katastrofa samolotu - przyczyny

Czyli wszystko to co nie mieści się w powyższych kategoriach - taki nasz mały hutniczy Hyde Park:)

Moderator: dUfio

Awatar użytkownika
birkut
Posty: 938
Rejestracja: sob lut 09, 2008 3:10 pm

katastrofa samolotu - przyczyny

Postautor: birkut » pt kwie 16, 2010 7:11 pm

żeby odciążyć temat polityka


BarteKSH pisze:
Masz jeszcze jakieś ciekawe teorie spiskowe tłumaczące wszystko dookoła ??


Ja mam:
http://astral-projection.blog.onet.pl/T ... 04487538,n

:P
rozumiem że dla ciebie jest wszystko jasne i oczywiste.
Znasz już przebieg katastrofy choć nawet Rosjanie nie podali ostatecznej wersji?
Bo z tego co widzę w TV to już wersja wypadku zmieniała (i zmienia) się co chwilę.
4 razy podchodził do lądowania, 2x czy raz; był wybuch, czy nie; ITD.

O wypadku (?) Sikorskiego dowiadujemy się ze źródeł historycznych, a w tym przypadku jesteśmy świadkami tworzenia się historii i sami możemy weryfikować doniesienia, dywagować.
Czy mamy bezmyślnie słuchać wersji w mediach, które już niejednokrotnie złapaliśmy na kłamstwach (np. w sprawach naszego kibicowskiego światku) czy sami kształtować sobie opinie przeszukując net.
Polecam np. to forum
http://lotnictwo.net.pl/3-tematy_ogolne ... em-21.html

Można kwestionować oficjalne wersje na temat śmierci JFK czy księżnej Diany a tu mamy przyjąć wersje podane w kilka godzin po katastrofie?
Naiwne by to było.
Prof. Krasnodębski powiedział wczoraj:
W USA po katastrofie pierwszą rozpatrywaną wersją byłby zamach, u nas był pierwszą wersją wykluczoną, o której nawet media boją się pomyśleć. ' Dlaczego?

Nasze media boją się nawet zadać pytanie:
czy może wina jest w czynniku ludzkim lub technicznym Rosjan- może pracownicy wieży popili, może sprzęt na lotnisku winien, moze ptak wpadł do silnika.
ale sa na tyle odociekliwe że sugerują wiele naszych błędów:
zawinił pilot, zawinili ci co wybrali to lotnisko, no i przede wszystkim ś.p. prezydent Kaczyński, który dowodził w samolocie (sic!!!)
"Zauważyłem, że wszyscy którzy popierają aborcję zdążyli się już urodzić" - Ronald Wilson Reagan
http://ofensywawolnosci.pl/ksiega-pamia ... do-ksiegi/

dUfio
Posty: 9066
Rejestracja: pn sie 30, 2004 2:08 pm
Lokalizacja: ja to znam

Re: katastrofa samolotu - przyczyny

Postautor: dUfio » pt kwie 16, 2010 10:41 pm

birkut pisze:żeby odciążyć temat polityka


BarteKSH pisze:
Masz jeszcze jakieś ciekawe teorie spiskowe tłumaczące wszystko dookoła ??


Ja mam:
http://astral-projection.blog.onet.pl/T ... 04487538,n

:P
rozumiem że dla ciebie jest wszystko jasne i oczywiste.
Znasz już przebieg katastrofy choć nawet Rosjanie nie podali ostatecznej wersji?
Bo z tego co widzę w TV to już wersja wypadku zmieniała (i zmienia) się co chwilę.
4 razy podchodził do lądowania, 2x czy raz; był wybuch, czy nie; ITD.

