Ciekawostki Historyczne

Czyli wszystko to co nie mieści się w powyższych kategoriach - taki nasz mały hutniczy Hyde Park:)

Moderator: dUfio

tomabon
Posty: 859
Rejestracja: czw sty 22, 2009 9:16 am

Postautor: tomabon » ndz lip 13, 2014 9:25 am

pewnie Bach:

"Papier nutowy nadawał się bowiem doskonale do pakowania żywności, zwłaszcza mięsa. Legendarna jest historia, jakoby późniejszy kompozytor - Felix Mendelssohn - słynną "Pasję według św .Jana" odnalazł właśnie w mięsnym. "

źródło: http://muzyka.onet.pl/klasyka/nie-taki-swiety/s97r9

huteusz
Posty: 4273
Rejestracja: śr maja 25, 2005 2:17 pm
Lokalizacja: Śródmieście
Kontakt:

Postautor: huteusz » ndz lip 13, 2014 12:39 pm

Dzięki!

Awatar użytkownika
radeknh
Posty: 328
Rejestracja: wt lis 11, 2008 5:13 am

Postautor: radeknh » pn lut 09, 2015 7:05 pm

9.02.1943 w kolonii Parośl upaki wymordowały ok 170 Polaków. Zbrodnia ta była pierwszym masowym mordem dokonanym na ludności polskiej przez ukrów. Uważana jest za początek rzezi wołyńskiej.


„Wymordowanie mieszkańców kolonii Parośla miało miejsce 9 lutego 1943 r., kiedy uzbrojona banda ukraińska z okolic Włodzimierca, udająca radzieckich partyzantów, weszła z rana do kolonii i rozmieściła się we wszystkich domach, by po południu podstępnie wszystkich powiązać i na umówiony sygnał zamordować, zabijając ostrymi narzędziami, przeważnie siekierami, nie oszczędzając nikogo. Zamordowano 173 osoby, tylko 11 osób, przeważnie dzieci, ciężko okaleczone, zostały potem uratowane. Jak zwykle czyniły to bandy, po dokonanym morderstwie gospodarstwa ograbiono, zabierając cały dobytek i żywy inwentarz. Późniejsze oględziny pomordowanych wykazały szczególne okrucieństwo oprawców.


Niemowlęta były przybijane do stołów nożami kuchennymi, kilku mężczyzn było obdartych ze skóry pasami, niektórzy mieli wyrywane żyły od pachwiny do stóp, kobiety były nie tylko gwałcone, lecz wiele z nich miało poobcinane piersi. Wielu pomordowanych miało poobcinane uszy, nosy, wargi, oczy powyjmowane, głowy często poobcinane. Po dokonaniu rzezi mordercy urządzili libację w domu sołtysa. Po odejściu oprawców, wśród resztek jedzenia i butelek po samogonie znaleziono martwe dziecko około 12-miesięczne, przybite bagnetem do stołu, a w ustach dziecka włożony był niedojedzony kawałek kiszonego ogórka.


Sława ukrainie, herojom sława

MarchewaNH
Posty: 435
Rejestracja: ndz maja 17, 2009 8:51 pm
Lokalizacja: Nowa Huta CA

Postautor: MarchewaNH » wt lut 10, 2015 9:51 am

Co wyście sie historii zaczeli uczyć wczoraj? :roll: Czy to jakieś ukryte żale po turnieju bo ktoś z kimś wódki sie nie napił
"Od północnego wschodu miasto narasta i wrasta w ciało starego miasta"
http://www.marchewa-plastyka.blog.onet.pl
http://new.fundacjanh.pl/enha-trip/

HKS1978
Posty: 1759
Rejestracja: śr kwie 15, 2009 6:34 pm

Postautor: HKS1978 » wt lut 10, 2015 11:07 am

Temat jest bardzo aktualny, niestety. I nie chodzi tu o epatowanie agresją i przypominaniem okrucieństwa ale o najzwyklejszą edukację.
Warto szerzyć prawdę, a to co pisze Radek to niestety prawda.

