DOBRE ŻARCIE - czyli co i gdzie warto jeść

Czyli wszystko to co nie mieści się w powyższych kategoriach - taki nasz mały hutniczy Hyde Park:)

Moderator: dUfio

FAN86
Posty: 353
Rejestracja: wt sie 24, 2004 11:48 am

Postautor: FAN86 » pn paź 11, 2010 11:37 am

xyz84 pisze:Odnośnie mamucich porcji :

Sosnowiec - Bar " Bawimordka " okolice Patelni i dworca PKP.
Jeszcze dwa lata temu serwowali tam specjał o wdzięcznej nazwie "ucho słonia" a była to bułka o średnicy ok. 30-35 cm a w niej 4 kotlety - hamburbery. Na kasie dostawało się jedynie tą bułę z hamburgerami w środku a dalej szło się na bar sałatkowy i ładowało się do środka ile wlezie plus chyba z 5 rodzajów sosów. W przypadku moim i kolegów takie "ucho" rosło na wysokość 15-20 cm. I przy swojej całej monstrualności było bardzo smaczne przez wzgląd na wysoką jakość mięsa i surówek oraz sosów.
Polecam tylko dla prawdziwych gastronomicznych fighterów :P)


Odnośnie Sosnowca to polecam kebaba u turasów. Też na patelnii, koło żabki. Dla mnie rewelacja mięso i super sos ostry.

Awatar użytkownika
BINGONH
Posty: 2802
Rejestracja: pt maja 09, 2008 8:29 pm

Postautor: BINGONH » sob paź 16, 2010 11:43 pm

Dziś byłem w tej o to knajpce.

http://www.chinskipalac.krakow.pl/

Cenny na pierwszy rzut oka odstraszają, jako że jestem smakoszem chińszczyzny zaryzykowałem. Jadłem już różne dania w wielu chińskich restauracjach i wielu miastach w Polsce.
I wydawało mi się że jadłem dobre bo mi smakowały - otóż tak tylko mi się wydawało!
To co jadłem dziś to po prostu niebo w gębie.
Ciekawa sprawa bo dania są bez ryżu i surówek czyli tak jak to jest praktykowane w innych restauracjach, oczywiście można sobie dokupić.
Ja zjadłem wieprzowinę po syczuańsku bez ryżu którego mi wcale nie brakował porcja odpowiednia - Ja sobie pojadłem - więc większość sobie dobrze poje :P
Danie było tak rewelacyjne że nie podejmę się próby jego opisu - niech fakt iż obok mnie jedli jacyś azjaci w garniturach i to ze smakiem świadczy o tym że to MUSI być dobre.
Niestety koszt takiego obiadku to 30zł ale dla fanów chińszczyzny jest to obowiązkowa restauracja do zaliczenia.

I niestety jeden minus - paskudy polski nawyk zawyżania cen napojów do kwot astronomicznych cola 0,2 4,5zł

Awatar użytkownika
BINGONH
Posty: 2802
Rejestracja: pt maja 09, 2008 8:29 pm

Postautor: BINGONH » pt lis 05, 2010 12:20 pm

Kolejna relacja tym razem z Rzeszowa

Na początek tradycyjnie meczowa kiełbaska - tym razem ze stadionu Stali Rzeszów
Cena 5 zł kiełbaska mała za to odpowiednio wysmażona, co ważne świeża, do woli możemy sobie brać musztardy, keczupu czy chlebka.

Dla wybierających się na wycieczkę do Rzeszowa polecam ten lokal

http://www.kryjowka.eu/

Co prawda jakiś wykwintnych potraw się tu nie doszukamy za to zjemy smacznie i co ważne bardzo tanio.
Za Obiad kotlet schabowy z grilla - frytki - surówkę + piwo dałem 20zł
Z czego za piwo 5,90zł
Wybór dań duży mi smakowało, Perła twierdzi że jego mięsko było wczorajsze, Ja do swojej porcji nie mam zastrzeżeń.
Lokal bardzo przyjemny w centrum miasta warto zajrzeć

JOK_NH
Posty: 4617
Rejestracja: czw kwie 28, 2005 7:21 pm
Lokalizacja: Wschodnia Strona Miasta

Postautor: JOK_NH » pt lis 05, 2010 12:49 pm

BINGONH pisze:Kolejna relacja tym razem z Rzeszowa

Na początek tradycyjnie meczowa kiełbaska - tym razem ze stadionu Stali Rzeszów
Cena 5 zł kiełbaska mała za to odpowiednio wysmażona, co ważne świeża, do woli możemy sobie brać musztardy, keczupu czy chlebka.

