Wybory 2011

Czyli wszystko to co nie mieści się w powyższych kategoriach - taki nasz mały hutniczy Hyde Park:)

Moderator: dUfio

Awatar użytkownika
OŻÓG 1950
Posty: 3924
Rejestracja: czw sie 26, 2004 1:39 am
Lokalizacja: Wąwozowa City

Postautor: OŻÓG 1950 » śr paź 12, 2011 1:59 pm

BINGONH pisze:I co w tym złego że się spotkali i pogadali - przynajmniej to była jakaś wymiana argumentów a nie wyzwisk.


Taaa i podbudowanie autorytetu. Okazało się, że z błaznem można rozmawiać. Ale wielki myśliciel tego nie przewidział.

A z tym, że kiedyś się uda - chodziło mi o Korwina.

Awatar użytkownika
BINGONH
Posty: 2802
Rejestracja: pt maja 09, 2008 8:29 pm

Postautor: BINGONH » śr paź 12, 2011 2:18 pm

OŻÓG 1950 pisze:
BINGONH pisze:I co w tym złego że się spotkali i pogadali - przynajmniej to była jakaś wymiana argumentów a nie wyzwisk.


Taaa i podbudowanie autorytetu. Okazało się, że z błaznem można rozmawiać. Ale wielki myśliciel tego nie przewidział.

A z tym, że kiedyś się uda - chodziło mi o Korwina.


Z tym że Korwin nie jest genialnym strategiem.
Jest wierny swoim ideałom - nie zmienia wizerunku co kampanię, nie chwali polskich komunistów...
I ma odwagę cywilną głosić niepopularne prawdy które na pewno odbierają mu sporo głosów na prawicy.

Ale ja właśnie za to go cenie.

Pewnie że można by wyjść i naobiecywać bajek by wygrać wybory, taki robi np. PO, PiS zachowuje się jeszcze gorzej bo podpina się pod hasał których nie rozumie i traktuje jako chwyt do przyciągnięcia elektoratu.
A potem motłoch myśli że PIS to prawica, walcząca o wolną i suwerenną Polskę - tylko kto nas do Unii namawiał i traktat Lisboński podpisywał.

Zresztą szkoda nabijać posty bo fanatyków nic nie dotrze.
Dobrze że PO wygrała a PIS sam się zamyka w gettcie i spycha na margines.

Zrobi miejsce dla normalnej prawicy która będzie wiedzieć co to jest wolność osobista, suwerenność państwowa i nie będzie się kierował emocjami w polityce zagranicznej.

ksh72
Posty: 2619
Rejestracja: pt sie 27, 2004 3:32 am

Postautor: ksh72 » śr paź 12, 2011 2:23 pm

jak powiedzial moj kolega

tusk wam w pupę wyborcy


:lol:

Ares
Posty: 850
Rejestracja: ndz paź 03, 2004 1:20 pm
Lokalizacja: z Krakowa

Postautor: Ares » śr paź 12, 2011 2:32 pm

OŻÓG 1950 pisze:od którego momentu słupki Palikota zaczęły iść w górę. Podpowiem Ci - od tej debaty na tym zasranym ringu.


To nie ma żadnego związku lub znikomy. Większość wyborców nawet tej debaty pewnie nie widziało i nic o tym nie wie. Wyborcy Palikota to ludzie którzy w dużym stopniu mają wyje.... na polityczne przepychanki i debaty. Palikot oczarował ich iluzją łatwego rozwiązania trudnych problemów. Prawda jest taka że wszystko i tak weryfikuje wynik wyborczy. A w tym przypadku Palikot zmasakrował Nową Prawice. Wynik prawie 10 razy większy. Porażka i tyle. Mimo wszystko w wielu środowiskach za większego błazna uchodzi Korwin niż Palikot. Nie będę wnikał czemu i czy słusznie ale tak po prostu jest. Korwin i jego ekipa znajduje uznanie co najwyżej na forach internetowych lub salach wykładowych. Realnie w praktyce się nie liczą.
Natomiast sukces Palikota polega na tym że zagospodarował te grupy społeczne, które do tej pory były olewane. Do tego dochodzi medialna kariera, chwytliwe hasła i moda na lewactwo i antyklerykalizm. Czysta socjotechnika.
Jestem tylko ciekawy jak dlugo Palikot utrzyma ekipę w kupie. Przecież ci ludzie nawet sie nie znają i w dodatku reprezentują różne środowiska i interesy.
Jestem pewien że co najmniej połowa osób które w Krakowie oddały głos na Anne Grodzką, nawet nie wiedziały że głosują na faceta! Pewnie nie jeden amator "Marii Janiny", który głosował na Ruch Palikota z powodu obiecanek legalizacji, teraz wali się po łbie bo nawet nie wiedział na kogo oddał głos. Widzieliście w Krakowie jakieś: reklamy, ulotki, plakaty itp. z Grodzką? Bo ja nie. Sprytny trik.