W celach edukacyjnych polecam książkę Siemaszków
Jest co czytać prawie 1500 stron (2 tomy).
http://historia.org.pl/2013/09/10/ludobojstwo-dokonane-przez-nacjonalistow-ukrainskich-na-ludnosci-polskiej-wolynia-1939-1945-w-i-e-siemaszko-recenzja/

Już nie mogę się doczekać na film Smarzowskiego

BarteKSH
Posty: 831
Rejestracja: czw lis 25, 2004 2:51 pm

Postautor: BarteKSH » śr lut 11, 2015 12:11 am

MarchewaNH pisze:Czy to jakieś ukryte żale po turnieju bo ktoś z kimś wódki sie nie napił


Co trzeba mieć w głowie żeby takim stwierdzeniem zabłysnąć... A co Ty piłeś i zapomniałeś o zbrodniach dokonanych na Wołyniu ??

MarchewaNH
Posty: 435
Rejestracja: ndz maja 17, 2009 8:51 pm
Lokalizacja: Nowa Huta CA

Postautor: MarchewaNH » śr lut 11, 2015 3:13 pm

Co trzeba mieć w głowie żeby takim stwierdzeniem zabłysnąć... A co Ty piłeś i zapomniałeś o zbrodniach dokonanych na Wołyniu ??

Czy ja napisałem że o czymś zapomniałem? Pytam jeszcze raz: Wczoraj się zaczęliście uczyć historii? Na chuj te brudy wyciągacie w dzień lub dzień po turnieju.
Były osoby, które miały wątpliwości i uderzały z problemem. Mówiły co im leży na sercu jak się odnoszą do sprawy i mimo, że nie raz rozmowa schodziła na ciężką drogę i dla mnie sytuacja była wysoce niezręczna to udawało się te dyskusje jakoś prowadzić....
ale zawsze się znajdzie ktoś kto całą impreze przesiedział z fochem w kącie (albo nie było go wcale), słowem się nie odezwał jaki ma problem, a na koniec będzie nam na forum wygarniał że nie pamiętamy o Wołyniu.

Jeszcze parę lat temu ten sam problem dotyczył Magdeburga.
"Od północnego wschodu miasto narasta i wrasta w ciało starego miasta"

http://www.marchewa-plastyka.blog.onet.pl

http://new.fundacjanh.pl/enha-trip/

BarteKSH
Posty: 831
Rejestracja: czw lis 25, 2004 2:51 pm

Postautor: BarteKSH » śr lut 11, 2015 6:58 pm

MarchewaNH pisze:
Co trzeba mieć w głowie żeby takim stwierdzeniem zabłysnąć... A co Ty piłeś i zapomniałeś o zbrodniach dokonanych na Wołyniu ??

Czy ja napisałem że o czymś zapomniałem? Pytam jeszcze raz: Wczoraj się zaczęliście uczyć historii?


Nie. Już dawno temu.

Na chuj te brudy wyciągacie w dzień lub dzień po turnieju


Wpis RadekNH jest dokładnie z dnia rocznicy tamtych wydarzeń. Parafrazując: na chuj łączysz ten wpis z turniejem i piciem wódki ?

a na koniec będzie nam na forum wygarniał że nie pamiętamy o Wołyniu.


W którym momencie ktoś Tobie (Wam, nie wiem czemu nagle zacząłeś pisać w liczbie mnogiej ?) wypomniał że nie pamiętasz ?? Ja tylko zapytałem czy skoro piłeś to nie pamiętasz o tym mordzie. Skoro tak oburzyło Cię przytoczenie tych wydarzeń w rocznicę kiedy miały miejsce i wiążesz to z piciem to być może jest analogia, że po wódce się o czymś zapomina.

W skrócie: zniesmaczyło mnie troszkę zestawienie chlania i pamiętania o mordzie na Polakach. To wszystko.

1979
Posty: 1892
Rejestracja: ndz sie 29, 2004 6:44 am

Postautor: 1979 » śr lut 11, 2015 8:17 pm

Wlasnie dlatego należy raz na zawsze postawić calkowicie osobno sprawy kibicowskie od historii ,polityki itd. Jedno a drugie to calkowicie dwie różne rzeczy
od swych narodzin przez wszystkie lata
NA ZAWSZE Hutnik
powstrzyma nas tylko koniec świata

BYLISMY - JESTESMY - BEDZIEMY

MarchewaNH
Posty: 435
Rejestracja: ndz maja 17, 2009 8:51 pm
Lokalizacja: Nowa Huta CA

Postautor: MarchewaNH » śr lut 11, 2015 9:32 pm

Wpis RadekNH jest dokładnie z dnia rocznicy tamtych wydarzeń. Parafrazując: na chuj łączysz ten wpis z turniejem i piciem wódki ?

