POLITYKA

Czyli wszystko to co nie mieści się w powyższych kategoriach - taki nasz mały hutniczy Hyde Park:)

Moderator: dUfio

ksh72
Posty: 2619
Rejestracja: pt sie 27, 2004 3:32 am

Postautor: ksh72 » pt paź 24, 2014 7:13 pm

BINGONH pisze:dla tych co mają mózgi zryte pisocjalizmem

Prościej się już nie da

https://fbcdn-sphotos-a-a.akamaihd.net/ ... 8322369d19


to wygląda bardziej na posocjalizm

huteusz
Posty: 4273
Rejestracja: śr maja 25, 2005 2:17 pm
Lokalizacja: Śródmieście
Kontakt:

Postautor: huteusz » pt paź 24, 2014 9:26 pm

poza tym wszystko to tylko teoria

Awatar użytkownika
OŻÓG 1950
Posty: 3923
Rejestracja: czw sie 26, 2004 1:39 am
Lokalizacja: Wąwozowa City

Postautor: OŻÓG 1950 » ndz paź 26, 2014 1:09 am

huteusz pisze:poza tym wszystko to tylko teoria


Bo Bingo nigdy nie pracował na porządnym stanowisku. (zresztą... ile pracodawców poznał???) Wrzuca pierdoły o jakimiś stróżu za minimalną... A ja się pytam, netto, czy brutto? I w ogóle kto zostaje takim stróżem i jaką ma wydajność w pracy? Siedzieć na stołku to każdy jeden potrafi... A i tak jak dostanie jakiś rejestrator, to może sobie nie poradzić...

Tak, jak z tym jego poprzednim oburzeniem, kiedy pytałem się, czy firma, do której aplikowałem, może dzwonić do obecnego pracodawcy... A na jakich on był w życiu rozmowach o pracę, się pytam?

Wałęsa z prostownikiem (wszak elektrykiem był) bierze się za gospodarkę, ot tak to widzę. Śmiać się, a może żal komentować...

i PiS, wszędzie ten zły PiS ło ho ho...

Awatar użytkownika
BINGONH
Posty: 2802
Rejestracja: pt maja 09, 2008 8:29 pm

Postautor: BINGONH » ndz paź 26, 2014 8:37 am

Posłuchaj zatem człowieka, który na pewno jest lepiej wykształcony od Ciebie. I nawet potrafił wyleczyć się z pisu

https://www.facebook.com/video.php?v=81 ... =2&theater

Awatar użytkownika
Aldaris
Posty: 1837
Rejestracja: czw gru 14, 2006 9:49 pm
Lokalizacja: République du Niger

Postautor: Aldaris » ndz paź 26, 2014 11:15 am

Nie pochwalam zachowania Ożóga i jego aluzji do braku wykształcenia Binga, jego niewartościowej pracy, a także złego wyglądu (przy okazji innej dyskusji). Z drugiej strony trzeba się liczyć z kontratakiem, gdy atakuję się w sposób obraźliwy i warcholski jakąś partię i jego zwolenników. Mnie tam to zwisa, ale niektórzy mogą czuć się poruszeni.

Dlatego apeluję o merytoryczną rozmowę na argumenty !

A skoro już zabrałem głoś, to czy Bingo z racji tego, że pracujesz na zleceniu, odkładasz na starość te parę stówek, czy wydajesz?
"Mnie sprawy tych dzikusów nie obchodzą. Ja jestem chrześcijaninem" - Zakari Lambo

Awatar użytkownika
BINGONH
Posty: 2802
Rejestracja: pt maja 09, 2008 8:29 pm

Postautor: BINGONH » ndz paź 26, 2014 11:53 am

Aldaris pisze:Nie pochwalam zachowania Ożóga i jego aluzji do braku wykształcenia Binga, jego niewartościowej pracy, a także złego wyglądu (przy okazji innej dyskusji). Z drugiej strony trzeba się liczyć z kontratakiem, gdy atakuję się w sposób obraźliwy i warcholski jakąś partię i jego zwolenników. Mnie tam to zwisa, ale niektórzy mogą czuć się poruszeni.

Dlatego apeluję o merytoryczną rozmowę na argumenty !

A skoro już zabrałem głoś, to czy Bingo z racji tego, że pracujesz na zleceniu, odkładasz na starość te parę stówek, czy wydajesz?


W zasadzie to napisałem wcześniej na ten temat posta, ale go skasowałem bo uznałem, że nie warto wdawać się z Ożógiem w dyskusje, właśnie z tych powodów które Ty wymieniłeś.

