POLITYKA

Czyli wszystko to co nie mieści się w powyższych kategoriach - taki nasz mały hutniczy Hyde Park:)

Moderator: dUfio

lukonh
Posty: 8
Rejestracja: pn maja 24, 2010 6:59 am

Postautor: lukonh » pn paź 04, 2010 3:18 pm

OŻÓG 1950 pisze:Napiszę coś od siebie - dla mnie stanie w szeregu "krzyżowców" to nie jakaś tam obrona krzyża. Bo niby po co miałby tam stać? Dla mnie jest to wyrażenie protestu i rozgoryczenia wobec skandalicznie przeprowadzanego śledztwa smoleńskiego. Dla mnie jest to krzyk, że ten rząd, ten prezydent nie jest mój. A nie jest mój, dlatego, że nie ma ambicji walki o polską rację stanu (znowu patrz: oddanie śledztwa Rosjanom). Dla mnie jest to typowa kosmopolityczna władza, kierująca się przede wszystkim koniunkturalizmem.
Dlatego też każdy krzyk ws. Smoleńska jest dla mnie dobry, bo inaczej co by pozostało? Nic. Cisza. Dlatego nacisk trzeba wywierać. I dlatego tak bardzo potrzebny jest ten pomnik.


Zapraszam do merytorycznej dyskusji :)


Prezydent jak i Rząd zostali wybrani w demokratycznych wyborach.
Więc jest on tak samo twój jak i mój i reprezentuje nas wszystkich.
Idąc dalej twoim tokiem myślenia, że dlatego tak bardzo potrzebny jest ten pomnik, skoro uważasz że obecny Prezydent i Rząd nie są twoi, to ja tak samo uważam że Lech Kaczyński nie był moim prezydentem (był dla mnie najgorszym Prezydentem w historii) i nie zgadzam się aby stawiano mu pomniki.

Awatar użytkownika
BINGONH
Posty: 2802
Rejestracja: pt maja 09, 2008 8:29 pm

Postautor: BINGONH » pn paź 04, 2010 4:34 pm

lukonh pisze:
Prezydent jak i Rząd zostali wybrani w demokratycznych wyborach.
Więc jest on tak samo twój jak i mój i reprezentuje nas wszystkich.


Ale nie koniecznie nasze poglądy. Wygrał większością głosów a nie przez aklamacje

Awatar użytkownika
OŻÓG 1950
Posty: 3924
Rejestracja: czw sie 26, 2004 1:39 am
Lokalizacja: Wąwozowa City

Postautor: OŻÓG 1950 » pn paź 04, 2010 6:28 pm

BINGONH pisze:
lukonh pisze:
Prezydent jak i Rząd zostali wybrani w demokratycznych wyborach.
Więc jest on tak samo twój jak i mój i reprezentuje nas wszystkich.


Ale nie koniecznie nasze poglądy. Wygrał większością głosów a nie przez aklamacje


Dokładnie. Kwacha też nie będę komplementował.
...więc gdy goły opadniesz na lód, mały biznes zrób, szybki biznes zrób, jakiś biznes zrób. Potem laba! Tylko skok, jeden skok, na bank...

lukonh
Posty: 8
Rejestracja: pn maja 24, 2010 6:59 am

Postautor: lukonh » wt paź 05, 2010 2:39 pm

ok. Nie koniecznie wasze poglądy ale jest to nasz prezydent.
To jest właśnie demokracja, że każdy ma prawo wyboru, i ten wybór większości trzeba uszanować.

Awatar użytkownika
OŻÓG 1950
Posty: 3924
Rejestracja: czw sie 26, 2004 1:39 am
Lokalizacja: Wąwozowa City

Postautor: OŻÓG 1950 » wt paź 05, 2010 3:59 pm

No OK, tylko musisz zrozumieć, że:
uważam, iż opinia publiczna jest zmanipulowana.

Mam prawo tak uważać i konsekwentnie trzymam się tego zdania.
...więc gdy goły opadniesz na lód, mały biznes zrób, szybki biznes zrób, jakiś biznes zrób. Potem laba! Tylko skok, jeden skok, na bank...

derexnh
Posty: 356
Rejestracja: pt lis 28, 2008 11:38 am

Postautor: derexnh » wt paź 05, 2010 4:16 pm

demokracja, demokratyczne...
Pamietam w sondzie, ze bylo tu calkiem sporo wyborcow JKM i WiP, wiec wyznawcow d***kracji nie ma tu wielu (i dobrze)
http://aciddrinker.jogger.pl/2008/03/01 ... emokracji/

BarteKSH
Posty: 831
Rejestracja: czw lis 25, 2004 2:51 pm

Postautor: BarteKSH » wt paź 05, 2010 4:34 pm

Dajcie ludziom demokracje , a sami zbudują sobie socjalizm .