O wypadku (?) Sikorskiego dowiadujemy się ze źródeł historycznych, a w tym przypadku jesteśmy świadkami tworzenia się historii i sami możemy weryfikować doniesienia, dywagować.
Czy mamy bezmyślnie słuchać wersji w mediach, które już niejednokrotnie złapaliśmy na kłamstwach (np. w sprawach naszego kibicowskiego światku) czy sami kształtować sobie opinie przeszukując net.
Polecam np. to forum
http://lotnictwo.net.pl/3-tematy_ogolne ... em-21.html

Można kwestionować oficjalne wersje na temat śmierci JFK czy księżnej Diany a tu mamy przyjąć wersje podane w kilka godzin po katastrofie?
Naiwne by to było.
Prof. Krasnodębski powiedział wczoraj:
W USA po katastrofie pierwszą rozpatrywaną wersją byłby zamach, u nas był pierwszą wersją wykluczoną, o której nawet media boją się pomyśleć. ' Dlaczego?

Nasze media boją się nawet zadać pytanie:
czy może wina jest w czynniku ludzkim lub technicznym Rosjan- może pracownicy wieży popili, może sprzęt na lotnisku winien, moze ptak wpadł do silnika.
ale sa na tyle odociekliwe że sugerują wiele naszych błędów:
zawinił pilot, zawinili ci co wybrali to lotnisko, no i przede wszystkim ś.p. prezydent Kaczyński, który dowodził w samolocie (sic!!!)


bardzo mądry i merytoryczny post.

od początku byłem zdania-prawdopodobnie był błąd pilota ALE JEST pewien procent szans na to ze to z góry zaplanowany/spontaniczny podstep ruskich. jest taka opcja i chodz sam w nią nie wierzę-JEST!

ruskim się nie wierzy choćby chuj na chuju stał. nie bo nie.

poczekajny na oficjalną wersję.

Głęboko wierzę ze bedzie ona prawdziwa i o fakatycznej wersji nie będa musiały się dowiadywać nasze wnuki za 70 lat...

Fan Hutnika
Posty: 1524
Rejestracja: ndz lis 14, 2004 12:01 am

Postautor: Fan Hutnika » pt kwie 16, 2010 10:57 pm

a ja mam ogromna nadzieje ze nie byl to zaden zamach
bo gdyby to bylo tak ustawione to za pare msc nie pojdziemy na na mecz NH2010 a na wojne
http://www.youtube.com/watch?v=tnkA38Lh ... re=related to jeszcze nie tak dawno bylo tak pieknie ,tyle hutniczych braci :(

Awatar użytkownika
KonradHKS
Posty: 2805
Rejestracja: czw lut 02, 2006 9:51 am
Lokalizacja: Nowa Huta

Postautor: KonradHKS » pt kwie 16, 2010 11:08 pm

Co do bloga to może dobrze to opisał ale mam kilka zastrzeżeń

- pilot nie był "najbardziej doświadczonym pilotem" jak można tam przeczytać bo miał lekko ponad 30 na karku. I druga sprawa że ruski znał bardzo dobrze.
- cały czas tam jest powtarzany te sam argument uzależniony od wybuchu. Bo jak nie wybuchło to czemu taki wrak/czemu części/ czemu identyfikacja także można by to zebrać w 3/4 punkty a nie w 20.

No ale opcja faktycznie do rozważenia. Ja się nie znam na lotnictwie i nie wiem czy samolot od uderzenia pod tak małym kątem może tak sie rozlecieć. Pamiętam jednak że był kiedyś wypadek Japan Airlanes który po prostu się rozjebał w górach i chyba 4 osoby na 500 przeżyło. Ja wiem że to nie wiele ale te pewnosć "nikt nie przeżył" jest zatrważająca...

Co do tego nagrania które można obejrzeć. Słychać tam dużo słów po rusku która po polsku brzmią dosyć dziwnie ale nie chce pisac co słyszę bo zaraz się zacznie sajgon. Dziwne jeszcze jest to że gosć widzi taką sytuację i zamiast ratować to on ze spokojem filmuje... a co się będzie pierdolił :roll:

http://patrz.pl/filmy/smolensk-zdjecia-z-katastrofy

To nagranie nie pozostawia wątpliwości że rusek sobie zapierdolił coś ala portfel.

dzuhas
Posty: 2360
Rejestracja: śr gru 15, 2004 2:35 pm
Lokalizacja: KrK
Kontakt:

Postautor: dzuhas » sob kwie 17, 2010 1:03 am

Fan Hutnika pisze:a ja mam ogromna nadzieje ze nie byl to zaden zamach
bo gdyby to bylo tak ustawione to za pare msc nie pojdziemy na na mecz NH2010 a na wojne


ja bym cos powojowal :) pisze powaznie ;p dawno zadnej wojny nie bylo

post Ravena faktycznie wywazony , z tymi podchodzeniami do ladowania to tez zabawnie to wyglada. Ciekaw jestem skad sie wzielo tamto , uznane juz za pewnniak, 4 krotne podchodzenie do ladowania .
Chyba przechodze jakis kryzys wieku sredniogo bo gdy widze to spoleczenstwo medialne i gdy widzi sie jak media wygladaja od srodka to rodzi sie we mnie bunt i to gruby.najgorsze jest to ze nie idzie tego wyminac, ani zmienic. chyba zostane jakims pustelnikiem ;)chyba ze ma ktos starszy jakies rady ?
pzdr Osiek

Awatar użytkownika
BINGONH
Posty: 2801
Rejestracja: pt maja 09, 2008 8:29 pm

Postautor: BINGONH » sob kwie 17, 2010 10:36 am

A Ja mam pytanie

Czy ktoś z was ma licencję pilota?

Możemy sobie gdybać ale merytorycznej dyskusji tu raczej nie będzie bo nikt z nas nie zna się na lataniu samolotami ani na procedurach jakie obowiązują w lotnictwie.
Media podają całą masę sprzecznych informacji tak że raczej nic nie ustalimy

Awatar użytkownika
birkut
Posty: 938
Rejestracja: sob lut 09, 2008 3:10 pm

Postautor: birkut » sob kwie 17, 2010 10:24 pm

Fan Hutnika pisze:a ja mam ogromna nadzieje ze nie byl to zaden zamach
bo gdyby to bylo tak ustawione to za pare msc nie pojdziemy na na mecz NH2010 a na wojne


to tez dobry temat na rozmowe.
jak by się zachowal rząd i new prezydent, gyby sluzby doniosły ze ktoś "śrubki poodkręcal"
jako poslaniec niosacy zła wiadomość zostałby stracony.
ale wrócmy do tematu:

dUfio pisze:od początku byłem zdania-prawdopodobnie był błąd pilota ALE JEST pewien procent szans na to ze to z góry zaplanowany/spontaniczny podstep ruskich

od początku byłeś takiego zdania bo opierałeś sie na tym co usłyszaleś.
jak się uslyszy nowe nowe fakty to można wyciągnąć inne wnioski.
a oprócz wersji że zawinil pilot i zamach są przecież inne mozliwości

dUfio pisze:ruskim się nie wierzy choćby chuj na chuju stał. nie bo nie.


dUfio pisze:poczekajny na oficjalną wersję.


zwracam uwagę na sprzeczność.
oficialna wersja będzie właśnie ruskich lub na podstawie ich danych, więc nie uwierzysz w tą wersje
:)


BINGONH pisze:A Ja mam pytanie

Czy ktoś z was ma licencję pilota?

Możemy sobie gdybać ale merytorycznej dyskusji tu raczej nie będzie bo nikt z nas nie zna się na lataniu samolotami ani na procedurach jakie obowiązują w lotnictwie.

a ja mam pytanie ilu z nas jest sędziami, politykami, lekarzami, ekonomistami, synoptykami a komentujemy te sprawy.

dlatego tez zachęcam do przegladania odpowiednich forów - dałem linka do forum lotniczego.

BINGONH pisze:Media podają całą masę sprzecznych informacji tak że raczej nic nie ustalimy


wole sam sobie wyrobić zdanie, na podstawie tego co wyczytam i oglądnę,
niż przyjąć bezmyslnie wersję "wolnych" mediów

po za tym myslenie nie boli, a kto czyta nie błądzi :wink:


a tu jeszcze raz filmik:
http://www.youtube.com/watch?v=-DbLgBifsTU

i tłumaczenie
Krążący w internecie słabej jakości film (być może nagrywany telefonem komórkowym) rozpoczyna się jeszcze przed momentem włączenia syren alarmowych na lotnisku Siewiernyj w Smoleńsku.
12. sekunda: słychać po polsku stanowczym tonem "uspokój się"
17. sekunda: "patrz mu w oczy"
21. sekunda: "uspokój się"
23. sekunda: pusty trzask jakby uderzenie i potem "ała"
29. sekunda: "idziesz"
47. sekunda: "dawaj tuda"
50. sekunda: "ubijaj tuda"
53. sekunda: "streljaj"
w 53. sekundzie na filmie badanym przez prokuraturę słychać w tle głos: "żyje!"
55. sekunda: słychać metaliczny odgłos, podobny do przeładowywania broni
57. sekunda: słychać odgłos pojedynczego wystrzału
1:06 strzał
01:07 śmiechy
01:13 "wsie nazad!"
01:22 strzał

http://www.naszdziennik.pl/index.php?ty ... d=tk23.txt

tu następny ciekawy artykuł:
http://www.naszdziennik.pl/index.php?ty ... d=tk08.txt

-------------------------------------------------

A to z linku, który podał Huteszusz w temacie polityka:

"Publicystka przypomina też incydent z wojny rosyjsko-
-gruzińskiej, kiedy prezydent Lech Kaczyński wraz z prezydentami Ukrainy, Estonii i Litwy lądował w Baku, bo powiedziano mu, że Rosjanie mogą strącić samolot. Wówczas na spotkaniu w Tbilisi Kaczyński oświadczył: "Dzisiaj Gruzja, jutro Ukraina, pojutrze kraje bałtyckie, a może i mój kraj"."

wtedy brzmiało bardzo mało wiarygodnie, a dzisiaj...
"Zauważyłem, że wszyscy którzy popierają aborcję zdążyli się już urodzić" - Ronald Wilson Reagan

http://ofensywawolnosci.pl/ksiega-pamia ... do-ksiegi/

Awatar użytkownika
OŻÓG 1950
Posty: 3898
Rejestracja: czw sie 26, 2004 1:39 am
Lokalizacja: Wąwozowa City

Postautor: OŻÓG 1950 » ndz kwie 18, 2010 1:29 am

birkut pisze:http://niezalezna.pl/article/show/id/33055

1.07 i 1.16 strzał
???


http://www.youtube.com/watch?v=-DbLgBifsTU


Odnośnie filmiku, do którego link zamieścił Birkut.


Rosyjskie media już go zmanipulowały, oto, co pokazują w rosyjskiej telewizji:
http://www.youtube.com/watch?v=HQsHnxZG ... r_embedded

Główne zarzuty manipulacji to brak odgłosów strzałów i wstawki z innych filmów.


-------------------------------------------------------------------------------------

W rumuńskich gazetach nie przebiera się w słowach odnośnie wypadku:


Румынское СМИ:
Rumuńskie srodki masowego przekazu:

Путин не мог упустить шанс уничтожить "такое количество врагов" в одном самолете

Putin nie mógł zmarnowac szansy zlikwidować "taka ilość wrogów w jednym samolocie

Крушение самолёта польского лидера Леха Качиньского, на борту которого находились "многие представители антироссийского руководства Польши", могло быть операцией по ликвидации, разработанной российскими спецслужбами.

Rozbicie się samolotu polskiego przywódcy Lecha Kaczyńskiego, na pokładzie którego znalezło się "wielu przedstawicieli antyrosyjskiego przywódctwa Polski", mogło być operacją likwidacjną przgotowana przez rosyjskie służby specjalne.

О возможности подобного преступного умысла со стороны руководства России заявило 13 апреля в своём комментарии румынское информационное агентство Romanian Global News.

O możliwości podobnego przestepczego myslenia kierownictwa Rosji podano 13 kwietnia podała w swoim komentarzu agencja informacyjna Romanian Global News

Авиакатастрофа под Смоленском, в которой погибли 96 пассажиров, включая президента Польши Леха Качиньского, учитывая высочайший уровень подготовки пилотов и современное оборудование, абсолютно необъяснима, пишет Romanian Global News.

