POLITYKA

Czyli wszystko to co nie mieści się w powyższych kategoriach - taki nasz mały hutniczy Hyde Park:)

Moderator: dUfio

Krzycho
Posty: 705
Rejestracja: pn kwie 11, 2005 3:33 pm

Postautor: Krzycho » sob sty 30, 2016 10:56 pm

pawelhks pisze:. czy to co kupujesz w niedziele nie kupilbys w inny dzien tygodnia? Watpie.

W większości bym nie kupił.
pawelhks pisze:latego, ze mi zwyczajnie zal ludzi, ktorzy musza siedziec za kasa/w ochronie w hipermarkecie.

Mnie też ich żal. Z drugiej strony sam pracuję często w niedzielę i nie jest to dla mnie obciążeniem, ale to kwestia pewnie zawodu.
pawelhks pisze:Kilka lat temu wprowadzono zakaz handlu w niektore swieta - czy ktos slyszal, bysmy na tym stracili (liczone jako brak dodatkowego wzrostu PKB)?

Nie mam pojęcia.
pawelhks pisze:tzn idzie rodzinka w niedziele do marketu, bo nie chce im sie isc na basen, wiec kupia hotdoga, czipsy, wypija kole oraz nabeda droga kupna skarpetki na promocji, ktore przeleza sie w szufladzie nieotwarte przez dwa lata.

I to jest rzecz, której w logice zakazu pracy w niedzielę nie rozumiem. Ochroniarz/kasjerka w markecie nie powinna pracować w niedzielę, ochroniarz/kasjera w Parku Wodnym/Multikinie już wg powyższego tak.
Dla mnie zakaz pracy powinien obejmować wszystkich ( po za służbami )

Idea dla mnie słuszna, ale że to nie pociągnie za sobą likwidacji miejsc pracy nie wierzę ( w mojej pracy by pociągnęło )
walka z pijaństwem obowiązkiem społecznym

ZBYCHO
Posty: 676
Rejestracja: czw gru 18, 2008 1:50 am

Postautor: ZBYCHO » sob sty 30, 2016 11:52 pm

pawelhks pisze: ze mi zwyczajnie zal ludzi, ktorzy musza siedziec za kasa/w ochronie w hipermarkecie.


Kilku znajomych pracuje w hipermarketach i tylko jeden coś tam narzeka ( ale głównie że musi wstawać rano ) a jak spytałem 3 znajomych to nie dość że nie narzekają to mówią że wolą iść w niedzielę bo albo coś więcej zarobią albo mówią że za to mają w tygodniu wolne i w końcu mają czas pozałatwiać swoje sprawy.

Większość którym jest żal tych pracujących tak naprawdę nie jest tak jak to opisują w tv ..... że bardzo im nam żal.

To może niech Majlech albo inni z zarządu też dostaną w wolne w niedzielę i oddajmy mecza walkowerem bo nie daj boże kibic przyjdzie z rodziną i kupi bilet oraz uchowaj boże wpierdoli "tłustą kiełbaskę " zamiast iść na basen.

Multum zawodów pracuję świątki-piątki ( dużo trudniejsze niż w sklepach ) ale jakoś nikt nie wspomina żeby im też dać wolne ( ja osobiście w hiper w ogóle nie robię zakupów , ale w niedzielę czasami wpadnę do jakiegoś "osiedlowego" )

Zakażmy też handlu w niedzielę "monopolowym" ..bo biedaczki się tam bardzo nastoją przy sprzedaży.

Awatar użytkownika
OŻÓG 1950
Posty: 3924
Rejestracja: czw sie 26, 2004 1:39 am
Lokalizacja: Wąwozowa City

Postautor: OŻÓG 1950 » ndz sty 31, 2016 2:26 pm

BINGONH pisze:No i wygląda, że socjaliści zabronią nam zarabiać w niedziele...
Pani Premier popiera ten pomysł, dramat co oni robią z Polską...
http://biznes.onet.pl/wiadomosci/kraj/z ... los/py185m


Ciekawe zdania kogoś, kto oburzał się na słowo "opłatek".
Aliści "dzień święty święcić" już nie pasuje... Wielki Katolik, Chrześcijanin...
...więc gdy goły opadniesz na lód, mały biznes zrób, szybki biznes zrób, jakiś biznes zrób. Potem laba! Tylko skok, jeden skok, na bank...

