POLITYKA

Czyli wszystko to co nie mieści się w powyższych kategoriach - taki nasz mały hutniczy Hyde Park:)

Moderator: dUfio

Awatar użytkownika
OŻÓG 1950
Posty: 3924
Rejestracja: czw sie 26, 2004 1:39 am
Lokalizacja: Wąwozowa City

Postautor: OŻÓG 1950 » pn mar 07, 2011 9:36 am

dcure pisze:Co do tekstu wklejonego przez Ożoga pojawiło się sprostowanie :

W związku z licznymi pytaniami, redakcja portalu "Solidarni 2010" informuje, iż poniższy tekst NIE JEST ODZWIERCIEDLENIEM PRAWDZIWEJ ROZMOWY, A JEDNYIE AUTORSKIM WYOBRAŻENIEM na temat pracy redakcji "Gazety Wyborczej". Wszystkich wprowadzonych w błąd z powodu braku tej informacji serdecznie przepraszamy.

Powinni przeprosić też Wyborczą,


To w takim razie ja nie wiem, po kiego chu** zamieszczają takie teksty :?
Chyba że, musieli zamieścić takie sprostowanie z powodu jakiś nacisków.
...więc gdy goły opadniesz na lód, mały biznes zrób, szybki biznes zrób, jakiś biznes zrób. Potem laba! Tylko skok, jeden skok, na bank...

stazyja69
Posty: 4508
Rejestracja: pt maja 28, 2010 9:28 pm
Lokalizacja: NH

Postautor: stazyja69 » pn mar 07, 2011 4:10 pm

Olejnik bojkotowana tylko w niedzielę .
W pozostałe dni tygodnia jest o.k. :lol:

http://wiadomosci.dziennik.pl/polityka/ ... ramie.html


--------------------------------------------------------------------

Globisz: nie obraziłem premiera, to nie był atak

Krzysztof Globisz rozmawia z nami, po tym, jak w bardzo niekonwencjonalny sposób poprowadził galę otwarcie Narodowego Centrum Kultury. Po aktorsku witał VIP-ów. Zapowiadał ich jak konferansjer bokserów przed walką lub niemal wyśpiewując ich imiona i nazwiska. Przerwał nawet przemówienie premiera Donalda Tuska mówiąc "Panie premierze, za idiotę robię tutaj ja". Szef rządu mocno się zmieszał. Internauci w sieci gratulują aktorowi, ale niektórzy oficjele są jego występem zniesmaczeni.

Skąd pomysł na tak nietypowy występ?
Dostałem zamówienie z ministerstwa i poproszono mnie, żeby było niekonwencjonalnie, radośnie i śmiesznie.

Nie bał się Pan reakcji premiera?
Pan premier jest człowiekiem inteligentnym i wspaniałym. Dał sobie z tym radę. Ja jestem od błaznowania i koniec.

Są ludzie, którzy uważają, że Pan obraził premiera.
Trudno.

Mogę tylko nad tym ubolewać. Nie wyrywajmy tylko części z kontekstu. To był żart trwający kilkadziesiąt minut.

Nie był to polityczny atak?
Jestem człowiekiem zupełnie apolitycznym. Polityka mnie nie interesuje. Nie był to atak na nikogo. Ale chyba już się czegoś takiego nie podejmę.

Internet i telewizja huczy o Pana występie. Internauci gratulują.
Nie przypuszczałem, ale cieszę się z tego. http://www.gazetakrakowska.pl/stronaglo ... ,id,t.html

Awatar użytkownika
OŻÓG 1950
Posty: 3924
Rejestracja: czw sie 26, 2004 1:39 am
Lokalizacja: Wąwozowa City

Postautor: OŻÓG 1950 » pn mar 07, 2011 5:24 pm

"I nawet jak wam plunąć w twarz. To wy mówicie że deszcz pada." - tym cytatem mogę podsumować komentarze PO odnośnie wystąpienia Globisza.


A co do przytoczonego powyżej wywiadu - przecież wiadomo, że się nie przyzna, że nie powie wprost. Szkoda się narażać.

Panie Globisz, dziękuję! :)
...więc gdy goły opadniesz na lód, mały biznes zrób, szybki biznes zrób, jakiś biznes zrób. Potem laba! Tylko skok, jeden skok, na bank...

Awatar użytkownika
BINGONH
Posty: 2802
Rejestracja: pt maja 09, 2008 8:29 pm

Postautor: BINGONH » pn mar 07, 2011 8:57 pm

Drobne sprostowanie mojego stanowiska do sprawy łaski wspólnika męża Kaczyńskiej.