Katastrofa lotnicza pod Smoleńskiem, w której zgineło 96 pasażerów w tym Prezdent Polski Lech Kaczyński ze wzgledu na najwyższy poziom przygotowania pilotów i współczesne wyposażenie, jest obsolutnie niewytłumaczalna, pisze Romanian Global News

Агентство, ссылаясь на информацию, полученную от источников в Министерстве обороны Польши, сообщает, что на российской военной базе под Смоленском в прошлом происходили испытания электромагнитного оружия, которое может повлиять на работу двигателей и электронного оборудования любых летательных аппаратов.

Agencja powołując się na informacje, otrzymaną ze źródeł w Ministerstwie Obrony Polski, stwierdza, że w rosyjskiej wojennej bazie były prowadzone ćwiczenia z bronią elektromagnetyczną, która może mieć wpływ na praćę silników i wyposażenia elektronicznego poszczególnych urządzeń.

"Ещё никогда над территорией России, возле военной базы с электромагнитным оружием не находилось на одном самолёте такое количество врагов.

Jeszcze nigdy nad terytorium Rosji, koło wojennej bazy z bronią elektromagnetyczną nie znajdowało sie tak duzo wrogów na pokładzie jednego samolotu.

Это был случай, который бывший КГБ-шник Владимир Путин не мог упустить.

To był przypadek, który wysoki ranga KGB-esznik Bładymir Putin nie mógł nie wykorzystać.

Это азбука философии российских спецслужб - от царской охранки до сегодняшних её представителей.

To podstawa filozofii rosyjskich specsłuzb od czasów carskiej ochrany do dnia dzisiejszego.

Для ФСБ, ГРУ, внешней разведки это была лишь рутинная операция, которая в технических терминах называется "уничтожение военно-политических лидеров вражеского государства", - говорится в комментарии румынского информагентства.

Dla FSB, GRU i wywiadu zagranicznego to była wręcz rutynowa operacja, która w terminologii fachowej nazywa się " Likwidacja wojskowo-politycznch przywódców wrogiego państwa" - mowi sie w komentarzu rumuńskiej agencji informacyjnej.

По мнению агентства, Москва рассчитывала, что в самолёте окажутся оба брата Качиньски - Лех и Ярослав, однако, последний из-за плохого состояния здоровья матери не сел на борт.

Zdaniem agencji, Moskwa liczyła, ze w samolocie bedą obydwaj bracia Kaczyńscy - Lech i Jarosław, jednakże, ze względu zły stan zdrowia matki drugi nie wsiadł na pokład.

Это была ошибка, за которую Москва будет расплачиваться ещё очень долго, пишет румынское информагентство.

To był błąd, za który Moskwa bedzie płacić jeszcze bardzo długo, pisze agencja informacyjna.

"Это стало невезением для России и шансом для Польши. Вероятно, Ярослав Качиньски станет следующим президентом Польши. И он будет знать, что произошло на самом деле, а не то, что стремится представить Москва", - заключило Romanian Global News.

"To stało sie porażką dla Rosji i szansą dla Polski. Z pewnoscią Jarosław Kaczyński zostanie kolejnym prezydentem Polski. On będzie wiedział co się właściwie stało a nie to co chciałaby przedstawić Moskwa" kończy Romanian Global News.

(tłumaczenie Jadwiga Chmielowska)



Ytro.ru

_________________
Jadwiga Chmielowska Przewodnicząca Oddziału Katowice i Komitetu Wykonawczego "Solidarnosci Walczącej"


Źródło: http://swkatowice.mojeforum.net/temat-v ... sc&start=0


-------------------------------------------------------------------------------------

Cokolwiek zmieniono w Tu-154M z numerem bocznym '101', czyli polskim Air Force One, w ciągu dwóch lat po wykonaniu tego zdjęcia, to na pewno nie wymontowano z samolotu nowoczesnego komputera pokladowego (FMS) renomowanej amerykańskiej firmy Universal Avionics Systems, oraz systemu ostrzegania przed przeszkodami terenowymi TAWS (Terrain Awareness and Warning System).

Rzecznik firmy potwierdził, że samolot w momencie katastrofy był wyposażony w jej TAWS.