Dla wybierających się na wycieczkę do Rzeszowa polecam ten lokal

http://www.kryjowka.eu/

Co prawda jakiś wykwintnych potraw się tu nie doszukamy za to zjemy smacznie i co ważne bardzo tanio.
Za Obiad kotlet schabowy z grilla - frytki - surówkę + piwo dałem 20zł
Z czego za piwo 5,90zł
Wybór dań duży mi smakowało, Perła twierdzi że jego mięsko było wczorajsze, Ja do swojej porcji nie mam zastrzeżeń.
Lokal bardzo przyjemny w centrum miasta warto zajrzeć


Bardzo możliwe, że nawet dłużej leżało w zamrażarce, to normalna procedura w restauracjach. Chyba nikt się nie łudzi, że dostaje przed chwilą ubitego kotleta...

1950N-H
Posty: 1450
Rejestracja: sob lip 02, 2005 1:54 pm
Lokalizacja: Nowa-Huta ZGODY

Postautor: 1950N-H » pt lis 05, 2010 1:03 pm

Ja polecam jadłodajnie na ul.Lwowskiej jestem w 100% przekonany że największe głodomory zaspokoją organizm :D bardzzo dobre, bardzzo dużo i za małe $.
do każdego 2-go dania sałatka + sos wedle własnego uznania tz. jaki/jaka i jak dużo , jak zjecie zupe i do tego zamówicie cosik na 2gie to na 98% nie będziecie w stanie tego zjeść tyle tego jest ;)

Lwowska 19


PS. jest możliwość dowozu ale polecam samemu odwiedzić to miejsce w dowozie o wiele mniejsze porcje
CHWDP JEBANYM KATOM/"Przypomnij sobie jak kiedyś byłeś gumiorem, odłóż sprzęt walcz z honorem"

Perła17
Posty: 508
Rejestracja: śr maja 04, 2005 8:41 pm
Lokalizacja: Kraków

Postautor: Perła17 » pt lis 05, 2010 1:45 pm

Zgadza sie Jok ale moje danie tzn. filet z serem i szynka napewno byl "WCZORAJSZY" ale zupa przynajmniej dobra . Ja za swoj zestaw zaplacilem 27.50 Wogole ceny w Rzeszowie jak i w Tarnowie i okolicach dla czlowieka z Krakowa sa szokujace. W knajpie, dyskotece browar po 5 i to nie woda. W takich miastach to mozna zyc.
Bohaterów Września- Zawsze Wierni

MAX
Posty: 905
Rejestracja: śr lut 09, 2005 12:04 pm
Lokalizacja: spoza Nowej Huty

Postautor: MAX » pt lis 05, 2010 2:49 pm

najgorsze co może człowieka spotkać w knajpie to zaserwowanie mu "wczorajszego" jadła w postaci odgrzewanego kilka razy schabowszczaka - w takich knajpach drugi raz moja noga nie staje nawet jeżeli zestaw obiadowy jest zajebiście tanio

bn
Posty: 3053
Rejestracja: pt maja 06, 2005 10:17 pm
Lokalizacja: 100% KRK

Postautor: bn » pt lis 05, 2010 4:08 pm

1950N-H pisze:Ja polecam jadłodajnie na ul.Lwowskiej jestem w 100% przekonany że największe głodomory zaspokoją organizm :D bardzzo dobre, bardzzo dużo i za małe $.
do każdego 2-go dania sałatka + sos wedle własnego uznania tz. jaki/jaka i jak dużo , jak zjecie zupe i do tego zamówicie cosik na 2gie to na 98% nie będziecie w stanie tego zjeść tyle tego jest ;)

Lwowska 19


PS. jest możliwość dowozu ale polecam samemu odwiedzić to miejsce w dowozie o wiele mniejsze porcje


A tak, potwierdzam. Ponadto, atmosfera tego miejsca jest bardzo przyjemna, jak tą kategorię. Podanie prosto do stolika i przyzwoity wystrój. W lecie również złożony z dwóch stolików mini "ogródek" na zewnątrz.

