POLITYKA

Czyli wszystko to co nie mieści się w powyższych kategoriach - taki nasz mały hutniczy Hyde Park:)

Moderator: dUfio

Awatar użytkownika
BINGONH
Posty: 2802
Rejestracja: pt maja 09, 2008 8:29 pm

Postautor: BINGONH » sob sie 07, 2010 10:04 pm

birkut pisze:i jeszcze ptasia grypa oraz ropa u wybrzezy USA, nie zapominając o katastrofie smoleńskiej (choć to wina pijanego Kaczyńskiego a njie PiS).




Co do ropy to mam wątpliwości ale jak idzie o ptasią grypę to kaczki na pewno mają coś z tym wspólnego

Awatar użytkownika
OŻÓG 1950
Posty: 3924
Rejestracja: czw sie 26, 2004 1:39 am
Lokalizacja: Wąwozowa City

Postautor: OŻÓG 1950 » sob sie 07, 2010 11:04 pm

Raven pisze:
OŻÓG 1950 pisze:że co? :?


No jak to co :

http://www.youtube.com/watch?v=Np-WBZ0gB_o

Ciekawe czemu tak szampańskiej zabawy w TVN-ie nie pokażą :roll:


No i co? Zrobili to ludzie popierający PO, a Bingo pewnie obwini za to PiS?

Różnica jest taka, że ludziom, którzy bronią krzyża o coś chodzi (nie popieram ich, ani nie jestem przeciw).

A ci z tym krzyżem z puszek po piwie, to "małolaty z facebooka", lansujące się gnojki, którzy robią sobie jaja.
...więc gdy goły opadniesz na lód, mały biznes zrób, szybki biznes zrób, jakiś biznes zrób. Potem laba! Tylko skok, jeden skok, na bank...

Awatar użytkownika
birkut
Posty: 938
Rejestracja: sob lut 09, 2008 3:10 pm

Postautor: birkut » sob sie 07, 2010 11:16 pm

my tu gadu gadu o krzyżu a niezauważamy co POnująca nam Partyja wyczynia.

Ze Vat podniesiony to juz wiemy.

Teraz następny kwiatek przemilczany przez "niezależne" media:

Sierpniowa narada polskich ambasadorów z udziałem... ministra Ławrowa.
Zaskakująca decyzja MSZ. O co chodzi?
.Maryla, sob., 07/08/2010 - 02:04
W emocjach związanych z zamieszaniem wokół krzyża i zaprzysiężeniem nowego prezydenta, zginęła arcyciekawa informacja nt. najnowszych planów ministra spraw zagranicznych Radosława Sikorskiego. Otóż jak podał serwis Wirtualnej Polski:

Sikorski powiedział (…), że szef rosyjskiej dyplomacji Siergiej Ławrow weźmie udział w naradzie polskich ambasadorów pod koniec sierpnia.”

Minister Sikorski miał o tym poinformować dziennikarzy w Sejmie. Przyznają państwo – wiadomość co najmniej zaskakująca.

Do tej pory nie słyszeliśmy by jakikolwiek minister spraw zagranicznych jakiegokolwiek kraju, nawet najbardziej zaprzyjaźnionego, brał udział „w naradzie polskich ambasadorów”. A już zupełnie nie przychodziło nikomu do głowy, że tego typu zaszczyt może spotkać szefa rosyjskiej dyplomacji! I to w dniach gdy polskie władze bezskutecznie proszą – bo żądać nie mogą – o sprawną pomoc w śledztwie smoleńskim.

O co chodzi? Jaki jest cel takiego spotkania? Co minister Ławrow może mieć do przekazania polskim dyplomatom pracującym na całym świecie? Czy to ma być sygnał do polskich ambasadorów, by uwzględniali rosyjski punkt widzenia? Naprawdę, zadziwiające.

Sikorski poinformował też, że na przełomie września i października Ławrow złoży kolejną – po tej związanej z naradą z ambasadorami - wizytę w Polsce.

