Eurabia

Czyli wszystko to co nie mieści się w powyższych kategoriach - taki nasz mały hutniczy Hyde Park:)

Moderator: dUfio

Awatar użytkownika
PITROL
Posty: 1866
Rejestracja: wt mar 24, 2009 11:56 am
Lokalizacja: Z pod kopca

Postautor: PITROL » pn wrz 14, 2015 8:56 pm

Przeczytajcie, czym się różni uchodźca od emigranta z punktu widzenia uchodźcy tak chyba najobiektywniej
https://www.facebook.com/asida.turawa/p ... 4954013921

Swoją drogą trzeba mieć kuku w głowie żeby wyznawać lewacki światopogląd i domagać się sprowadzenia imigrantów wyznających islam :roll:
To prawie jakby owieczki domagały się wspólnej zagrody z wilkami…
http://wpolityce.pl/spoleczenstwo/26524 ... ncji-wideo

No, ale korwiniści zebrali mnóstwo podpisów poparcia dla swoich list,wśród demonstrujących za ściąganiem imigrantów na wrocławskim rynku lewaków. Jak ktoś nie czyta, co podpisuje to jest idiotą. Z tym to już naprawdę nie da się polemizować
:D
Mówię to co myślę, robię to co mówię

Piotrek
Posty: 2966
Rejestracja: wt wrz 09, 2008 4:41 pm
Lokalizacja: kur2nów

Postautor: Piotrek » czw wrz 17, 2015 10:35 pm


Awatar użytkownika
PITROL
Posty: 1866
Rejestracja: wt mar 24, 2009 11:56 am
Lokalizacja: Z pod kopca

Postautor: PITROL » czw sty 25, 2018 7:45 am

1. Niedawno, niedawno temu, nie za górami ani nie za lasami tylko za Morzem Bałtyckim, żyła sobie 12-letnia dziewczynka, Szwedka. Jej rodzice się rozwiedli, żyła więc trochę z mamą, trochę z tatą.
2. Jej 45-letnia mamusia zatrudniła się w ośrodku pomocy dla uchodźców, gdzie poznała nastoletniego Afgańczyka, Abdula Dostmohammadiego. Gdy skończył 18 lat, musiał opuścić ośrodek. ,,Hej, a czemu miałbyś nie zamieszkać w domu ze mną i moimi córkami!” – pomyślała kobieta.
3. Jak podaje ,,Daily Mail” stali się parą, zaczęli uprawiać seks.
4. Abdul polubił córki Szwedki, zwłaszcza tę młodszą, 12-letnią. Lubił ją przytulać. Nie przeszkadzało jej to, dopóki nie zaczął jej obcałowywać.
5. Całkiem przestało jej się podobać, kiedy 45-letnia mamuśka poszła do łazienki, a jej 18-letni kochaś wsadził 12-latce rąsię w majty i pomacał po genitaliach.
6. Córka poinformowała o tym mamę. Mama pogroziła paluszkiem, i… odmówiła zgłoszenia sprawy na policję, a Abdul dalej mógł mieszkać z nimi w domu.
7. Dziewczynka opowiedziała o sprawie siostrze. Siostra powiedziała tacie, tata – ksenofob cholerny pisowski – zgłosił sprawę na policję.
8. Kobieta (swoją drogą – zdeklarowana feministka) powiedziała podczas przesłuchania, że nie zgłosiła im pedofila który zmacał jej dziecko, bo bała się, że zostanie deportowany ze Szwecji. Bo, wiadomo, córuchna ważna sprawa, no ale – przecież nie tak ważna jak 18-letni kochaś, no szanujmy się.
9. ,,Deportowany…” – roześmiali się pewnie na komendzie. ,,Kobieeeto, gdzie ty żyjesz… THIS IS SZWECJA!!!”

10. Sąd ogłosił wyrok. 3 miesiące w zawieszeniu, 100 godzin prac społecznych, i – uwaga – 15 000 koron grzywny. 7 tysięcy złotych.
11. Abdul musiałby zmacać około 70 dzieci, żeby zapłacić tyle, ile pisarz Jacek Piekara ma zabulić za obrażenie Doroty Wellman.
12. Kurtyna.
13. Na koniec, stary szlagier Krzysztofa Krawczyka w wersji dostosowanej do naszych realiów.

