POLITYKA

Czyli wszystko to co nie mieści się w powyższych kategoriach - taki nasz mały hutniczy Hyde Park:)

Moderator: dUfio

Krzycho
Posty: 701
Rejestracja: pn kwie 11, 2005 3:33 pm

Postautor: Krzycho » wt mar 08, 2022 4:15 pm

ksh72 pisze:
enhaman pisze: Znowu jakieś fejkowe rewelacje.

Faktycznie granicę przeszło kilkuset Hindusów studentów, którzy mieli tylko taką drogę ucieczki.Wsiedli do samolotów chyba w Warszawie i odlecieli.Wszystko było dobrze zorganizowane.Zyskalismy ich wdzięczność i takiego kraju jak Indie.



"Granicę polsko-ukraińską przekroczyło łącznie blisko 500 tysięcy osób, w tym m.in. 277 tys. obywateli Ukrainy - poinformowało Ministerstwo Spraw Zagranicznych.

https://www.google.com/amp/s/www.se.pl/ ... format=amp

Czyli ponad 200 tys nie Ukraińców :shock:
A tak bronili granicy z Białorusią :(


masz jakieś lepsze źródło tej informacji niż super express, tj np raport z MSZ? mnie nie udało się znaleźć na stronach MSZ

w tym artykule wymieniono:
277 tys. 735 obywateli Ukrainy, 3 tys. 196 obywateli Uzbekistanu, 2 tys. 401 Polaków, 2 tys. 268 Białorusinów, 2 tys. 978 obywateli Indii, 2 tys. 255 - Nigerii. Ponadto przyjechało 1 tys. 363 obywateli Algierii, 1 tys. 313 obywateli Maroka, 1 tys. 290 - Afganistanu, 1 tys. 232 - Pakistanu, 993 - USA i 960 - Rosji.


a mowa jest o 500 tyś, czyli brakuje 200 tyś
walka z pijaństwem obowiązkiem społecznym

bn
Posty: 2981
Rejestracja: pt maja 06, 2005 10:17 pm
Lokalizacja: 100% KRK

Postautor: bn » wt mar 08, 2022 6:03 pm

Nie widać tu planu. Żaden kraj nie jest w stanie "obsłużyć" kilka milionów ludzi. Turcja która nie jest nawet członkiem UE dostała 6 mld zł od UE na uchodźców z Syrii, my obiecujemy że sfinansujemy wszystko nie mając nawet funduszy i chyba się nie dopominamy nawet? Premier GB mówi że nie wpuści więcej niż 5 tys. po sprawdzeniu kwalifikacji jak do pracy. Premier Belgii sobie pisze "dziękuję że Polska się zajmuje uchodźcami" i tyle.

Ponadto, moim zdaniem jak wejdziemy teraz w wojnę z Rosją właczając samoloty za podszeptem Blinkena / USA czy Johnsona / GB to będziemy samobójcami. Goście władają najsilniejszymi armiami świata. Nie kiwnęli palcem mimo że byli gwarantami nienaruszalności granic i nie kiwnęli palcem. Będą nas podjudzać teraz, żebyśmy my się włączali kiedy wiadomo że wojna toczyła by się w Polsce. I nikt by nawet nie zaregował. Mam nadzieję, że PiS nie jest aż tak głupi.

dUfio
Posty: 9066
Rejestracja: pn sie 30, 2004 2:08 pm
Lokalizacja: ja to znam

Postautor: dUfio » śr mar 09, 2022 5:55 pm

Moce przerobowe na wyczerpaniu
https://www.onet.pl/informacje/glos24/k ... c,30bc1058


Tymczasem na przykładowym Shellu ropa 8, benzyna 7
Stopy w górę po raz kolejny

Ogólnie ciężki rozpierdol

ksh72
Posty: 2579
Rejestracja: pt sie 27, 2004 3:32 am

Postautor: ksh72 » czw mar 10, 2022 4:32 pm

Polecam kanał o wojnie.
Czy informacje 100% wiarygodne nie wiem, ale wszystko konkretne bez łzawych historyjek znanych z.mediów

https://m.youtube.com/channel/UCinXXtbI ... 9IA/videos


Artykuł o naszej gościnności


https://www.kontrowersje.net/humanitarn ... -w-polsce/

Awatar użytkownika
Aldaris
Posty: 1837
Rejestracja: czw gru 14, 2006 9:49 pm
Lokalizacja: République du Niger