Wirtualna Polska informuje również – za PAP – że Sikorski wraz z ministrem spraw wewnętrznych i administracji napiszą list do swoich odpowiedników w krajach Unii nawołujący do objęcia Obwodu Kaliningradzkiego umową o małym ruchu granicznym. Sikorski chce uczynić taki gest, choć przyznaje, że promowanie tego rozwiązania naraża Polskę na konflikt z Unią.

http://blogmedia24.pl/node/34557

gdzie tu wina PiSu- bingo ratuj :roll:
"Zauważyłem, że wszyscy którzy popierają aborcję zdążyli się już urodzić" - Ronald Wilson Reagan
http://ofensywawolnosci.pl/ksiega-pamia ... do-ksiegi/

BarteKSH
Posty: 831
Rejestracja: czw lis 25, 2004 2:51 pm

Postautor: BarteKSH » sob sie 07, 2010 11:32 pm

OŻÓG 1950 pisze:Różnica jest taka, że ludziom, którzy bronią krzyża o coś chodzi (nie popieram ich, ani nie jestem przeciw).


Powiedz mi właśnie o co im chodzi ?? bo oni sami nie wiedzą.

Skąd wiesz że Ci od puszek są za platformą ?? zdecydowany osąd...
Chodzi o to, że oszołomstwo się przyciąga i gdyby nie 'obrona' krzyża to by nie było też krzyża z puszek, Elvisa, żołnierzy imperium itd itp.

Awatar użytkownika
BINGONH
Posty: 2802
Rejestracja: pt maja 09, 2008 8:29 pm

Postautor: BINGONH » ndz sie 08, 2010 10:11 am

Co do krzyża to Bartek odpowiedział za mnie

BarteKSH pisze:Skąd wiesz że Ci od puszek są za platformą ?? zdecydowany osąd...
Chodzi o to, że oszołomstwo się przyciąga i gdyby nie 'obrona' krzyża to by nie było też krzyża z puszek, Elvisa, żołnierzy imperium itd itp.


Birkut a co Ja jestem rzecznikiem PO?
Nie nie jestem, nawet nie jestem ich zwolennikiem, nie byłem, nie głosowałem na nich.
Ale wolę ich od PIS-u, zwłaszcza od Kaczyńskich (choć w obecnym PIS i tak nikt już nie został)
To co robi Platforma nie jest dobre dla Polski, ale PIS a zwłaszcza Kaczyńscy w moim przekonaniu działali jeszcze gorzej.
Przykłady proszę bardzo
- zagrywka z Lepperem w stylu Czekistów, nie wiem w którym cywilizowanym kraju premier nasyła na własnego wiceministra i koalicjanta służby specjalne do tego jeszcze stworzone przez samego siebie i w pełni upolitycznione
- prowadzi niebezpieczną grę w polityce zagranicznej broni Gruzji w imię czego i po co? Miesza się w wewnętrzne sprawy Ukrainy, uznaje powstanie Kosova (tu zresztą niespójność w działaniu) czym się rożni Kosovo od Osetii - resumując zgryw kozaka przed Moskwą a przed Unią pada na kolana do tego stopnia że nie potrafi obwodnicy (Augustów) wybudować bo się Brukselki słucha - to jest zdrowe i mądre podejście?
To za jego rządów Polska zamyka w więzieniu człowieka na karę jakiej nie ma w naszym kodeksie karnym.
Łamie konstytucję wydając Belgą obywatela Polskiego (patrzcie jaki tolerancyjny jestem Cygana bronie :P )

Można by tak dalej i dalej ale o wszystkim tym już tu dyskutowaliśmy,

Awatar użytkownika
Raven
Posty: 462
Rejestracja: czw sie 26, 2004 10:52 pm
Lokalizacja: NH

Postautor: Raven » ndz sie 08, 2010 10:22 am

Nie wnikam za bardzo w dyskusję na ten temat natomiast jeśli chodzi o gospodarkę to bilans dla Platformy Obywatelskiej wygląda katastrofalnie :
http://www.prawica.net/opinie/22903

HKS1978
Posty: 1761
Rejestracja: śr kwie 15, 2009 6:34 pm

Postautor: HKS1978 » ndz sie 08, 2010 12:07 pm

BarteKSH pisze:
OŻÓG 1950 pisze:Różnica jest taka, że ludziom, którzy bronią krzyża o coś chodzi (nie popieram ich, ani nie jestem przeciw).