Awatar użytkownika
BINGONH
Posty: 2802
Rejestracja: pt maja 09, 2008 8:29 pm

Postautor: BINGONH » śr paź 12, 2011 2:38 pm

Ares pisze: A w tym przypadku Palikot zmasakrował Nową Prawice. Wynik prawie 10 razy większy. Porażka i tyle. Mimo wszystko w wielu środowiskach za większego błazna uchodzi Korwin niż Palikot.


Racja z drobną uwagą której nie uwzględniłeś.

Palikot startował w całej Polsce i miał dostęp do mediów, Prawice w połowie okręgów - bez dostępu do mediów i najmniejszych szans na wejście.
Mimo to w Krakowie dostała ponad 3%
Gdyby szanse były równe pewnie i tak wygrał by Palikot (bardziej chwytliwe hasał) ale nie w takim stosunku.

Awatar użytkownika
OŻÓG 1950
Posty: 3924
Rejestracja: czw sie 26, 2004 1:39 am
Lokalizacja: Wąwozowa City

Postautor: OŻÓG 1950 » śr paź 12, 2011 2:45 pm

BINGONH pisze:
OŻÓG 1950 pisze:
BINGONH pisze:I co w tym złego że się spotkali i pogadali - przynajmniej to była jakaś wymiana argumentów a nie wyzwisk.


Taaa i podbudowanie autorytetu. Okazało się, że z błaznem można rozmawiać. Ale wielki myśliciel tego nie przewidział.

A z tym, że kiedyś się uda - chodziło mi o Korwina.


Z tym że Korwin nie jest genialnym strategiem.
Jest wierny swoim ideałom - nie zmienia wizerunku co kampanię, nie chwali polskich komunistów...
I ma odwagę cywilną głosić niepopularne prawdy które na pewno odbierają mu sporo głosów na prawicy.

Ale ja właśnie za to go cenie.

Pewnie że można by wyjść i naobiecywać bajek by wygrać wybory, taki robi np. PO, PiS zachowuje się jeszcze gorzej bo podpina się pod hasał których nie rozumie i traktuje jako chwyt do przyciągnięcia elektoratu.
A potem motłoch myśli że PIS to prawica, walcząca o wolną i suwerenną Polskę - tylko kto nas do Unii namawiał i traktat Lisboński podpisywał.

Zresztą szkoda nabijać posty bo fanatyków nic nie dotrze.
Dobrze że PO wygrała a PIS sam się zamyka w gettcie i spycha na margines.

Zrobi miejsce dla normalnej prawicy która będzie wiedzieć co to jest wolność osobista, suwerenność państwowa i nie będzie się kierował emocjami w polityce zagranicznej.


To jest dopiero fanatyzm. Zamiast podyskutować, stare hasła.

Co to są "niepopularne prawdy"?

-------------------------------------------------------------------------------------

Ares, może masz rację. Aczkolwiek stwierdzam, że ta debata to był duży błąd Korwina. To właśnie po niej zaczęto w telewizji częściej pokazywać Palikota.

Awatar użytkownika
PennyWise
Posty: 1335
Rejestracja: pn kwie 18, 2005 2:09 pm
Lokalizacja: spod budki z piwem;]

Postautor: PennyWise » śr paź 12, 2011 3:00 pm

@Bingo
, tak jeśli my Kaczyści jesteśmy nieudacznikami życiowymi w podeszłym wieku, to co powiedzieć o Was Korwinistach. Małoletni libertanie na garnuszku u tatków. Już widzę Bingo, jakbyś w swoim idealnym korwinistycznym państwie uzyskał pomoc od PiPu o której tutaj kiedyś pisałeś.
@budowanie prawicy.
Z kim Korwinem, Zawiszą czy Markiem Jurkiem, dołóżcie sobie jeszcze wsparcie medialne ze strony telewizji internetowej ks.Natanka, to może ze 3% wyrwiecie.
@rodacy
Tak mam wyjebane na zdecydowaną większość ludności mieszkającej w tym kraju, żadnej więzi duchowo-emocjonalnej z nimi nie czuje. Bo niby z jakiego powodu?
@przegrane Korwina. Policzmy: 4 wybory prezydenckie 6 parlamentarnych, 3 samorządowe i 2 europejskie. Już nawet do telewizji, w której do tej pory robił za atrakcję, trochę na zasadzie baby z brodą już go nie zapraszają. No ale pozostaje wierszówka z felietonów do "Angory".
@Pis prawica.
Pis jest taką samą prawicą, jak palikot lewicą. Dla tego ja socjalista czuje się w z tą partią całkiem dobrze.
BOG Z Nami, chuj z Nimi.
Oldschool Fan