Wpis RadekNH jest równiez pierwszym wpisem po półrocznej przerwie i ciszy w temacie. Jego nagłe pojawienie się na dzień po turnieju mogło się niektórym jednoznacznie kojarzyć, że ktoś ma z czymś problem.

Ja tylko zapytałem czy skoro piłeś

Jak już się tak łapiesz tej kwestii to zacznijmy od tego że w ogóle tego dnia nie piłem. Co chyba zamyka ten temat.

(Wam, nie wiem czemu nagle zacząłeś pisać w liczbie mnogiej ?)

Pewnie chodzi Ci o " a na koniec będzie nam na forum wygarniał " co chyba nie ciężko ogarnąć że jest pisane w odniesieniu do NAS jako kibiców Hutnika, że to właśnie nam ciągle wypominają takie historyczne "ciekawostki" z sąsiadami, żebyśmy się przez to nie wiem? głupio poczuli? czy żeby nam miało być wstyd za coś? Nie wiem po co.
I o ile to jest zrozumiałe, że niektóre kurwy będą nam zawsze robić negatywny PR wśród reszty kibicowskiej Polski to nie rozumiem srania we własne gniazdo i roztrzęsienia tego na naszym forum tudzież osławionym kumaci.net


Wlasnie dlatego należy raz na zawsze postawić calkowicie osobno sprawy kibicowskie od historii ,polityki itd. Jedno a drugie to calkowicie dwie różne rzeczy

Zgadzam się, szkoda że ci którzy wykorzystują nasze zgody do historyczno-politycznych zagrywek tego nie pojmują.
"Od północnego wschodu miasto narasta i wrasta w ciało starego miasta"

http://www.marchewa-plastyka.blog.onet.pl

http://new.fundacjanh.pl/enha-trip/

BarteKSH
Posty: 831
Rejestracja: czw lis 25, 2004 2:51 pm

Postautor: BarteKSH » śr lut 11, 2015 10:04 pm

MarchewaNH pisze:
Wpis RadekNH jest dokładnie z dnia rocznicy tamtych wydarzeń. Parafrazując: na chuj łączysz ten wpis z turniejem i piciem wódki ?

Wpis RadekNH jest równiez pierwszym wpisem po półrocznej przerwie i ciszy w temacie. Jego nagłe pojawienie się na dzień po turnieju mogło się niektórym jednoznacznie kojarzyć, że ktoś ma z czymś problem.


Nie koniecznie. Ja tutaj widzę zasadę uderz w stół a nożyce się odezwą.

Jak już się tak łapiesz tej kwestii to zacznijmy od tego że w ogóle tego dnia nie piłem. Co chyba zamyka ten temat.


To może Ty masz żal do kogoś o brak przeźroczystego trunku ;).

nie rozumiem srania we własne gniazdo i roztrzęsienia tego na naszym forum tudzież osławionym kumaci.net


Nikt we własne gniazdo nie sra.
Podsumowując. Gdyby nie Twój wpis większość (na pewno Ja) nie odebrała by wpisu Radka z perspektywy turnieju.
Co do forum które tutaj przywołałeś... Opiniami tam wygłaszanymi chyba nikt poważny się nie przejmuje. ;)

1950N-H
Posty: 1450
Rejestracja: sob lip 02, 2005 1:54 pm
Lokalizacja: Nowa-Huta ZGODY

Postautor: 1950N-H » sob wrz 19, 2015 9:06 am

CHWDP JEBANYM KATOM/"Przypomnij sobie jak kiedyś byłeś gumiorem, odłóż sprzęt walcz z honorem"

SIMON NH
Posty: 1649
Rejestracja: wt wrz 06, 2005 1:49 pm
Lokalizacja: Nowa Huta

Postautor: SIMON NH » wt lis 03, 2015 2:44 pm

Każdy człowiek jest głupcem przez pięć minut dziennie. Mądrość polega na tym, aby tylko przez pięć minut.
Elbert Hubbard

ksh72
Posty: 2579
Rejestracja: pt sie 27, 2004 3:32 am

Postautor: ksh72 » pn kwie 04, 2016 10:32 am


Dark
Posty: 238
Rejestracja: czw paź 21, 2004 9:13 pm
Lokalizacja: Skawina

Postautor: Dark » ndz maja 08, 2016 8:45 pm