Powiedz mi właśnie o co im chodzi ?? bo oni sami nie wiedzą.

Skąd wiesz że Ci od puszek są za platformą ?? zdecydowany osąd...
Chodzi o to, że oszołomstwo się przyciąga i gdyby nie 'obrona' krzyża to by nie było też krzyża z puszek, Elvisa, żołnierzy imperium itd itp.


Bingo widze że pogaduchy z niejakim metalem nieźli Ci beret zryły.
Chłopie nie widzisz tego że namiestnik Komorowskij usuwa krzyż by pokazać jakim jest poprawnym politycznie Europejczykiem,niczym Zapatero,Giscard d'Estaing itp
To jest krok wpisujący się w wyrok ze Strasbourga nakazujacego usuniecie krzyży z włoskich szkół.
Trzeba bronic krzyża w imię sprzeciwu dla takich zapędów.
A ci od puszek to studenciki zwerbowani przez nowaka z po.
PS:Kurcze robienie z Kaczyńskiego agresora politycznego po katastrofie jest śmieszne.

Awatar użytkownika
metal
Site Admin
Posty: 3362
Rejestracja: pn sie 23, 2004 5:01 pm
Lokalizacja: http://www.Hutnik.krakow.pl
Kontakt:

Postautor: metal » ndz sie 08, 2010 1:23 pm

HKS1978 pisze:
Bingo widze że pogaduchy z niejakim metalem nieźli Ci beret zryły.


Z łaski swojej moją ksywką sobie buzi nie wycieraj.
ObrazekStaram się pisać poprawnie po polsku!

Awatar użytkownika
birkut
Posty: 938
Rejestracja: sob lut 09, 2008 3:10 pm

Postautor: birkut » ndz sie 08, 2010 1:46 pm

BINGONH pisze:
Birkut a co Ja jestem rzecznikiem PO?)


czesto sie zachowujesz jak ich rzecznik

BINGONH pisze:Ale wolę ich (PO)od PIS-u, zwłaszcza od Kaczyńskich (choć w obecnym PIS i tak nikt już nie został),


platforma chyba bardziej zmieniła skład.
gdzie są założyciele Olechowski , Płażyński. skąd tam się wziął np. Niesiołowski czy Sikorski 8)

BINGONH pisze:To co robi Platforma nie jest dobre dla Polski, ale PIS a zwłaszcza Kaczyńscy w moim przekonaniu działali jeszcze gorzej.,


porownuj do pzpr, albo nazistów.
patrz im na ręce a nie porównuj bo jak krytykowano PiS u władzy to nikt nie wskazywał kto robił to gorzej.
mają pełnie władzy i nie powinni mieć tłumaczeń, ale n pewno będa mieli bo głupi naród łyknie jak bedą zwalac na PiS
z przykładami nie będę polemizował :wink:
"Zauważyłem, że wszyscy którzy popierają aborcję zdążyli się już urodzić" - Ronald Wilson Reagan

http://ofensywawolnosci.pl/ksiega-pamia ... do-ksiegi/

BarteKSH
Posty: 831
Rejestracja: czw lis 25, 2004 2:51 pm

Postautor: BarteKSH » ndz sie 08, 2010 5:36 pm

HKS1978 pisze:Bingo widze że pogaduchy z niejakim metalem nieźli Ci beret zryły.


Wydaje mi się, że to mnie a nie do Binga... Cóż z Metalem lubię rozmawiać bo zawsze mimo różnicy poglądów jest to dyskusja na wysokim poziomie, szkoda ze ze wszystkimi tak nie ma.

