Wódka, browar, a może wino??

Czyli wszystko to co nie mieści się w powyższych kategoriach - taki nasz mały hutniczy Hyde Park:)

Moderator: dUfio

Który alkohol preferujesz?

Wódka
73
31%
Wino
9
4%
Browar
153
65%
 
Liczba głosów: 235

Awatar użytkownika
stefan batory
Posty: 787
Rejestracja: pn paź 01, 2007 2:25 am

Postautor: stefan batory » sob cze 02, 2012 7:41 pm

Sprzedają gdzieś w Hucie to piwo ?
HUTNICZY KLUB SPORTOWY

BIMBER
Posty: 1164
Rejestracja: wt sie 24, 2004 11:47 am
Lokalizacja: KRAKÓW

Postautor: BIMBER » sob cze 02, 2012 8:24 pm

stefan batory pisze:Sprzedają gdzieś w Hucie to piwo ?


W Hucie to może nie ale w sklepie na osiedlu Eldorado jak droga do muzeum lotnictwa :)

Opakowanie: To jest poza sporem, że opakowanie jest bardzo estetyczne i schludne. Butelka bezzwrotna, etykieta czytelna, utrzymana w odpowiedniej kolorystyce. Ponadto jest także krawatka, dedykowany kapsel Browaru Południe oraz... Zawieszka na stylowym sznurku. Wewnątrz zawieszki można przeczytać, jak należy serwować piwa "nieklarowne". Niby żadna filozofia, a jednak niektórzy nie posiadają takiej wiedzy. Z tyłu tejże zawieszki zamieszczono ciekawostkę. Kontretykieta zawiera mnóstwo ciekawych sformułowań, zawarte tam zostały także wszystkie konieczne dla konsumenta informacje. Ogromny plus.
Parametry: 6.0% Alkoholu, 12% ekstraktu.

http://lubiepiwo.blogspot.com/2012/03/b ... b671f6f400
BIEDA NIGDY NIE JEST SMUTNA

Awatar użytkownika
KoKoNH
Posty: 859
Rejestracja: śr sie 30, 2006 7:24 pm
Lokalizacja: Szkolne

Postautor: KoKoNH » ndz cze 03, 2012 2:40 am

w nocnym na placu bieńczyckim jest ;)

Tomek83
Posty: 796
Rejestracja: śr lis 12, 2008 10:29 am
Lokalizacja: Nowa Huta

Postautor: Tomek83 » ndz cze 03, 2012 1:01 pm

Johny Wedrowniczek
Tomek83

Awatar użytkownika
Aldaris
Posty: 1837
Rejestracja: czw gru 14, 2006 9:49 pm
Lokalizacja: République du Niger

Postautor: Aldaris » sob cze 16, 2012 6:54 pm

Dziś na mecz zakupiłem nowe, stare piwo Zagłoba Okocimski. Piwo pojawiło się ponownie na rynku , sprzedawane podobno tylko w sieci sklepów biedronka. Zobaczymy ile będzie warte.





Tu stronka z opinią na temat tego trunku

http://smakpiwa.wordpress.com/2012/05/2 ... aktywacja/

Jakby czasem ktoś, kiedyś ten wpis zlikwidował to wklejam treść.



Jesteśmy świadkami kolejnego powrotu starej marki. Marki, która została wycofana z rynku w 2008 roku. Mowa o piwie Zagłoba Okocimski. Nazwa trochę ewoluowała, ale to chyba dlatego, żeby nikt nie miał wątpliwości skąd pochodzi owy produkt. Wskrzeszony trunek dostępny jest tylko w sieci dyskontów Biedronka. Czy przypomni Nam się smak sprzed lat? Czy może to tylko kolejna marketingowa ściema? Zapraszam do lektury!!!

Zbliża się Euro 2012, więc ludzie wybiorą się na piwne zakupy. Ci, którzy trafią do Biedronki będą mieli nie lada zagwozdkę. Oferta jest na prawdę spora. Carlsberg, Tyskie, Żywiec, Lech, Leżajsk, Keniger, Fasberg, Sarmackie, Trixx, ostatnio Desperados i Heineken. Pomijam fakt, że bez rewelacji, ale nie każdy jest specjalnie wybredny. Na tę okazję Carlsberg trzymał w zanadrzu Zagłobę. Markę, która ma uderzyć w sentymenty niektórych osób i zminimalizować potencjalny wybór konkurencyjnych piw. Wszystko fajnie, ale co kryje się w środku? Zagłoba Okocimski zawiera 5,5% alkoholu, a ekstrakt owiany jest tajemnicą. Na biało zielonej puszcze widnieje portret Onufrego Zagłoby. Grafika przyciąga wzrok, a to najważniejsze.

Przelewam. W szklance rośnie gruboziarnista, średniej wielkości piana. Po chwili opadła ona do zera. Kolor to klasyczna, standardowa, złota barwa.

Pora rozprawić się z resztą. Zapach to typowo koncernowa, mdła słodowość. Niczego innego tu nie uświadczymy. Czyżby czar zaczął pryskać? W smaku jest niewiele lepiej. Od początku atakuje tępa słodowość, w mocno słodkim wydaniu. W tle przewijają się kwaskowate nuty. Na końcu lekka metaliczność i zerowa goryczka. Całość wodnista, pusta, ale dająca się wypić. Wysycenie na poziomie średnim, w stronę niskiego.