Jak patrze wyżej troszkę to jest mądrość w tych słowach.

Awatar użytkownika
BINGONH
Posty: 2802
Rejestracja: pt maja 09, 2008 8:29 pm

Postautor: BINGONH » wt paź 05, 2010 5:14 pm

lukonh pisze:ok. Nie koniecznie wasze poglądy ale jest to nasz prezydent.
To jest właśnie demokracja, że każdy ma prawo wyboru, i ten wybór większości trzeba uszanować.


Dla tego właśnie uważam ją za najgorszy system, im więcej ludzi o czymś decyduje tym gorsza jest decyzja

stazyja69
Posty: 4508
Rejestracja: pt maja 28, 2010 9:28 pm
Lokalizacja: NH

Postautor: stazyja69 » wt paź 05, 2010 6:14 pm

No nareszcie :) , teraz się zacznie


NIEWYGODNE PYTANIA DLA RZĄDZĄCYCH - REGULARNIE
PiS chce regularnie rozliczać premiera wobec lekceważenia praw opozycji i łamania regulaminu parlamentarnego.
PiS będzie zadawać pytania premierowi Tuskowi regularnie, co tydzień. Podjęcie takiego kroku politycy Prawa i Sprawiedliwości tłumaczą lekceważeniem praw opozycji w parlamencie i nadużywanie regulaminu. PiS chce zmian w regulaminie Sejmu, które mają umożliwić realną kontrolę opozycji nad tym, co robi rząd.
Zdaniem prezesa PiS zmiany są niezbędne, bo demokracja w Polsce jest zagrożona. - Mamy do czynienia z taką sytuacją, w której z jednej strony kontrola medialna - taka, która powinna być fundamentem demokracji, kontrola wobec władz - działa bardzo słabo, albo w ogóle nie działa, z drugiej strony prawa opozycji w parlamencie są lekceważone, a często zresztą regulamin jest nadużywany - podkreślił Kaczyński.
Pakiet Demokratyczny, jak podkreślił prezes PiS, ma ułatwić pracę opozycji, a jednocześnie zlikwidować „patologiczne praktyki”, które mają w tej chwili miejsce.
W projekcie przedstawionym przez PiS jest propozycja debaty rząd-opozycja na wzór brytyjski - w każdy czwartek przez 180 minut z obecnością premiera i ministrów.

http://niezalezna.pl/article/show/id/39797

Już się nie mogę doczekać czwartku , tylko czy aby najbliższego :?:

Awatar użytkownika
OŻÓG 1950
Posty: 3924
Rejestracja: czw sie 26, 2004 1:39 am
Lokalizacja: Wąwozowa City

Postautor: OŻÓG 1950 » wt paź 05, 2010 6:53 pm

Taka co tygodniowa debata była by na prawdę dobra.
Ale znając życie, nic z tego nie wyjdzie.
...więc gdy goły opadniesz na lód, mały biznes zrób, szybki biznes zrób, jakiś biznes zrób. Potem laba! Tylko skok, jeden skok, na bank...

Awatar użytkownika
birkut
Posty: 938
Rejestracja: sob lut 09, 2008 3:10 pm

Postautor: birkut » śr paź 06, 2010 11:19 pm

Bareja w grobie rechocze:


Pisz – miasto o nazwie zbyt politycznej

TVP nie pokazała koszulek z logo Pisza. Mieszkańcy podejrzewają, że za bardzo kojarzy się z PiS. Telewizja: – Nie chodziło o politykę


+zobacz więcejLogo mazurskiego miasteczka funkcjonuje od 12 lat. Kolorowe litery układają się w słowo „Pisz”, „s” jest wydłużone, a nad „i” umieszczono słoneczko.

