POLITYKA

Czyli wszystko to co nie mieści się w powyższych kategoriach - taki nasz mały hutniczy Hyde Park:)

Moderator: dUfio

Awatar użytkownika
BINGONH
Posty: 2801
Rejestracja: pt maja 09, 2008 8:29 pm

Postautor: BINGONH » pt kwie 01, 2022 12:26 pm

Chleb sądecki w Aviteks - 3,99zł. W tamtym roku było 3,60zł

Awatar użytkownika
sudione
Posty: 689
Rejestracja: wt cze 21, 2005 4:59 pm
Lokalizacja: Kraków

Postautor: sudione » pt kwie 01, 2022 1:05 pm

BINGONH pisze:Chleb sądecki w Aviteks - 3,99zł. W tamtym roku było 3,60zł

...ale z tego co kojarzę to w Awiteks'ie nie sprzedają chleba. :wink: :lol:

Piotrek
Posty: 2971
Rejestracja: wt wrz 09, 2008 4:41 pm
Lokalizacja: kur2nów

Postautor: Piotrek » pt kwie 01, 2022 1:12 pm

sudione pisze:
BINGONH pisze:Chleb sądecki w Aviteks - 3,99zł. W tamtym roku było 3,60zł

...ale z tego co kojarzę to w Awiteks'ie nie sprzedają chleba. :wink: :lol:

Bo chleb robi się samemu, z 1 kg mąki ja mam na tydzień dla 3 osób.

bn
Posty: 2994
Rejestracja: pt maja 06, 2005 10:17 pm
Lokalizacja: 100% KRK

Postautor: bn » pn kwie 04, 2022 8:03 pm

BINGONH pisze:Chleb sądecki w Aviteks - 3,99zł. W tamtym roku było 3,60zł


Jeśli samemu sobie zrezygnujemy z ruskich surowców jak to wymyślili "słudzy narodu ukraińskiego" wiedząc że cały Zachód będzie sobie dalej ropę/gaz od ruskich kupować, to pewnie dojdzie do 10 zł za Sądecki na koniec roku w Awiteksie. Z tego co czytałem ruski eksport do Polski to ledwie 5% i już mają za nas Meksyk. Z tym że wzrost cen będzie pewnie tylko jednym problemem. Wiele osób pewnie straci pracę bo nie będzie opłacało przy tak drogiej energii produkować w Polsce. Biznes przyjmą Niemcy, Austria, Słowacje i inni którzy dalej będą korzystać Chętnie skorzystają na naszym naiwniactwie.

Jako ciekawostka, na Węgrzech zwyciężyła prawica Orbana która mówiła że dla Węgier najważniejsi są Węgrzy. Dodatkowo do sejmu weszła prawicowa "Nasza Ojczyzna". Tęczowo-unijna lewica ledwie 30 % głosów.

Awatar użytkownika
PITROL
Posty: 1866
Rejestracja: wt mar 24, 2009 11:56 am
Lokalizacja: Z pod kopca

Postautor: PITROL » wt kwie 05, 2022 7:09 pm

Oczywiście masz rację że na tej wojnie bezrefleksyjnie wspierając Ukrainę gospodarczo tracimy. Ale to są rozważania w stylu gdybyśmy w 39 poszli z Hitlerem na Moskwę to pewnie by nam się opłaciło. Węgrzy i Rumuni poszli a i tak wylądowali w sowieckiej strefie wpływów. I miałełem opisać przykład z dzisiaj ale po przemyśleniu wykasowałem to co napisałem bo nie chciałbym wyjść na idiotę-samochwała. To znaczy idiotą mogę być bo moja inteligencja jest ograniczona ale nigdy paplą.
Mówię to co myślę, robię to co mówię

Awatar użytkownika
BINGONH
Posty: 2801
Rejestracja: pt maja 09, 2008 8:29 pm

Postautor: BINGONH » czw kwie 07, 2022 7:44 am

PITROL pisze:Oczywiście masz rację że na tej wojnie bezrefleksyjnie wspierając Ukrainę gospodarczo tracimy. Ale to są rozważania w stylu gdybyśmy w 39 poszli z Hitlerem na Moskwę to pewnie by nam się opłaciło. Węgrzy i Rumuni poszli a i tak wylądowali w sowieckiej strefie wpływów. I miałełem opisać przykład z dzisiaj ale po przemyśleniu wykasowałem to co napisałem bo nie chciałbym wyjść na idiotę-samochwała. To znaczy idiotą mogę być bo moja inteligencja jest ograniczona ale nigdy paplą.


Węgrzy i Rumuni ponieśli znacznie mniejsze straty ludności cywilnej niż Polska. Budapeszt i Bukareszt nie zostały zrównane z ziemią - tak jak Warszawa. Więc na II WŚ wyszli trochę lepiej niż Polacy.

1950N-H
Posty: 1450
Rejestracja: sob lip 02, 2005 1:54 pm
Lokalizacja: Nowa-Huta ZGODY

Postautor: 1950N-H » sob cze 18, 2022 6:02 am

CHWDP JEBANYM KATOM/"Przypomnij sobie jak kiedyś byłeś gumiorem, odłóż sprzęt walcz z honorem"

Awatar użytkownika
BINGONH
Posty: 2801
Rejestracja: pt maja 09, 2008 8:29 pm

Postautor: BINGONH » sob cze 18, 2022 4:02 pm

1950N-H pisze:Chyba się nada do tego tematu

https://www.onet.pl/informacje/onetwiad ... k,79cfc278


Dramat...
Argument, że Bandera nie mordował osobiście na Wołyniu, na tej zasadzie to można by też wybielić Hitlera, bo nie znam historii, aby osobiście kiedykolwiek zabił jakiegoś Polaka...

