Kolej

Czyli wszystko to co nie mieści się w powyższych kategoriach - taki nasz mały hutniczy Hyde Park:)

Moderator: dUfio

Awatar użytkownika
Aldaris
Posty: 1837
Rejestracja: czw gru 14, 2006 9:49 pm
Lokalizacja: République du Niger

Kolej

Postautor: Aldaris » ndz lip 17, 2011 5:32 pm

Tu wrzucamy fajne fotki, bądź filmiki dotyczące pociągów. Mogą być swoje lub znalezione gdzieś w necie. Ewentualnie jakieś ciekawe historie z życia kolei.

Na początek pospolity filmik, taki jak ich wiele w sieci, nakręcony przeze mnie jakiś czas temu podczas wycieczki rowerowej w Bronowicach.

http://www.youtube.com/watch?v=rIJVdKLzI6w
"Mnie sprawy tych dzikusów nie obchodzą. Ja jestem chrześcijaninem" - Zakari Lambo

huteusz
Posty: 4273
Rejestracja: śr maja 25, 2005 2:17 pm
Lokalizacja: Śródmieście
Kontakt:

Postautor: huteusz » ndz lip 17, 2011 6:23 pm

http://huteusz.wz.cz/110709_103508.jpg

Strasznie mi się podoba ten most, ma coś w sobie, linia kolejowa nr 100

http://nonsensopedia.wikia.com/wiki/Gra:Kolejarz

Taki bajer, robi duzo kolega co siedzi w nonsensopedii (nie wiem czemu ale teraz cos nie do konca dziala - powinno niebawem wrocic)

Awatar użytkownika
BINGONH
Posty: 2802
Rejestracja: pt maja 09, 2008 8:29 pm

Postautor: BINGONH » ndz lip 17, 2011 7:19 pm

Bez wątpienia kolej to najlepszy środek transportu.

I pisze to całkiem na poważnie, bo dla mnie podróż powyżej 100 km samochodem to już męczarnia, a autokary to w ogóle dramat.

Za to pociąg jeszcze obsługiwany przez PKP :wink:

Zawsze jest masa polewkowych przygód, alkohol leje się strumieniem, zakaz palenia jest tylko w regulaminie przewozu.
Jedna z niewielu ostoi "złotej wolność" której w dzisiejszych czasach ze świecą szukać.

Owszem można narzekać na brud (szczere to nie jest tak najgorzej nawet w WC) jak dla mnie to wszystko jest raczej stare niż brudne.
Na spóźnienia (jak słowo daję ponad 4000 km koleją i nie pamiętam bym się gdzieś spóźnił :shock:)

Może troszkę koloryzuje bo lubię ten klimat i nie mam złych wspomnień z podróży a miłych cała masę.

Fajny temat Aldaris założyłeś

Od razu mi się przypomniał te nasze powroty z wojaży zawsze z browarkiem :D

KSH74NH
Posty: 4395
Rejestracja: śr sie 25, 2004 6:09 pm
Lokalizacja: swiatniki gorne

Postautor: KSH74NH » ndz lip 17, 2011 9:11 pm

lubie pociagi ale jeszce bardziej kreca mnie samoloty .Czesto jezdze do balic ogladac ladowania nad sama glowa
Jezdze tam co pare tygodni i poluje na boeinga 747 ale chyba sie nie doczekam nigdy
moze dodaj do tematy kolej,samoloty

huteusz
Posty: 4273
Rejestracja: śr maja 25, 2005 2:17 pm
Lokalizacja: Śródmieście
Kontakt:

Postautor: huteusz » ndz lip 17, 2011 9:43 pm

pociąg jest dobry o tyle ze wlasnie w pkp jest b. duzo miejsca zazwyczaj, jeszcze jak ktoś ma chorobę lokomocyjną jak ja to jest to zdecydowanie najlepszy sposób transportu i strasznie szkoda że wiele bocznych linii upada przez co trudniej dojechac do mniejszych miejscowosci

Awatar użytkownika
BINGONH
Posty: 2802
Rejestracja: pt maja 09, 2008 8:29 pm

Postautor: BINGONH » ndz lip 17, 2011 10:06 pm

huteusz pisze:pociąg jest dobry o tyle ze wlasnie w pkp jest b. duzo miejsca zazwyczaj, jeszcze jak ktoś ma chorobę lokomocyjną jak ja to jest to zdecydowanie najlepszy sposób transportu


Potwierdzam

Ja też bez aviomarinu w samochodzie bym nie przeżył (nawet znieczulenie alko nie pomaga :P ) a w pociągu w ogóle się tego nie czuje

stazyja69
Posty: 4501
Rejestracja: pt maja 28, 2010 9:28 pm
Lokalizacja: NH

Postautor: stazyja69 » pn lip 18, 2011 8:35 am

BINGONH pisze:Ja też bez aviomarinu w samochodzie bym nie przeżył (nawet znieczulenie alko nie pomaga :P ) a w pociągu w ogóle się tego nie czuje

