Szukam pracy - Dam prace / Doradzę - Ostrzegę

Czyli wszystko to co nie mieści się w powyższych kategoriach - taki nasz mały hutniczy Hyde Park:)

Moderator: dUfio

huteusz
Posty: 4273
Rejestracja: śr maja 25, 2005 2:17 pm
Lokalizacja: Śródmieście
Kontakt:

Postautor: huteusz » wt mar 11, 2014 1:23 pm

Jakby ktoś znał jakąś w miare dobrą ofertę w branży IT (na wakacje), to byłbym wdzięczny za wiadomość.

dUfio
Posty: 9066
Rejestracja: pn sie 30, 2004 2:08 pm
Lokalizacja: ja to znam

Postautor: dUfio » pt kwie 11, 2014 3:24 pm

orientuje sie ktos jak jest ze skladkami ZUS i mozliwoscia leczenie gdy ma sie umowe zlecenia na 200-300 zl miesiecznie albo na 1/10 etatu? hulaja?

Awatar użytkownika
BINGONH
Posty: 2801
Rejestracja: pt maja 09, 2008 8:29 pm

Postautor: BINGONH » pt kwie 11, 2014 4:26 pm

Tak najogólniej rzecz biorąc, to z umowy zlecenie masz opłacaną składkę zdrowotną. Czyli "leczysz się za darmo", natomiast nie dostaniesz płatnego L4.

Powinieneś przy wypłacie dostawać taki kwitek ile Twojej kasy, zabrało Ci państwo w postaci podatków. Nie wszystkie zakłady to dają pracownikom (bo zdaje się że nie ma takiego obowiązku, mi dają raz na jakiś czas) i tam masz czarno na białym ile zarobiłeś, ile jest z tego podatku, jaka dokładnie jest wysokość składki itp.
Zawsze możesz o to poprosić w kadrach.

dzuhas
Posty: 2360
Rejestracja: śr gru 15, 2004 2:35 pm
Lokalizacja: KrK
Kontakt:

Postautor: dzuhas » pt kwie 11, 2014 4:30 pm

ja bylem na L4 platnym z umowy zlecenia wiec sa rozne warianty tego papierka najwyrazniej
pzdr Osiek

petos
Posty: 153
Rejestracja: ndz mar 07, 2010 4:23 pm
Lokalizacja: petos

Postautor: petos » pt kwie 11, 2014 4:31 pm

Dokładnie tak jak BINGO opisał, a co do L4 na umowie zleceniu to chyba było dodatkowe ubezpieczenie opłacane zeby mieć chorobowe z tego co pamietam jak ja miałem ale niewiem czy to aktualne info...

dUfio
Posty: 9066
Rejestracja: pn sie 30, 2004 2:08 pm
Lokalizacja: ja to znam

Postautor: dUfio » pt kwie 11, 2014 10:36 pm

generalnie chodzi o to, ze kroi mi sie praca wylacznie na umowie o dzielo, a tam jak wiadomo skladek nie ma. przy moim trybie zycia bez ubezpieczenia ani rusz wiec kombinuje jak to zrobic, i przyszedl mi do glowy pomysl, zeby sie gdzies jeszsze "najac" bo samemu placic 340 zl mi sie nie usmiecha :roll:

pytanie, czy komukolwiek oplaci sie "zatrudnic" mnie na minimalna kwote na caly miesiac (nie na dzien) i czy nie musialby wtedy placic za mnie pelnej skladki niezaleznie od wynagrodszenia

HZA_Hutnik
Posty: 1522
Rejestracja: ndz wrz 26, 2004 1:24 pm

Postautor: HZA_Hutnik » sob kwie 12, 2014 10:58 am

Umowa musi być '"oZUSowana" (czyli płacenie składek ZUS) jeśli nie masz poza nią umowy o pracę lub nie prowadzisz działalności gosp. Umowy o dzieło możesz mieć i wówczas przy tym zleceniu płaci się składki na ZUS.
I teraz jeśli ktoś zatrudni Cię na umowę zlecenie na 200 pln, to koszty takiej umowy (podatki, ZUSy) to około 95 pln.
Wówczas leczenie masz za darmo, bo zakładam, że o to Ci chodzi. Wypłatę L4 także masz, ale liczoną od kwoty zatrudnienia czyli jakbyś poszedł na L4 na 2 tygodnie to dostaniesz od ZUSu około 80 pln.

Awatar użytkownika
BINGONH
Posty: 2801
Rejestracja: pt maja 09, 2008 8:29 pm

Postautor: BINGONH » sob kwie 12, 2014 3:12 pm

dUfio pisze:generalnie chodzi o to, ze kroi mi sie praca wylacznie na umowie o dzielo, a tam jak wiadomo skladek nie ma. przy moim trybie zycia bez ubezpieczenia ani rusz wiec kombinuje jak to zrobic, i przyszedl mi do glowy pomysl, zeby sie gdzies jeszsze "najac" bo samemu placic 340 zl mi sie nie usmiecha :roll:

pytanie, czy komukolwiek oplaci sie "zatrudnic" mnie na minimalna kwote na caly miesiac (nie na dzien) i czy nie musialby wtedy placic za mnie pelnej skladki niezaleznie od wynagrodszenia


To ja bym Ci proponował inny wariant z którego sam skorzystałem.
Zrezygnowałem z umowy o pracę na rzecz umowy zlecenie (wyższe zarobki) a ubezpieczyłem się dodatkowo w PZU (na własną rękę)

Polisa na życie + ekwiwalent za pobyt w szpitalu, nabyte choroby, odszkodowania za złamania wynosi mnie raptem 60zł miesięcznie a kwoty są całkiem przyzwoite.

