowano 25 chuligańskich ekscesów, w ubiegłym roku było ich o cztery więcej. Problemem są jednak coraz bardziej agresywne zachowania uczestników imprez sportowych, w wyniku których obrażeń doznają interweniujący policjanci. W 2003 roku 43 funkcjonariuszy policji wymagało hospitalizacji, w ubiegłym roku już 143. - Szukamy środków i metod, aby spełnić wszystkie wymagania znowelizowanej ustawy dotyczące zabezpieczenia porządku na obiektach sportowych - powiedział wiceprezes Polskiego Związku Piłki Nożnej, Eugeniusz Kolator. - Tak jak przy wprowadzaniu systemu monitoringu, będziemy się starali nadal pomagać klubom w realizacji postanowień ustawy. Naszym celem jest wyeliminowanie z trybun chuliganów i zrobimy wszystko, aby do tego doprowadzić. Dzisiaj już większych problemów nie mamy podczas rozgrywek pierwszej i drugiej ligi, sporo natomiast do zrobienia jest w niższych klasach rozgrywek, gdzie zabezpieczenie bezpieczeństwa pozostawia jeszcze wiele do życzenia.

Troublemaker
Posty: 2724
Rejestracja: pt paź 01, 2004 2:00 pm

Postautor: Troublemaker » wt lut 22, 2005 3:50 pm

:shock:
Chyba Ci zależy na tej pracy w PAP-ie :!: :!: :!: :wink:

POZDRO!!!
Quam dulce et decorum est pro patria mori

Awatar użytkownika
HDS
Posty: 2394
Rejestracja: czw sie 26, 2004 1:15 pm
Lokalizacja: z krakoofka koło Nowej Huty

Postautor: HDS » śr lut 23, 2005 3:00 am

Troublemaker pisze::shock:
Chyba Ci zależy na tej pracy w PAP-ie :!: :!: :!: :wink:

POZDRO!!!
czemu tak sądzisz?

Troublemaker
Posty: 2724
Rejestracja: pt paź 01, 2004 2:00 pm

Postautor: Troublemaker » śr lut 23, 2005 12:19 pm

:lol: Chciałem w ten żartobliwy sposób podkreślić fakt, iż z Twoich postów dowiadujemy się wielu ciekawych informacji z różnych dziedzin-nie tylko czysto kibicowskich!
Widocznie mylnie odczytałeś moje intencje!

POZDRO!!!
Quam dulce et decorum est pro patria mori

Awatar użytkownika
HDS
Posty: 2394
Rejestracja: czw sie 26, 2004 1:15 pm
Lokalizacja: z krakoofka koło Nowej Huty

Postautor: HDS » śr lut 23, 2005 3:30 pm

CHOLERA :evil: - a juz myslalem ze mi robote zalatwisz...

Troublemaker
Posty: 2724
Rejestracja: pt paź 01, 2004 2:00 pm

Postautor: Troublemaker » czw lut 24, 2005 10:48 am

HDS pisze:CHOLERA :evil: - a juz myslalem ze mi robote zalatwisz...


Uwierz mi! Byłem! Ale wszechpotężna korupcja ogarnęła nawet dział rekrutacji w PAP-ie :evil: Zażądali ode mnie 7500 PLN a ja ostatnio nawet na 0,5 litra nie mogę ustukać... :oops: :wink:
Quam dulce et decorum est pro patria mori