Mój imigrancie,
przyprowadziłam Cięęęę z ulicy
Mój imigrancie,
wiedz, że byłeś miiiii jak kochanek!
Dałam ci pokój! I miskę zupy!
Dałam buziaka! I dałam dupy!
Córki nie dałaaaaaaam…
córkę wziąłeś sobie sam.

(dała pokój dała dupy córki nie dała HEJ!)
Teraz pijesz wino, pijesz aż do dna!
Późna już godzina, próżno czekasz dnia!
Chciałbyś się rozpłynąć, uciec gdzie się da!
Możesz spać spokojnieeeee –
Szwecja tolerancję ma.

i mój koment

A teraz po ułożeniu sobie swastyki z batoników zakupionych w sklepie Społem układam się do spanka. Ciemnogród, że mnie wychodzi i zacofanie, bo bym bydlaków wieszał. Właśnie, dlatego z dwojga wolę nie postępowych. A jak mi ktoś będzie pierdolił o gospodarce to się zapytam, czy pieniądze są w Twoim życiu priorytetem i ilu Abduli byś zaprosiłbyś pod swój dach?
Mówię to co myślę, robię to co mówię

gordi
Posty: 1266
Rejestracja: pt cze 09, 2017 2:43 pm

Postautor: gordi » czw sty 25, 2018 8:46 am

Zasadnicze pytania po co unia chce tworzyc prawa i przywileje dla arabskich dziadow i czemu majetne kraje Arabia,Katar,Kuwejt,czy Emiraty ich nie przygarna :roll: przeciez to ta sama religia,a jednak ich nie chca przygarn±c i wszystko pcha sie ku europie.

Awatar użytkownika
PITROL
Posty: 1866
Rejestracja: wt mar 24, 2009 11:56 am
Lokalizacja: Z pod kopca

Postautor: PITROL » śr paź 03, 2018 12:06 am

Mówię to co myślę, robię to co mówię

Awatar użytkownika
PITROL
Posty: 1866
Rejestracja: wt mar 24, 2009 11:56 am
Lokalizacja: Z pod kopca

Postautor: PITROL » ndz paź 21, 2018 12:28 am

Wielka Brytania. Zakończył się proces gangu pedofilów i gwałcicieli, którzy usłyszeli wyroki więzienia za 120 przestępstw seksualnych na 15 dziewczynkach w wieku od 11 do 17 lat.
Sąd w Leeds pozwolił na ujawnienie tożsamości zwyrodnialców. Poznajmy ich bliżej i dowiedzmy się co robili. Przed Wami: Asif Bashir, Irfan Ahmed, Zahid Hassan, Niaz Ahmed, Manzoor Hassan, Wiqas Mahmud, Mohammed Akram, Mohammed Kammer, Mohammed Imran Ibrar, Nasarat Hussain, Sajid Hussain, Mohammed Azeem, Mohammed Rizwan Aslam, Raj Singh Barsran, Mohammed Irfraz, Mansoor Akhtar, Nahman Mohammed, Abdul Rehman oraz ich lider Amere Singh Dhaliwal widoczny na zdjęciu w pomarańczowym turbanie. Mają Pakistańskie korzenie.
Przez 7 lat upajali porwane dziewczynki alkoholem i narkotyzowali je, by potem gwałcić i spełniać najbardziej chore fantazje. Przekazywali je sobie nawzajem, wymieniali się jak towarem. Jedną z dziewczynek porwali wprost z domu dziecka, gdy miała zaledwie 12 lat. Zmuszali do aborcji, grozili, że w razie nieposłuszeństwa będą bombardować ich rodzinne domy.
– Zakres i waga tego, co robiliście, przekracza wszystko, z czym miałem wcześniej do czynienia. To była po prostu kampania gwałtów i innych przestępstw na tle seksualnym – mówił podczas procesu sędzia Geoffrey Marson. Jednocześnie śledczy przyznali, że sprawców mogło być więcej. Dostali od 5 do 18 lat, a lider dożywocie.
Pedofile zrujnowali życie całych rodzin. Dzieci, które przez miesiące wykorzystywali, borykają się teraz z poważnymi problemami. "The Telegraph" podaje, że co najmniej jedna ofiara usiłowała popełnić samobójstwo.
Powiecie, że to banda obrzydliwych zwyrodnialców? Postępowe i poprawne politycznie media, celebryci i aktywiści w tęczowych kubraczkach powiedzą, że to lekarze i inżynierowie, którzy trochę się zagubili w zachodniej cywilizacji. A wiecie co by się stało, gdyby sędzia nie pozwolił na ujawnienie ich tożsamości? TVN powiedziałby wam, że tych 20 członków gangu pedofilów to Brytyjczycy, bo wszyscy z obrazka oficjalnie mają brytyjskie obywatelstwo.
źródło:
https://www.bbc.com/news/uk-england-leeds-45618067
West Yorkshire Police
Obrazek
Jak jakiś postępowy chciałby skomentować mój post. To tylko ciekaw jestem, jaką formę obrony przyjmie? Chciało by sie A co Polacy to nie gwałcą..
Mówię to co myślę, robię to co mówię