Postautor: Aldaris » pt mar 11, 2022 9:03 am



Nie trzeba artykułów, a wystarczy wyobraźnia by widzieć, że to prawdopodobnie koniec Polski, w tej formie którą dotychczas znaliśmy.
Proszę się nie zdziwić gdy niepracujący Ukrainiec dostanie świadczenie w postaci płacy minimalnej za samo to że jest Ukraińcem oraz pierwszeństwo w zatrudnieniu itp. Oczywiście wszystko na koszt Polaka w imię fałszywej moralności antypolskiego rządu i chwilowego emocjonalnego zrywu społecznego.
"Mnie sprawy tych dzikusów nie obchodzą. Ja jestem chrześcijaninem" - Zakari Lambo

enhaman
Posty: 1060
Rejestracja: pt sie 23, 2013 2:28 pm

Postautor: enhaman » pt mar 11, 2022 4:01 pm

Widziałeś niepracującego Ukraińca w Polsce na socjalu? Ja widziałem wielu Polaków za granicą, którzy tam pojechali, żeby siedzieć na socjalu i jeszcze gorzej.

Wśród tych, którzy do tej pory przyjechali,wielu to fachowcy i ludzie majętni, którzy niezłymi brykami pomykają przez Kraków.

To co wydamy , to za jakiś czas wróci.Sa wśród nich pielęgniarki,lekarki,informatycy, kierowcy,elektrycy itd, których my potrzebujemy.Z pewnością wielu Ukraińców ma swój wkład w rozwój kraju w ostatnich latach.

Jeśli pojawią się " animozje", to pojadą dalej i kto inny będzie miał pracowitych ludzi.

Nie mówiąc już o opinii jaka poszłaby w świat.

HAMAS
Posty: 1571
Rejestracja: wt sie 24, 2004 3:00 pm

Postautor: HAMAS » pt mar 11, 2022 7:42 pm

100% racji.

Awatar użytkownika
Winnetou
Posty: 1961
Rejestracja: pn sie 30, 2004 8:36 pm

Postautor: Winnetou » pt mar 11, 2022 9:28 pm

1950% racji😊

stazyja69
Posty: 4486
Rejestracja: pt maja 28, 2010 9:28 pm
Lokalizacja: NH

Postautor: stazyja69 » pt mar 11, 2022 9:31 pm

enhaman pisze:Widziałeś niepracującego Ukraińca w Polsce na socjalu? Ja widziałem wielu Polaków za granicą, którzy tam pojechali, żeby siedzieć na socjalu i jeszcze gorzej.

Wśród tych, którzy do tej pory przyjechali,wielu to fachowcy i ludzie majętni, którzy niezłymi brykami pomykają przez Kraków.

To co wydamy , to za jakiś czas wróci.Sa wśród nich pielęgniarki,lekarki,informatycy, kierowcy,elektrycy itd, których my potrzebujemy.Z pewnością wielu Ukraińców ma swój wkład w rozwój kraju w ostatnich latach.

Jeśli pojawią się " animozje", to pojadą dalej i kto inny będzie miał pracowitych ludzi.

Nie mówiąc już o opinii jaka poszłaby w świat.


A ja nie za bardzo rozumiem ten tekst. Lekki lukier?

bn
Posty: 2981
Rejestracja: pt maja 06, 2005 10:17 pm
Lokalizacja: 100% KRK

Postautor: bn » pt mar 11, 2022 9:40 pm

Dotychczas nie było większego socjalu dla obcokrajowców, ludzie z Ukrainy przyjeżdżali do pracy. Teraz się to ma zmienić i jeśli wejdzie to w życie tak jak zapowiedziano że mając ukraiński paszport będzie można mieć gratis mieszkania i pieniądze na życie bez pracy, nie wróży to dobrze. Chyba nie ma żadnego kraju w Europie który by traktował lepiej uchodźców od własnych obywateli, więc to jakaś w Europie nowość. Wszędzie dotychczas chodziło o zapewnienie podstawowego przeżycia. Zresztą Polska co by nie zrobiła nie jest w stanie utrzymać nagle kilka milionów przyjezdnych. Ludzie będą klepali biedę żeby się na to złożyć i wcześniej czy później będzie prowadzić do dużych niepokojów społecznych. Czekają nas bardzo ciężkie czasy.