Awatar użytkownika
PSKNHKS
Posty: 375
Rejestracja: pt wrz 02, 2005 8:04 pm
Lokalizacja: Dywizjon

Postautor: PSKNHKS » pt lis 12, 2010 12:41 pm

Jesli ktos będzie wpadał do Warszawy to mogę polecić tamtejsze kebaby u turków w okolicach Centrum i Świętokrzyskiej, smaczne, szybko robione, tanie jak na okolice (aktualnie promocja 6 zł) i przede wszystkim z baraniną i sosem który jest ostry.
Podobnie w Katowicach w budkach na ul. Skargi koło Kerfura, mimo niewielkich rozmiarów mnóstwo mięsa i bardzo ostry sos które zabijają głód, cena 4,5 zł. Minusem moze być że turcy zapominają czasem o sosie i trzeba pilnować żeby dodali wszystko co się chce, a także nie bardzo lubia narodowców...

Awatar użytkownika
MarianHKS
Posty: 1015
Rejestracja: pn sie 23, 2004 8:10 pm

Postautor: MarianHKS » sob lis 27, 2010 3:28 pm

Dobra panowie żarty się skonczyły , potrzebuje fajną restauracje z dobrym klimatem i przystepnymi cenami na kolację jubileuszową z moja ukochana. Ważne ,żeby w menu znajdowaly sie dania z kurczakiem .Polećcie coś.
Hutnik Centrum B

Awatar użytkownika
BINGONH
Posty: 2802
Rejestracja: pt maja 09, 2008 8:29 pm

Postautor: BINGONH » sob lis 27, 2010 3:54 pm

KFC :wink:

A na poważnie to co rozumiesz przez niedrogie menu?
Do 50zł za obie porcje?

Klimatyczny jest na pewno
http://www.delibar.pl/
i do tego stosunkowo nie drogi ale to kuchnia węgierska.

Awatar użytkownika
MarianHKS
Posty: 1015
Rejestracja: pn sie 23, 2004 8:10 pm

Postautor: MarianHKS » sob lis 27, 2010 4:14 pm

Hehe w KFC juz mi sie przejadlo za długo smazylem te kurczaki:D, dobrze jakby sie tak zmiescic w 50-70 zł .
Hutnik Centrum B

JOK_NH
Posty: 4617
Rejestracja: czw kwie 28, 2005 7:21 pm
Lokalizacja: Wschodnia Strona Miasta

Postautor: JOK_NH » sob lis 27, 2010 5:19 pm

MarianHKS pisze:Hehe w KFC juz mi sie przejadlo za długo smazylem te kurczaki:D, dobrze jakby sie tak zmiescic w 50-70 zł .


W którym pracowałeś?

Awatar użytkownika
Cato
Posty: 721
Rejestracja: śr cze 29, 2005 9:19 am

Postautor: Cato » sob lis 27, 2010 6:53 pm

za te pieniądze smacznie zjecie w Metropolitanie - na Mogilskim. Trochę bez klimatu jednak..ale jedzenie w porządku, polecam lassagne i filet z kurczaka w ichniejszej odmianie
być HUTNIKIEM to być najgorętszym
ten kawałek męczy niekumatych

Awatar użytkownika
MarianHKS
Posty: 1015
Rejestracja: pn sie 23, 2004 8:10 pm

Postautor: MarianHKS » sob lis 27, 2010 6:56 pm

Jok po pierwsze się znamy , nawet widzilismy sie dzis w MWSZ hehe , po drugie pracowalem u Ciebie przez tydzien w Galerii Kazimierz , ponadto na Florianskiej i krótkie epizody na Niepodleglosci (miesiac) , Andersa (1,5 miesiaca) i kilka dni na Krokusie
Hutnik Centrum B