bn
Posty: 2981
Rejestracja: pt maja 06, 2005 10:17 pm
Lokalizacja: 100% KRK

Postautor: bn » ndz paź 21, 2018 11:14 pm

W mediach zazwyczaj tego typu przerażające informacje dotyczą państw zachodnich, co może stwarzać wrażenie że tego problemu u nas nie ma.

Tymczasem obecna władza (PiS) która medialnie sprzeciwia się importowi imigrantów na zasadach przymusowej relokacji, wpuściło w tym roku kilkanaście tysięcy imigrantów z krajów arabskich dobrowolnie.

Miał o tym powiedzieć ostatnio Cejrowski w TVP, to jego program przed emisją został zdjęty z anteny
https://nczas.com/2018/10/19/cejrowski- ... komentuja/

Tymczasem choćby zdarzenie z przedwczoraj z udziałem niejakiego "Afraza"
http://sioe.pl/kierowca-ubera-pochodzen ... -warszawy/

W Krakowie jeszcze tego tak nie widać, ale będąc w Warszawie na Zalesiu (osiedle koło Centrum Zdrowia Dziecka) można było już poczuć się jak na "zachodzie" dwa late temu...

Oczywiście jakiś tam poziom imigracji jakiś naturalny, jednak zaczynają niepokoić jej kierunki i skala.

Awatar użytkownika
PITROL
Posty: 1866
Rejestracja: wt mar 24, 2009 11:56 am
Lokalizacja: Z pod kopca

Postautor: PITROL » pn paź 22, 2018 12:04 am

Rok 2017, w internecie pojawia się (jeden z wielu takich) filmik, na którym widzimy, jak kilku policjantów cacka się z agresywnym uchodźcą jak z jajkiem. Podchodzą do niego jak pies do jeża, a on widząc z jakimi pierdołami ma do czynienia, bije ich po mordzie, obrzuca kamieniami ich radiowóz, wybija szybę. Czworo policjantów go otacza i przytrzymuje, wydaje się, że sytuacja opanowana, ale po chwili okazuje się, że imigrant o posturze Adama Małysza wyswobadza się spod ich ,,żelaznego uścisku" i dalej ich leje. Wycofują się w popłochu na bezpieczną odległość. On rzuca w nich przedmiotami. Nic dziwnego, że internauta dodał do filmu charakterystyczną muzyczkę z Benny'ego Hilla, bo aż trudno uwierzyć, że to nie jakiś niskobudżetowy sitcom, ale autentyczna interwencja szwedzkiej policji.
W 2016 roku w Stanach Zjednoczonych policjanci ruszyli na interwencję. Czarnoskóry Alton Sterling nie wykonywał ich poleceń, w pewnym momencie zaczął grozić im bronią. Został zastrzelony. Mimo późniejszego śledztwa, które dowiodło, że podejrzany faktycznie miał przy sobie broń, prawie wszystkie liberalne media pisały o tym jako o rasistowskim skandalu, a na ulice wymaszerowały tysiące lewaków i czarnoskórych z hasłami, że ,,Czarne życie jest ważne".
Dwa miesiące temu w Szwecji 20-letni Eric Torell z zespołem Downa zaczął hałasować na ulicy i zaczepiać przechodniów, wezwano policję. Niepełnosprawny umysłowo chłopak miał przy sobie plastikową zabawkę dla 5-latków, dziecięcy pistolecik na wodę (uwaga - zdjęcie zabawki jest poglądowe, w rzeczywistości wyglądała bardziej autentycznie). Szwedzcy policjanci nie podeszli bliżej żeby zobaczyć co trzyma w dłoni. Nie otoczyli go jak tamtego imigranta. Może bali się, że jak psiknie w nich wodą to się przeziębią? Nie dali mu się bić po mordzie, ani demolować radiowozu. Oddali w jego stronę 25 strzałów, w tym 1 w brzuch i 2 w plecy. Skonał w drodze do szpitala.
Na ulice nie wyszły jednak tłumy oburzonych lewaków z okrzykiem ,,Życie z zespołem Downa jest ważne".

