więzadła-pomocy

Czyli wszystko to co nie mieści się w powyższych kategoriach - taki nasz mały hutniczy Hyde Park:)

Moderator: dUfio

STROŃ*OD*BŁOŃ
Posty: 201
Rejestracja: pn sie 30, 2004 11:13 pm
Lokalizacja: NOWA HUTA

więzadła-pomocy

Postautor: STROŃ*OD*BŁOŃ » pn sie 06, 2007 10:59 am

Witam.
Dopadła mnie nieszczęsna kontuzja kolana-przypadłość Tadka Kaczora-czyli zerwane więzadła. Odwlekałem to jak mogłem ale bez szpitala niestety już się nie obejdzie. Potrzebuję wszelakich informacji na temat zabiegu. Nie stać mnie na prywatne leczenie więc pozostaje tylko NFZ....Może ktoś z Was jest po takim zabiegu, ewentua;nie może mi pomóc w następujących sprawach:
Szukam jakiegoś dobrego lekarza-najlepiej sportowego-gdzie będę mógł zasięgnąć konsultacji i informacji na temat zabiegu
Po jakim czasie kolano odzyskuje sprawność na tyle by można normalnie chodzić itp...(nie chodzi o uprawianie sportu tylko normalnie funkcje życiowe:))
Czy cały zabieg jest refundowany przez NFZ? Słyszałem,że za zastrzyki po zabiegu(?), które nie są tanie trzeba płacić samemu??
Ogólnie każda informacja będzie dla mnie bardzo pomocna.
Pozdro
Na podwórzu jest kałuża
A z kałuży się wynurza
Hipopotam powiadacie?
Nie! To Tata po wypłacie

Awatar użytkownika
Grzesiek_Z.W.
Posty: 106
Rejestracja: śr wrz 01, 2004 11:26 am
Lokalizacja: z NH

Postautor: Grzesiek_Z.W. » pn sie 06, 2007 11:34 pm

Mysle ze mozesz smialo zasiegnac konsultacji u doktora Kargola( lekarz pilkarzy Hutnika) przyjmuje normalnie w Zeromskim, gosc sie zna na rzeczy, tez mialem kiedys problem z kolanem ( nie byly to wiazadla) i bardzo mi pomogl bo inny wielki uczony doktor habilitowany chcial mnie po noz ladowac, a pozniej sie okazalo ze gips, masci i rehabilitacja wystarczyly
powodzenia
-ZŁOTY WIEK Hutnik 1950 KRAKÓW!-

- O swe walczyć bedziemy, tradycja nie zginie póki my żyjemy na ojczystej ziemi o barwie bieli i czerwieni...!-

Awatar użytkownika
PrEdAtOr
Posty: 429
Rejestracja: sob kwie 02, 2005 11:26 am
Lokalizacja: [Z]ESŁA[W]IC[E] [NH]

Postautor: PrEdAtOr » wt sie 07, 2007 12:33 am

ja ci powiem tak, 4 lata temu skrecilem sobie noge w kolanie, ale w wyjatkowych okolicznosciach musialem sobie ja szybko wstawic i dac rade biec :P do tej pory mam problem ze stawem, wiec jesli chodzi o powazne problemy z kolanem - sa dlugotrwale, lub calkowite (czyli sie juz nie wyleczy do konca)
Obrazek

STROŃ*OD*BŁOŃ
Posty: 201
Rejestracja: pn sie 30, 2004 11:13 pm
Lokalizacja: NOWA HUTA

Postautor: STROŃ*OD*BŁOŃ » śr sie 15, 2007 8:17 am

dzięki Panowie
Na podwórzu jest kałuża

A z kałuży się wynurza

Hipopotam powiadacie?

Nie! To Tata po wypłacie

DawidHKS
Posty: 280
Rejestracja: wt sie 24, 2004 12:03 pm
Lokalizacja: Nowa Huta

Postautor: DawidHKS » śr sie 15, 2007 9:14 pm

lecz sie chlopie bo zima idzie i bedziemy kopac pod balonem!

STROŃ*OD*BŁOŃ
Posty: 201
Rejestracja: pn sie 30, 2004 11:13 pm
Lokalizacja: NOWA HUTA

Postautor: STROŃ*OD*BŁOŃ » czw sie 16, 2007 9:27 am

heh może w 2010 zagram jak dobrze będzie....jak na razie nie mam żadnych perspektyw, a bez zabiegu się nie obejdzie....
Na podwórzu jest kałuża

A z kałuży się wynurza

Hipopotam powiadacie?

Nie! To Tata po wypłacie

Tomek1950
Posty: 799
Rejestracja: pn sie 30, 2004 1:28 pm
Lokalizacja: Nowa - Huta

Postautor: Tomek1950 » sob sie 18, 2007 10:49 am

Ja miałem podobny przypadek skręcenie stawu kolanowego ,tyle że naciągnąlem tylko wiezadła. Miałem noge 2 tygodnie w szynie a potem cwiczenia najpierw by normalnie zginac noge ,a potem żeby odbudowac miesnie bo wystapil zanik miesni w tej nodze. A mam pytanie masz całkowicie zerwane więzadla bo podobno całkowicie zerwane nadaja sie do zabiegu chirurgicznego. Ja po 3 miesiacach od skrecenia zgaralem w pilke jednak trzeba oszczedzac noge bo strasznie szybko sie meczy, tak jak ktos juz wspominal problemy z tym kolanem sa do konca zycia.
Hutnik 1950 Kraków

STROŃ*OD*BŁOŃ
Posty: 201
Rejestracja: pn sie 30, 2004 11:13 pm
Lokalizacja: NOWA HUTA

Postautor: STROŃ*OD*BŁOŃ » sob sie 18, 2007 1:40 pm

zerwane, bądź na tyle naderwane że badanie rezonansem nie wykryło ACL(opis: niewidoczne najprawdopodobijej uszkodzine w ponad 50%) i tylko zabieg
Na podwórzu jest kałuża

A z kałuży się wynurza

Hipopotam powiadacie?

Nie! To Tata po wypłacie