O¶wiadczenie LOS w sprawie projektu likwidacji IPN.

Czyli wszystko to co nie mieści się w powyższych kategoriach - taki nasz mały hutniczy Hyde Park:)

Moderator: dUfio

Zakilles
Posty: 16
Rejestracja: wt lis 22, 2011 12:00 pm

O¶wiadczenie LOS w sprawie projektu likwidacji IPN.

Postautor: Zakilles » wt sty 24, 2012 9:55 pm

Obrazek
O ¦ W I A D C Z E N I E
W sprawie projektu likwidacji Instytutu Pamiêci Narodowej.

W dniu 13 stycznia klub poselski SLD z³o¿y³ projekt ustawy dotycz±cej likwidacji Instytutu Pamiêci Narodowej, w którym postkomuni¶ci proponuj±, aby od 30 czerwca bie¿±cego roku zaprzesta³ on swojej dzia³alno¶ci oraz ¿eby tego samego dnia przesta³y równie¿ obowi±zywaæ o¶wiadczenia lustracyjne. Nie jest to pierwsza próba likwidacji tej instytucji, bowiem od pocz±tku jej powstania w 1998 roku, co jaki¶ czas ponawiane s± w¶ciek³e ataki na IPN, szczególnie ze strony ¶rodowisk lewackich i skupionych wokó³ „Gazety Wyborczej”. Do tej pory byli¶my ¶wiadkami szerokiego spektrum dzia³añ, które mia³y, w za³o¿eniu ich inicjatorów, zak³óciæ przebieg dzia³alno¶ci Instytutu lub uniemo¿liwiæ jego pracownikom ujawnianie prawdy o ponurej przesz³o¶ci osób z politycznego establishmentu. Dokonywano zmian organizacyjnych i kadrowych, wywierano presjê polityczn± na pracuj±cych tam ludzi, ograniczano bud¿et, a przede wszystkim szykanowano tê instytucjê w najbardziej opiniotwórczych mediach, próbuj±c w ten sposób oczerniæ j± w oczach Polaków, co mia³o u³atwiæ jej likwidacjê.
Nie mo¿e dziwiæ wielka determinacja przejawiana przez ludzi wywodz±cych siê z komunistycznego systemu, którym dzia³alno¶æ IPN-u utrudnia swobodne i nieskrêpowane funkcjonowanie na politycznych salonach III Rzeczypospolitej oraz korzystanie z przywilejów w³adzy. Jednak¿e z oburzeniem nale¿y przyj±æ argumentacjê, która ma s³u¿yæ, jako uzasadnienie do zniszczenia tej wielce zas³u¿onej dla naszego kraju instytucji. Szczególnie bulwersuj±ce s± s³owa rzecznika prasowego klubu parlamentarnego SLD Dariusza Joñskiego, który stwierdzi³, ¿e po „13 latach funkcjonowania Instytutu mo¿na powiedzieæ, ¿e wiêcej pokrzywdzonych jest przez IPN ni¿ przez SB”. Nie do przyjêcia s± równie¿ twierdzenia innego prominentnego przedstawiciela tej partii - Leszka Aleksandrzaka, który mówi³, ¿e IPN prowadzi³ „wiele procesów politycznych, które kompromitowa³y Polskê na arenie miêdzynarodowej”. Jeszcze bardziej „naci±gane” s± pomys³y, aby sprawami ¶cigania zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, szczególnie dokonanymi w czasach re¿imu komunistycznego, zajmowa³a siê prokuratura generalna, która w przeciwieñstwie do IPN-u podlega bezpo¶rednio wp³ywom politycznym rz±dz±cych partii.
Wyra¼nym d±¿eniem pomys³odawców ustawy o likwidacji IPN-u jest zamkniêcie dostêpu do zgromadzonej tam dokumentacji oraz zahamowanie procesu uzdrawiania polskiego ¿ycia publicznego, który dokonuje siê poprzez lustracjê osób pe³ni±cych wa¿ne funkcje w naszym pañstwie. Temu celowi s³u¿± propozycje zaniechania lustracji, przekazania tzw. „spraw historycznych” do badania bli¿ej niesprecyzowanym instytutom naukowym oraz „koronny” argument wysuwany przez zwolenników likwidacji, którzy twierdz±, jakoby zaprzestanie prac przez tê instytucjê mia³o przynie¶æ bud¿etowi pañstwa du¿e oszczêdno¶ci.
Liga Obrony Suwerenno¶ci uwa¿a, ¿e Instytut Pamiêci Narodowej jest bardzo zas³u¿on± dla naszego kraju instytucj±, która wykonuje niezwykle wa¿n± dzia³alno¶æ w wielu zaniedbywanych dot±d dziedzinach. Prowadzone przez pracowników naukowych IPN-u badania nad histori± najnowsz± Polski umacniaj± poczucie to¿samo¶ci narodowej Polaków, poprzez odkrywanie prawdy historycznej o naszej przesz³o¶ci, przywracanie pamiêci o zapomnianych bohaterach narodowych i ofiarach represji, a przede wszystkim poprzez szerok± dzia³alno¶æ edukacyjn±, która zaowocowa³a wielk± ilo¶ci± publikacji, filmów, wystaw, odczytów itp. Nie mo¿na przeceniæ ogromnego wk³adu pracy, jaki IPN w³o¿y³ w kszta³towanie polskiej polityki historycznej, szczególnie w obliczu czêsto pojawiaj±cych siê pomówieñ i k³amstw ze strony wp³ywowych i opiniotwórczych o¶rodków zagranicznych, które próbuj± w ten sposób zatrzeæ prawdê o zbrodniach dokonanych w czasie II wojny ¶wiatowej. Instytut spe³nia równie¿ wa¿n± rolê w dziedzinie „oczyszczania” naszego ¿ycia publicznego z politycznych kanalii i osobników zdeprawowanych moralnie w czasach PRL-u, którzy pomimo dokonania w przesz³o¶ci haniebnych czynów na szkodê Narodu i Pañstwa Polskiego, w dalszym ci±gu uzurpuj± sobie prawo do decydowania o naszym losie i ¿yj± na koszt polskiego spo³eczeñstwa.
Dlatego Rada Polityczna Ligi Obrony Suwerenno¶ci wyra¿a zdecydowany sprzeciw wobec projektu likwidacji IPN, z³o¿onego przez pogrobowców systemu komunistycznego oraz odrzuca fa³szyw± argumentacjê, która w ¿aden sposób nie mo¿e s³u¿yæ uzasadnieniu likwidacji tej wa¿nej dla Polski instytucji. Wzywamy równie¿ wszystkich ¶wiadomych Polaków, którym nie jest obojêtne dobro naszej Ojczyzny, do obrony IPN-u przed zakusami wrogiej naszemu pañstwu komunistycznej agentury.

Gdañsk, dn. 21 stycznia 2012 roku.



Przewodnicz±cy
Ligi Obrony Suwerenno¶ci
Wojciech Podjacki



www.lospolski.pl
www.suwerennapolska.forumpolish.com