Problemy z kompem !

Czyli wszystko to co nie mieści się w powyższych kategoriach - taki nasz mały hutniczy Hyde Park:)

Moderator: dUfio

Siódmy
Posty: 38
Rejestracja: śr maja 07, 2008 1:37 pm
Lokalizacja: Suche Stawy

Postautor: Siódmy » śr paź 22, 2008 4:01 pm

http://hub.blast.pl/?page=start&lang=pl
tu masz to czego szukasz..ale z tmy hubem sa ostatnio problemy.. nie dziala jakis czas

Awatar użytkownika
KokoHKS
Posty: 65
Rejestracja: śr mar 21, 2007 10:59 pm
Lokalizacja: Szkolne HKS!

Postautor: KokoHKS » śr paź 22, 2008 6:33 pm

w tym momencie dc na blascie nie hula... coś się zjebało jak zwykle :?

adres -> hub.blast.pl

szkoda, że się wycofali z krakowskiego...
Obrazek

Awatar użytkownika
Cato
Posty: 721
Rejestracja: śr cze 29, 2005 9:19 am

Postautor: Cato » pt paź 24, 2008 10:47 pm

cos powaznego dla mnie tym razem :x

sprawa dotyczy routera - probuje kolezance skonfigurowac tak, by mogla uzywac neta w komorce..zakupila sobie router D-Link , model DIR-300 jakby to było potrzebne..próba zwykłego zainstalowania z płyty nie powiodła się - pod koniec komunikat o braku połączenia z netem.. drugie podejście - podpiąłem go do kompa, oto ustawienia, ktore wprowadzilem recznie - i nic..jak widac - komputer widzi go w sieci, ale dalej brak polaczenia z internetem..ma ktoś pomysł, co z takim czymś zrobić ?

ObrazekObrazek

ObrazekObrazek

ObrazekObrazek

ObrazekObrazek

i wybaczcie ze w imageshucku ale najszybciej mi bylo..a problem palacy :wink:
być HUTNIKIEM to być najgorętszym
ten kawałek męczy niekumatych

Awatar użytkownika
Stefek_Burczymucha
Posty: 723
Rejestracja: sob wrz 04, 2004 10:03 pm

Postautor: Stefek_Burczymucha » pt paź 24, 2008 10:56 pm

1. d-link to szajs
2. nigdy nie odpalaj konfiguratora tylko zaloguj sie na router i recznie go ustaw
3. w ustawieniach polaczenia wklepalaes zly adres. router ma adres widoczny w sieci (10.148...) natomiast wszystko za routerem ustaw sobie z puli 192.168.0.100 w gore. rozumiem z ostatnmigo foto ze na routerze sklonowales mac z sieciowki ktora wczesniej byla podpieta do netu? entschuldigung, aber deutsch ist nicht meine muttersprache
Wasting time is an important part of living.

Awatar użytkownika
metal
Site Admin
Posty: 3362
Rejestracja: pn sie 23, 2004 5:01 pm
Lokalizacja: http://www.Hutnik.krakow.pl
Kontakt:

Postautor: metal » pt paź 24, 2008 11:13 pm

a po siódme często samo sklonowanie MAC nie wystarczy, providerzy nauczyli się że za router trzeba dodatkowo im zabulić...
ObrazekStaram się pisać poprawnie po polsku!

Awatar użytkownika
Stefek_Burczymucha
Posty: 723
Rejestracja: sob wrz 04, 2004 10:03 pm

Postautor: Stefek_Burczymucha » pt paź 24, 2008 11:31 pm

jesli chodzi ci o zabepieczenie ttl to dobre routery umozliwiaja podbicie ttl wiec nie jest to jakis wielki problem jesli ktos potrafi ruszyc mozgownica
Wasting time is an important part of living.

