SZALIK HUTNIKA

Kupię, sprzedam, zamienię - PAMIĄTKI PIŁKARSKIE

Moderatorzy: dUfio, Gadżety NH2010

podoba ci sie moj szal?

tak
9
20%
nie
36
80%
 
Liczba głosów: 45

eferem
Posty: 7
Rejestracja: wt kwie 19, 2005 11:39 pm

chyba nie ma czego

Postautor: eferem » ndz maja 29, 2005 8:29 pm

chyba nie ma czego zazdroscic.ten projekt o ktorym mowie moze i faktycznie byl na jakiejs fladze-nie wnikam i szczerze mowiac mam to w dupie,ale faktem jest to, ze zanim na nia trafil byl wykorzystany na t-shircie.czlowiek ktory t-shirty robil, zaplacil za jego wykorzystanie i robil sobie na tym kaske i wszystko bylo w porzadku, bo taka jest normalna kolej rzeczy, ale jesli ktos wykorzystuje ten motyw bezczelnie i bez pytania autora o zgode to jest to nic innego jak kradziez intelektualna.
piszesz tutaj stary o promocji nowej huty, a ja sie zastanawiam na czym ona polega?? na kradziezy patentow grafikom mieszkajacym w tej dzielnicy i zbierania laurow za ich wykonanie ( o pieniadzach juz nie wspominajac )
dlatego proponuje nastepnym razem zanim wykazesz sie inwencja tworcza
w tworzeniu gadzetow klubowych, samemu wymyslic cos orygilnanego. jesli sam nie umiesz rysowac, napewno znajdzie sie ktos kto ci pomoze, a w ostatecznosci to popros o zgode autora na wykorzystanie jego grafiki.

Awatar użytkownika
WJ
Posty: 123
Rejestracja: śr sie 25, 2004 7:43 pm
Lokalizacja: z domu

Re: chyba nie ma czego

Postautor: WJ » ndz maja 29, 2005 8:38 pm

eferem pisze: na kradziezy patentow grafikom mieszkajacym w tej dzielnicy i zbierania laurow za ich wykonanie ( o pieniadzach juz nie wspominajac )
.


:shock: :shock: rozjebales mnie :shock: :shock:

Ty myslisz ze ktos sie bogaci na tym ze robi szaliki ????
Widocznie wg Ciebie jak ktos chce zrobic cos, zeby inni mogli sie cieszyc np nowym szalem czy koszulka to jest zly i mysli tylko o tym jak tu sie pokazac wszystkim.

dUfio
Posty: 9070
Rejestracja: pn sie 30, 2004 2:08 pm
Lokalizacja: ja to znam

Postautor: dUfio » ndz maja 29, 2005 10:05 pm

ten projekt o ktorym mowie moze i faktycznie byl na jakiejs fladze-nie wnikam i szczerze mowiac mam to w dupie,


to co masz w dupie jest akurat tutaj najistotniejsze gdyz szalik projektowałem na podstawie flagi Nowa Huta, a nie jakiejs grafiki, o której nawet nie słyszałem, więc ja mam w dupie Twoje oskarzenie o kradziez


jesli myslisz ze ktokolwiek z kibiców zarabia dla siebie jakiekolwiek pieniadze na sprzedazy gadzetów to widze ze masz zajebiste pojecie na ten temat

eferem
Posty: 7
Rejestracja: wt kwie 19, 2005 11:39 pm

Postautor: eferem » ndz maja 29, 2005 10:11 pm

nie mysle ze jest zly i chce sie na tym TYLKO bogacic.chodzi mi o fakt, ze dokonal czegos co nazywa sie " kradziez intelektuana ".
nie wiem czy robil to dla czystej zajawki czy mial na tym jakis hajs, zreszta jest to problem drugoplanowy. wazne jest to, ze poprostu skopiowal czyjs pomysl, umiescil go na szaliku i podpisal jako swoj.
nie umiescil zadnych informacji na temat skad ta grafika pochodzi i nie prostowal pochwal kierowanych w jego strone.
ja rozumiem jego motywacje i pochwalam jego zaangazowanie, tylko nie tedy droga....

eferem
Posty: 7
Rejestracja: wt kwie 19, 2005 11:39 pm

Postautor: eferem » ndz maja 29, 2005 10:13 pm

nie chodzi o kase, chodzi o przyzwoitosc.

Awatar użytkownika
WJ
Posty: 123
Rejestracja: śr sie 25, 2004 7:43 pm
Lokalizacja: z domu

Postautor: WJ » ndz maja 29, 2005 11:22 pm

eferem pisze:nie umiescil zadnych informacji na temat skad ta grafika pochodzi i nie prostowal pochwal kierowanych w jego strone.