Ares
Posty: 850
Rejestracja: ndz paź 03, 2004 1:20 pm
Lokalizacja: z Krakowa

Postautor: Ares » śr paź 12, 2011 3:04 pm

BINGONH pisze:
Ares pisze: A w tym przypadku Palikot zmasakrował Nową Prawice. Wynik prawie 10 razy większy. Porażka i tyle. Mimo wszystko w wielu środowiskach za większego błazna uchodzi Korwin niż Palikot.


Racja z drobną uwagą której nie uwzględniłeś.

Palikot startował w całej Polsce i miał dostęp do mediów, Prawice w połowie okręgów - bez dostępu do mediów i najmniejszych szans na wejście.
Mimo to w Krakowie dostała ponad 3%
Gdyby szanse były równe pewnie i tak wygrał by Palikot (bardziej chwytliwe hasał) ale nie w takim stosunku.


Oczywiście w kwestii mediów masz racje. Pod koniec kampanii media były wręcz oczarowane Palikotem. Ale Nowa Prawica jest poniekąd sama sobie winna. To że nie wystartowali we wszystkich okręgach, w dużej mierze wynikało ze słabości ich struktur terenowych. Wielu spraw nie dopilnowali i po prostu zawalili. Ale nawet gdyby startowali we wszystkich okręgach to i tak średnio wierze, że przekroczyliby 3 % w skali kraju. W miastach bez problemu mogliby zrobić wynik rzędu 3-5 %, ale na wsi i prowincji w praktyce nie istnieją. Z ciekawości przeglądałem wyniki z gmin wiejskich małopolski i nawet tam Palikot robił wyniki rzędu 7-9%. Dlatego że najlepsza kampanie zrobiły mu media, a Palikot ze swoją egzotyczną świtą jest bardziej medialny niż cała Nowa Prawica z Korwinem na czele.
Kolejna ciekawostka to w pewnym sensie nieformalne porozumienie największych partii o tym aby nie dopuścić nowych graczy takich jak Palikot lub Nowa Prawica do koryta. Widać to po tym że nie specjalnie chcieli z nimi debatować, a jesli już to ignorowali ich argumenty lub traktowali jak kosmitów. W przypadku Nowej Prawicy nie było tego tak widać bo nie byli komitetem ogólnopolskim i mało kto ich zapraszał, ale z Palikotem nie chciała debatować nawet PO. Gdyby nie presja mediów to by Palikota wszyscy olali. Widać strach u tzw. "wiecznych posłów" bo w pewnym sensie Palikot zrobił przetasowanie.

Awatar użytkownika
BINGONH
Posty: 2802
Rejestracja: pt maja 09, 2008 8:29 pm

Postautor: BINGONH » śr paź 12, 2011 3:05 pm

OŻÓG 1950 pisze:
Co to są "niepopularne prawdy"?

To właśnie po niej zaczęto w telewizji częściej pokazywać Palikota.


1. np życiorys Piłsudskiego i działalność Sanacji

2. W tej kampanii pokazywali wszystkich poza PIS-em który odmawiał debat.
Był Palikot, był Ziętek był PJN... A jak już było jakieś puste krzesło to dla przedstawicla PIS-u.

PennyWise pisze: Już widzę Bingo, jakbyś w swoim idealnym korwinistycznym państwie uzyskał pomoc od PiPu o której tutaj kiedyś pisałeś.
@Pis prawica.
Pis jest taką samą prawicą, jak palikot lewicą. Dla tego ja socjalista czuje się w z tą partią całkiem dobrze.


