POLITYKA

Czyli wszystko to co nie mieści się w powyższych kategoriach - taki nasz mały hutniczy Hyde Park:)

Moderator: dUfio

Awatar użytkownika
sudione
Posty: 689
Rejestracja: wt cze 21, 2005 4:59 pm
Lokalizacja: Kraków

Postautor: sudione » pt wrz 16, 2022 12:53 pm

Piotrek pisze:Europa próbuje 4 dniowy tydzień pracy, a w Polsce już tak jest - przynajmniej u mnie w branży w małych zakładach produkcyjnych. Małe firmy 10-20 pracowników przestają w piątki pracować bo nie ma po co, kilka lat temu zapieprzali nawet w soboty do późnych godzin.

To dopiero początek. :cry:

stazyja69
Posty: 4486
Rejestracja: pt maja 28, 2010 9:28 pm
Lokalizacja: NH

Postautor: stazyja69 » sob wrz 17, 2022 2:18 pm

sudione pisze:
Piotrek pisze:Europa próbuje 4 dniowy tydzień pracy, a w Polsce już tak jest - przynajmniej u mnie w branży w małych zakładach produkcyjnych. Małe firmy 10-20 pracowników przestają w piątki pracować bo nie ma po co, kilka lat temu zapieprzali nawet w soboty do późnych godzin.

To dopiero początek. :cry:


W firmie której pracuje od 1998 poleciało 10 Ukraińców którzy pracowali po 12 godzin czyli 15 etatów.
Od października kombinacje z godzinami.

Awatar użytkownika
Aldaris
Posty: 1837
Rejestracja: czw gru 14, 2006 9:49 pm
Lokalizacja: République du Niger

Re: POLITYKA

Postautor: Aldaris » pn gru 05, 2022 10:06 pm

Nie pytam ludzi, sam też miałem wiele różnych rzeczy na głowie. Czytam za to różne fora i odnosi się wrażenie, że narastają nastroje antyukraińskie. Mam tu na myśli nastroje względem Ukraińców mieszkających w Polsce. Jak to wygląda, prawda to?
"Mnie sprawy tych dzikusów nie obchodzą. Ja jestem chrześcijaninem" - Zakari Lambo

Piotrek
Posty: 2966
Rejestracja: wt wrz 09, 2008 4:41 pm
Lokalizacja: kur2nów

Re: POLITYKA

Postautor: Piotrek » śr gru 07, 2022 6:18 pm

Aldaris pisze:Nie pytam ludzi, sam też miałem wiele różnych rzeczy na głowie. Czytam za to różne fora i odnosi się wrażenie, że narastają nastroje antyukraińskie. Mam tu na myśli nastroje względem Ukraińców mieszkających w Polsce. Jak to wygląda, prawda to?

Co w tym dziwnego. Ciekawe ilu Polaków wie, że ukraincy dostają zasiłki pieniężne w wysokości co najmniej 2 tyś/mies. Podobno po galeriach to same ukrainki chodzą i kupują co się da. A najbliższym przykładem masz halę Hutnika. Powoli ludziom się oczy otwierają.

ksh72
Posty: 2579
Rejestracja: pt sie 27, 2004 3:32 am

Re: POLITYKA

Postautor: ksh72 » sob gru 17, 2022 11:52 am

Jak polskiemu komendantowi dali w prezencie granatnik

https://milmag.pl/2021/wp-content/uploa ... rmp_00.jpg

to co musiał dostać prezydent Duda jak tam był?
Może tego Bayraktara co na niego w Polsce zbierali.

A ponoć im tam na Ukrainie broni brakuje :roll:

ksh72
Posty: 2579
Rejestracja: pt sie 27, 2004 3:32 am

Re: POLITYKA

Postautor: ksh72 » pn sty 16, 2023 6:15 pm


Piotrek
Posty: 2966
Rejestracja: wt wrz 09, 2008 4:41 pm
Lokalizacja: kur2nów

Re: POLITYKA

Postautor: Piotrek » pt cze 02, 2023 9:03 am

"- Naszym celem jest przynajmniej 300-tysięczna polska armia, ale także jak najwięcej ludzi, którzy zostaną przeszkoleni i będą potrafili obsługiwać broń oraz odpowiednio zachować się w sytuacji kryzysowej - powiedział wicepremier Mariusz Błaszczak podczas przysięgi wojskowej w Elblągu. 11 lutego br."
Co dziesiąty Polak w armii? a jakby przyjąć wiek 20-50 lat, to co piąty, a jakby odjąć kobiety to, 20-50 lat to co trzeci mężczyzna ma być żołnierzem.

