POLITYKA

Czyli wszystko to co nie mieści się w powyższych kategoriach - taki nasz mały hutniczy Hyde Park:)

Moderator: dUfio

Awatar użytkownika
BINGONH
Posty: 2802
Rejestracja: pt maja 09, 2008 8:29 pm

Postautor: BINGONH » śr lis 29, 2017 11:03 pm

Naprawdę nie musisz mnie uczyć historii.

Tak, chciałbym

Chciałbym żyć w czasach gdzie:

- mogłem sobie kupić broń i nosić ją przy sobie
- mogłem się leczyć lub odurzać kokainą
- mogłem nie mieć nic i założyć fabrykę

gdzie, ludzie mieli honor, zasady, gdzie kapitan szedł na dno z okrętem a nie uciekał z niego jako pierwszy, gdzie Afryka była skolonizowana i toczono o nią wojny, gdzie ludzie dokonywali wielkich przełomowych odkryć bo nikt im nie zabraniał praktycznie niczego.
To były czasy prawdziwej wolności, które już się nie wrócą...

Krzych1980
Posty: 229
Rejestracja: pn sie 16, 2010 7:17 pm

Postautor: Krzych1980 » śr lis 29, 2017 11:25 pm

Pół żatrem pół serio to zostają Ci stany.w wielu stanach możesz wejść do sklepu i kupić broń jak tv,nie musisz sie leczyć bo większość społeczeństwa i tak na to nie stać, podobno koke łatwiej nabyć niż cukier,gdzie jak nie w stanach dorobisz się fortuny bez grosza przy duszy.tam każdy jest honorowy wiadomo flaga itp kapitan zawsze idzie na dno z okręten a bohatera spotkasz na każdym rogu.kraj który toczy wojny nie tylko o jakąś tam afryke.z odkryciami gorzej ale pewnie coś by się znalazło.kraj w którym każdy jest wolny i gwarantuje mu to konstytucja.prawdziwa wolność...utopijne miejsce na świecie...o fak zapomniałem...podatki.i cały misterny plan poszedł wpizdu

gordi
Posty: 1266
Rejestracja: pt cze 09, 2017 2:43 pm

Postautor: gordi » czw lis 30, 2017 8:35 am

Krzych1980 pisze:Powa¿nie chcia³by¶ by gospodarka wygl±da³a w³a¶nie tak?
http://www.nowastrategia.org.pl/rozwoj- ... xix-wieku/ teraz spo³eczeñstwo jest zak³adnikiem systemu ale wtedy to by³o zwyk³e niewolnictwo i choæ bardziej mi do pis bo PO mia³o wiele okazji by zraziæ ludzi i w sumie nadal zra¿a ni¿ przyci±ga to wiedz ¿e mo¿e w 30% podchodz± mi ich pomys³y ale system w jaki wpakowa³ nas uk³ad POstkomuny,pó¼niejszych rz±dów a wreszcie zaboru unijnego powoduje ¿e pisowska jatka choæ na chwile mo¿e obroniæ resztki Polsko¶ci.a tak na marginesie to nie lepiej buliæ podstki w postaci 500+ na nasze dzieci.jak by¶ siê czu³ tyraj±c na wyspach,u ¿aboli lub u niemca na ca³y tabun ciapatych nierobów i ich dzieci w liczbie 5+.wiesz jaki tam jest socjal?na wyspach do niedawna maj±c trójke dzieci kobieta nie musia³a pracowaæ.u iroli chyba do tej pory p³aci sie bykowe.nie lubie porównañ do innych ale tam to maj± dopiero przeje...e.i na dodatek boj± siê wychodziæ wieczorami na ulice bo ludzie na których pracuj± bior± ich powoli w niewole
Ja tez wole zeby PIS rzadzi³o,niz PO,chroni³a platforma tych aparatczyków bezpieki przez osiem lat i z nimi sz³a pod reke protestowac gdy PIS radykalnie zaczo³ im obcinac uposazenie emerytalne.Czynnik demograficzny to wazna sprawa w kazdym kraju,bo ktos potem i tak bedzie musial zarabiac na przysz³e emerytury dla obywateli.PO jak by³o u steru,to wszystko co powiedzia³a unia to na wszystko sie zgadzali,a juz to jak unia chcia³a opchn±c Polsce kilka tys. uchodzców arabskich i platforma na to przysta³a to uwazam za grube przegiecie.Platformie nie zaleza³o na Polsce,liczy³ sie interes uprzywilejowanych elit i sprzedanie swych Polskich idea³ów dla w³asnej korzysci materialnej.Nigdy wczesniej po 89roku nie widzia³em,zeby jakas partia,czy organizacje pod to sie podpinajace z taka zajadlo¶cia walczy³y na wszelkich frontach z obozem rz±dzacym,a to protesty w sejmie i blokady,a to marsze i protesty na ulicach,czy donoszenie do innego kraju.Widac wyraznie,ze nadwyczajne kasty i ludzie dobrze sytuowani we wczesniejszych latach by³y na tyle chronione przez poprzednie partie,ze z chwila kiedy PIS przej±³ wladze,nagle uuchomi³a sie ca³a lawina pretensji obywateli z innych elektoratów który po swojemu chce zmienic zasady w tym kraju,które wczesniej inaczej funkcjonowa³y,a po dojsciu do w³adzy PIS zacze³y funkcjonowac w inny sposób.Jak to jest ze z chwila kiedy PIS wygra³ wybory,to od razu powsta³ KOD :roll: dziwny zbieg okolicznosci,skad ci ludzie mogli wiedziec jakie zamiary moze miec PIS,a juz KOD by³ gotowy do protestów na ulicy :roll:

Awatar użytkownika
BINGONH
Posty: 2802
Rejestracja: pt maja 09, 2008 8:29 pm

Postautor: BINGONH » czw lis 30, 2017 10:41 am

Krzych1980 - tak, masz rację.
W USA zostało najwięcej wolności z dawnych czasów.
Nie pisałem by zlikwidować całkiem podatki. Chciałbym likwidacji podatku dochodowego, bo to jest wręcz kara za to, że chce Ci się pracować.
Podatki muszą być. Trzeba utrzymać armię, policję, sądy, budować drogi.
Jak dla mnie idealnym rozwiązaniem by było:

- podatek pogłówny (jednakowy od każdego, dzieci zwolnione)
- podatek gruntowy (jednakowa stawka, więc im kto ma więcej tym więcej płaci)
- VAT, jednakowa niewysoka stawka - im kto więcej, zarabia i wydaje tym więcej płaci

I w sumie tyle. Państwo mogłoby jeszcze zarabiać na cłach i na sprzedaży koncesji na wydobycie surowców, prywatnym firmom.

Ale broń Boże nie opodatkowywać pracy i dochodu i broń Boże nie rozdawać żadnych, zasiłków, zapomóg zdolnym do pracy - to jest rola Kościoła a nie państwa.

gordi
Posty: 1266
Rejestracja: pt cze 09, 2017 2:43 pm

Postautor: gordi » czw lis 30, 2017 11:03 am

Przyrównywanie tego co jest w USA do standardow jakie sa w Polsce jest na na miejscu,po pierwsze USA to majetny kraj,z wielowiekowa demokracja i nie nalezy do unii europejskiej,wiec nie musi przestrzegac zasad brukselskich.Posiadanie w USA broni sprawia,ze czesto tam dochodzi do samos±dow na tle posiadania broni ludzie strzelaja do siebie niczym do ptaków.Wprowadzenie broni palnej legalnej na grunt Polski spowoduje wiele samobójstw,no bo spo³eczenstwo mamy niedojrza³e.Co do zapomogi to kto ma niby pomagac ubogim rodzinom jesli tego nie zrobi panstwo :roll: gdy do tego dodamy ile osób w Polsce za³atwialo se na lewo zaswiadczenia rentowe pobiejac kase od panstwa,czêsto w ³atwy sposób,to mamy obraz tego co sie dzia³o po upadku komuny,gdzie kombinowanie na wszelkie sposoby by³o sposobem na zycie.Bingo pisze zeby kosciól zaczo³ pomagac biednym,ale kosció³y przeciez w³aczaja sie do akcji caritasowskich,a tez musi miec jeden ksiadz z drugim czym jezdzic,remonty koscielne,czy kupno nowych oltarzy.

Piotrek
Posty: 2989
Rejestracja: wt wrz 09, 2008 4:41 pm
Lokalizacja: kur2nów

Postautor: Piotrek » czw lis 30, 2017 7:55 pm

Krzych1980 pisze:
metal pisze:Krzych1980, czy dobrze rozumiem, że Twoim zdaniem obciążenia podatkowe obecnie w Polsce są na rozsądnym poziomie i że uważasz postulat ich obniżenia za bzdurę?

I że nie widzisz związku pomiędzy wysokością podatków a wynagrodzeniem?

Tak tylko pytam, bo dawno temu utarto mi nosa w tym wątku i od tamtej pory się nie ośmielam tu pisać :P
tak widze związek.tylko on nie postuluje o obniżenie stawek tylko zniesienie takowego podatku a sam chyba przyznasz że to utopia.wydaje mi sie że obniżenie podatku od dochodu o kilka procent nie wpłynie znacząco na moją zadobność.obniżenie o kilka procent na wszystkich polach już tak tylko pozostaje pytanie jak zachowa sie rynek i czy ktoś sprytnie nie zapragnie przejąć tych kilku procent np sztucznie regulując ceny w branżach z obniżonymi stawkami


Wpływy do budżetu z podatku dochodowego to około 40 mld zł, program 500+ to około 20 mld zł. Dodatkowo zmniejszamy biurokrację!!! połowa urzędników idzie na bruk - lub zostaje skierowana do walki z wyłudzeniami vat. Momentalnie stajemy się rajem podatkowym i ciągną do nas firmy z całego globu, dając zatrudnienie. Tak w skrócie wygląda likwidacja dochodowego, oraz wszystkich finansowych pomocy społecznych.

Krzych1980
Posty: 229
Rejestracja: pn sie 16, 2010 7:17 pm

Postautor: Krzych1980 » czw lis 30, 2017 8:30 pm

Piotrek pisze:
Krzych1980 pisze:
metal pisze:Krzych1980, czy dobrze rozumiem, że Twoim zdaniem obciążenia podatkowe obecnie w Polsce są na rozsądnym poziomie i że uważasz postulat ich obniżenia za bzdurę?

I że nie widzisz związku pomiędzy wysokością podatków a wynagrodzeniem?

Tak tylko pytam, bo dawno temu utarto mi nosa w tym wątku i od tamtej pory się nie ośmielam tu pisać :P
tak widze związek.tylko on nie postuluje o obniżenie stawek tylko zniesienie takowego podatku a sam chyba przyznasz że to utopia.wydaje mi sie że obniżenie podatku od dochodu o kilka procent nie wpłynie znacząco na moją zadobność.obniżenie o kilka procent na wszystkich polach już tak tylko pozostaje pytanie jak zachowa sie rynek i czy ktoś sprytnie nie zapragnie przejąć tych kilku procent np sztucznie regulując ceny w branżach z obniżonymi stawkami


Wpływy do budżetu z podatku dochodowego to około 40 mld zł, program 500+ to około 20 mld zł. Dodatkowo zmniejszamy biurokrację!!! połowa urzędników idzie na bruk - lub zostaje skierowana do walki z wyłudzeniami vat. Momentalnie stajemy się rajem podatkowym i ciągną do nas firmy z całego globu, dając zatrudnienie. Tak w skrócie wygląda likwidacja dochodowego, oraz wszystkich finansowych pomocy społecznych.
Piotrze a ja sądze że jak by to było takie banalne i to nawet w skrócie to istniał by choć jeden taki idealny byt na świecie?choć na próbe przez kilka miesięcy?w kręgu forum Hakaesów jest Was dwóch takich utopijnych i odkrywczych finansistów kapitalistycznych co mogą oświecić i uzdrowić świat a na całym świecie nikt nie wpadł lub nie podpatrzył tego genialnego planu i nie odważył sie go wdrożyć u siebie czyniąc sie rajem na ziemi?w takim razie coś może jednak nie gra w tej wizji?znaczam że pisze poważnie bez ironi i chęci zwady.tak to poprostu widze

gordi
Posty: 1266
Rejestracja: pt cze 09, 2017 2:43 pm

Postautor: gordi » pt gru 01, 2017 8:55 am

Chlopy wy tu gadu gadu o tych podatkach,a na kremlu w Rosji dzis bardzo wazne wydarzenie.Ceremonia losowania krajów które zagraja na mundialu,jest wsrod nich pierwszy raz od 12lat repr Polski.Putin wyda³ na organizacje mundialu wiele mln euro,zainteresowanie pilka w Rosji jest duze,mecze beda rozgrywane bodaj na 12 stadionach.Organizacja mundialu ma dac Rosji wiele zysku z wp³ywu turystow i gastronomia,oraz hotelarstwo ma pój¶c do przodu.Rosja tak troche na uboczu jest tej europejskiej turystyki,europejskie narody wola wylegiwac sie na poludniowych plazach europy,czy zwiedzac Luwr,Rzym,Wenencje,Ateny,Barcelone,Marsylie,Madryt czy Walencje,lub Chorwacje,a nizeli jechac do Rosji.Turysci z zach i poludniowej europy jesli juz jada w kierunku srodkowo-wsch europy to wybieraj± najczesciej zwiedzac Prage,Wieden,Balaton,czy Krakow,Warszawke,Oswiecim,Wieliczke czy Wadowice lub Zakopane,a dalej na wschod za granice nad Bugiem juz ma³o zagranicznych turystów sie zapuszcza.No bo tez po co zachodnim turystom jechac na Ukraine,do Bialorusi,czy do Rosji :roll: Panowie dzis Rosja bedzie w centrum uwagi swiata,losowanie grup mundialowych to wielka szansa promocji tego kraju na arenie miedzynarodowej.Alez to beda dzis emocje o godzinie 16.

Piotrek
Posty: 2989
Rejestracja: wt wrz 09, 2008 4:41 pm
Lokalizacja: kur2nów

Postautor: Piotrek » sob gru 02, 2017 8:50 am

Krzych1980 pisze:
Piotrek pisze:
Krzych1980 pisze:
metal pisze:Krzych1980, czy dobrze rozumiem, że Twoim zdaniem obciążenia podatkowe obecnie w Polsce są na rozsądnym poziomie i że uważasz postulat ich obniżenia za bzdurę?

I że nie widzisz związku pomiędzy wysokością podatków a wynagrodzeniem?

Tak tylko pytam, bo dawno temu utarto mi nosa w tym wątku i od tamtej pory się nie ośmielam tu pisać :P
tak widze związek.tylko on nie postuluje o obniżenie stawek tylko zniesienie takowego podatku a sam chyba przyznasz że to utopia.wydaje mi sie że obniżenie podatku od dochodu o kilka procent nie wpłynie znacząco na moją zadobność.obniżenie o kilka procent na wszystkich polach już tak tylko pozostaje pytanie jak zachowa sie rynek i czy ktoś sprytnie nie zapragnie przejąć tych kilku procent np sztucznie regulując ceny w branżach z obniżonymi stawkami


Wpływy do budżetu z podatku dochodowego to około 40 mld zł, program 500+ to około 20 mld zł. Dodatkowo zmniejszamy biurokrację!!! połowa urzędników idzie na bruk - lub zostaje skierowana do walki z wyłudzeniami vat. Momentalnie stajemy się rajem podatkowym i ciągną do nas firmy z całego globu, dając zatrudnienie. Tak w skrócie wygląda likwidacja dochodowego, oraz wszystkich finansowych pomocy społecznych.
Piotrze a ja sądze że jak by to było takie banalne i to nawet w skrócie to istniał by choć jeden taki idealny byt na świecie?choć na próbe przez kilka miesięcy?w kręgu forum Hakaesów jest Was dwóch takich utopijnych i odkrywczych finansistów kapitalistycznych co mogą oświecić i uzdrowić świat a na całym świecie nikt nie wpadł lub nie podpatrzył tego genialnego planu i nie odważył sie go wdrożyć u siebie czyniąc sie rajem na ziemi?w takim razie coś może jednak nie gra w tej wizji?znaczam że pisze poważnie bez ironi i chęci zwady.tak to poprostu widze

Spytaj kogokolwiek, kto miał działalnosć gospodarczą na początku lat 90tych, gdy obowiązywała ustawa Wilczka (była to najbardziej liberalna ustawa gospodarcza w europie), spytaj jak tym ludziom się wtedy żyło, ile zarabiali.

Krzych1980
Posty: 229
Rejestracja: pn sie 16, 2010 7:17 pm

Postautor: Krzych1980 » sob gru 02, 2017 11:05 am

Piotrek pisze:
Krzych1980 pisze:
Piotrek pisze:
Krzych1980 pisze:
metal pisze:Krzych1980, czy dobrze rozumiem, że Twoim zdaniem obciążenia podatkowe obecnie w Polsce są na rozsądnym poziomie i że uważasz postulat ich obniżenia za bzdurę?

I że nie widzisz związku pomiędzy wysokością podatków a wynagrodzeniem?

Tak tylko pytam, bo dawno temu utarto mi nosa w tym wątku i od tamtej pory się nie ośmielam tu pisać :P
tak widze związek.tylko on nie postuluje o obniżenie stawek tylko zniesienie takowego podatku a sam chyba przyznasz że to utopia.wydaje mi sie że obniżenie podatku od dochodu o kilka procent nie wpłynie znacząco na moją zadobność.obniżenie o kilka procent na wszystkich polach już tak tylko pozostaje pytanie jak zachowa sie rynek i czy ktoś sprytnie nie zapragnie przejąć tych kilku procent np sztucznie regulując ceny w branżach z obniżonymi stawkami


Wpływy do budżetu z podatku dochodowego to około 40 mld zł, program 500+ to około 20 mld zł. Dodatkowo zmniejszamy biurokrację!!! połowa urzędników idzie na bruk - lub zostaje skierowana do walki z wyłudzeniami vat. Momentalnie stajemy się rajem podatkowym i ciągną do nas firmy z całego globu, dając zatrudnienie. Tak w skrócie wygląda likwidacja dochodowego, oraz wszystkich finansowych pomocy społecznych.
Piotrze a ja sądze że jak by to było takie banalne i to nawet w skrócie to istniał by choć jeden taki idealny byt na świecie?choć na próbe przez kilka miesięcy?w kręgu forum Hakaesów jest Was dwóch takich utopijnych i odkrywczych finansistów kapitalistycznych co mogą oświecić i uzdrowić świat a na całym świecie nikt nie wpadł lub nie podpatrzył tego genialnego planu i nie odważył sie go wdrożyć u siebie czyniąc sie rajem na ziemi?w takim razie coś może jednak nie gra w tej wizji?znaczam że pisze poważnie bez ironi i chęci zwady.tak to poprostu widze

Spytaj kogokolwiek, kto miał działalnosć gospodarczą na początku lat 90tych, gdy obowiązywała ustawa Wilczka (była to najbardziej liberalna ustawa gospodarcza w europie), spytaj jak tym ludziom się wtedy żyło, ile zarabiali.
dorobkiewiczom zapewne dobrze a jak ich pracownikom?jak ludziom którzy teraz przechodzą na emerytury,szukają świadectw pracy a prawie połowa dokumentów firm z tamtych czasów wyparowała?

Awatar użytkownika
PITROL
Posty: 1887
Rejestracja: wt mar 24, 2009 11:56 am
Lokalizacja: Z pod kopca

Postautor: PITROL » sob gru 02, 2017 11:34 pm

Tak się robi politykę w Argentynie. Taki wiec wyborczy to ja rozumie, lepiej zapłacić oficjalnym ladacznicom za zabawianie gawiedzi :D
https://www.liveleak.com/view?i=a8a_1509728974
Mówię to co myślę, robię to co mówię

gordi
Posty: 1266
Rejestracja: pt cze 09, 2017 2:43 pm

Postautor: gordi » ndz gru 03, 2017 8:55 am

Rosja wyda³a az 40 mln dolarow na organizacje mundialu.Potezna kasa i w³adza w Rosji liczy sie ze im sie to w jakims stopniu sp³aci na mundialu i potem wraz z wiêkszym nap³wem turystom.Niektóre kraje ,które nie dosta³y sie na mundial juz odliczaj± duze straty jakie beda w gospodarce w zwiazku z brakiem takiego awansu.Repr Polski po 12 az latach przerwy wreszcie uzyska³a ptrzepustke do mundialu i tez zapewne mundial wywo³a duze poruszenie w Polskim narodzie,a ulice wyludnieja podczas kiedy Polska bedzie gra³a w trudnej i egzotycznej grupie,a potem miejmy nadzieje w 1/8 juz czekac beda Anglia lub Belgia.

stazyja69
Posty: 4504
Rejestracja: pt maja 28, 2010 9:28 pm
Lokalizacja: NH

Postautor: stazyja69 » wt gru 05, 2017 10:39 pm


gordi
Posty: 1266
Rejestracja: pt cze 09, 2017 2:43 pm

Postautor: gordi » czw gru 07, 2017 9:43 pm

No i sta³o sie to co wisia³o w powietrzu od kilku tyg. kolesiowska banda uk³adu PISu wywali³a na zbity pysk Szyd³o.Na jej miejsce technokrata,zimny karierowicz i pupilek globalnych finanstow Morawiecki.Zastanawia mnie czy poparcie takie jakie duze ma PIS zacznie od teraz dryfowac sinusoida w dó³ i po jaka cholere ta zamiana Szyd³o :roll: ale widaæ Jaro rz±dzi,Jaro prawi,Jaro was i tak wysadzi i zrobi³ to w durny sposob.Najpierw rano wybronili Beate wobec wotum nieufnosci jakie zlozy³a platforma,zeby wieczorem j± obalic ze steru premiera.Ciekawy jestem czy to strza³ w stope Jarka.

viki
Posty: 526
Rejestracja: ndz sie 29, 2004 4:26 am
Lokalizacja: KRK (74-75) NH (75-03) KRK (03-?)

Postautor: viki » pt gru 08, 2017 12:27 am

Rzygać mi się chce, gdy widzę co Kaczyński robi z moim krajem. Mam nadzieję, że się będzie smażył w piekle.
ezswaz aN Hutnik