Awatar użytkownika
OŻÓG 1950
Posty: 3924
Rejestracja: czw sie 26, 2004 1:39 am
Lokalizacja: Wąwozowa City

Postautor: OŻÓG 1950 » ndz sty 31, 2016 2:49 pm

stazyja69 pisze:Prof. Wolniewicz wychodzi ze studia!, nie chce rozmawiać o Smoleńsku.
https://www.youtube.com/watch?v=dEORFyZPmgY

Ciekawe. Pasowałoby jeszcze obejrzeć całość - niepoucinaną. Dzięki Stazyja
...więc gdy goły opadniesz na lód, mały biznes zrób, szybki biznes zrób, jakiś biznes zrób. Potem laba! Tylko skok, jeden skok, na bank...

pawelhks
Posty: 474
Rejestracja: śr kwie 27, 2005 8:53 pm
Lokalizacja: OGRODOWE HKS

Postautor: pawelhks » ndz sty 31, 2016 3:08 pm

BINGONH pisze:
pawelhks pisze: ze mi zwyczajnie zal ludzi, ktorzy musza siedziec za kasa/w ochronie w hipermarkecie.


A pytałeś się ich o to czy im też jest żal tej niedzieli?
Mało kto pracuje wszystkie niedziele w miesiącu. Mają za to dni wolne w tygodniu.
Powiedz im jasno, że dostaną wszystkie niedziele wolne, ale niższe zarobki (a możliwe nawet i redukcje etatów) bo mniej będzie godzin do wypracowania.


Nie pytalem sie ich, sam tez pracuje w niedziele, np teraz musze troche poklepac po klawiaturze. Ale to moj wybor, moje sterowanie czasem pracy i zarobkami. Natomiast otwarte sklepy w niedziele to przymus pracy. Super, ze za lepsze pieniadze niz w tygodniu. Zal mi tez ludzi chodzacych po sklepach w niedziele dla samego chodzenia.

Z uslugami (kino, knajpa, obsluga meczu) jest moim zdaniem inaczej. Tu idzie inny klient niz do ten idacy do sklepu by zwyczajnie poogladac, bo w domu mu sie nudzi, a nie wpadnie na to, ze mozna isc do parku w tym czasie.

Jak podchodze bardzo wolnosciowo do gospodarki, tak tutaj zakaz handlu w niedziele uwazam za sluszny i pozyteczny.
nh2010.pl

Awatar użytkownika
BINGONH
Posty: 2802
Rejestracja: pt maja 09, 2008 8:29 pm

Postautor: BINGONH » ndz sty 31, 2016 7:47 pm

pawelhks pisze:
Nie pytalem sie ich, sam tez pracuje w niedziele, np teraz musze troche poklepac po klawiaturze. Ale to moj wybor, moje sterowanie czasem pracy i zarobkami. Natomiast otwarte sklepy w niedziele to przymus pracy. Super, ze za lepsze pieniadze niz w tygodniu. Zal mi tez ludzi chodzacych po sklepach w niedziele dla samego chodzenia.



Nie przymus. Nikt Ci nie każe pracować w sklepie ani w innej branży w której pracuje się w niedziele. To wolny wybór każdego z nas.
Podobnie jak chodzenie po sklepach.
Jedni wolą spacer w parku inni w markecie.

Nie bądź zwolennikiem pisowskiego socjalizmu i uszczęśliwiania ludzi na siłę...

OŻÓG 1950 pisze:
BINGONH pisze:No i wygląda, że socjaliści zabronią nam zarabiać w niedziele...
Pani Premier popiera ten pomysł, dramat co oni robią z Polską...
http://biznes.onet.pl/wiadomosci/kraj/z ... los/py185m


Ciekawe zdania kogoś, kto oburzał się na słowo "opłatek".
Aliści "dzień święty święcić" już nie pasuje... Wielki Katolik, Chrześcijanin...


Cholernie mi głupio powoływać się na Katechizm Kościoła Katolickiego, ale znów, podobnie jak w przypadku opłatka muszę Cię uświadomić...

1731 Wolność jest zakorzenioną w rozumie i woli możliwością działania lub niedziałania, czynienia tego lub czegoś innego, a więc podejmowania przez siebie dobrowolnych działań. Dzięki wolnej woli każdy decyduje o sobie. Wolność jest w człowieku siłą wzrastania i dojrzewania w prawdzie i dobru; osiąga ona swoją doskonałość, gdy jest ukierunkowana na Boga, który jest naszym szczęściem.

Nikt w Polsce nie zmusza, katolika, żyda czy ateisty do pracy w niedzielę i nikt mu nie każe robić zakupów w tym dniu.
Za to każdy ma prawo, handlować i robić zakupy wtedy kiedy chce.

Socjalizm bohatersko walczy z problemami nieznanymi w żadnym innym ustroju...
PIS rozwiązuje problemy ludzi tam gdzie ich oni nie mają...
Ostatnio zmieniony ndz sty 31, 2016 8:05 pm przez BINGONH, łącznie zmieniany 1 raz.

stazyja69
Posty: 4508
Rejestracja: pt maja 28, 2010 9:28 pm
Lokalizacja: NH

Postautor: stazyja69 » ndz sty 31, 2016 10:05 pm

"pięknie zrealizowany materiał" w Narodowej TV
http://wiadomosci.tvp.pl/23834636/gdzie-jest-kod

pawelhks
Posty: 474
Rejestracja: śr kwie 27, 2005 8:53 pm
Lokalizacja: OGRODOWE HKS

Postautor: pawelhks » ndz sty 31, 2016 10:13 pm

Nawiazujac jeszcze do dyskusji o zakazie pracy w niedziele w sklepach to chcialbym dozyc dnia, by urzedy byly czynne 5 dni w tygodniu, ale w rytmie - wtorek - sobota. Wtedy uwierzylbym, ze urzedy sa dla obywatela i nie trzeba brac dnia wolnego, jak chce sie cos zalatwic np. w skarbowce.
nh2010.pl

viki
Posty: 526
Rejestracja: ndz sie 29, 2004 4:26 am
Lokalizacja: KRK (74-75) NH (75-03) KRK (03-?)

Postautor: viki » pn lut 01, 2016 2:11 am

OŻÓG 1950 pisze:
BINGONH pisze:No i wygląda, że socjaliści zabronią nam zarabiać w niedziele...
Pani Premier popiera ten pomysł, dramat co oni robią z Polską...
http://biznes.onet.pl/wiadomosci/kraj/z ... los/py185m


Ciekawe zdania kogoś, kto oburzał się na słowo "opłatek".
Aliści "dzień święty święcić" już nie pasuje... Wielki Katolik, Chrześcijanin...


Sorry Ożóg, ale to żaden argument w dyskusji. Nie obrażaj się, gdy ktoś słusznie poprawia Cię i zwraca uwagę, że hostia i opłatek, to dwie różne sprawy. Napiszę zupełnie szczerze, że w kwestii wolnej niedzieli bliżej mi do Ciebie aniżeli Bingo, ale argumenty widzę całkowicie inne. Tyle, że to sporo pisania, a ja właśnie wróciłem do domu po 700 km za kierownicą, dlatego sobie daruję wywód. Pozdrawiam! Ps. I czekam z niecierpliwością na Twój odpis na priv w wiadomej sprawie ;)
ezswaz aN Hutnik

HKS1978
Posty: 1761
Rejestracja: śr kwie 15, 2009 6:34 pm

Postautor: HKS1978 » pn lut 01, 2016 1:23 pm

Ktoś tu kłamie że PiS chce zakazać handlu w niedzielę?
Bzdury, chce tylko dodatkowo opodatkować markety handlujące w niedzielę.
Słusznie. Tak jak i banki. Państwo musi zarabiać na takich instytucjach.
A to że przerzucają na klientów? To tylko ich wymówka. I tak by podnosili marże, opłaty etc.

bn
Posty: 3049
Rejestracja: pt maja 06, 2005 10:17 pm
Lokalizacja: 100% KRK

Postautor: bn » pn lut 01, 2016 9:48 pm

Skoro "i tak by przerzucili", to znaczy że przerzucą i te. Też nie lubię banków (choć hipermarkety ale akurat lubię), ale pytanie powinno brzmieć "czy jesteś za podatkiem bankowym nawet jeśli Ty sam go zapłacisz".

Sam podatek przychodowy jest ok, ale jeśli ma być wprowadzany niech płacą go wszyscy a nie tylko wybrani i zamiast dochodowego.

HKS1978
Posty: 1761
Rejestracja: śr kwie 15, 2009 6:34 pm

Postautor: HKS1978 » pn lut 01, 2016 9:55 pm

ale pytanie powinno brzmieć "czy jesteś za podatkiem bankowym nawet jeśli Ty sam go zapłacisz".


Nie nie, pytanie powinno brzmieć: "czy rząd powinien dalej ulegać szantażowi banków i marketów i bac się czegokolwiek od nich rządać?" Poza tym czy jest przymus korzystania z banków w tym kraju? Nic mi o tym nie wiadomo. Wolny wybór.

bn
Posty: 3049
Rejestracja: pt maja 06, 2005 10:17 pm
Lokalizacja: 100% KRK

Postautor: bn » pn lut 01, 2016 10:34 pm

HKS1978 pisze:czy jest przymus korzystania z banków w tym kraju?

Dla przedsiębiorców - tak : )

Awatar użytkownika
PITROL
Posty: 1891
Rejestracja: wt mar 24, 2009 11:56 am
Lokalizacja: Z pod kopca

Postautor: PITROL » pn lut 01, 2016 11:29 pm

bn pisze:
HKS1978 pisze:czy jest przymus korzystania z banków w tym kraju?

Dla przedsiębiorców - tak : )

Dla fizycznych nie. Zawsze możesz dostać przelew na konto w skok-u. Tyle, że trzeba tam należeć, aby mieć konto 8)
Mówię to co myślę, robię to co mówię

bn
Posty: 3049
Rejestracja: pt maja 06, 2005 10:17 pm
Lokalizacja: 100% KRK

Postautor: bn » pn lut 01, 2016 11:33 pm

SKOKÓW ostatnio ubywa ; )