A ciekawe jak w takim potworku ?
Podobno pierwszy taki ma jechać w 2020 :wink:
http://www.youtube.com/watch?v=NvX211MY ... r_embedded

Awatar użytkownika
jarkonh
Posty: 1055
Rejestracja: czw maja 01, 2008 4:45 pm
Lokalizacja: Obecnie Stoki, wcześniej BW

Postautor: jarkonh » pn lip 18, 2011 10:34 am

Obrazek

Awatar użytkownika
dziadekrk
Posty: 570
Rejestracja: pt cze 24, 2005 4:39 pm

Postautor: dziadekrk » pn lip 18, 2011 1:47 pm

Wakacje 2007. Takim wehikułem jechałem z Rzeszowa do Kolbuszowej. W całym wagonie nie licząc naszej ekipy i konduktora jechały chyba jeszcze 3 osoby.
Obrazek


Malutki offtop, przed dworcem w Kolbuszowej:
Obrazek
:lol:
Obrazek
Hinduskie ścierwo won z Nowej Huty!!

JOK_NH
Posty: 4604
Rejestracja: czw kwie 28, 2005 7:21 pm
Lokalizacja: Wschodnia Strona Miasta

Postautor: JOK_NH » pn lip 18, 2011 1:58 pm

Jechałem czymś takim z Kalisza Pomorskiego do Szczecina. Ciekawostka jest taka, że ten pociąg jedzie raz na dobę. Stacja w Kaliszu nie jest nawet czynna, ludzie robią grilla na zarośniętych torach,etc :lol:

krowodrzaHKS
Posty: 816
Rejestracja: czw sty 19, 2006 4:13 pm
Lokalizacja: krowodrza

Postautor: krowodrzaHKS » pn lip 18, 2011 2:20 pm

kolej to jedno z już niewielu istniejących (niestety!) instytucji, gdzie jesteś w stanie wszystko załatwić za pomocą kasy. Teraz nie mam czasu, ale później naskrobię coś o mojej niedawnej podróży do Gdańska.
raval pisze:Nasz klub jest kurwa zajbisty kocham go, kurwa ale patologia, ja pierdole

Obrazek

Awatar użytkownika
BINGONH
Posty: 2802
Rejestracja: pt maja 09, 2008 8:29 pm

Postautor: BINGONH » pn lip 18, 2011 4:15 pm

Ma ktoś jakieś pewno info na temat planowanego strajku?

Bo wybieram się w środę do Katowice i nie mam ochoty utknąć po drodze

Awatar użytkownika
Aldaris
Posty: 1837
Rejestracja: czw gru 14, 2006 9:49 pm
Lokalizacja: République du Niger

Postautor: Aldaris » śr sie 03, 2011 3:10 pm

Złapany dwa dni temu w Kokotowie.

http://www.youtube.com/watch?v=A1VO2GaG ... ideo_title

Coś nie za bardzo podobają mi się te nowe pociągi :?
"Mnie sprawy tych dzikusów nie obchodzą. Ja jestem chrześcijaninem" - Zakari Lambo

dzuhas
Posty: 2369
Rejestracja: śr gru 15, 2004 2:35 pm
Lokalizacja: KrK
Kontakt:

Postautor: dzuhas » śr sie 03, 2011 4:55 pm

mnie sie za to zajebiscie podobaja ! nie jechalem pociagiem z 1.5 roku i kilka miesiecy temu mialem przejazdzke Tlk do Wawy . patrze na dworcu i oczom nie wierze. nowy pociag ! w Polsce ! szybki , cichy , kolorowy, prawie pusty - Europa !!! w koncu

edyta : klimat jest wlasnie wspanialy, tylko trzeba miec ze soba 5 Pereł Chmielowych. niestety nie ma jeszcze w pociagach lodowek :(
Ostatnio zmieniony śr sie 03, 2011 10:45 pm przez dzuhas, łącznie zmieniany 1 raz.
pzdr Osiek

Awatar użytkownika
BINGONH
Posty: 2802
Rejestracja: pt maja 09, 2008 8:29 pm

Postautor: BINGONH » śr sie 03, 2011 10:34 pm

Aldaris pisze:Złapany dwa dni temu w Kokotowie.

http://www.youtube.com/watch?v=A1VO2GaG ... ideo_title

Coś nie za bardzo podobają mi się te nowe pociągi :?


Dziś mijałem tą stacyjkę 2 razy i za każdym razem pociągiem relacji Kraków - Tarnów <> ale na szczęscie starym dobrym składem PKP a nie "europą bez klimatu" :wink: