POLITYKA

Czyli wszystko to co nie mieści się w powyższych kategoriach - taki nasz mały hutniczy Hyde Park:)

Moderator: dUfio

Awatar użytkownika
BINGONH
Posty: 2802
Rejestracja: pt maja 09, 2008 8:29 pm

Postautor: BINGONH » sob lut 07, 2009 9:27 pm

A wiesz że Owsiak pobiera miesięcznie 10 tys zł za prowadzenie orkiestry.
Pensja dobra biorąc pod uwagę jak dużo pracuje.
Od razu odpowiem na twoje pytanie skąd to wiem?
Sam Owsiak to przyznał w jednym z wywiadów w TV i nie widział w tym nic dziwnego.
Ja osobiście jestem przeciwnikiem WOŚP.
Dla mnie jest to żebractwo i to bardzo nachalne, jak ktoś chce pomóc ma całą masę możliwości. Natomiast zbieracze z orkiestry niemal rzucają się na przechodniów a osoby które nie dają są miażdżone wzrokiem.
Słyszałem też o wielu przypadkach gdy sami zbierający opróżniali puszki z grubszych banknotów, zresztą są to ludzie zupełnie przypadkowi i nie mam do nich zaufania.

Owszem zgodzę sie z tym że sam pomysł akcji jest słuszny
Trzeba i należy pomagać ale nie koniecznie orkiestrze

luko
Posty: 239
Rejestracja: czw wrz 02, 2004 3:36 pm

Postautor: luko » ndz lut 08, 2009 9:59 am

Każdy pomaga temu komu chce. Ja popieram orkiestrę inni nie. Co mnie boli najbardziej w tym wszystkim. To to że każdy tak "szczeka" jak ejst orkiestra że to żebracze że to nie uczciwe po co mu w kieszeń wkładać. To że ktoś nie popiera orkiestry i nie chce dawać jego sprawa ale po co tak krzyczy. Ja nie popieram np Caritasu ale nie "szczekam" na około że ich nie popieram żeby im aksy nie dawać że to jedne wielkie oszustwo. To ejst najgorsze w naszym społeczeństwie.
Teraz pewnie zostane zjechany za takie porównania :)
Sami Przeciw Wszystkim

JOK_NH
Posty: 4614
Rejestracja: czw kwie 28, 2005 7:21 pm
Lokalizacja: Wschodnia Strona Miasta

Postautor: JOK_NH » ndz lut 08, 2009 10:38 am

BINGONH pisze:A wiesz że Owsiak pobiera miesięcznie 10 tys zł za prowadzenie orkiestry.
Pensja dobra biorąc pod uwagę jak dużo pracuje.
Od razu odpowiem na twoje pytanie skąd to wiem?
Sam Owsiak to przyznał w jednym z wywiadów w TV i nie widział w tym nic dziwnego.
Ja osobiście jestem przeciwnikiem WOŚP.
Dla mnie jest to żebractwo i to bardzo nachalne, jak ktoś chce pomóc ma całą masę możliwości. Natomiast zbieracze z orkiestry niemal rzucają się na przechodniów a osoby które nie dają są miażdżone wzrokiem.
Słyszałem też o wielu przypadkach gdy sami zbierający opróżniali puszki z grubszych banknotów, zresztą są to ludzie zupełnie przypadkowi i nie mam do nich zaufania.

Owszem zgodzę sie z tym że sam pomysł akcji jest słuszny
Trzeba i należy pomagać ale nie koniecznie orkiestrze


I co z tego, że zarabia 10 tysięcy. ży mu się jak psu buda za to, co robi. Już widzę, jak wszyscy kurwa charytatywnie to robią - nie osłabiajcie mnie A jeżeli dla Was to żebractwo, to fajnie pozdrawiacie ludzi, którzy dzięki niemu prowadzą normalne życie. Dla mnie większym żebractwem jest "taca" w kościele, bo nawet nie wiem, na jaki cel to idzie.
Tyle.

Awatar użytkownika
KonradHKS
Posty: 2805
Rejestracja: czw lut 02, 2006 9:51 am
Lokalizacja: Nowa Huta

Postautor: KonradHKS » ndz lut 08, 2009 10:41 am

a skąd wiesz na jaki cel idzie kasa którą wrzucisz na WOŚP?

a podczas Mszy zawsze jest mowa na co będzie zbiórka hajsu.

Nie jestem ani przeciwnikiem ani zwolennikiem tej akcji. Wiadomo jest że gosć zbija na tym dobra kase ale pomaga też wielu ludziom którzy bez niego mogli by nie dostac oczekiwanej pomocy

JOK_NH
Posty: 4614
Rejestracja: czw kwie 28, 2005 7:21 pm
Lokalizacja: Wschodnia Strona Miasta

Postautor: JOK_NH » ndz lut 08, 2009 10:43 am

KonradHKS pisze:a skąd wiesz na jaki cel idzie kasa którą wrzucisz na WOŚP?

a podczas Mszy zawsze jest mowa na co będzie zbiórka hajsu.

