Akwarystyka

Czyli wszystko to co nie mieści się w powyższych kategoriach - taki nasz mały hutniczy Hyde Park:)

Moderator: dUfio

telipinus
Posty: 325
Rejestracja: czw wrz 09, 2004 2:58 pm
Lokalizacja: Krakow

Akwarystyka

Postautor: telipinus » pt maja 12, 2006 11:08 am

Interesuje mnie ilu z Was posiada akwaria? Jesli uzbieralaby sie wieksza ilosc moglibysmy powymieniac sie doswiadczeniami hodowlanymi.
A skoro zalozylem juz ten temat mam pytanie: widzial ktos moze w sprzedazy Akare z Porto Alegre? Bardzo zalezy mi na posiadaniu tej pielegnicy, a niestety nigdzie nie moge jej znalezc.
tylko Hutnik HKS

Awatar użytkownika
Lukasz_HKS
Posty: 1096
Rejestracja: czw paź 07, 2004 10:32 am
Lokalizacja: NH

Postautor: Lukasz_HKS » pt maja 12, 2006 7:54 pm

Ja mam już ponad 10 lat :)
Aktualnie w akwarium pływają 2 molinezje czarne, 2 brzanki rózowe, 2 brzanki rekinie i glonojad :)

Przydatna stronka jak ktoś chce http://www.akwafoto.pl
Hutnik

Awatar użytkownika
Stefek_Burczymucha
Posty: 723
Rejestracja: sob wrz 04, 2004 10:03 pm

Postautor: Stefek_Burczymucha » sob maja 13, 2006 10:07 pm

mialem kiedys fachowe 250 l z fauna i floera amazonki ale po przerowadzce musialem zrezygnowac z tego hobby :cry:
Wasting time is an important part of living.

Awatar użytkownika
szczękościsk
Posty: 107
Rejestracja: czw cze 30, 2005 12:19 pm

Postautor: szczękościsk » ndz maja 14, 2006 2:44 pm

Ja miałem żółuwia wodnego ale zjadł go kot potem była złota rybka ale też zjadł ją kot. Więc nie ma szans na takie hobby ale w sumie fajna sprawa. To musi uspokajać tak sobie popatrzeć jak rybki pląsają.

Awatar użytkownika
szczękościsk
Posty: 107
Rejestracja: czw cze 30, 2005 12:19 pm

Postautor: szczękościsk » ndz maja 14, 2006 2:55 pm

Akwariowy chuligan w całej okazałości..hmm może powinienem mu zamazać morde jakies psy na osiedlu go mogą dojechać....

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
MIRAS vel YARI
Posty: 93
Rejestracja: pt sie 27, 2004 9:29 pm
Lokalizacja: Nowa Huta Maslomiaca

Postautor: MIRAS vel YARI » ndz maja 14, 2006 2:56 pm

dwie 14 cm akary pomaranczowopletwe i dwie mniejsze mekki :)
Forza HKS !!!

Awatar użytkownika
snuff
Posty: 963
Rejestracja: sob wrz 04, 2004 3:10 pm

Postautor: snuff » ndz maja 14, 2006 8:11 pm

Ja mam akwarium od około 15 lat z małą przerwą, obeznie własnie zmieniam obsade na księczniki i naskalnikai robię namiatkę tanganiki, jak kiedyś będę maiła duży haus to sobie zrobię bioton Tanganiki

telipinus
Posty: 325
Rejestracja: czw wrz 09, 2004 2:58 pm
Lokalizacja: Krakow

Postautor: telipinus » wt maja 16, 2006 12:26 pm

MIRAS vel YARI pisze:dwie 14 cm akary pomaranczowopletwe i dwie mniejsze mekki :)


Ja mam troszke wieksze (16cm) Pawiookie :wink:
Mekki tez mam ale dorosly do mniej wiecej 10cm i przesztaly rosnac niestety......
Snuff ksiezniczki sa ekstra ale trzeba zwracac uwage na twardosc wody bo male wahania moga je zabic.
tylko Hutnik HKS

telipinus
Posty: 325
Rejestracja: czw wrz 09, 2004 2:58 pm
Lokalizacja: Krakow

Postautor: telipinus » śr sty 31, 2007 10:08 am

Na ktoryms z osiedli miedzy alejami Jana Pawła II i Solidarnosci byl sklep zoologiczny ( o ile pamietam w piwnicy ). Wie ktos gdzie ten sklep jest dokladnie i czy jeszcze istnieje? I przy okazji moze znacie jakies inne sklepy w Hucie z akwarystyka ( tylko nie w hipermarketach prosze).
tylko Hutnik HKS

Awatar użytkownika
Stefek_Burczymucha
Posty: 723
Rejestracja: sob wrz 04, 2004 10:03 pm

Postautor: Stefek_Burczymucha » śr sty 31, 2007 10:49 am

mysle ze chodzi ci o przystanek alaska ktory byl kiedys na szklanych domach, nie ma go od kilku lat. jeden jest na centrum a od strony os ogrodowego, kolejny na zielonym naprzeciwko slonecznego, byl tez kiedys na centrum e, na kosciuszkowskim w pawilonie na gorze, w dh wanda obok motoryzacyjnego, na kalinowym przystanek za rondem hipokratesa, nie wiem ile z nich jeszcze istnieje, akwarium nie mam juz od paru lat wiec nie jestem na biezaco
Wasting time is an important part of living.

Łukasz
Posty: 117
Rejestracja: czw cze 16, 2005 5:37 pm

Postautor: Łukasz » czw lut 01, 2007 10:37 pm

na Kalinowym jest zoologia z bardzo długą tradycją wcześniej urzędowali w bloku w piwnicy teraz przenieśli się do pawilonu, nie wiem jak nazywa się ta ulica ale tam mieści sie jakaś rada dzielnicy, poczta, fryzjer i jakaś speluna ten budynek jest koło kościoła (można tam utargowac niezłą cenę za rybę), w pokarm i inne akcesoria zaopatruje się na pętli autobusowej na Mistrzejowicach
Obrazek