Awatar użytkownika
PITROL
Posty: 1866
Rejestracja: wt mar 24, 2009 11:56 am
Lokalizacja: Z pod kopca

Re: POLITYKA

Postautor: PITROL » sob cze 03, 2023 12:40 am

A co Ty Masz do kobiet w armii w końcu wszyscy jesteśmy za równouprawnieniem a wojsko ma być zawodowe. Teraz na poważnie wiem że to mało realne albo idzie pod propagandę sukcesu ale lepiej sobie stawiać ambitne cele niż żadnych.I jest mnogo kwestii o które się można bardziej przyczepić.Ja wiem że każdy zwolennik opozycji nazwie mnie PiS-owcem.Choć nigdy nie głosowałem na tą partię.
Więc ja zacytuję kogoś innego kim w wielu kwestiach się zgadzam :
Wincyj, wincyj!
Socjalizm pełną gębą. W swojej naiwności wydawało mi się w 2015, że może tymczasowo postawią na te 500+ żeby poprawić sytuację tych, którzy byli zaniedbywani przez poprzednie rządy - ale że potem od tego odejdą i załapią, że jeśli chcą pomóc ludziom, to najlepiej pomogą obniżając podatki.
Poszli dokładnie w drugą stronę. To dowodzi, że nie chodzi o pomaganie ludziom, tylko o kupowanie ich.
Jeszcze raz, do 16-latków, którym Hołownia chce załatwić prawa wyborcze - skarbeńki, wy się naprawdę nie macie do czego śpieszyć, ani czego żałować... Zły rząd, i w większości przypadków - jeszcze gorsza opozycja, tak to widzę. Jeśli kogoś to boli, bo uważa że rząd jest dobry (!), albo że rząd jest zły ale większość opozycyjnych partii jest lepsza (!!), to jest jego sprawa - ja widzę to tak jak napisałem.
Nie zajmuję się na tym profilu kwestiami ekonomicznymi, i walczę przede wszystkim z komunizmem a nie socjalizmem, ze szczególnym uwzględnieniem komunizmu światopoglądowego, reprezentowanego głównie przez partie będące spadkobiercami komunistów albo założone przez komunistycznych agentów, jak PO - ale nigdy nie przeczytacie u mnie, że socjalizm jest spoko, albo że można nań przymknąć oko (rym niezamierzony).
Socjalizm jest zły i demoralizujący. Zgniły i szkodliwy system chowający się za pięknymi hasełkami.

A że czasami zrobią coś dobrze to np to
https://www.youtube.com/watch?v=HntLlWraCY8
Mówię to co myślę, robię to co mówię

ksh72
Posty: 2579
Rejestracja: pt sie 27, 2004 3:32 am

Re: POLITYKA

Postautor: ksh72 » sob cze 03, 2023 1:09 pm

Szymon Marciniak po raz drugi w ciągu tygodnia wprowadzony w błąd:

https://twitter.com/DiabolRokita/status ... W665ouAAAA

I to w tygodniu poprzedzającym finał LM. Przypadek?

enhaman
Posty: 1060
Rejestracja: pt sie 23, 2013 2:28 pm

Re: POLITYKA

Postautor: enhaman » ndz cze 04, 2023 5:45 pm

Nie sądzę.A kto przerwał milczenie?
Hutnik - Dodaj Do Ulubionych.