Podsumowując, Zagłoba Okocimski to po prostu kolejny koncernowy wypust. Smakiem wybija się trochę ponad swoich konkurentów, ale o takie coś raczej nie trudno. Pomimo lekko różniących się parametrów, mógłbym zaryzykować stwierdzenie, że to zmodyfikowany klon Okocim Premium Pils. Tekst na puszcze “Zagłoba to wspomnienie tradycji, piwo znane od wielu lat.” tylko utwierdza mnie w przekonaniu, że jest tak jak wspomniałem na początku.
"Mnie sprawy tych dzikusów nie obchodzą. Ja jestem chrześcijaninem" - Zakari Lambo

Awatar użytkownika
BINGONH
Posty: 2802
Rejestracja: pt maja 09, 2008 8:29 pm

Postautor: BINGONH » sob cze 16, 2012 7:37 pm

To było bardzo dobre piwo

Z tych obecnych polskich to poza Leżajskiem i Brackim nie ma już nie smakuje.

Awatar użytkownika
Aldaris
Posty: 1837
Rejestracja: czw gru 14, 2006 9:49 pm
Lokalizacja: République du Niger

Postautor: Aldaris » pn cze 18, 2012 3:31 pm

Aldaris pisze:Dziś na mecz zakupiłem nowe, stare piwo Zagłoba Okocimski. Piwo pojawiło się ponownie na rynku , sprzedawane podobno tylko w sieci sklepów biedronka. Zobaczymy ile będzie warte.

Tu stronka z opinią na temat tego trunku

http://smakpiwa.wordpress.com/2012/05/2 ... aktywacja/


Tak jak w opisie. Piwo już tylko marką zachęca, bo smak ma bardzo przeciętny. Tego dnia miałem jeszcze Lecha i różnica była kolosalna.
"Mnie sprawy tych dzikusów nie obchodzą. Ja jestem chrześcijaninem" - Zakari Lambo

stazyja69
Posty: 4508
Rejestracja: pt maja 28, 2010 9:28 pm
Lokalizacja: NH

Postautor: stazyja69 » ndz lip 01, 2012 6:35 pm

Czy ktoś miał styczność z piwem LWÓWEK KSIĄŻĘCY ?
Opinie , dostępność !

Piotrek
Posty: 2998
Rejestracja: wt wrz 09, 2008 4:41 pm
Lokalizacja: kur2nów

Postautor: Piotrek » pn lip 02, 2012 12:05 am

stazyja69 pisze:Czy ktoś miał styczność z piwem LWÓWEK KSIĄŻĘCY ?
Opinie , dostępność !


Nie mam pewności, ale browar należy chyba do gościa co Ciechana produkuje, prawdopodobnie dostępny na ul Kobierzyńskiej

Awatar użytkownika
KoKoNH
Posty: 859
Rejestracja: śr sie 30, 2006 7:24 pm
Lokalizacja: Szkolne

Postautor: KoKoNH » pn lip 02, 2012 12:13 am

stazyja69 pisze:Czy ktoś miał styczność z piwem LWÓWEK KSIĄŻĘCY ?
Opinie , dostępność !


znowu monopol na placu bieńczyckim, piwo polecam! :)

Awatar użytkownika
metal
Site Admin
Posty: 3362
Rejestracja: pn sie 23, 2004 5:01 pm
Lokalizacja: http://www.Hutnik.krakow.pl
Kontakt:

Postautor: metal » pn lip 02, 2012 9:32 am

Obrazek

Przypominam, że piwo o nazwie Krakowiak produkował nieistniejący już browar Relakspol (producent starego Hutniczego). Jeśli mnie pamięć nie myli to Krakowaik był produkowany w prawie identycznym czasie jak Hutnicze - lato 2006 do zamknięcia browaru (listopad 2009?).

Tu znajdziecie wątek dotyczący tego piwa w portalu browar.biz:
http://www.browar.biz/forum/showthread.php?t=62007
ObrazekStaram się pisać poprawnie po polsku!

dzuhas
Posty: 2371
Rejestracja: śr gru 15, 2004 2:35 pm
Lokalizacja: KrK
Kontakt:

Postautor: dzuhas » pn lip 02, 2012 11:25 pm

panowie wszystko to chuj. Obalon z Kijowa i Lwowskie z (uwaga !!) Lwowa pozamiataly w temacie. juz nie mowiac o vodce na granicy - Nemirof 0.5 z papryczka w srodku za 2.5 euro(to nie pomylka) - nie mam pytan
pzdr Osiek

JOK_NH
Posty: 4617
Rejestracja: czw kwie 28, 2005 7:21 pm
Lokalizacja: Wschodnia Strona Miasta

Postautor: JOK_NH » wt lip 03, 2012 12:10 am

Widzę, że w takim razie Twój powrót stamtąd można nazwać niejako cudem :wink:

Troublemaker
Posty: 2726
Rejestracja: pt paź 01, 2004 2:00 pm

Postautor: Troublemaker » wt lip 03, 2012 8:16 am

dzuhas pisze:panowie wszystko to chuj. Obalon z Kijowa i Lwowskie z (uwaga !!) Lwowa pozamiataly w temacie. juz nie mowiac o vodce na granicy - Nemirof 0.5 z papryczka w srodku za 2.5 euro(to nie pomylka) - nie mam pytan


Jak przypuszczam papryczkę też zeżarłeś żeby nie marnować materiału energetycznego?
Quam dulce et decorum est pro patria mori

dzuhas
Posty: 2371
Rejestracja: śr gru 15, 2004 2:35 pm
Lokalizacja: KrK
Kontakt:

Postautor: dzuhas » wt lip 03, 2012 11:06 am

vodeczke jeszcze nietkniete ale jak bede sie z nimi macal to schrupie razem z butelka. a tu fota na zachete.koszt 0.8 euro
Obrazek
pzdr Osiek