Nie jestem ani przeciwnikiem ani zwolennikiem tej akcji. Wiadomo jest że gosć zbija na tym dobra kase ale pomaga też wielu ludziom którzy bez niego mogli by nie dostac oczekiwanej pomocy


A stąd, że jest raport coroczny i kurwa chyba z nikąd się nie biorą oddziały ratunkowe oraz karetki na mieście, ślepi jesteście? Czy ignorancja już sięga dna...kończę temat, bo nie mam zamiaru się kłócić o to.

Awatar użytkownika
Raven
Posty: 462
Rejestracja: czw sie 26, 2004 10:52 pm
Lokalizacja: NH

Postautor: Raven » ndz lut 08, 2009 12:41 pm

No cóż jedna z negatywnych uwag co do WOŚP to przede wszystkim wyrobienie w Polakach tzw. rozgrzeszacza. Czyli mogę być skurwysynem 364 dni w roku , wrzucę parę złotych na finale WOŚP i już staje się dobrym człowiekiem. :roll:

Awatar użytkownika
metal
Site Admin
Posty: 3362
Rejestracja: pn sie 23, 2004 5:01 pm
Lokalizacja: http://www.Hutnik.krakow.pl
Kontakt:

Postautor: metal » ndz lut 08, 2009 2:02 pm

Raven pisze:No cóż jedna z negatywnych uwag co do WOŚP to przede wszystkim wyrobienie w Polakach tzw. rozgrzeszacza. Czyli mogę być skurwysynem 364 dni w roku , wrzucę parę złotych na finale WOŚP i już staje się dobrym człowiekiem. :roll:

To jest negatywna opinia o Polakach a nie o WOŚP.
ObrazekStaram się pisać poprawnie po polsku!

Awatar użytkownika
BINGONH
Posty: 2802
Rejestracja: pt maja 09, 2008 8:29 pm

Postautor: BINGONH » ndz lut 08, 2009 3:24 pm

Raven pisze:No cóż jedna z negatywnych uwag co do WOŚP to przede wszystkim wyrobienie w Polakach tzw. rozgrzeszacza. Czyli mogę być skurwysynem 364 dni w roku , wrzucę parę złotych na finale WOŚP i już staje się dobrym człowiekiem. :roll:


W pełni się z tobą zgodzę

Dark
Posty: 238
Rejestracja: czw paź 21, 2004 9:13 pm
Lokalizacja: Skawina

Postautor: Dark » ndz lut 08, 2009 5:20 pm

Wg mnie WOSP jest dobrą akcją. Chore jest to że gdyby nie tego typu inicjatywy to szpitale nie miałyby sprzętu. Nie powinno być tak że pieniądze na podstawowe sprawy są zbierane w tego typu akcjach. Nasza służba zdrowia to porażka władzy, nieporozumieniem jest że ludzie sami musza zbierać kase na rzeczy które powinno zapewnić państwo. Składki na na te cele są tak wysokie że nie rozumiem że wciąż brakuje na to pieniędzy.

Awatar użytkownika
birkut
Posty: 938
Rejestracja: sob lut 09, 2008 3:10 pm

Postautor: birkut » ndz lut 08, 2009 6:24 pm

Powyższe wypowiedzi świadczą że miałem racje zabierając głos w temacie "Jeden procent".
Temat WOŚPu wywołuje jak widać kontrowersje.
Kibice Hutnika prywatnie mogą (i na pewno to robią) popierać jakie chcą organizacji czy partie polityczne.
Jednak z oficjalnym stanowiskiem, w imieniu wszystkich kibiców naszego klubu trzeba być ostrożnym.
A gdyby ktoś inny wpisał że popieramy np. Caritas- już widzę te wpisy na klechy :D
Samo to że Metal wrzucił ten temat do polityki jest znamienne. Uważam że ten kto chce naprawdę pomagać, nie miesza sie do polityki bo to mu to może tylko odstraszyć potencjalnych ofiarodawców.

i na koniec
"Jeżeli jakiś artysta bierze wynagrodzenie za występ na WOŚP, to jest zdemoralizowanym chujem niewartym podania ręki. Możesz to przekazać Reutersowi jako moje oficjalne stanowisko. "
Zbyszek Hołdys