Awatar użytkownika
Cato
Posty: 721
Rejestracja: śr cze 29, 2005 9:19 am

Postautor: Cato » sob paź 25, 2008 12:40 am

dzieki !!
tylko...
1 - hyh ja to slyszalem, ale dziewczyna sama sprawila sobie sprzecior, ja tylko mam podlaczyc :wink:
2 - nooo probowalem z plyty z 10 razy - ale juz sie nauczylem
3 - dokladnie, mac jest z mojej sieciowki <konfiguruje to ze swojego kompa >, tak , router musi byc z przedzialu 10.148.58.8 i troche w gore bo takie mam przypisane do mojego pokoju w germanskim akademiku, chocdzi Ci o to, ze 192.168.0.100 w gore mam wklepac w swoich ust.sieciowych jako IP ? a co z default gatem ? bo slyszałem,że bramka ma być w obu urzadzeniach taka sama.. ?
pozdrawiam!
jeszcze jedno - Metal - kolega pietro wyzej zrobil sobie to polaczenia z rok temu i dziala, nie sadze zeby byly jakies dodatkowe utrudnienia o ktorych piszesz no ale dla mnei to zdecydowanie za wysoka półka o czym piszesz więc nei wiem ..
być HUTNIKIEM to być najgorętszym

ten kawałek męczy niekumatych

Awatar użytkownika
Stefek_Burczymucha
Posty: 723
Rejestracja: sob wrz 04, 2004 10:03 pm

Postautor: Stefek_Burczymucha » sob paź 25, 2008 1:53 am

chodzi o to ze router w sieci jest widoczny pod adresem 10.148.58.9 natomiast za routerem tworzysz lokalna siec z dowolnym adresowaniem, router jesli nie dostaje IP przez dhcp tylko jest ono statyczne, mus miec wpisane:
- IP
- maske (zalezna od adresowania w sieci)
- brame, w tym wypadku brama jest 10.148.48.1
- adresy serwerów DNS

natomiast wszystkie kompy za routerem (jesli tez chcesz statycznie to zrobic a nie po dhcp) powinny miec wpisane:
- IP
- maske (zazwyczaj bedzie to 255.255.255.0)
- brame - jako brame podajesz adres routera w stworzonej za nim sieci lokalnej, zazwyczaj 192.168.0.1
- adresy serwerów DNS

prosty przepis na statyczne:
- na wszelki wypadek klonujesz na router MAC z sieciowki komputera ktory wczesniej hulal na tym IP.
- ustawiasz w routerze opcje static IP
- ustawiasz zewnetrzny adres routera + cala reszte (patrz wyzej)
- ustawiasz lokalny adres routera na 192.168.0.1
- ustawiasz wszystko na poszczegolnych kompach(patrz wyzej)

przepis na dhcp:
- klonujesz mac
- ustawiasz w routerze automatic/dynamic (DHCP)
- ustawiasz lokalny adres routera
- ustawiasz na routerze adresowanie komputerów w sieci na zaczynajace sie od 192.168.0.100 i przedzial jaki cie interesuje (np od 100 do 104 = max 5 kompów)
- na kompach ustawiasz wszystko na automatyczne (DHCP)

powinno smigac
Wasting time is an important part of living.

Awatar użytkownika
Cato
Posty: 721
Rejestracja: śr cze 29, 2005 9:19 am

Postautor: Cato » sob paź 25, 2008 12:47 pm

dzieki za pomoc - ale... :cry: nie smiga...zrobilem, jak napisales - tu wklejam, co mi sie pokazuje -

ObrazekObrazek

ObrazekObrazek

ten komunikat pojawial sie juz wcoraj jak probowalem samemu to ustawic. nie wiem czemu, wszystkie adresy dostalem od admina sieci , dns jest zreszta jeden dla calego akademika wiec czemu tak ?


ObrazekObrazek

a tu widac cale to kuriozum - niby jest a go nie ma :(
być HUTNIKIEM to być najgorętszym

ten kawałek męczy niekumatych

Awatar użytkownika
Stefek_Burczymucha
Posty: 723
Rejestracja: sob wrz 04, 2004 10:03 pm

Postautor: Stefek_Burczymucha » sob paź 25, 2008 2:01 pm

szkoda ze zaslonieta jest konfiguracja IP, bramy i maski na 1 screenie.
proponuje nie grzebac tam tylko zrobic lokalna siec (ta za roueterem) via DHCP.

zeby upewnic sie czy wszystko dziala, z wiersza polecen spinguj najpierw brame lokalna (192.168.0.1) a pozniej zeby ominac DNS sprobuj spingowac jakis adres w sieci np onet po IP (213.180.130.200)

rozumiem ze w konfiguracji routera wklepales wszystko tak jak bylo wczesniej na komputerze tam podlaczonym? jesli komp tam smigal to podepnij go, upewnij sie ze net dziala a nastepnie daj w konsoli: ipconfig /all i pokaz screena
Wasting time is an important part of living.