Chłopie nie widzisz tego że namiestnik Komorowskij usuwa krzyż by pokazać jakim jest poprawnym politycznie Europejczykiem,


a Ty piszesz to z czystej nienawiści do Komorowskiego i ogromnych kompleksów, że ktoś kto jest przy władzy nie posiada poglądów zbliżonych do Ciebie. Plan przeniesienia krzyża był od początku, kilku oszołomów którzy roszczą sobie prawa do tego krzyża (zupełnie bezpodstawnie) dorobiło do tego ideologię.

To jest krok wpisujący się w wyrok ze Strasbourga nakazujacego usuniecie krzyży z włoskich szkół.
Trzeba bronic krzyża w imię sprzeciwu dla takich zapędów.


To jest krok spowodowany słuchaniem Nergala czy jak mu tam drącego biblię... Już się współpracownicy skarżyli, że nie mogą z KOMORUSKIM współpracować bo tego się nie da słuchać... Takie samo prawdopodobieństwo prawdziwości naszych teorii.

A ci od puszek to studenciki zwerbowani przez nowaka z po.


Ależ oczywiście. Przecież ludzie którzy mają inne poglądy niż moje są przekupionymi agentami działającymi w imieniu zła...

PS:Kurcze robienie z Kaczyńskiego agresora politycznego po katastrofie jest śmieszne.


Zanim odpowiesz cokolwiek skomentuj kłamstwo na temat wypowiedzi Kaczyńskiego 'prezydent gdzieś poleci i to się zmieni tym powinna zająć się prokuratura'
To już jest szczyt wszystkiego to Komorowski powinien biec do prokuratury i z tym wariatem do sądu. Manipulant...

Awatar użytkownika
BINGONH
Posty: 2802
Rejestracja: pt maja 09, 2008 8:29 pm

Postautor: BINGONH » ndz sie 08, 2010 7:16 pm

BarteKSH pisze:
HKS1978 pisze:Bingo widze że pogaduchy z niejakim metalem nieźli Ci beret zryły.


Wydaje mi się, że to mnie a nie do Binga... Cóż z Metalem lubię rozmawiać bo zawsze mimo różnicy poglądów jest to dyskusja na wysokim poziomie, szkoda ze ze wszystkimi tak nie ma.



Po raz drugi podpisuję się pod postem Bartka, od siebie dodam jeszcze że chyba z nikim tak bardzo nie różnie się poglądami na forum jak z Metalem i to właśnie z nim najbardziej lubię dyskutować bo zawsze jest to merytoryczna dyskusja na argumenty.

birkut pisze: z przykładami nie będę polemizował :wink:


Tak wygląda merytoryczna dyskusja ze zwolennikami PIS-U

HKS1978 pisze:Chłopie nie widzisz tego że namiestnik Komorowskij usuwa krzyż by pokazać jakim jest poprawnym politycznie Europejczykiem,niczym Zapatero,Giscard d'Estaing itp
To jest krok wpisujący się w wyrok ze Strasbourga nakazujacego usuniecie krzyży z włoskich szkół.


To jest nie wymysł Komorowskiego tylko wspólne stanowisko kancelarii Prezydenta, harcerzy i kurii.
Ciekawa jestem co mówi prawo kanoniczna na temat wiernych nie podporządkowujących się stanowisku kościoła?

stazyja69
Posty: 4508
Rejestracja: pt maja 28, 2010 9:28 pm
Lokalizacja: NH

Postautor: stazyja69 » ndz sie 08, 2010 8:26 pm

WYWOŁANY DO TABLICY NORMAN DAVIES

„PiS to sekta i ruch wywrotowy”.
Wojna o krzyż: Obrońcy krzyża na razie górą. Nie będzie przeniesienia
PiS nie jest normalną opozycją, a sektą polityczną, posiadającą guru, misję i własnych świętych. To raczej ruch wywrotowy, który próbuje nie tyle polepszyć III RP, co ją zburzyć - mówi w rozmowie z „Newsweekiem” wybitny znawca polskiej historii profesor Norman Davies.