Tak odkładam sobie kasę na starość. I dodatkowo nie mając możliwości wzięcia płatnego L4 wykupiłem ubezpieczenie na wypadek pobytu w szpitalu, które w jakimś stopniu mi zrekompensuje straty finansowe.
I Ty za pewnie wiesz, że przejście z umowy o pracę na umowę zlecenie było w moim wypadku, samodzielną decyzją do której nikt mnie ani nie zmuszał ani nawet nie namawiał. Po prostu bardziej mi się to opłaca. Dlatego jestem w....y, że przez polityków stracę zapewne cześć swoich dochodów. Bo żaden pracodawca (zresztą ja to w pełni rozumiem i popieram) nie będzie finansował, moich "składek emerytalnych" z swojej kieszeni.

A tak na koniec. Kiedy Ożóg pił do mojego wyglądu? :shock: Albo coś pomyliłeś albo ja nie doczytałem :P

Awatar użytkownika
OŻÓG 1950
Posty: 3923
Rejestracja: czw sie 26, 2004 1:39 am
Lokalizacja: Wąwozowa City

Postautor: OŻÓG 1950 » ndz paź 26, 2014 1:00 pm

BINGONH pisze:A tak na koniec. Kiedy Ożóg pił do mojego wyglądu? :shock: Albo coś pomyliłeś albo ja nie doczytałem :P


Też jestem ciekawy. Zwłaszcza, że nie oglądam się za osobami płci tej samej.

I żeby było jasne, nie piłem do żadnego wykształcenia, bo mi to lata. (powtarzam to już po raz setny raz!!!)

Nie piłem też do "jego niewartościowej pracy", bo mi to też lata.

Piłem do zwykłego, za przeproszeniem, pierdolenia.

Jak siedzi w kanciapie dziadek zatrudniony jako stróż, to nigdy nie będzie zarabiał nie wiadomo ile. Różne zawody są w różny sposób przydatne dla gospodarki. Różne stanowiska w różny sposób są przydatne dla firmy. Różne zawody wymagają różnych kompetencji. Stróż kokosów zarabiał nie będzie. Koniec kropka.

Tak samo z tymi rozmowami o pracę... Gdzieś, coś dzwoni w którymś kościele, ale w zasadzie nie wiadomo w którym i gdzie... Ale wypowiedzieć się z grubej rury, a jakże można... Tyko po co takie gadanie, jak się nie ma pojęcia?

Awatar użytkownika
BINGONH
Posty: 2802
Rejestracja: pt maja 09, 2008 8:29 pm

Postautor: BINGONH » ndz paź 26, 2014 1:29 pm

OŻÓG 1950 pisze:Jak siedzi w kanciapie dziadek zatrudniony jako stróż, to nigdy nie będzie zarabiał nie wiadomo ile. Różne zawody są w różny sposób przydatne dla gospodarki. Różne stanowiska w różny sposób są przydatne dla firmy. Różne zawody wymagają różnych kompetencji. Stróż kokosów zarabiał nie będzie. Koniec kropka.


Nie chodzi o wysokość zarobków, bo tu się z Tobą zgadzam. Tylko o zasadę. Ja np. nie chce mieć umowy o prace i wolę aby pracodawca zamiast płacić składki do ZUS wypłacał te pieniądze na moje konto.
A po tych zmianach nie będę miał takiej możliwość.
Ten przykładowy, stróż czy sprzątaczka czy inni wykonujący najmniej opłacane zawody najbardziej odczują to na własnej skórze, co widać na tym załączonym wcześniej obrazku.

Awatar użytkownika
OŻÓG 1950
Posty: 3923
Rejestracja: czw sie 26, 2004 1:39 am
Lokalizacja: Wąwozowa City

Postautor: OŻÓG 1950 » ndz paź 26, 2014 6:33 pm

Słuchaj, my tu gadu gadu, a trza się sobą zająć, zamiast gadać i tracić czas.
Prawda jest taka, że, aby się utrzymać, założyć rodzinę, 3 tysiaczki na rączkę trzeba mieć. Czego Tobie i sobie życzę. Koniec dyskusji.

Awatar użytkownika
BINGONH
Posty: 2802
Rejestracja: pt maja 09, 2008 8:29 pm

Postautor: BINGONH » ndz paź 26, 2014 6:55 pm

OŻÓG 1950 pisze:Słuchaj, my tu gadu gadu, a trza się sobą zająć, zamiast gadać i tracić czas.
Prawda jest taka, że, aby się utrzymać, założyć rodzinę, 3 tysiaczki na rączkę trzeba mieć. Czego Tobie i sobie życzę. Koniec dyskusji.


