POLITYKA

Czyli wszystko to co nie mieści się w powyższych kategoriach - taki nasz mały hutniczy Hyde Park:)

Moderator: dUfio

Ares
Posty: 850
Rejestracja: ndz paź 03, 2004 1:20 pm
Lokalizacja: z Krakowa

Postautor: Ares » śr paź 03, 2007 1:31 pm

luko pisze:
Ares pisze:No chyba nie powiecie że Polska to kraj samych uczciwych ludzi :lol: Najwyższy czas rozliczyć wszystkich aferzystów i wyjaśnić pseudo prywatyzacje, bo jeśli nie teraz to kiedy ? Oczywiście już dawno powinno to być rozliczone ale fakty są takie że poprzednim rządom jakoś było to nie po drodze z wiadomych względów.
Ja tam akurat uważam że lustracja nauczycieli i środowiska akademickiego powinna być. Nie wyobrażam sobie sytuacji że ot tak sobie w szkole uczy jakiś ZNP-owski aktywista który przed '89 wciskał młodzieży kłamstwa o tym że Katynia nie było i że 17.IX związek sowiecki objął ochroną bratnie narody, szczyt hipokryzji żeby tacy ludzie dzisiaj uczyli czegokolwiek. Dotyczy to również tych wszystkich profesorów którzy donosili na SB na studentów opozycyjnych, ciekawe ilu z tych "naukowców" ma tytuły naukowe za legitymacje partyjną.
Co do TVP to nie bądźcie dziećmi, przecież jest to instytucja państwowa i logiczny jest fakt że kto jest w danym momencie u władzy ten ma też telewizje publiczną, to samo dotyczy wszelkich spółek skarbu państwa i innych instytucji, wyjątkiem jest chyba tylko Polskie Radio gdzie panuje komuna większa niż w pzpn, bo aż roi sie tam od sld-owskich pachołków i partyjnego betonu. Zresztą TVN i Polsat do wolnych mediów to bym raczej też nie zaliczył, bo nie jest żadną tajemnicą jaką partie polityczną wspierają


Lepiej żeby dziecią wmaiwiali że teoria ewolucji to kłamstwo ?. Lepiej żeby wmawiali że żydzi geje lesbijki to nie ludzie ?. Lepiej żeby dzieciaki czytali lektury które nie pobudzają do myślenia ? lepiej żeby wmawiali że jest jedna jedyna rerligia i kto nie będzię się jej uczył będzie mniał mniejszą średnią na świadectwie ?. Pozdrawiam :)


akurat krytyka teorii ewolucji oraz dziwne zmiany w kanonie lektur to domena panów związanych z LPR, a ja przynajmniej zawsze ich uważałem za oszołomów i farbowanych narodowców.
Poza tym lustracja pedagogów wcale nie prowadzi do tego co wyżej wymieniłeś i nie idzie z tym w parze.
Co do religii to przecież jeśli ktoś nie chodzi na religie to nie ma z niej oceny, automatycznie nie jest to brane pod uwagę przy wyliczaniu średniej więc ateiści niech sie nie martwią że popsuje im to średnią :wink:
Przede wszystkim szkoła powinna nauczać i wychowywać a nie być miejscem gdzie gównarzeria może sie lansować i zakładać kosze na głowy nauczycielom. Poprzednie rządy w ogóle nie widziały problemu jaki jest z polską szkołą i nie robiły kompletnie nic.
Co do sukcesów 2-letnich rządów PiS-u to według mnie na pewno należy tu wymienić likwidacje WSI które było państwem w państwie

luko
Posty: 239
Rejestracja: czw wrz 02, 2004 3:36 pm

Postautor: luko » śr paź 03, 2007 2:16 pm

Okej to co do LPR sie zgadzamy :). Co do szkoły jeśli chodzi o wychowanie też. Co do religi nie będę się kłócił bo na 100% nie jestem pewny jak jest z tą oceną dla osób które nie chodzą na religie. Co do WSI mam inne zdanie mówisz że to było państwo w państwie a CBA takie nie jest ?
Sami Przeciw Wszystkim

pawelhks
Posty: 474
Rejestracja: śr kwie 27, 2005 8:53 pm
Lokalizacja: OGRODOWE HKS

Postautor: pawelhks » śr paź 03, 2007 2:36 pm

a ja sie caly czas pytam: jakie dla mnie jako skromnego obywatela RP ma znaczenie CBA WSI CBS ABW i Bog wie kto jeszcze?
Sam nie lamie prawa, wiec nie mam z tymi organami przez to zadnych klopotow.