"Zbyszek, w imieniu swoim, całej ekipy naszej Fundacji, a także organizatorów finałowych sztabów i imprez - BARDZO CI DZIĘKUJĘ ZA TE SŁOWA!
Sie ma!"
Jurek Owsiak

a czy ten co bierze x% na własne potrzeby z akcji charytatywnej również
jest zdemoralizowanym chujem niewartym podania ręki :?: :?: :?:
8)
Sie ma, albo sie nie ma :lol:

navijac
Posty: 13
Rejestracja: wt gru 16, 2008 9:29 am
Lokalizacja: NH

Postautor: navijac » ndz lut 08, 2009 6:50 pm

Mnie najbardziej wkurza ta cała ideologiczna otoczka Orkiestry, "Róbta co chceta" itp i coroczny festiwal Woodstok, który ma być "podziękowaniem" dla młodzieży wspierajacej WOŚP, a który w gruncie rzeczy jest również imprezą skierowaną do ludzi o określonej wizji świata, ja nie ukrywam ze tej wizji nie popieram 8) na to też idzie spory procent z dochodów WOŚP. A Owsiak jak już się kreuje na jedynego szlachetnego w tym kraju, to niech pozostałe 11 miesięcy zapierdala np. w hipermarkecie za 1100zł/mc, jak inny mogą to on też by przeżył, a za zaoszczędzone w ten sposób pieniądze moznaby kupić np. kolejny inkubator dla jakiegoś chorego dzieciaka.
"Być rewolucjonistą to służyć wrogowi. Być liberałem to nienawidzić ojczyzny. Współczesna demokracja to orgia zdrajców." F. Pessoa

Staszek
Posty: 312
Rejestracja: sob lut 19, 2005 7:44 pm
Lokalizacja: Nowa Huta
Kontakt:

Owsiak

Postautor: Staszek » ndz lut 08, 2009 6:52 pm

birkut pisze:a czy ten co bierze x% na własne potrzeby z akcji charytatywnej również
jest zdemoralizowanym chujem niewartym podania ręki

Wnioskując poprzez analogię - jest.

gyl
Posty: 246
Rejestracja: śr sty 05, 2005 10:31 pm
Lokalizacja: Łódź i Podgórze

Postautor: gyl » ndz lut 08, 2009 7:40 pm

Nie mogę się zgodzić z kwestią finansową. WOŚP ma przejrzyste finanse. To że ludzie pracują w fundacji i pobierają wynagrodzenie nie jest niczym zdrożnym, tak długo jak wkładają w pracę na rzecz fundacji dużo czasu i serca - przygotowanie imprez, potem cała biurokracja, konsultacje z lekarzami, zakupy sprzętu, rozliczenia... (sam miałem okazję organizować pewną imprezę masową i wiem, że wymaga to dużego zaangażowania, co dopiero akcja na cały kraj).
Zgadzam się natomiast z navijac-em w jednej kwestii - Fundacja Owsiaka, oprócz samej akcji charytatywnej, promuje pewne zachowania i postawy, z którymi nie mogę się zgodzić (cała ta pseudo-hipisowska otoczka drażni mnie, podobnie jak to, że jest to zdecydowanie najbardziej "lansowana" organizacja charytatywna w Polsce). Ale wynika to z tego, jakie są poglądy ludzi, którzy założyli i prowadzą fundację, więc nic mi do tego. Poza tym - nikt z nich nie ukrywa jakie ma poglądy i wiadomo też ile kasy idzie na organizację Przystanku W.
Ja nie chcę do takiej imprezy i promowanych na niej zachowań dokładać, więc nie daję kasy na tę fundację. Nie da się jednak negować faktu, że WOŚP ma swoje zasługi dla ochrony zdrowia w Polsce.

Jeżeli ktoś szuka dobrej propozycji na 1%, to ja polecam mój wybór --> www.wiosna.org.pl

luko
Posty: 239
Rejestracja: czw wrz 02, 2004 3:36 pm

Postautor: luko » ndz lut 08, 2009 10:59 pm

BINGONH pisze:A wiesz że Owsiak pobiera miesięcznie 10 tys zł za prowadzenie orkiestry.
Pensja dobra biorąc pod uwagę jak dużo pracuje.
Od razu odpowiem na twoje pytanie skąd to wiem?
Sam Owsiak to przyznał w jednym z wywiadów w TV i nie widział w tym nic dziwnego.
Ja osobiście jestem przeciwnikiem WOŚP.
Dla mnie jest to żebractwo i to bardzo nachalne, jak ktoś chce pomóc ma całą masę możliwości. Natomiast zbieracze z orkiestry niemal rzucają się na przechodniów a osoby które nie dają są miażdżone wzrokiem.
Słyszałem też o wielu przypadkach gdy sami zbierający opróżniali puszki z grubszych banknotów, zresztą są to ludzie zupełnie przypadkowi i nie mam do nich zaufania.