Nie będę zdjęcia wklejał bo nie jest to FAKT. Jak by ktoś był ciekaw to je znajdzie.
Nie, że bym bronił tych frajerów, ale do tego doprowadza poprawność polityczna. Jak zjeb w mundurze nie możę odpowiedzieć jak mu kodomici plują w twarz to się wykazuje jak w Lublinie na przykład tu zjeby w szwedzkim mundurze czarnucha nie ruszą, bo lewak na smart fonie nagra i będzie afera. Ale zlepek komórek można odstrzelić, bo nikt nie zaprotastuje, a jakby nawet to media to przemilczą, aby nierobić wyrzutów tym, które takie zlepki usunęły. No lewicowość to nazizm w czystej jego postaci.Tam też niebyło miejsca na litość a upośledzonych należało eliminować, że społeczeństwa.
Mówię to co myślę, robię to co mówię

ZBYCHO
Posty: 668
Rejestracja: czw gru 18, 2008 1:50 am

Postautor: ZBYCHO » pn paź 22, 2018 1:33 am

Najgorsze jest to że PIS cały czas powtarza że nie wpuści imigrantów a dał zezwolenia na pracę już dużo więcej niż chciał wpucić ryży z jego świtą.

Niestety w Krakowie już też są coraz bardziej widoczni.
Parę razy widziałem takie grupki 3-5 osobowe ( identyko jak ci że zdjęcia tych pedofilów ) czyli opalona morda z zarostem ( no może oprócz tego ostatniego zdjęcia z kwadratową ;) mordą )

Do niedawna jeszcze PIS umieszczał oficjalne dane ile "oficjalnie" dał zezwoleń na pracę a teraz te dane przed wyborami ....zmniejszyli troszkę ;)


Niech się Jareczek modli żeby do wyborów czegoś nie zmajstrowali.
A nie daj boże jakiś zamach .....to z poparcia 30 kilku procentowego będą mieć mniej niż dostał teraz Korwin i będą szybciej spierdalać niż ryży z Polski.

Awatar użytkownika
Aldaris
Posty: 1837
Rejestracja: czw gru 14, 2006 9:49 pm
Lokalizacja: République du Niger

Postautor: Aldaris » wt paź 23, 2018 4:37 pm

O Pisie i ich poczynaniach względem imigracji można już poczytać na wszystkich forach i portalach społecznościowych. Najświeższą nowością to już nie jest. To są po prostu fakty. Warto zwrócić uwagę na coś jeszcze. Łudzono się i dalej się łudzi, że problem islamizacji czy w naszym przypadku dodatkowo ukrainizacji szeroko rozumianej Europy to problem jedynie Europy Zachodniej, ich zlaicyzowanych i lewackich społeczeństw. Można domniemywać na ile u nas to zjawisko się przyjmie, bo patrząc na to wszystko dookoła, można przyjąć założenie, że biernie się na wszystko zgodzimy, nie licząc zrywów i buntów incydentalnych. Każdy pozostanie w świecie swoich iluzji od opozycji wierzącej w zbawczość Europy, przez pisowską Polskę od morza do morza, kończąc na kibicach...ale tu nie będę wkładał kija w mrowisko :wink:
"Mnie sprawy tych dzikusów nie obchodzą. Ja jestem chrześcijaninem" - Zakari Lambo

ksh72
Posty: 2579
Rejestracja: pt sie 27, 2004 3:32 am

Postautor: ksh72 » wt paź 23, 2018 8:04 pm

o kiedy to lewakom przeszkadzają imigranci.
Jeśli PiS ich faktycznie wpuszcza to macie powód żeby na nich głosować!

Platforma zawsze o krok do przodu:

http://wiadomosci.dziennik.pl/wybory-sa ... syria.html

PITROL to właśnie za reacjonowanie procesu tego gangu Tommy Robinson trafił do pierdla.