Zatem dalej forsuje teze - jakakolwiek zmiana wladzy, poza doznaniami wizualnymi, nie niesie dla mnie istotnego wplywu.
Szkoda wiec kasy na wybory, ktore prawdopodobie nic nie zmienia.

Moja dewiza: mniej gadania, wiecej robienia, a bedzie nam sie zylo lepiej. Jak na razie wszystko to jest bicie piany i robienie zaslony dymnej.

Oby zmiana trenera HKS przelozyla sie na lepsza gre i wyniki. To mnie bardziej interesuje.

Awatar użytkownika
PSKNHKS
Posty: 375
Rejestracja: pt wrz 02, 2005 8:04 pm
Lokalizacja: Dywizjon

Postautor: PSKNHKS » śr paź 03, 2007 4:32 pm

luko pisze:Co do religi nie będę się kłócił bo na 100% nie jestem pewny jak jest z tą oceną dla osób które nie chodzą na religie.


Teoretycznie powinna być ocena z etyki ale na przykład u mnie w liceum etyki nie ma i jak ktoś nie chodzi na religie to ma 2 lekcje mniej. Wtedy na świadectwie podobnie jak w parafii wpisuje się chyba że dana osoba nie uczestniczyła w lekcjach i nie wpływa to na średnią ale pewien nie jestem.

Awatar użytkownika
Lukasz_HKS
Posty: 1096
Rejestracja: czw paź 07, 2004 10:32 am
Lokalizacja: NH

Postautor: Lukasz_HKS » śr paź 03, 2007 5:26 pm

A ja zaglosuje na PSL i huj ! Albo na jakas ina partie co i tak wiekszych szans niema...

Co do religii to te 2 godziny lekcyjne nie zbawia nikogo a przynajmniej potem niama problemu przy slubie czy chrzcinach.
Hutnik

Ares
Posty: 850
Rejestracja: ndz paź 03, 2004 1:20 pm
Lokalizacja: z Krakowa

Postautor: Ares » śr paź 03, 2007 5:48 pm

Proszę Was nie porównujcie CBA z WSI bo na prawdę nie wiecie co piszecie. Co by nie napisać o CBA to fakty są takie że służba ta podlega organom władzy, a z WSI bajka była zupełnie inna. Tam zwierzchności praktycznie nie było w ogóle, nie licząc figuranta którym był minister koordynator ds. służb specjalnych ale w środowisku był traktowany jak największy frajer który i tak nie wiele mógł. WSI zajmowało sie miedzy innymi taką działalnością jak nielegalny handel bronią, obrót narkotykami itd. To była normalna legalna mafia która rekrutowała sie były oficerów PRL-owskich służb specjalnych wyszkolonych w Moskwie i nie jednokrotnie działających na ich zlecenie. Owszem możecie napisać że zwykłego obywatela to nie obchodzi i nie dotyczy ale jeżeli ktoś uważa sie za Polaka to raczej nie powinno mu być obojętne to że WSI było najprościej mówiąc prywatnym folwarkiem rosyjskich służb wywiadowczych w Polsce. Moskwa przy pomocy WSI zakładała w Polsce różne firmy które były przykrywką dla ich działalności, bo takie są dzisiaj metody działania wywiadów, i nie było to jakieś drobne biznesy tylko przedsiębiorstwa uchodzące za poważne. Zresztą nie jest żadną tajemnicą że w ostatnim czasie służby rosyjskie dążyły do przejęcia polskiego przemysłu naftowego i dzięki ostatniemu rządowi do tego na szczęście nie doszło. Jeśli ktoś dalej uważa że było to małe piwo to niech wie że raport z likwidacji WSI przetłumaczony po rosyjsku trafił na posiedzenie rosyjskiego rządu i był tam odczytywany, tak więc gdyby to wszystko było kitem i ściemą to ruscy nie zawracali by tym sobie głowy i tak bardzo sie tym nie przejęli.
Nie muszę chyba pisać że politycy z takich opcji jak PO czy LiD nie widzieli problemu WSI i zapewne gdyby to oni rządzili przez ostatnie 2 lata to dziś WSI działało by swobodnie.

pawelhks
Posty: 474
Rejestracja: śr kwie 27, 2005 8:53 pm
Lokalizacja: OGRODOWE HKS

Postautor: pawelhks » śr paź 03, 2007 6:17 pm

Ares, ok, ale zyjemy w panstwie prawa i takie sprawy jak wina kogos dotyczaca czy to handlu bronia czy narkotykami nalezy do sadu.
Nie wiem czy jakikolwiek akt oskarzenia trafil do sadu w tej sprawie.
Bo to sad orzeka o winie, a nie PIS, Macierewicz czy ktos jeszcze inny.