Kilka dni temu ekipa miasta uczestniczyła w nagraniu programu „Jaka to melodia” dla TVP. Chciała zaśpiewać „Białego misia”, a przy okazji promować miejscowość. – Wśród publiczności siedziała grupa mieszkańców Pisza w miejskich koszulkach. Okazało się, że muszą je albo włożyć tył na przód, albo wywrócić na lewą stronę, żeby napis był niewidoczny – opowiada Rafał Grusznis z Pisza. – Chodziło o to, żeby napis „Pisz” nie kojarzył się politycznie. Niby jako napis „PiS2”.

– Absolutnie nie chodziło o żadną politykę – zapewnia Mikołaj Dobrowolski z redakcji rozrywki TVP 1. – Przy produkcji programu jest zatrudniony stylista i zdarza się, że prosi gości o zmianę stroju. Nie każdy kolor dobrze wygląda w telewizji, w niektórych ubraniach goście wyglądają niekorzystnie ze względu na ich fakturę.

W tym wypadku nie zmienił się jednak ani kolor, ani faktura. Na zdjęciach z nagrania kibice najpierw siedzą uśmiechnięci w koszulkach z logo Pisza, a potem – już smutni w koszulkach bez logo.

Sprawę opisał „Tygodnik Piski”, którego redaktor naczelny podśmiewa się, że iście szatański pomysł na promocję miasta został zniweczony przez TVP. „Nazwa PiS jest po ostatnich zmianach w telewizji niemodna” – pisze Marek Truszkowski. I dodaje, że to nie jest pierwszy taki incydent: wcześniej chór z Pisza uczestniczący w nagraniu telewizyjnym w Krakowie też musiał koszulki odwracać.

– Jakieś szaleństwo – komentuje burmistrz Pisza Jan Alicki. – Przecież z tego powodu, że się komuś nasza nazwa kojarzy z nazwą partii, nie będziemy zmieniać logo.

http://www.rp.pl/artykul/541283-Pisz--- ... cznej.html
"Zauważyłem, że wszyscy którzy popierają aborcję zdążyli się już urodzić" - Ronald Wilson Reagan
http://ofensywawolnosci.pl/ksiega-pamia ... do-ksiegi/

Awatar użytkownika
birkut
Posty: 938
Rejestracja: sob lut 09, 2008 3:10 pm

Postautor: birkut » czw paź 07, 2010 11:41 pm

świetny komentarz fana Kolejorza w związku z tzw sprawą krzyża:

Pewien polski biskup twierdził, że obrońców krzyża powinno się aresztować. Komentarz znajomego księdza: „Wie pan, mnie naprawdę nie wypada komentować zachowania biskupa. Mogę tylko pokornie schylić głowę, potem wznieść oczy ku niebu i powiedzieć »Na wieki wieków agent”.

http://autorzygazetypolskiej.salon24.pl ... oniu-hyziu
:oops:
"Zauważyłem, że wszyscy którzy popierają aborcję zdążyli się już urodzić" - Ronald Wilson Reagan

http://ofensywawolnosci.pl/ksiega-pamia ... do-ksiegi/

Awatar użytkownika
BINGONH
Posty: 2802
Rejestracja: pt maja 09, 2008 8:29 pm

Postautor: BINGONH » pt paź 08, 2010 7:40 am

Nie zakładacie Birktu z Penym nowego kościoła?

Bo widzę że cieszy was krytyka władz kościelnych, czekać tylko jak Papieża ekskomunikujecie.
Mi to może w sumie latać bo nie jestem gorliwym katolikiem, ale z waszych wypowiedzi stwierdzam że jesteście w dziedzinie wiary katolickiej alfą i omegę.
Kościołowi brakło w pewnym momencie determinacji w rozwiązaniu tego sporu, nie dziwię się bo został on do niego wciągnięty.

Tak wiem że to jest spisek żydo/komuno/mosonów i cały ten kler to agenci SB - tak sobie tylko pisze by nie wyjść z wprawy :D

I przecztałem z nudów cały ten artykuł do które link wkleiłeś, pomieszanie z poplątaniem pojęć wydarzeń i faktów tak dobranych by pasował do wizji świata Lisiewicza.

cytując

"Premier Tusk zapowiedział, że „nie będzie litości dla tych, którzy życie młodych, obiecujących ludzi chcą zamienić w piekło uzależnienia” i problem dopalaczy załatwi „w sposób zdecydowany, żeby nie powiedzieć brutalny”. Według naszych informacji czerwony z wściekłości Tusk kazał pobić sprzedawców dopalaczy niewykastrowanym pedofilom, którym zagroził, że jeśli im nie natłuką, to tym razem naprawdę urwie im jaja. Krzyczał na nich, aż się biedak spocił. Po czym dla uspokojenia przypalił blanta"