Awatar użytkownika
Winnetou
Posty: 1961
Rejestracja: pn sie 30, 2004 8:36 pm

Postautor: Winnetou » sob mar 12, 2022 12:37 am

bn pisze:Dotychczas nie było większego socjalu dla obcokrajowców, ludzie z Ukrainy przyjeżdżali do pracy. Teraz się to ma zmienić i jeśli wejdzie to w życie tak jak zapowiedziano że mając ukraiński paszport będzie można mieć gratis mieszkania i pieniądze na życie bez pracy, nie wróży to dobrze. Chyba nie ma żadnego kraju w Europie który by traktował lepiej uchodźców od własnych obywateli, więc to jakaś w Europie nowość. Wszędzie dotychczas chodziło o zapewnienie podstawowego przeżycia. Zresztą Polska co by nie zrobiła nie jest w stanie utrzymać nagle kilka milionów przyjezdnych. Ludzie będą klepali biedę żeby się na to złożyć i wcześniej czy później będzie prowadzić do dużych niepokojów społecznych. Czekają nas bardzo ciężkie czasy.


Bedac w UK ciagle slyszalem jak Brytyjczycy mowili, ze emigranci sa lepiej traktowani przez rzad niz rdzenni mieszkancy. Prawda jak zawsze lezy posrodku.

ksh72
Posty: 2579
Rejestracja: pt sie 27, 2004 3:32 am

Postautor: ksh72 » śr mar 30, 2022 4:32 pm

rzecznik polskiego (?) MSZ

"Jesteśmy sługami narodu ukraińskiego"

https://twitter.com/i/status/1508771593262141448

Dziennikarz stracił pracę:

https://www.google.com/amp/s/dorzeczy.p ... mikke.html


Gdzie my żyjemy???

bn
Posty: 2981
Rejestracja: pt maja 06, 2005 10:17 pm
Lokalizacja: 100% KRK

Postautor: bn » czw mar 31, 2022 12:16 am

Żyjemy w amoku. Teraz będziemy sami, bez żadnego innego kraju rezygnować z ruskich surowców kiedy zapewnia to nam 70% energii, a dla Rosji to ułamek eksportu bez znaczenia. Wiele krajów będzie miał z nas bekę, Niemcy, Francja a nawet Ukraina będą kupować bez skrępowania, a my za wszystko naiwnie zapłacimy. Zamiast sankcji na Rosję będą sankcje na Polskę. Wiele firm upadnie i wiele ludzi w Polsce straci przez to pracę...

Piotrek
Posty: 2966
Rejestracja: wt wrz 09, 2008 4:41 pm
Lokalizacja: kur2nów

Postautor: Piotrek » pt kwie 01, 2022 11:42 am

Ja znowu o gospodarce, nie wierzcie mediom że inflacja to 8-12%. Inflacja to około 70-80%. Każdy widzi cenę paliwa z 5 na 8 -60?%. Cena pszenicy z 700 na 2000, nawozy hmmm.... węgiel z 900 na 2000, stal 2 lata temu była po 2 zł, teraz złom skupują po 2 zł, stal 6-10 zł i brakuje na rynku. Pszenica, stal to rosja ukraina, nie chcę być złym prorokiem, ale ziemniaki na jesieni bedą po 20 zł/kg

dUfio
Posty: 9066
Rejestracja: pn sie 30, 2004 2:08 pm
Lokalizacja: ja to znam

Postautor: dUfio » pt kwie 01, 2022 12:01 pm

Piotrek pisze:Ja znowu o gospodarce, nie wierzcie mediom że inflacja to 8-12%. Inflacja to około 70-80%. Każdy widzi cenę paliwa z 5 na 8 -60?%. Cena pszenicy z 700 na 2000, nawozy hmmm.... węgiel z 900 na 2000, stal 2 lata temu była po 2 zł, teraz złom skupują po 2 zł, stal 6-10 zł i brakuje na rynku. Pszenica, stal to rosja ukraina, nie chcę być złym prorokiem, ale ziemniaki na jesieni bedą po 20 zł/kg



Z przyziemnych towarów pierwszej potrzeby kupiwanych codziennie

Bułki w Steskalu na przestrzeni roku
-kajzerka 50 na 95 gr
-pierwsza lepsza bulka z ziarnami z 70-80 na 1.55