Awatar użytkownika
PITROL
Posty: 1866
Rejestracja: wt mar 24, 2009 11:56 am
Lokalizacja: Z pod kopca

Postautor: PITROL » śr paź 24, 2018 7:35 am

Związek Nauczycielstwa Polskiego to ciekawy temat.
Powstał w 1905 roku, jako organizacja patriotyczna. I jak prawie każda organizacja patriotyczna w historii Polski, została zeszmacona przez komunistów, którzy wykorzystali ją do swoich celów. Dokładnie tak jak ,,Solidarność".
W latach 30-tych na łamach wydawanej przez ZNP gazetki, komunistka Wasilewska pisała peany pochwalne pod adresem Stalina.
Wybucha wojna, Niemcy delegalizują ZNP. Kilka lat później ZNP wznawia działalność.
1981, stan wojenny. ZNP zdelegalizowane. Dwa lata później komunistyczny sąd łaskawie wydaje zgodę na powrót ZNP do działalności. Ale już z nowymi władzami - prezesem zostaje Kazimierz Piłat, od ponad 20 letni wierny pachoł PZPR. Członek rady Towarzystwa Przyjaźni Polsko-Radzieckiej.
1989, ,,upada" komuna, więc nowym prezesem zostaje wielki polski patriota i miłośnik niepodległości.
Żartowałem. Nowym prezesem zostaje ,,w wolnej Polsce" Jan Zaciura, z 30-letnim stażem w partii komunistycznej, aż do jej końca. W tym samym roku kiedy zdycha PZPR, Zaciura zostaje prezesem ZNP. Coś się kończy, coś się zaczyna.
Wydawanym przez ZNP pismem ,,Głos Nauczycielski" dyryguje Jakub Rzekanowski, autor opublikowanego dumnie w ,,Wyborczej" stwierdzenia: ,,Bez Rosji radzieckiej nie byłoby też PRL i socjalizmu, awansu społecznego, odbudowy ze zniszczeń wojennych, rozwoju kultury i nauki".
Ach, dziękujemy ci, o wielka Rosjo radziecka i towarzyszu Stalinie za te wszystkie dobrodziejstwa. Za rozwój kultury, socrealizm a przede wszystkim za PRL i socjalizm. O Katyniu i gwałtach na polskich dzieciach nie wspominając.
Zaś od ponad już 20 lat (!) prezesem ZNP jest Sławomir Broniarz, który w 1998 dał zmianę warty towarzyszowi Janowi Zaciurze. Broniarz zasłynął między innymi jako autor listu otwartego do ówczesnej premier Szydło, w którym wyraził oburzenie stanowiskiem rządu w sprawie uchodźców i zadeklarował pełną gotowość Związku do kształcenia dzieci uchodźców i przyjmowania ich do Polski. Broniarz wziął też udział w politycznych manifestacjach, na których pojawiały się takie hasła jak ,,Jezus, Allah, dwa bratanki".
W najbliższy piątek w kilkuset polskich szkołach, dzięki aktywności ZNP i Broniarza, odbędzie się ,,Tęczowy piątek", czyli indoktrynowanie polskich dzieci na chama marksizmem starannie ukrywanym pod hasłem ,,tolerancja".
A skoro Związek Nauczycielstwa Polskiego tak bardzo kocha imigrantów i środowiska LGBT, mam ciekawostkę sprzed kilku dni.
W Leeds pijany facet wsiadł do taksówki.
Został zgwałcony przez taksówkarza - Mohammeda Ilyasa.
Zgwałcony przez taksówkarza mężczyzna nie może wyjść z szoku i zeznaje, że ma myśli samobójcze.
Taka tam, anegdotka.
W sam raz do opowiedzenia dzieciom podczas ,,Tęczowego piątku".