Awatar użytkownika
PITROL
Posty: 1866
Rejestracja: wt mar 24, 2009 11:56 am
Lokalizacja: Z pod kopca

Re: POLITYKA

Postautor: PITROL » pt sie 04, 2023 8:43 am

https://energetyka24.com/gornictwo/wiad ... 2-mld-euro

Jako że też mieliśmy kiedyś przemysł ciężki w naszej dzielnicy dobrze rozwinięty. A i Turów trzeba było zamknąć od razu i to nie moje są słowa ani legę da ludowa a wypowiedzi można łatwo znaleźć. Bo przecież niemiecki węgiel ma inne właściwości niż ten wydobywany w Polsce i on jest ekologiczny. Żeby był jasność bardzo wiele rzeczy w polityce obecnego rządu mi się niepodobna jak by ktoś mnie pisiorem nazwał ha ha ale niech jeszcze tusk więcej opowie jak to nam pieniądze uratował to już więcej nie trzeba bo nawet ci zatwardziali anty kaczyści połapali się że pierdoli od rzeczy.
Mówię to co myślę, robię to co mówię

HAMAS
Posty: 1571
Rejestracja: wt sie 24, 2004 3:00 pm

Re: POLITYKA

Postautor: HAMAS » sob sie 05, 2023 7:19 pm

Ja na PO nie będę głosował ale nie słyszę żeby Tusk głupoty gadał. Przynajmniej gość coś w życiu osiągnął i był Kimś w świecie. Nie tak jak to niedojda życiowa której celem jest jak najbardziej skucjć ludzi i mieć z tego pożywkę.

Awatar użytkownika
PITROL
Posty: 1866
Rejestracja: wt mar 24, 2009 11:56 am
Lokalizacja: Z pod kopca

Re: POLITYKA

Postautor: PITROL » sob sie 05, 2023 9:24 pm

No tak on nam oddał pieniądze z OFE. Tak on nam granice za ubezpieczył. Ale rozumie że masz poglądy lewicowe czego nie popieram acz kolwiek rozumię. Ty wiesz że ten typ kiedyś udawał ultrakatolika aby się przypodobać wyborcą miał nawet cały ołtarzyk utworzony i udawał jak się gorliwie modli i mało tego po trzydziestu latach wzioł ślub kościelny aby że swoją własną żoną.
Tak nakładanie marynarki alkoholikowi to sukces króla eurpy tylko mam wrzucić strony tytułowe europejskich gazet nie podobna ważne że bierze wysoką emeryturę więc osiągnął sukces finansowy.
Mówię to co myślę, robię to co mówię

JOK_NH
Posty: 4589
Rejestracja: czw kwie 28, 2005 7:21 pm
Lokalizacja: Wschodnia Strona Miasta

Re: POLITYKA

Postautor: JOK_NH » pn sie 07, 2023 8:12 pm

HAMAS pisze:Ja na PO nie będę głosował ale nie słyszę żeby Tusk głupoty gadał. Przynajmniej gość coś w życiu osiągnął i był Kimś w świecie. Nie tak jak to niedojda życiowa której celem jest jak najbardziej skucjć ludzi i mieć z tego pożywkę.


Osiągnął? Obalając rząd Olszewskiego i wbijając się w układy komunistów, nosz kurwa telepie mnie jak takie debilizmy słyszę.
Jak słaba jest wiedza Polaków o plityce, to aż żal bierze. Co drugiemu powinno się odbierać prawo głosu, bo cała wiedza na temat polityki jest z mediów głównego ścieku. Jak nie słyszysz, żeby ten skurwysyn gadał głupoty, to albo jesteś głuchy, albo TVN ogłądasz- nie ma innej opcji. Tusk kłócił ludzi i Kaczor robi to samo, bo to wynika z taktyki politycznej. Jeden i drugi skurwysyn powinien już dawno mieć zakaz udzielania się w polityce. Układ z Magdalenki wciąż aktualny i już nawet te kurwy nie boją się o tym głośno mówić, mówiąc że Konfa chce wejść i rozbić dobrze działający układ. A Wy w to ślepo wierzycie, że oni są różni od siebie? W czym?

HAMAS
Posty: 1571
Rejestracja: wt sie 24, 2004 3:00 pm

Re: POLITYKA

Postautor: HAMAS » pn sie 07, 2023 9:01 pm

Masz racje też bym ciemnocie odebrał prawo głosu co ma klapki na oczach i nabite głowy jakimiś faszyzującymi konfederacjami, gorszego syfu to jeszcze nie było, ukryta flanka pisdolców.