Moze nie umiescil takich informacji bo dla kazdego bylo jasne, ze motyw jest z flagi NOWA HUTA. A co do pochwal to i tak mu sie naleza (zreszta nie tylko jemu bo nie on sam robil te szale) bo wzial i zrobil cos. Moglby to byc jaki kolwiek inny szal i tak sie naleza pochwaly dla osob ktore je zrobily.

pzdr

eferem
Posty: 7
Rejestracja: wt kwie 19, 2005 11:39 pm

Postautor: eferem » pn maja 30, 2005 12:33 am

no na pewno sie naleza pochwaly za aktywnosc, co tez napisalem wczesniej, tylko chodzi mi o kwestie autorstwa...
a jesli motyw byl zerznety faktycznie z flagi, a wedlug Dufia szaliki mialy stanowic jej dopelnienie (czy jaka on tam mial swoja koncepcje)
to wychodzi na to, ze prawdziwymi plagiatorami sa tworcy flagi.
w tym wypadku, jesli on faktycznie nie czail skad ten motyw pochodzil bo byl swiecie przekonany, ze go moze sobie uzywac, to mozna to jakos zrozumiec.
zreszta...olac to....

HZA_Hutnik
Posty: 1522
Rejestracja: ndz wrz 26, 2004 1:24 pm

Postautor: HZA_Hutnik » pn maja 30, 2005 12:52 am

A ja nie wiem o jaką to koszulkę chodzi z której motyw został skopiowany na flagę a następnie na szalik. Mógłbyś zarzucić jakąś fotką?? Bo może okazać się iż kłótnia jest niepotrzebna...

eferem
Posty: 7
Rejestracja: wt kwie 19, 2005 11:39 pm

Postautor: eferem » pn maja 30, 2005 1:15 am

nie dysponuje fota zeby wam pokazac ale to jest na bank to i inaczej byc nie chce.
poza tym jak w poprzednim poscie...olac to:-)

dzuhas
Posty: 2361
Rejestracja: śr gru 15, 2004 2:35 pm
Lokalizacja: KrK
Kontakt:

Postautor: dzuhas » pn maja 30, 2005 2:13 am

ej a ja mam ten projekt a myslisz skad go mam? najpierw probowalem odrysowac od koszulki ale chopie chujnia straszna-nie mam zaciecia do rysowania a i siostra sie plula ze jej woskowe kredki zajebalem! potem na xero wrzucilem,juz lepiej-ale wkoncu babcia wyhaftowala.

zarty zartami ale motyw zostal wykorzystany z poszanowaniem bezapelacyjnych praw autorskich tego bardzo fajnego rysuneczku, ktory byl kiedys na koszulkach sprzedawanych na bienczyckim<to tak dla niekumatych;>

dUfio
Posty: 9070
Rejestracja: pn sie 30, 2004 2:08 pm
Lokalizacja: ja to znam

Re: chyba nie ma czego

Postautor: dUfio » pn maja 30, 2005 11:16 am

eferem pisze: popros o zgode autora na wykorzystanie jego grafiki.



a skad k...a mozesz wiedziec czy Ci co tworzyli ta flage tak wlasnie nie zrobili? zrobiłes z siebie w idiotyczny sposób totalnego społeczniaka oskarzając mnie o kradziez bo wychodzi na to ze gówno wiesz na ten temat.

Awatar użytkownika
HDS
Posty: 2394
Rejestracja: czw sie 26, 2004 1:15 pm
Lokalizacja: z krakoofka koło Nowej Huty

Postautor: HDS » pn maja 30, 2005 11:35 am

dufio - 8) :wink:


eferem pisze:...olac to:-)

huteusz
Posty: 4273
Rejestracja: śr maja 25, 2005 2:17 pm
Lokalizacja: Śródmieście
Kontakt:

Postautor: huteusz » wt maja 31, 2005 2:45 pm

no kurcze z projektu szala sie zrobila awantura....
olejmy to pliz!!

eferem
Posty: 7
Rejestracja: wt kwie 19, 2005 11:39 pm

Postautor: eferem » śr cze 01, 2005 5:45 pm

w sumie to ja spowodowalem cale zamieszanie wiec sorry :-)

huteusz
Posty: 4273
Rejestracja: śr maja 25, 2005 2:17 pm
Lokalizacja: Śródmieście
Kontakt:

Postautor: huteusz » pt lip 08, 2005 2:39 pm

projekcik kolejny
Obrazek