Obrazek

źródło
https://www.attitude.co.uk/article/taxi ... r-1/19412/

Tak to się dzieje u nas i teraz. Dziesięć lat temu śmiali się, co poniektórzy z zachodniej europy, że tam spedalenie i pełno kolorowych, którzy na trawnikach robią to, co im instynkt podpowie tymczasem doganiamy zachód szybciej niż w zarobkach..
Mówię to co myślę, robię to co mówię

Awatar użytkownika
PITROL
Posty: 1866
Rejestracja: wt mar 24, 2009 11:56 am
Lokalizacja: Z pod kopca

Postautor: PITROL » czw paź 25, 2018 8:46 pm

Mówię to co myślę, robię to co mówię

gordi
Posty: 1266
Rejestracja: pt cze 09, 2017 2:43 pm

Postautor: gordi » śr gru 26, 2018 10:10 pm

Aldaris pisze:O Pisie i ich poczynaniach wzglêdem imigracji mo¿na ju¿ poczytaæ na wszystkich forach i portalach spo³eczno¶ciowych. Naj¶wie¿sz± nowo¶ci± to ju¿ nie jest. To s± po prostu fakty. Warto zwróciæ uwagê na co¶ jeszcze. £udzono siê i dalej siê ³udzi, ¿e problem islamizacji czy w naszym przypadku dodatkowo ukrainizacji szeroko rozumianej Europy to problem jedynie Europy Zachodniej, ich zlaicyzowanych i lewackich spo³eczeñstw. Mo¿na domniemywaæ na ile u nas to zjawisko siê przyjmie, bo patrz±c na to wszystko dooko³a, mo¿na przyj±æ za³o¿enie, ¿e biernie siê na wszystko zgodzimy, nie licz±c zrywów i buntów incydentalnych. Ka¿dy pozostanie w ¶wiecie swoich iluzji od opozycji wierz±cej w zbawczo¶æ Europy, przez pisowsk± Polskê od morza do morza, koñcz±c na kibicach...ale tu nie bêdê wk³ada³ kija w mrowisko :wink:
Odniose sie do tego i problem ismalizacji dotyka glownie bogatych krajow polnocno i zachodniej europy,ida tam na socjal objeci kuratela unijna i czerpia korzysci z tamtejszych gospodarek,a potem z nudow jakis zbir wsiada do ciezarowki i rozjezdza ludzi :? urzedasy unijne siedzace w Brukseli nic se nie robia z tego,ze ludzie w w swoich krajach gina,no bo trzeba forowac prawa mniejszosci wszelakiej masci pod przykrywka tolerancji.Soros z USA zapewne pompuje kase do Brukseli,a urzedasy unijne mu przytupuja i rzady liberalne krajow unijnych podobnie i juz dzieja sie cyrki na ulicach Francji,Wlochy tez juz maja dosc,zaraz czekac az inne narody wyjda na ulice :roll: co do Ukraincow to bodaj teraz od stycznia otwieraja jakis zachodni kraj rynek pracy dla nich i zapewne jakas czesc Ukraincow odleci do roboty do Polski.Co do idei od morza do morza Polski,to jakas abstrakcja,no chociaz patrzac jak rzad przyjazni sie z rzadem Ukrainy to moze to jakas tam unijna pomoc biedniejszemu sasiadowi,no bo Ruskie coraz mocniej cisna Ukrainie,wiec rzad Polski wychodzi z zalozenia,ze lepiej trzymac z Ukraina,niz z imperialna Rosja.Sprawa kolejna PIS ³udzi sie,ze unia europejska zmieni kurs i wroci do tego co bylo za czasow Adenauera i uwazam,ze Bruksela do ideologi chrzescijanskij europy raczej niepredko wroci o ile kiedy kolwiek wroci,dlatego dalej bedzie nakladac nacisk na forowanie marszow rownosci homo,sprzyjanie i pchanie do europy tych dziadow arabskich i poblazaniu aborcji.Zalozmy ze postarzeja sie te obecne urzedasy,ze zrezygnuja i na ich miejsce zapewne przyjda inne lewaki.W Polsc tez widac ze politycy liberalnych parti wiele robia,zeby wyrugowac katolickie symbole z przestrzeni publicznej i widac ze ktos tym steruje i pytanie zasadnicze czy Soros naklada kase w Polsce na tego typu forowanie lewackiej ideologi przez politykow danej opcji :roll:

Awatar użytkownika
PITROL
Posty: 1866
Rejestracja: wt mar 24, 2009 11:56 am
Lokalizacja: Z pod kopca

Postautor: PITROL » pt sty 11, 2019 8:36 am

https://www.rmf24.pl/fakty/swiat/news-c ... Id,2774227

Tak żeby nie było to wrzucam linki Tylko do nie-pisowskich stacji no chyba, że niemiecki RMF jest taką..
Mówię to co myślę, robię to co mówię