katastrofa samolotu - przyczyny

Czyli wszystko to co nie mieści się w powyższych kategoriach - taki nasz mały hutniczy Hyde Park:)

Moderator: dUfio

derexnh
Posty: 356
Rejestracja: pt lis 28, 2008 11:38 am

Postautor: derexnh » czw paź 24, 2013 12:30 am

stazyja69 pisze:
Prof. Chris Cieszewski przedstawił część niedawno zakończonej analizy dotyczącej słynnej pancernej brzozy, niepublikowanej we wcześniejszych raportach. Jego prezentacja opierała się m.in. na zdjęciach satelitarnych z miejsca katastrofy o wysokiej rozdzielczości.
Wnioski z badań profesora są przełomowe – wynika z nich, że drzewo zostało uszkodzone kilka dni przed tragedią. – Analiza drzewa i zniszczeń drewna wyklucza możliwość jego złamania w wyniku kolizji z samolotem – mówił naukowiec. W swoich badaniach wykorzystał m.in. zdjęcie miejsca katastrofy wykonane z paralotni,


Kolejny Profesor pana M.


http://www.youtube.com/watch?v=UmAOo1kS8CU

Awatar użytkownika
dziadekrk
Posty: 573
Rejestracja: pt cze 24, 2005 4:39 pm

Postautor: dziadekrk » czw paź 24, 2013 7:15 pm

Krzych1980 pisze:(...)
bronie brzozy.ona by sie nie drgnęła przed takim samolocikiem :twisted:


Widocznie za komuny obowiązywały inne prawa fizyki.

Obrazek

Las Kabacki - maj 1987r.
Obrazek
Hinduskie ścierwo won z Nowej Huty!!

Krzych1980
Posty: 229
Rejestracja: pn sie 16, 2010 7:17 pm

Postautor: Krzych1980 » czw paź 24, 2013 9:04 pm

dziadekrk pisze:
Krzych1980 pisze:(...)
bronie brzozy.ona by sie nie drgnęła przed takim samolocikiem :twisted:


Widocznie za komuny obowiązywały inne prawa fizyki.

Obrazek

Las Kabacki - maj 1987r.

mam nadzieję ze zwróciłeś uwagę że wkleiłeś kawałek posta ironicznego?skrzydło samolociku z warszawy brzoza by ucięła bez żadnych problemów. dałeś zdjecie jakiejś tyczkowiny góra drągowiny którą skrzydło pewnie mogło uciąć.jest to miejsce gdzie samolot zaczął kosić las i akurat w tym miejscu był cieńszy wiec z nim sobie jeszcze poradziły co zresztą widać.przy kontakcie z grubszym lasem skrzydła rozpadły się na strzępy.co widać na innych zdjeciach i filmie poniżej.
http://interpolonika.com/2011/10/lot-50 ... maja-1987/
http://www.youtube.com/watch?v=iervddHk ... 8C9B8DEFDE
widać że samolot z tej katastrofy stracił odrazu skrzydła na grybym lesie a tunel wyrył kadłub.jak by skrzydła się nie urwały to by był pas wyryty na ponad 35m.a tu jest góra 15.nie można zresztą porównywać zachowania jednego drzewa które napotka skrzydło a całej masy która naraz wbija się w las zaraz przy ziemi.
przeczytaj wcześniejszy mój post. napisałem że brzoza mogła uszkodzić skrzydło co mogło doprowadzić do jego dalszego zniszczenia a zarazem nie upieram się że brzoza nie mogła by być ścięta.jednak znam się co nieco na drewnie oraz drzewach i wiem że takich rozmiarów drzewo było by w stanie skutecznie uszkodzić skrzydło(mieliśmy wiele dyskusji na studiach o tym to jak chcesz to mogę dać namiar do speców od drewna).zresztą brzoza smoleńska została ścięta i trzymała się tylko na nierozerwanych do końca strzępach skręconych włókien.a żeby dalej knuć teorie spiskowe to dziwne jest że samolot z Kabat przerył do ziemi na oko dobre 200m grubego lasu a nieznacznie mniejszy Smoleński rozpadł się prawie w miejscu na z całym szacunkiem krzakach

ksh72
Posty: 2619
Rejestracja: pt sie 27, 2004 3:32 am

Postautor: ksh72 » sob paź 26, 2013 1:09 pm

tak walczono o zwrot najważniejszych dowodów w śledztwie

https://scontent-b.xx.fbcdn.net/hphotos ... 3208_n.png

Emigrantt
Posty: 74
Rejestracja: sob gru 06, 2008 12:43 pm
Lokalizacja: Przy Arce