Podtrzymuję swoje zdanie że Jarosława Kaczyńskiego nie można obwiniać za to co zrobił jego brat (chyba że miał z tym coś wspólnego)

Za to o Lechu Kaczyńskim jako Prezydencie Polski świadczy to jak najgorzej, wszak czym to ułaskawienie różniło się od ułaskawienia Zbigniewa Sobotki przez Kwaśniewskiego?

Cóż bliższa ciału koszula...

Awatar użytkownika
OŻÓG 1950
Posty: 3924
Rejestracja: czw sie 26, 2004 1:39 am
Lokalizacja: Wąwozowa City

Postautor: OŻÓG 1950 » pn mar 07, 2011 9:14 pm

Bingo, a znasz szczegóły?

Ja nie znam, ale mam zaufanie do Andrzeja Dudy.
...więc gdy goły opadniesz na lód, mały biznes zrób, szybki biznes zrób, jakiś biznes zrób. Potem laba! Tylko skok, jeden skok, na bank...

Awatar użytkownika
PITROL
Posty: 1892
Rejestracja: wt mar 24, 2009 11:56 am
Lokalizacja: Z pod kopca

Postautor: PITROL » pn mar 07, 2011 11:49 pm

Że się wtrące.Jeśli można oczywiście.Obiektywnie patrząc to do ułaskawień wszystkich dotychczasowych prezydentów można się dojebać!Dla niektórych oczywiście będzie podejrzane że te sprawa wypłyneła przed wyborami..Jednak ja nie do tego zmierzam.Po co jest możliwość ułaskawienia?Otóż to ma sens w takim kraju jak USA gdzie obowiązuje kara śmierci i jeśli ława przysięgłych gościa skażę a istnieją wątpliwości on się może odwołać do gubernatora i zamienią mu karę śmierci na dożywocie(a nóż się znajdą nowe dowody) wtedy to ma sens!!!Ale tylko w takim przypadku a nie w sprawach o złodziejstwo gdzie chodzi o góra 10 lat do odsiadki.I tak w dupokracji każdy będzie bronił swoich kumpli...
Mówię to co myślę, robię to co mówię

Awatar użytkownika
BINGONH
Posty: 2802
Rejestracja: pt maja 09, 2008 8:29 pm

Postautor: BINGONH » wt mar 08, 2011 7:40 am

PITROL pisze:.Jednak ja nie do tego zmierzam.Po co jest możliwość ułaskawienia?


Po to by zachować literę prawa.

Np. pedofil zgwałcił dziecko - ojciec dziecka złapał i zamordował pedofila (czym zaoszczędził nam wszystkim kosztów procesu i być może uratował następne dzieci) ale w myśl prawa popełnił zbrodnię.
Więc sąd go za nią skazuje a Prezydent ułaskawia bo zaszły okoliczności które tą zbrodnię usprawiedliwiają.
Ja właśnie tak widzę instytucje ułaskawienia.

Ożóg o jakie szczegóły Ci chodzi?

Awatar użytkownika
PennyWise
Posty: 1335
Rejestracja: pn kwie 18, 2005 2:09 pm
Lokalizacja: spod budki z piwem;]

Postautor: PennyWise » wt mar 08, 2011 8:29 am

Ja mam takie spojrzenie na tę sprawe.
Z tym Adamem S. to już megażenada się robi. Cała działalność przestępcza faceta to wyłudzenie z PFRONU przez 8 lat 100 000pln. Znam ludzi, którzy przez analogiczny okres czasu zaliczali w koszta prywatnie skonsumowaną wódzie za większą kasę.
Nawet jak po znajomości go śp. Stary Kaczy ułaskawił to co z tego, pierwszy raz ktoś w Polsce coś komuś po znajomości załatwił ? A Kwachu to tego Sobotkę ułaskawił, bo to dobry chłopak był?
Chodzi tylko o to aby doczepić się Jarosława, że na niego nic nie ma to się uczepili tego typa. Ch..., że to dla Jerrego ni brat ni chwat, ważne, że temat dobrze żre.
BOG Z Nami, chuj z Nimi.
Oldschool Fan

Awatar użytkownika
BINGONH
Posty: 2802
Rejestracja: pt maja 09, 2008 8:29 pm

Postautor: BINGONH » wt mar 08, 2011 9:47 am

Masz Penny racje - obwinia to tylko Lecha (chyba że Jaro też maczał w tym palce póki co dowodów brak) ale obal mit jaki pisowcy storzyli po jego tragiczniej śmierci.
Chcieli z człowieka który zginał w wypadku stworzyć bohatera poległego za Ojczyznę, drugiego w kolejce do beatyfikacji, a tu proszę wychodzi na to że to zwykły człowiek ot nawet nie człowiek człowieczek co to po znajomości wykorzystuje urząd dla spraw prywatnych.
Praktyka powszechna fakt - ale chwały nie przynosi a już na pewno nie przystoi komuś na tak wysokim urzędzie...