Generalnie jak ktoś nie siedzi na państwowym etacie albo nie robi w firmie typu Huta Sendzimira to nie ma sensu się trzymać umowy o pracę. Zżera nam znaczną cześć dochodów a pożytek z niej praktycznie żaden.

dUfio
Posty: 9066
Rejestracja: pn sie 30, 2004 2:08 pm
Lokalizacja: ja to znam

Postautor: dUfio » sob kwie 12, 2014 10:21 pm

HZA_Hutnik pisze:Umowa musi być '"oZUSowana" (czyli płacenie składek ZUS) jeśli nie masz poza nią umowy o pracę lub nie prowadzisz działalności gosp. Umowy o dzieło możesz mieć i wówczas przy tym zleceniu płaci się składki na ZUS.


umowa o dzielo tez musi byc ozusowana? kto placi pracodawca? bo w ksiegowosci mi powiedzieli, ze oni nie beda placic i musze sam

HZA_Hutnik pisze:I teraz jeśli ktoś zatrudni Cię na umowę zlecenie na 200 pln, to koszty takiej umowy (podatki, ZUSy) to około 95 pln.
Wówczas leczenie masz za darmo, bo zakładam, że o to Ci chodzi. Wypłatę L4 także masz, ale liczoną od kwoty zatrudnienia czyli jakbyś poszedł na L4 na 2 tygodnie to dostaniesz od ZUSu około 80 pln.



w ten sposob chce kombinowac, zeby poza dzielem "zatrudnic" sie gdzies na zlecenie na minimalna kwote zeby tylko figurowac w "ewusiu" - tylko pytanie czy wtedy koszty dla prascodawcy (a wlasciwie dla mnie) nie sa takie jak w przypadku samodzielnego ubezpieczenia w zusie?


BINGO - masz umowe zlecenie od ktorej sa odprowadzane skladki ZUS? czy z tego tez zrezygnowales a jedynym Twoim ubezpieczeniem jest to z PZU?

Awatar użytkownika
BINGONH
Posty: 2801
Rejestracja: pt maja 09, 2008 8:29 pm

Postautor: BINGONH » ndz kwie 13, 2014 12:35 am

dUfio pisze:
BINGO - masz umowe zlecenie od ktorej sa odprowadzane skladki ZUS? czy z tego tez zrezygnowales a jedynym Twoim ubezpieczeniem jest to z PZU?


Umowa zlecenie może być ozusowana.

dUfio
Posty: 9066
Rejestracja: pn sie 30, 2004 2:08 pm
Lokalizacja: ja to znam

Postautor: dUfio » wt kwie 15, 2014 11:52 am

dzieki za info


zatem:

szukam pracy za sam ZUS (umowa na minimalna kwote)
https://www.youtube.com/watch?v=vTnGi6lP5ok

Awatar użytkownika
OŻÓG 1950
Posty: 3898
Rejestracja: czw sie 26, 2004 1:39 am
Lokalizacja: Wąwozowa City

Postautor: OŻÓG 1950 » pn kwie 21, 2014 1:34 am


Awatar użytkownika
raval
Posty: 754
Rejestracja: czw sie 26, 2004 6:36 pm
Lokalizacja: Centrum A

Postautor: raval » pn lip 21, 2014 7:51 am

Szukam osoby ktora chcialaby sobie dorobic troszke kasy.
Oferuje 10 zl/h praca dorywcza
Mile widziana znajomosc podstaw mechaniki

Pw lub 508922385

HZA_Hutnik
Posty: 1522
Rejestracja: ndz wrz 26, 2004 1:24 pm

Postautor: HZA_Hutnik » pt sie 22, 2014 11:45 pm

Jest zarobek: dla osób, które ukończyły studia do 12 miesięcy temu (może być licencjat, magisterka lub podyplomówka), nigdzie nie pracują oraz nie planują podejmowania od października studiów dziennych (zaoczne mogą być). I niestety odpadają też wszystkie kierunki studiów ścisłe. Zadanie do wykonania nie jest zbyt ciężkie.
Zainteresowani PW. :wink:

Awatar użytkownika
metal
Site Admin
Posty: 3362
Rejestracja: pn sie 23, 2004 5:01 pm
Lokalizacja: http://www.Hutnik.krakow.pl
Kontakt:

Postautor: metal » pt lis 07, 2014 11:54 am

http://bip.malopolska.pl/mcprzedsiebior ... 84778.html

1. Wymagania niezbędne:
a) wykształcenie wyższe;

b) min. 2-letnie doświadczenie w administracji samorządowej;

c) znajomość języków obcych: j. angielski/ niemiecki/ francuski;

d) znajomość zasad funkcjonowania administracji publicznej, w tym samorządu województwa;

e) znajomość problematyki rozwoju regionalnego;

f) znajomość procedur zarządzania i wdrażania funduszy strukturalnych;
ObrazekStaram się pisać poprawnie po polsku!