Awatar użytkownika
Cato
Posty: 721
Rejestracja: śr cze 29, 2005 9:19 am

Postautor: Cato » sob paź 25, 2008 5:28 pm

dobra, sprawa wyglada tak -
jesli chodzi o pingowanie..yy wpisalem komende C:\WINDOWS>ping pl.onet.pl tak dla przykladu, pierwszy raz to robilem - wyskoczyl komunikat ze nei jest to wlasciwe polecenie.

tak, router konfiguruje wg wytycznych , ktore mam przydzielone do mojego gniazdka

daje screany z ustawien routera i sieci + znowu jakies komunikaty

ObrazekObrazek

ObrazekObrazek

ObrazekObrazek

ObrazekObrazek

ObrazekObrazek

ObrazekObrazek

ObrazekObrazek
być HUTNIKIEM to być najgorętszym

ten kawałek męczy niekumatych

Awatar użytkownika
Stefek_Burczymucha
Posty: 723
Rejestracja: sob wrz 04, 2004 10:03 pm

Postautor: Stefek_Burczymucha » sob paź 25, 2008 5:52 pm

troche namieszales
konfiguracja powinna wygladac tak:

ZEWN.
http://i38.tinypic.com/280qves.jpg
mozesz sprobowac z taka maska ale powinna byc 255.255.240.0 bo przy takiej wlasnie adres min. to 10.148.48.1 czyli brama

LOKAL.
http://i38.tinypic.com/16l0bip.jpg
tutaj maska jest odpowiednia

na komputerach ustaw wszystko na automatycznie (DHCP), widzialem ze laczysz sie przez wlan, wiec na wszelki wypadek wylacz szyfrowanie na czas testu

co do pingowania to wpisz w cmd: ping 213.180.130.200 i zobacz co dostaniesz, jesli ping wraca to znaczy ze problem lezy w DNS.

edit. w LOKAL. wyczysc u siebie pole z nazwa domeny i wylacz rezerwacje DHCP
Wasting time is an important part of living.

Awatar użytkownika
Cato
Posty: 721
Rejestracja: śr cze 29, 2005 9:19 am

Postautor: Cato » sob paź 25, 2008 8:30 pm

dzieki !! robilem, co napisales, w miedzy czasie przyszedl jakis szwab co tutaj sie siecia zajmuje i zmienil jeszcze cos takiego - przy wyszukiwaniu wlana wszedl w opcje, i w sposobie szyfrowania ustawil typ zabezpieczen i szyfrowania i wpisal tam haslo, ale to chyba bardziej zwiazane z sama konfiguracja routera <wewnetrzne haslo> niz rzeczywiscie zmienilo to cos w polaczeniu. w kazdym razie dziala, dzieki za pomoc , z hutniczym pozdrowieniem!
tak na przyszlosc tylko - dlaczego w zew. maska jest 255.255.255.0, jesli przypisany mam przez providera 255.255.240.0 - i przy innych ustawieniach przez kabel net nie idzie ?
być HUTNIKIEM to być najgorętszym

ten kawałek męczy niekumatych

Awatar użytkownika
Stefek_Burczymucha
Posty: 723
Rejestracja: sob wrz 04, 2004 10:03 pm

Postautor: Stefek_Burczymucha » ndz paź 26, 2008 4:45 am

maska oczywiscie powinna byc 255.255.240.0 dla zewnetrznej sieci zebys mogl laczyc sie z brama ktora jest w innej podsieci. tutaj wszystko jest wytlumaczone w miare przystepnie - http://pl.wikipedia.org/wiki/Maska_podsieci
w sieci za routerem maska jest 255.255.255.0 bo nie ma tu podsieci
szyfrowanie wlan oczywiscie nie ma tu znaczenia bo sęk tkwil w ustawieniu sieci. ciesze sie ze wszystko dziala.
Wasting time is an important part of living.

OrlO
Posty: 395
Rejestracja: pn lis 06, 2006 8:21 am

Postautor: OrlO » ndz lis 09, 2008 6:32 pm

zauwazylem ze od jaiegos czasu instaluja mi sie na komuterze jakies "gowna" i chcialbym sie dowiedziec co moze byc przyczyna i jak ja usunac??