Awatar użytkownika
stefan batory
Posty: 787
Rejestracja: pn paź 01, 2007 2:25 am

Postautor: stefan batory » wt mar 08, 2011 10:55 am

Najlepsze, że facet ten wyrok dostał w zawieszeniu, nie siedział w więzieniu, więc nie mam pojęcia czemu to ułaskawienie miało służyć.
HUTNICZY KLUB SPORTOWY

Awatar użytkownika
PITROL
Posty: 1892
Rejestracja: wt mar 24, 2009 11:56 am
Lokalizacja: Z pod kopca

Postautor: PITROL » wt mar 08, 2011 11:53 am

stefan batory pisze:Najlepsze, że facet ten wyrok dostał w zawieszeniu, nie siedział w więzieniu, więc nie mam pojęcia czemu to ułaskawienie miało służyć.

Temu aby gościowi wyczyścić papiery...Tak myślę.
Weź pod uwagę że z wyrokiem w zawiasach trudno o np. kredyt w banku...

Bingo trafny argument.W takim wypadku też uważam że to ma sens.
Inna sprawa że takich przypadków podczas kadencji niech by było kilka,kilkanaście a nie kilka TYSIĘCY jak to ma miejsce w naszym kraju.
Mówię to co myślę, robię to co mówię

MISIEK72
Posty: 1602
Rejestracja: pn paź 08, 2007 3:20 pm

Postautor: MISIEK72 » wt mar 08, 2011 1:36 pm

No to Globisz ma przejebane, chcący czy niechcący naraził się jedynej słusznej partii......Ciężko chyba będzie teraz jakąś rolę w filmie wyrwać,hehe. A z tym Dubienieckim to juz kurwa jaja są. WSI 24 non stop tylko Dubieniecki i Dubieniecki. A co najśmieszniejsze w całej sprawie to komuchy jadą po nim ostro w Tv , choć stary Dubienieckiego to czerwony baron a ten tez cale zycie w komuszej formacji służył. I oprócz tego że Kaczyńskiej dziecko zrobil to z PIS-em nie mial za wiele wspólnego.
Ale hot temat jest. Trzeba jakoś przykryć koszmarny styl rządzenia, albo raczej nierządzenia jedynej słusznej partii. Zamiast skupic się na konstruktywnej ocenie rządu, najważniejszy jest Dubieniecki.

stazyja69
Posty: 4508
Rejestracja: pt maja 28, 2010 9:28 pm
Lokalizacja: NH

Postautor: stazyja69 » wt mar 08, 2011 4:51 pm

Nie spodziewałem się , że w Gazecie Polskiej będzie można przeczytać
Curriculum vitae Tomasza Nałęcza .
http://niezalezna.pl/7261-gentleman-smolenski

Rozbrajają bombę ?
Przecież on przy Komorowskim - jako doradca jest już kilka miesięcy .

Awatar użytkownika
PITROL
Posty: 1892
Rejestracja: wt mar 24, 2009 11:56 am
Lokalizacja: Z pod kopca

Postautor: PITROL » śr mar 09, 2011 8:24 pm

Coś dla entuzjastów arabskich "rewolucji". Zresztą taki obrót wydarzeń nie był trudny do przewidzenia…

http://wiadomosci.dziennik.pl/swiat/art ... cijan.html
Mówię to co myślę, robię to co mówię

Awatar użytkownika
PITROL
Posty: 1892
Rejestracja: wt mar 24, 2009 11:56 am
Lokalizacja: Z pod kopca

Postautor: PITROL » śr mar 09, 2011 8:26 pm

Coś dla entuzjastów arabskich "rewolucji". Zresztą taki obrót wydarzeń nie był trudny do przewidzenia…

http://wiadomosci.dziennik.pl/swiat/art ... cijan.html
Mówię to co myślę, robię to co mówię