Wiec jesli byla wina, "o czym wszyscy wiedza", to niech prokuratura sporzadzi akt oskarzenia wobec konkretnych osob i skieruje sprawe do sadu.

Innej drogi nie ma.

Bo inaczej to WSI beda kolejnym ukladem, z ktorym walczy PIS, tylko jakos efektow tej walki nie ma (oprocz efektownych konferencji prasowych).

luko
Posty: 239
Rejestracja: czw wrz 02, 2004 3:36 pm

Postautor: luko » śr paź 03, 2007 7:10 pm

Co do WSI byl to Polski wywiad wywiad ktory kaczynski zniszczyl. Nie msuze dodwac ile nas to teraz bedzie kosztowalo nie da sie zwerbowac nowych ludzi do wywiadu na to tzrbea lat bardzo dlugich lat. W takiej sytuacji Polska mozna powiedziec nie istnieje. Co do twoich zarzutow Kaczynski zlikwidowal WSI i co ? sa jakies oskarzenia ? jakies dowody ? kogos zaciagnieto pzrez sad ? Nie dlaczego ? moze dlatego ze nie ma dowod a mzoe dlatego wlasnie ze WSI nie podlegalo wladzy tak jak mowsiz i tego obawial sie PIS. Pozdrawiam
Sami Przeciw Wszystkim

Ares
Posty: 850
Rejestracja: ndz paź 03, 2004 1:20 pm
Lokalizacja: z Krakowa

Postautor: Ares » śr paź 03, 2007 7:29 pm

Sprawa WSI to nie jest jakaś tam zwykła sprawa kryminalna, tutaj zamieszanych było masę osób ze służb specjalnych i w pierwszej kolejności należało ich odciąć od dotychczasowej działalności tak przerwać ich szkodliwą działalność. Na akty oskarżenia przyjdzie czas. A to że WSI działało na szkodę państwa mogą potwierdzić nawet polityczni przeciwnicy PiS.
Co do korupcji to przecież to jasne jak słońce że w Polsce korupcja występuje niemal w każdej dziedzinie życia i temu nikt nie zaprzeczy. Dlatego powołanie CBA było dobrym posunięciem bo inaczej z tą plagą walczyć sie nie da. Powtórzę po raz kolejny: jak ktoś jest uczciwy i nie bierze udziału w łapownictwie to CBA mu krzywdy nie zrobi.
Kolejna sprawa to tzw "układy". Ok możecie żyć w swoim świecie i uparcie twierdzić że ich nie ma i że to wymysł Kaczyńskich ale ja podam przykład pierwszy z brzegu: układ zajmujący sie ustawianiem meczy piłkarskich. Istnieniu tego układu chyba żaden kibic nie zaprzeczy, no chyba że to też wymysł PiS-u. Nie muszę chyba przypominać za czyjej kadencji zaczęły sie aresztowania całego tego towarzystwa i kto postanowił przeciąć ten cały chory proceder. Poza tym czy wam sie to podoba czy nie to Ziobro wprowadził do kodeksu karnego pojecie korupcji w sporcie, wcześniejsze rządy również problemu nie widziały.
W Polsce jest pełno tego typu układów i układzików w niemal każdej dziedzinie życia, które niszczą ten kraj od środka, ale jak ktoś nie chce tego dostrzec i interesuje go tylko własna pełna miska to zawsze będzie twierdził że PiS walczy z wiatrakami

luko
Posty: 239
Rejestracja: czw wrz 02, 2004 3:36 pm

Postautor: luko » śr paź 03, 2007 7:35 pm

Ok dales przyklad korupcji. A jak poslowie Pisu korumpowali bo tak tzreba to nazwac proponowali nawet kase zeby beger pzreszla do pisu i co ? zatrzymali ich ? stracili stolki ? Nie dlaczego ? Bo Pis walczy ale z kazdym kto zechce mu odebrac wladze. To jest prawei jak komuna wszedzie podlsluchy strach szukanie hakow i nie powiesz mi ze to jest cos innego niz komuna pod tym wzdledem.
Sami Przeciw Wszystkim