1. Że tak się upomnę to z pewnych względów pisałem o tym PiPie na priv (ale mniejsza o to) - za pewne bym tej pomocy nie potrzebował i tyla...
2. Penny niesamowite ale w czymś się zgadzamy, Pis to faktycznie socjalizm może nie narodowy (połączenie tych dwóch słów źle się kojarzy) ale taki tradycyjny

PennyWise pisze:@rodacy
Tak mam wyjebane na zdecydowaną większość ludności mieszkającej w tym kraju, żadnej więzi duchowo-emocjonalnej z nimi nie czuje. Bo niby z jakiego powodu?


Jak masz tak wyjebane to po się tak przejmujesz ich losem?
Nie lepiej Ci wyemigrować do jakiegoś socjalistycznego kraju?
Bo państwowcem też zdaje się nie jesteś?

Awatar użytkownika
OŻÓG 1950
Posty: 3924
Rejestracja: czw sie 26, 2004 1:39 am
Lokalizacja: Wąwozowa City

Postautor: OŻÓG 1950 » śr paź 12, 2011 3:29 pm

BINGONH pisze:
OŻÓG 1950 pisze:
Co to są "niepopularne prawdy"?

To właśnie po niej zaczęto w telewizji częściej pokazywać Palikota.


1. np życiorys Piłsudskiego i działalność Sanacji

2. W tej kampanii pokazywali wszystkich poza PIS-em który odmawiał debat.
Był Palikot, był Ziętek był PJN... A jak już było jakieś puste krzesło to dla przedstawicla PIS-u.


ad. 2. To sobie przypomnij, kiedy zaczęło się pompowanie Palusia.

ad. 1. No tak, życiorys Piłsudskiego to jest najważniejsza sprawa dla Polski :lol:


Bingo, że się tak spytam: Po chuj się tak unosisz i gryziesz? Obsesja jakaś? Po chuj?
I te kurwa hasła - państwowiec, nie państwowiec... Cały wór ideologii.

Awatar użytkownika
BINGONH
Posty: 2802
Rejestracja: pt maja 09, 2008 8:29 pm

Postautor: BINGONH » śr paź 12, 2011 3:43 pm

OŻÓG 1950 pisze:
Bingo, że się tak spytam: Po chuj się tak unosisz i gryziesz? Obsesja jakaś? Po chuj?
I te kurwa hasła - państwowiec, nie państwowiec... Cały wór ideologii.


Bo dla mnie wartości które sobie Kaczor wypisał na sztandarach i teraz wyciera nimi dziób - coś znaczą.
Nie są pustym zbiorem słów aby przyciągnąć elektorat.
I boli mnie to że ludzi są mamieni że tym polega prawicowość i patriotyzm.

Awatar użytkownika
OŻÓG 1950
Posty: 3924
Rejestracja: czw sie 26, 2004 1:39 am
Lokalizacja: Wąwozowa City

Postautor: OŻÓG 1950 » śr paź 12, 2011 3:48 pm

Kończ Waść.


PS:
Tylko Gugały za dużo nie oglądaj, bo też zamiast przepytywać, jak to dziennikarz powinien, obiera pewną stronę - a nie powinien tego robić.

http://lubczasopismo.salon24.pl/niezale ... la-hoffman

Awatar użytkownika
BINGONH
Posty: 2802
Rejestracja: pt maja 09, 2008 8:29 pm

Postautor: BINGONH » śr paź 12, 2011 3:52 pm

Wstydu oszczędź

To już zgodnie z prośbą szanownego kolegi aby było jasne.

Dla mnie PIS jeżeli już prezentuje jakąś ideologię to jest to partia socjalistyczna o tradycyjnym podejściu do spraw moralnych i tyle.
Nie żadna prawica!

Dla wyznawców PIS-u Kaczyński to :

... Słowacki wielki poeta był...

Awatar użytkownika
OŻÓG 1950
Posty: 3924
Rejestracja: czw sie 26, 2004 1:39 am
Lokalizacja: Wąwozowa City

Postautor: OŻÓG 1950 » śr paź 12, 2011 3:55 pm

Co Ty teraz będziesz komentował przez te 4 lata...?

Będzie wpizdu się działo, ale Ty i tak zaatakujesz mistycznie groźnego Kaczora :roll:

Awatar użytkownika
BINGONH
Posty: 2802
Rejestracja: pt maja 09, 2008 8:29 pm

Postautor: BINGONH » śr paź 12, 2011 4:00 pm

OŻÓG 1950 pisze:Będzie wpizdu się działo, ale Ty i tak zaatakujesz mistycznie groźnego Kaczora :roll:


Liczę na to że wyręczy mnie w tym Palikot :P