Postautor: Emigrantt » sob paź 26, 2013 1:56 pm

polemika na dany temat nic nie da. Był zamach, nie było zamachu i tak w kółko.
Jest sens ciągnięcie tego w nieskończoność. Jeden profesor znawca tematu powie tak, inny mu zaprzeczy i ponownie w kółko. Moim skromnym zdaniem "gówno mnie obchodzi". Są ważniejsze rzeczy na świecie do zrobienia. Tym bardziej w Polsce. Jakby panowie zajmujący sie tą tragedią i snujący podejrzenia zajęli się ważnymi problemami dotyczącymi Nas Polaków tak jak zajmują się i interesują teorią spiskową to może byłoby troszkę lepiej w Polsce. Tyle w temacie i soróweczka jeśłi kogoś uraziłem, ale to sa moje spostrzeżenia

KSH74NH
Posty: 4416
Rejestracja: śr sie 25, 2004 6:09 pm
Lokalizacja: swiatniki gorne

Postautor: KSH74NH » sob paź 26, 2013 1:57 pm

Emigrantt pisze:polemika na dany temat nic nie da. Był zamach, nie było zamachu i tak w kółko.
Jest sens ciągnięcie tego w nieskończoność. Jeden profesor znawca tematu powie tak, inny mu zaprzeczy i ponownie w kółko. Moim skromnym zdaniem "gówno mnie obchodzi". Są ważniejsze rzeczy na świecie do zrobienia. Tym bardziej w Polsce. Jakby panowie zajmujący sie tą tragedią i snujący podejrzenia zajęli się ważnymi problemami dotyczącymi Nas Polaków tak jak zajmują się i interesują teorią spiskową to może byłoby troszkę lepiej w Polsce. Tyle w temacie i soróweczka jeśłi kogoś uraziłem, ale to sa moje spostrzeżenia


:wink: bardzo dobrze piszesz

Krzych1980
Posty: 229
Rejestracja: pn sie 16, 2010 7:17 pm

Postautor: Krzych1980 » sob paź 26, 2013 3:55 pm

KSH74NH pisze:
Emigrantt pisze:polemika na dany temat nic nie da. Był zamach, nie było zamachu i tak w kółko.
Jest sens ciągnięcie tego w nieskończoność. Jeden profesor znawca tematu powie tak, inny mu zaprzeczy i ponownie w kółko. Moim skromnym zdaniem "gówno mnie obchodzi". Są ważniejsze rzeczy na świecie do zrobienia. Tym bardziej w Polsce. Jakby panowie zajmujący sie tą tragedią i snujący podejrzenia zajęli się ważnymi problemami dotyczącymi Nas Polaków tak jak zajmują się i interesują teorią spiskową to może byłoby troszkę lepiej w Polsce. Tyle w temacie i soróweczka jeśłi kogoś uraziłem, ale to sa moje spostrzeżenia


:wink: bardzo dobrze piszesz

czy na pewno tak ma być do końca.zastanówcie się.Tam zgnęli ludzie.w dodatku w wiekszości kształceni i żyjący za pieniądze naszych rodziców i nasze.oni też mieli rodziny.czy nie należy sie im i nam prawda o całym tym zajściu, a nie tylko codzienne karmienie kłamstwami i historiami poniżajacymi nas przed całym światem. idąc tym tropem znajdą się nowi Polacy którzy będą chcieli dobra Ojczyzny,bedą się stawiać euro-żydo-komuchom i co ich też usuną i co powiecie ok dobra trzeba żyć dalej,co mnie to obchodzi,są ważniejsze sprawy?a potem żale że policyjne państwo,kolesiostwo i rozbiór Polski do ostatniego kamienia

Emigrantt
Posty: 74
Rejestracja: sob gru 06, 2008 12:43 pm
Lokalizacja: Przy Arce

Postautor: Emigrantt » sob paź 26, 2013 5:01 pm

Nadal się łudzisz, że dane zdarzenie się wyjaśni i wracając
ponownie do początku był przypadek, nie było, czy drzewo
było podcięte, czy też nie. Zapewne nigdy się o tym nie
dowiemy, a media, politycy, historycy i co najgorsze
My tym żyjemy. Zawsze to zdarzenie będzie Nas elektryzowalo,
ale będę nadal sie upierał, że są o wiele ważniejsze sprawy.