Awatar użytkownika
OŻÓG 1950
Posty: 3924
Rejestracja: czw sie 26, 2004 1:39 am
Lokalizacja: Wąwozowa City

Postautor: OŻÓG 1950 » śr paź 03, 2007 8:22 pm

Luko - to jest zwykła matematyka i nic więcej.

Żeby coś przegłosować musisz mieć większość, a jak nie masz to kupczysz i tak było, jest i będzie, bo taki jest system parlamentarny. Za poprzednich rządów też tak było, tylko nikt nie robił z tego afery.

Można by z tym skończyć, ale (chyba) trzeba by zmienić konstytucję i wprowadzić jakiś inny system (może np. dwupartyjny?).

Pozdrawiam

Ares
Posty: 850
Rejestracja: ndz paź 03, 2004 1:20 pm
Lokalizacja: z Krakowa

Postautor: Ares » śr paź 03, 2007 8:31 pm

Co do tzw. "taśm Beger" to w pewnym sensie masz racje, ja tego absolutnie nie pochwalam tyle że od korupcji różniły sie tym że nie było tam korzyści majątkowej, bo z tego pamiętam to na tym filmie nikt nikomu koperty nie wręczył i nie doszło do przybicia żadnego interesu więc nie było podstaw aby kogoś za to wsadzić za kratki. Tam dopiero dochodziło do pewnych ustaleń ale konkrety nie padły. Poza tym takie "rozmowy" jak ta w pokoju Beger, mają miejsce w sejmie od lat i dalej tylko że nikt wcześniej tego nie sfilmował.
Z tymi podsłuchami i hakami na każdego to też trochę przesadzone stwierdzenie no bo przecież jakoś nie chce mi sie wierzyć że każdemu z nas założyli podsłuch albo że każdy obywatel jest śledzony. Jak ktoś twierdzi że w Polsce obywatel jest inwigilowany to nie popatrzy na przykład na Wielką Brytanie gdzie kamery są na każdym kroku, na każdej ulicy

luko
Posty: 239
Rejestracja: czw wrz 02, 2004 3:36 pm

Postautor: luko » śr paź 03, 2007 8:41 pm

Padły słowa że dostanie kasę jak przejedzie ?. A czemu ludzie od leppera mimo tego że nie przyjęli łapówki tylko wyszli mają sprawy w sądzie ? Są po prostu równi i równiejsi. Co do podsluchów faktycznie trochę przesadziłem co nie zmienia faktów że jest ich więcej niż w ostatnich latach ;)
Sami Przeciw Wszystkim

dan1950
Posty: 304
Rejestracja: sob mar 12, 2005 9:54 pm
Lokalizacja: NOWA HUTA

Postautor: dan1950 » śr paź 03, 2007 8:43 pm

Otóż to Panie Ożóg, live is brutal, trzeba sobie jakoś radzić. Może nie jest to zbytnio moralne, no ale cóż począć. Nie myślcie, że takie rzeczy dzieją się tylko u nas, to po prostu czysta matematyka, jak już było napisane wyżej.

BIMBER
Posty: 1164
Rejestracja: wt sie 24, 2004 11:47 am
Lokalizacja: KRAKÓW

Postautor: BIMBER » czw paź 04, 2007 8:52 am

luko pisze:Ok dales przyklad korupcji. A jak poslowie Pisu korumpowali bo tak tzreba to nazwac proponowali nawet kase zeby beger pzreszla do pisu i co ? zatrzymali ich ? stracili stolki ? Nie dlaczego ? Bo Pis walczy ale z kazdym kto zechce mu odebrac wladze. To jest prawei jak komuna wszedzie podlsluchy strach szukanie hakow i nie powiesz mi ze to jest cos innego niz komuna pod tym wzdledem.


precz z komuną !!!

dan1950 to komunista :D jeździ do znajomego blacharza UB-eka :D
BIEDA NIGDY NIE JEST SMUTNA