Owszem zgodzę sie z tym że sam pomysł akcji jest słuszny
Trzeba i należy pomagać ale nie koniecznie orkiestrze



Kolego gyl przepraszam Cię że posłużę się przykładem twojej organizacji ale było mi to potrzebne :)

Kolego BINGONH mówisz o 10% jakie pobiera Jurek Owsiak dla siebie.
Sprawdziłem sobie stronę którą kolega gyl podał i wziąłem pierwsze lepsze sprawozdanie tej fundacji.

. Koszty administracyjne w roku 2007 wyniosły:

- amortyzacja 4 200,83 zł (amortyzacja jednorazowa)

- usługi obce 66 638,09 zł

- zużycie materiałów i energii 20 898,07 zł

- podatki i opłaty 1 840,00 zł

- wynagrodzenia 2 278,6 zł

- ubezpieczenia społeczne i inne świadczenia 905,46 zł

- pozostałe koszty 2 454,23 zł (koszty reprezentacji, ubezpieczenia i licencji)

- podróże służbowe 2 649,07 zł

- koszty finansowe 158,91 zł


Czyli z tego co rozumiem na tą fundację tez byś nie dał bo coś biorą dla siebie ?.

Nie ma fundacji która by całe pieniążki przekazywała na cele na które zbiera. Ci ludzie pracują cały rok. To nie jest tak że jest finał i potem rok przerwy nie oni pracują cały rok i też muszą za coś rodziny wyżywić dlatego wynagrodzenie im się należy i moim zdaniem jest to naturalne. P

Pozdrawiam :)
- pozostałe koszty 724,48 zł
Sami Przeciw Wszystkim

Awatar użytkownika
HDS
Posty: 2394
Rejestracja: czw sie 26, 2004 1:15 pm
Lokalizacja: z krakoofka koło Nowej Huty

Postautor: HDS » pn lut 09, 2009 7:04 am

luko pisze:
BINGONH pisze:A wiesz że Owsiak pobiera miesięcznie 10 tys zł za prowadzenie orkiestry.
Pensja dobra biorąc pod uwagę jak dużo pracuje.
Od razu odpowiem na twoje pytanie skąd to wiem?
Sam Owsiak to przyznał w jednym z wywiadów w TV i nie widział w tym nic dziwnego.
Ja osobiście jestem przeciwnikiem WOŚP.
Dla mnie jest to żebractwo i to bardzo nachalne, jak ktoś chce pomóc ma całą masę możliwości. Natomiast zbieracze z orkiestry niemal rzucają się na przechodniów a osoby które nie dają są miażdżone wzrokiem.
Słyszałem też o wielu przypadkach gdy sami zbierający opróżniali puszki z grubszych banknotów, zresztą są to ludzie zupełnie przypadkowi i nie mam do nich zaufania.

Owszem zgodzę sie z tym że sam pomysł akcji jest słuszny
Trzeba i należy pomagać ale nie koniecznie orkiestrze



Kolego gyl przepraszam Cię że posłużę się przykładem twojej organizacji ale było mi to potrzebne :)

Kolego BINGONH mówisz o 10% jakie pobiera Jurek Owsiak dla siebie.
Sprawdziłem sobie stronę którą kolega gyl podał i wziąłem pierwsze lepsze sprawozdanie tej fundacji.

. Koszty administracyjne w roku 2007 wyniosły:

- amortyzacja 4 200,83 zł (amortyzacja jednorazowa)

- usługi obce 66 638,09 zł

- zużycie materiałów i energii 20 898,07 zł

- podatki i opłaty 1 840,00 zł

- wynagrodzenia 2 278,6 zł

- ubezpieczenia społeczne i inne świadczenia 905,46 zł

- pozostałe koszty 2 454,23 zł (koszty reprezentacji, ubezpieczenia i licencji)

- podróże służbowe 2 649,07 zł

- koszty finansowe 158,91 zł


Czyli z tego co rozumiem na tą fundację tez byś nie dał bo coś biorą dla siebie ?.

Nie ma fundacji która by całe pieniążki przekazywała na cele na które zbiera. Ci ludzie pracują cały rok. To nie jest tak że jest finał i potem rok przerwy nie oni pracują cały rok i też muszą za coś rodziny wyżywić dlatego wynagrodzenie im się należy i moim zdaniem jest to naturalne. P

Pozdrawiam :)
- pozostałe koszty 724,48 zł
...zalezy jak dana fundacja ma zapisane w statucie, czy pobieraja kase, ktoi w jakiej ilosc, sa organizacja ktore calkowicie działaja nonprofit( nie mowie tu akurat o fudacjach) a ktore zbieraja kase, zbieraja rozego rodzaju materialy, inne "rzeczy publicznie poptrzebne" i nic z tego nie maja wrecz jej czlonkowie dokladaja z wlasnych kieszeni by innym pomoc