Krzych1980
Posty: 229
Rejestracja: pn sie 16, 2010 7:17 pm

Postautor: Krzych1980 » sob paź 26, 2013 5:35 pm

no łudzę się łudzę.wiem że są ważne sprawy ale brak wyjaśnienia tej sprawy jest chyba gorszy niż pozostawienie tego tak jak teraz.prawda musi zostać ujawniona choćby była najgorsza z możliwych Zamknie to jakoś pewien okres a jak nie to dalej będzie jątrzenie ran i wymyślanie nowych teori typu znaleźli jakiegoś barana który nagle odnalazł zdjecia satelitarne, a co on zaraz po katastrofie ich nie miał i tak dalej ogłupianie ludzi. jak można 3 lata tak zwodzić ludzi.i będzie to samo co z Katyniem i podobnym historiami.a nawet gorzej bo to z nas się na każdym kroku od kilku lat robi katów i oprawców wszystkich możliwych nacji

Awatar użytkownika
OŻÓG 1950
Posty: 3924
Rejestracja: czw sie 26, 2004 1:39 am
Lokalizacja: Wąwozowa City

Postautor: OŻÓG 1950 » czw paź 31, 2013 8:44 pm

viki pisze:Ożóg - fajnie, że wróciłeś :-) Co się z Tobą działo chłopie???
Dzięki :) No cóż... Nie wiodło mi się trochę w ostatnim czasie.

ksh72
Posty: 2619
Rejestracja: pt sie 27, 2004 3:32 am

Postautor: ksh72 » czw lis 28, 2013 5:47 pm


stazyja69
Posty: 4508
Rejestracja: pt maja 28, 2010 9:28 pm
Lokalizacja: NH

Postautor: stazyja69 » czw lis 28, 2013 9:41 pm

ksh72 pisze:http://wpolityce.pl/dzienniki/blog-stanislawa-zaryna/68208-prof-binienda-cos-jednak-umie-premier-odchodzi-w-zwiazku-z-katastrofa-a-sledztwo-dotyczace-mordu-na-prezydencie-sie-konczy-ciezki-dzien-dla-propagandystow


Trzy ciosy , po których nikt by się nie podniósł :roll:
-------------------------------------------------------------------


http://wpolityce.pl/wydarzenia/68313-ty ... ego-linczu

...wobec towarzyszących temu doniesień medialnych, niniejszym oświadczam:
Do dnia dzisiejszego, żaden uprawniony organ, nie przedstawił mi w prawem przewidzianej formie jakichkolwiek zarzutów.

...Wobec takich działań władz mojej uczelni, podjąłem trudną lecz konieczną w tych okolicznościach decyzję o podjęciu kroków zmierzających do ochrony i egzekwowania moich praw na drodze sądowej.
Prof. Jacek Rońda

piękne

stazyja69
Posty: 4508
Rejestracja: pt maja 28, 2010 9:28 pm
Lokalizacja: NH

Postautor: stazyja69 » sob mar 22, 2014 1:52 pm


ksh72
Posty: 2619
Rejestracja: pt sie 27, 2004 3:32 am

Postautor: ksh72 » czw maja 22, 2014 12:26 am


ksh72
Posty: 2619
Rejestracja: pt sie 27, 2004 3:32 am

Postautor: ksh72 » wt lip 22, 2014 12:12 am

mam nadzieję że wszyscy aktywni w tym temacie będą obserwować co się dzieje w śledztwie po katastrofie zestrzelonego samolotu.
czy czarne skrzynki będą leżeć u sovietów, trumny zamykane bez prawa otworzenia, wrak przetrzymywany bez dostępu, śledztwo oddane sovietom itd itp

pierwsza różnica to zdecydowana reakcja "zachodu" - nie czekając na oficjalne wyniki oskarżają Putina - skandal!!!!!


http://wpolityce.pl/swiat/206023-stanow ... ili-zamach

http://wpolityce.pl/swiat/205599-premie ... gos-innego