– Jedenastego kwietnia staliśmy już z żoną godzinami przed Pałacem Prezydenckim w Warszawie. To właśnie ja, w kolejnych wywiadach dla CNN, BBC i innych anglojęzycznych stacji, mówiłem światu o wspaniałej solidarności narodu polskiego w żałobie. BBC World Service pokazywał te moje analizy co godzinę, chyba przez dwie doby. Bardzo mnie więc rani ostatni widok z tego samego miejsca, gdzie grupka fanatyków uderza w tę solidarność, forsując swoje dziwaczne poglądy i starając się wpływać na resztę Polaków – opowiada brytyjski historyk profesor Norman Davies.

I dodaje: – Każda partia ma swoich „krzykaczy”, którzy obrażają i przesadzają, ale Don Palikot-Kiszot nie jest jedynym rycerzem walecznym na polu bitwy. Moim zdaniem źródła awantur trzeba szukać w jednej formacji (jeśli nie u jednego człowieka), która ruszyła do walki zaraz po wygranych wyborach w 2005 roku.
Formacja ta rzuca najboleśniejsze zarzuty na przeciwników i równocześnie narzeka, że ona sama jest ofiarą „brutalnego ataku”. Tego typu postawa przypomina mi zachowanie gościa, który idąc ulicą kopnie kogoś niewinnego w kolano, a potem protestuje, że kopnięty niemoralnie klnie. Nie wolno określać dawnych kolegów z Solidarności jako tych, którzy stoją „tam gdzie stało ZOMO” i jeszcze mieć pretensje do uczciwej debaty politycznej.

Zdaniem historyka, fenomen wojny polsko-polskiej to bańka mydlana, która za jakiś czas pęknie. — Wtedy dopiero będziemy się dziwili jak to się stało, że miliony uczciwych Polaków zostało wprowadzonych w błąd. Największym emocjom ulega warstwa, którą spotkały niepowodzenia w nowej Polsce po 1989 roku. Tacy argumentują na bardzo wysokim poziomie emocjonalnym, a na niskim intelektualnie — mówi Davies. — Po czasach komunizmu w wielu głowach zostało dialektyczne dzielenie świata na dwie kategorie: my i oni, na patrioci i zdrajcy. Taki podział utrudnia normalne życie.

Cała rozmowa w poniedziałkowym „Newsweeku”

Awatar użytkownika
BINGONH
Posty: 2802
Rejestracja: pt maja 09, 2008 8:29 pm

Postautor: BINGONH » ndz sie 08, 2010 9:43 pm

Święte słowa

BuA SPW
Posty: 1546
Rejestracja: pt sie 27, 2004 4:21 pm

Postautor: BuA SPW » pn sie 09, 2010 10:01 am

Obrazek

derexnh
Posty: 356
Rejestracja: pt lis 28, 2008 11:38 am

Postautor: derexnh » pn sie 09, 2010 4:12 pm

BINGONH pisze:Święte słowa


Wczoraj ogladalem na Polsat news program publicystyczny z politykami, komentujacymi sytuacje biezaca.
Redaktorka poruszyła temat wypowiedzi Davisa.
Komentarze byly takie :
Halicki (PO) - mowil, ze to swiete slowa,
Kowal (PiS) - przypomniał, ze Davis byl w komitecie poparcia Komorowskiego i Leciał z Tuskiem do Katynia, 7 kwietnia. Wiec trzeba rozgraniczyc poglady i wypowiedzi polityczne od historycznych...
Ale najbardziej zaskoczył mnie ktos, kto jest milion lat świetlnych ode mnie swiatopogladowo (przynajmniej tak mi sie wydawało) czyli Marek Siwiec (chyba SLD) mianowicie, ze to zla wypowiedz i nie zyczy sobie, zeby blisko 8 milionów jego rodaków nazywac sekta.
Pozdr