Pierwsza dobra i skuteczna robota PO (jak na razie, bo zobaczym jaki będzie końcowy efekt). Szczere to nawet Ja już nie wierzyłem że polskiej dupokracji można jak się chce działać tak skutecznie - a jednak jak się chce to można

drugi genialny fragment

...Rak pisze, że postawa rządu jest odejściem od strategii III RP w polityce zagranicznej. Owa polityka była według Raka prozachodnia i pronatowska. Nie zgadzam się. Niestety, tak dobrze nie było. Pamiętam, jak media kpiły ze zwolenników szybkiego wycofania wojsk sowieckich z Polski. Pamiętam czasy, gdy Bronisław Geremek nie był entuzjastą naszego członkostwa w NATO, o politykach SLD litościwie nie wspominając. Przypominam sobie, jak w czasie wizyty w Polsce Asłana Maschadowa za czasów AWS ten sam Geremek uciekł do Skandynawii i nie spotkał się z czeczeńskim prezydentem...



Ani słowa o zdradzie Polski i wchodzeniu na kolanach do Unii, oczywiście nie może tego być bo jak do głosowania namawiał PIS? :D
Za to próba doszukiwania się na siłę jakieś pro moskiewskiej polityki za czasów UW czy AWS :P :P :P
Ostatnio zmieniony pt paź 08, 2010 8:59 am przez BINGONH, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
PennyWise
Posty: 1335
Rejestracja: pn kwie 18, 2005 2:09 pm
Lokalizacja: spod budki z piwem;]

Postautor: PennyWise » pt paź 08, 2010 8:53 am

Bingo z całym szacunkiem, ale Ty chyba lubisz mieć nad sobą jakiegoś pana?
Rozumiem ludzi wychowanych za komuny, nie przyzwyczajonych do samodzielnego myślenia, ale taki młody i taki zniewolony 8) .
Państwowiec pełną gębą się znalazł, złakniony autorytetów i cały czas nawiązujący do przestrzegania prawa, na forum kibicowskim :lol: .
Więcej krytycyzmu i samodzielnego myślenia, mniej zapatrzenia w państwo, państwo przy najbliszej okazji co najwyżej kopnie Cię w dupe(przynajmniej III rp.).
Pozdro.
BOG Z Nami, chuj z Nimi.
Oldschool Fan

stazyja69
Posty: 4508
Rejestracja: pt maja 28, 2010 9:28 pm
Lokalizacja: NH

Postautor: stazyja69 » pt paź 08, 2010 9:18 am

BINGONH pisze:Nie zakładacie Birktu z Penym nowego kościoła?

Też mam takie wrażenie , poczekam , zobaczę :wink:


Z innej beczki : RZECZPOSPOLITA
Służby specjalne śledziły dziennikarzy

W latach 2005-2007 ABW, policja i CBA objęły kontrolą operacyjną telefony dziesięciorga dziennikarzy różnych mediów - dowiaduje się "Gazeta Wyborcza".

Śledzeni dziennikarze to: Monika Olejnik (TVN24 i Radio ZET), Bertold Kittel ("Rzeczpospolita"), Cezary Gmyz ("Rzeczpospolita"), Bogdan Wróblewski ("Gazeta Wyborcza"), Maciej Duda ("Rzeczpospolita", "Newsweek"), Roman Osica i Marek Balawajder (RMF FM), Piotr Pytlakowski ("Polityka"), Wojciech Czuchnowski, ("Gazeta Wyborcza") i Andrzej Stankiewicz ("Newsweek").

Służby sięgały do historii połączeń nawet sprzed dwóch lat. Jednym z celów było ujawnienie źródeł informacji dziennikarzy, krytykujących poczynania ówczesnych władz państwowych.

W czasie śledztwa wykryto wiele nadużyć związanych z prowadzonymi wtedy działaniami, wymierzonymi w wytypowanych dziennikarzy. Mimo oczywistego łamania przez służby procedur, prokuratura dwa razy umarzała sprawę.

Zarówno treść decyzji, podobnie jak większość materiałów ze śledztwa, wciąż są tajne - pisze "Gazeta Wyborcza".