Ciąg dalszy wraz z ilustracjami: http://staryw.blogspot.com/2010/04/czte ... tml?showCo

-------------------------------------------------------------------------------------
I jeszcze to


AMERYKANIE: TO TAJEMNICZY WYPADEK


Prezydencki Tupolew był wyposażony w urządzenie zabezpieczające, które ostrzega pilotów przed nadmiernym zbliżeniem się do ziemi. Ten fakt pogłębia tylko tajemnicę upadku i eksplozji samolotu z Lechem Kaczyńskim - pisze "USA Today".

Na zagadkowość katastrofy zwrócił uwagę dwa dni temu John Hamby, rzecznik Universal Avionics Systems of Tucson - producenta urządzenia, zwanego Terrain Awareness and Warning System (TAWS).


TAWS zawiera skomputeryzowane mapy świata i ostrzega pilotów za każdym razem, gdy za bardzo zbliżą się do szczytu, wieży radiowej lub innej przeszkody - a także w przypadku zbyt małej odległości do ziemi. To bowiem właśnie kłopoty przy lądowaniu są najczęstszą przyczyną wypadków samolotowych.


Od 2005 r. urządzenia TAWS są obowiązkowo montowane we wszystkich nowo wyprodukowanych samolotach linii komercyjnych. Jeśli samolot jest na zbyt małej wysokości, TAWS reaguje głośnym sygnałem dźwiękowym. Dzięki temu doprowadzono do całkowitego wyeliminowania katastrof lotniczych przy lądowaniu. Wystarczy powiedzieć, że od końca lat 90., gdy zaczęto montować TAWS w starych i nowych maszynach, ŻADEN samolot z tym systemem nie uległ katastrofie. Żaden - do 10 kwietnia 2010 r.


Fakt, że prezydencki TU-154 miał zainstalowany TAWS, "stawia więcej pytań niż odpowiedzi" - stwierdził John Cox, konsultant ds. bezpieczeństwa i ekspert od wypadków. "Naprawdę chciałbym wiedzieć, co działo się na pokładzie, ponieważ niezależnie od tego, pod jaką presją byli piloci i z jakimi warunkami pogodowymi mieli do czynienia, nigdy żaden pilot nie zignorował ostrzeżenia TAWS. Czym różnił się ten samolot, że stało się inaczej?" - pyta Cox.


Jedną z ewentualnych przyczyn - według Billa Vossa, prezesa Fundacji Bezpieczeństwa Lotów (Flight Safety Foundation) - może być niedokładność mapy Rosji w systemie TAWS.


Ani rosyjscy, ani polscy śledczy badający sprawę katastrofy pod Smoleńskiem ani razu nie wspomnieli o systemie TAWS. Nie wiadomo też, czy z zapisu czarnych skrzynek udało się uzyskać informację o aktywności urządzenia.


(wg, Niezależna, na podstawie "USA Today")

Źródło: http://www.niezalezna.pl/article/show/id/33083

-------------------------------------------------------------------------------------

Jedna z wypowiedzi z forum Solidarności Walczącej Katowice:

A jezeli juz chodzi o Amerykanow to mozna przypuszczac, ze znają przynajmniej czesciową prawde. Ich satelita, niby meteorologiczny a faktycznie sluzący elektronicznemu systemowi wywiadowczemu "Eszelon" krytycznego dnia znajdowal sie nad rejonem Smolenska. Ale, jesli kiedys dowiemy sie czegos z ich strony, to raczej nie za Obamy.

http://swkatowice.mojeforum.net/temat-v ... sc&start=0
...więc gdy goły opadniesz na lód, mały biznes zrób, szybki biznes zrób, jakiś biznes zrób. Potem laba! Tylko skok, jeden skok, na bank...

Awatar użytkownika
BINGONH
Posty: 2801
Rejestracja: pt maja 09, 2008 8:29 pm

Postautor: BINGONH » ndz kwie 18, 2010 7:12 am

birkut pisze:

BINGONH pisze:A Ja mam pytanie

Czy ktoś z was ma licencję pilota?