Awatar użytkownika
PITROL
Posty: 1866
Rejestracja: wt mar 24, 2009 11:56 am
Lokalizacja: Z pod kopca

Postautor: PITROL » sob cze 18, 2022 4:49 pm

Jeśli by to się okazało prawdą to niema szans na jakiekolwiek tłumaczenie. Ja bym poczekał jednak na konkrety, bo na łonecie to już o lepszych transferach pisali z dwóch niezależnych źródeł.. Bo na razie to komentujesz artykuł z portalu, oby zmyślony. Taką mam przynajmniej nadzieję.
Mówię to co myślę, robię to co mówię

enhaman
Posty: 1060
Rejestracja: pt sie 23, 2013 2:28 pm

Postautor: enhaman » sob cze 18, 2022 9:02 pm

BINGONH pisze:
PITROL pisze:Oczywiście masz rację że na tej wojnie bezrefleksyjnie wspierając Ukrainę gospodarczo tracimy. Ale to są rozważania w stylu gdybyśmy w 39 poszli z Hitlerem na Moskwę to pewnie by nam się opłaciło. Węgrzy i Rumuni poszli a i tak wylądowali w sowieckiej strefie wpływów. I miałełem opisać przykład z dzisiaj ale po przemyśleniu wykasowałem to co napisałem bo nie chciałbym wyjść na idiotę-samochwała. To znaczy idiotą mogę być bo moja inteligencja jest ograniczona ale nigdy paplą.


Węgrzy i Rumuni ponieśli znacznie mniejsze straty ludności cywilnej niż Polska. Budapeszt i Bukareszt nie zostały zrównane z ziemią - tak jak Warszawa. Więc na II WŚ wyszli trochę lepiej niż Polacy.


Wyszli lepiej?

Byli sojusznikami Hitlera i faszystowskich Niemiec.. Ponadto Węgrzy i Rumunii nie są Słowianami, więc nie byli dla Niemców podludźmi.
Hutnik - Dodaj Do Ulubionych.

enhaman
Posty: 1060
Rejestracja: pt sie 23, 2013 2:28 pm

Postautor: enhaman » sob cze 18, 2022 9:06 pm

BINGONH pisze:
1950N-H pisze:Chyba się nada do tego tematu

https://www.onet.pl/informacje/onetwiad ... k,79cfc278


Dramat...
Argument, że Bandera nie mordował osobiście na Wołyniu, na tej zasadzie to można by też wybielić Hitlera, bo nie znam historii, aby osobiście kiedykolwiek zabił jakiegoś Polaka...


Dwa " niezależne" źródła a trzecie to Onet. Wredna wrzutka,która ma dzielić, skłócać.
Hutnik - Dodaj Do Ulubionych.

Awatar użytkownika
BINGONH
Posty: 2801
Rejestracja: pt maja 09, 2008 8:29 pm

Postautor: BINGONH » wt cze 21, 2022 11:17 am

enhaman pisze:
Wyszli lepiej?

Byli sojusznikami Hitlera i faszystowskich Niemiec.. Ponadto Węgrzy i Rumunii nie są Słowianami, więc nie byli dla Niemców podludźmi.


Tak. Wyszli lepiej.
Porównaj skalę strat ludności cywilnej. Węgrom niemal do samego końca udawało się chronić nawet Żydów.
Słowacy są jak najbardziej Słowianami i co? Jakoś Hitler im pozwolił stworzyć własne państwo.

ZBYCHO
Posty: 669
Rejestracja: czw gru 18, 2008 1:50 am

Postautor: ZBYCHO » wt cze 21, 2022 5:39 pm

Jeżeli ci kretyni z rządu zaakceptują "banderę" to już większego skurwysyństwa nie mogą zrobić


Dla większości normalnych Polaków "ukry" to mordercy.
Dla mnie nie większej różnicy między nimi a ruskami czy niemcami
Wszystkie te państwa mordowali Polaków

A te kretyny nie dość że praktycznie oddali już Polskę ukraińcom to jeszcze chcą z nich wielkich przyjaciół zrobić

Wyjebaliśmy rudego to i tą bandę pedałów z rządu wypierdolimy

HAMAS
Posty: 1577
Rejestracja: wt sie 24, 2004 3:00 pm

Postautor: HAMAS » czw cze 23, 2022 11:10 am

Ale ty masz wyprany łeb.

Awatar użytkownika
BINGONH
Posty: 2801
Rejestracja: pt maja 09, 2008 8:29 pm

Postautor: BINGONH » pt cze 24, 2022 3:34 pm

Pewnie większość śledzących politykę przeoczyła.
Zmarł Bolseław Tejkowski, nazwisko znane każdemu młodzieńcowi w latach 90 i pewnie kompletnie obce dzisiejszej młodzieży.
W swoim życiorysie nm też nowohucki wątek. W trakcie II WS, rodzina została wysiedlona z rodzinnej Kruszwicy do Mogiły.