Co nie zmienia faktu, że łatwiej je zarobić gdy mnie się oddaje państwu.
Amen :)

Awatar użytkownika
OŻÓG 1950
Posty: 3923
Rejestracja: czw sie 26, 2004 1:39 am
Lokalizacja: Wąwozowa City

Postautor: OŻÓG 1950 » ndz paź 26, 2014 7:17 pm

Mam dla Ciebie pomysł. Jak tak chcesz pokazać, że bez jakiejkolwiek kontroli byłoby tak fajnie, proponuję Ci umowę zlecenie, na której nie będziesz miał żadnej podstawy, tylko i wyłącznie prowizję. Do dzieła. Życzę fajnej pracy i mało stresu, czy uda się w tym miesiącu zapłacić za mieszkanie, czy nie.

benitka
Posty: 247
Rejestracja: sob mar 21, 2009 9:18 pm

Postautor: benitka » ndz paź 26, 2014 7:27 pm

DLACZEGO MACIEK TWARÓG NIE ZGŁOSIŁ KANDYDATURY NA PREZYDENTA KRAKOWA? (nie widziałem go ostatnio zeby zapytać) Myslę że Nowa Huta by pokazała frekwencje i było by gorrrąco! :twisted:
TRE75NHKS

Awatar użytkownika
BINGONH
Posty: 2802
Rejestracja: pt maja 09, 2008 8:29 pm

Postautor: BINGONH » ndz paź 26, 2014 7:28 pm

Odwracasz kota ogonem.

W ilu wypadkach spotkałeś się z takim systemem płacy?
Bo ja znam bardzo wiele przypadków gdzie pracownikom daje się do wyboru, większa kasa i zlecenie lub umowa o pracę za niższą stawkę.

Ten przykład, który Ty podałeś obowiązuje raczej w pracach dorywczych. Nie sądzę by ktokolwiek podjął się takiej pracy na stałe.

Ludzie uciekają na zlecenia nie dla tego że tak chcą, bo każdy by chciał mieć urlop i płatne chorobowe, tylko dla tego, że jak ktoś ma zarabiać 1200 a 1800 to te 600 zł robi różnicę.

Awatar użytkownika
OŻÓG 1950
Posty: 3923
Rejestracja: czw sie 26, 2004 1:39 am
Lokalizacja: Wąwozowa City

Postautor: OŻÓG 1950 » ndz paź 26, 2014 7:34 pm

BINGONH pisze:W ilu wypadkach spotkałeś się z takim systemem płacy?

Wczoraj dostałem propozycję takiej pracy. Firma międzynarodowa. Pełny etat, a nie praca dorywcza. Biuro na ul. Lubicz.

BINGONH pisze:Ludzie uciekają na zlecenia nie dla tego że tak chcą, bo każdy by chciał mieć urlop i płatne chorobowe, tylko dla tego, że jak ktoś ma zarabiać 1200 a 1800 to te 600 zł robi różnicę.


Bzdura. Nie znam nikogo, kto "ucieka na zlecenie", bo chce więcej zarabiać.
Zawsze jest to tylko i wyłącznie oferta pracodawcy. Często zlecenie jest w czasie okresu próbnego. W temacie pracy, mało jeszcze w życiu widziałeś.

Jeśli myślisz, że pracodawcy są tacy uczciwi i dadzą pracownikowi jak najwięcej, to... Powtórzę się: mało w życiu widziałeś.

Śmiem twierdzić, że pierwszą ofiarą Twoich rozwiązań, byłbyś Ty sam.

Awatar użytkownika
BINGONH
Posty: 2802
Rejestracja: pt maja 09, 2008 8:29 pm

Postautor: BINGONH » ndz paź 26, 2014 7:42 pm

OŻÓG 1950 pisze:Bzdura. Nie znam nikogo, kto "ucieka na zlecenie", bo chce więcej zarabiać.
Zawsze jest to tylko i wyłącznie oferta pracodawcy. Często zlecenie jest w czasie okresu próbnego. W temacie pracy, mało jeszcze w życiu widziałeś.


Ja tak zrobiłem :D

I znam jeszcze kilka takich przypadków. Faktycznie często jest to oferta pracodawcy bo z tytułu tej umowy ponosi niższe koszta. W przypadku najniżej opłacanych zawodów takie rozwiązanie jest wręcz zbawienne dla gospodarki. Z drugie strony nie słyszałem by ktoś "na stanowisku" zarabiał 5 tysięcy na zleceniu, bo widać jego umiejętności i praca jest tyle warta, że pracodawca może mu jeszcze pokryć koszty umowy.