Możemy sobie gdybać ale merytorycznej dyskusji tu raczej nie będzie bo nikt z nas nie zna się na lataniu samolotami ani na procedurach jakie obowiązują w lotnictwie.

a ja mam pytanie ilu z nas jest sędziami, politykami, lekarzami, ekonomistami, synoptykami a komentujemy te sprawy.

dlatego tez zachęcam do przegladania odpowiednich forów - dałem linka do forum lotniczego.



No pozwolę się nie zgodzić bo politykiem może być każdy, podobnie jak i dyskusje na temat prawa też każdy prowadzić może. O katastrofie samolotu też ale tu trzeba mieć naprawdę fachową wiedzę by wypowiadać się z sensem.

Awatar użytkownika
OŻÓG 1950
Posty: 3898
Rejestracja: czw sie 26, 2004 1:39 am
Lokalizacja: Wąwozowa City

Postautor: OŻÓG 1950 » ndz kwie 18, 2010 8:57 am

BINGONH pisze:No pozwolę się nie zgodzić bo politykiem może być każdy, podobnie jak i dyskusje na temat prawa też każdy prowadzić może. O katastrofie samolotu też ale tu trzeba mieć naprawdę fachową wiedzę by wypowiadać się z sensem.


A do dyskusji na temat prawa nie trzeba mieć fachowej wiedzy?

Pozdrawiam
...więc gdy goły opadniesz na lód, mały biznes zrób, szybki biznes zrób, jakiś biznes zrób. Potem laba! Tylko skok, jeden skok, na bank...

huteusz
Posty: 4273
Rejestracja: śr maja 25, 2005 2:17 pm
Lokalizacja: Śródmieście
Kontakt:

Postautor: huteusz » ndz kwie 18, 2010 9:08 am


Awatar użytkownika
BINGONH
Posty: 2801
Rejestracja: pt maja 09, 2008 8:29 pm

Postautor: BINGONH » ndz kwie 18, 2010 9:50 am

OŻÓG 1950 pisze:
BINGONH pisze:No pozwolę się nie zgodzić bo politykiem może być każdy, podobnie jak i dyskusje na temat prawa też każdy prowadzić może. O katastrofie samolotu też ale tu trzeba mieć naprawdę fachową wiedzę by wypowiadać się z sensem.


A do dyskusji na temat prawa nie trzeba mieć fachowej wiedzy?

Pozdrawiam


Nie koniecznie bardziej wystarczą poglądy.
Jestem np. zwolennikiem kary śmierci czy powszechnego dostępu do broni palnej więc muszę się znać na pisaniu ustawy aby o tym dyskutować?
Na samolotach się nie znam kompletnie tak że nie będę wam więcej zaśmiecał tematu moim postami

Awatar użytkownika
PennyWise
Posty: 1335
Rejestracja: pn kwie 18, 2005 2:09 pm
Lokalizacja: spod budki z piwem;]

Postautor: PennyWise » ndz kwie 18, 2010 12:57 pm

BOG Z Nami, chuj z Nimi.
Oldschool Fan

Awatar użytkownika
OŻÓG 1950
Posty: 3898
Rejestracja: czw sie 26, 2004 1:39 am
Lokalizacja: Wąwozowa City

Postautor: OŻÓG 1950 » ndz kwie 18, 2010 7:35 pm

BINGONH pisze:Nie koniecznie bardziej wystarczą poglądy.
Jestem np. zwolennikiem kary śmierci czy powszechnego dostępu do broni palnej więc muszę się znać na pisaniu ustawy aby o tym dyskutować?
Na samolotach się nie znam kompletnie tak że nie będę wam więcej zaśmiecał tematu moim postami


Mnie nic nie zaśmiecasz. Forum jest po to, żeby dyskutować.

Pozdrawiam
...więc gdy goły opadniesz na lód, mały biznes zrób, szybki biznes zrób, jakiś biznes zrób. Potem laba! Tylko skok, jeden skok, na bank...

flagus
Posty: 1527
Rejestracja: pt maja 25, 2007 9:54 pm
Lokalizacja: Dzielnica XVI

Postautor: flagus » pn kwie 19, 2010 7:57 am

http://www.pajacyk.pl
http://www.pustamiska.pl
Jedno kliknięcie dziennie --- to chyba niewiele.