Klub Koziorożec (ul. św. Łazarza)

Czyli wszystko to co nie mieści się w powyższych kategoriach - taki nasz mały hutniczy Hyde Park:)

Moderator: dUfio

Awatar użytkownika
Aldaris
Posty: 1837
Rejestracja: czw gru 14, 2006 9:49 pm
Lokalizacja: République du Niger

Klub Koziorożec (ul. św. Łazarza)

Postautor: Aldaris » śr sie 08, 2012 5:26 pm

Teksty z jakiś stron

- koziorożec - kultowa knajpa (najlepsze koncerty z gatunku podziemie) zrobiona w miejscu dawnego prosektorium na łazarza.
tam gdzie był stolik do sekcji była scena. a tam gdzie były lodóweczki były loże :)).
Ale miejsce na rock knajpe genialne. i to wejscie przez ciemny korytarz z jednym czerwonym neonem :))



Kraków, koniec lat 90. Klub Koziorożec. Dość przerażająca miejscówka, tak zapuszczona, że chyba kiedy mieściło się tu prosektorium, było bardziej przytulnie. Tłumu nie ma, może z 50 osób. Wchodzi zespół. Kiedy instrumentaliści montują się na scenie, wokalista podchodzi do każdej osoby na sali, przybija piątkę i przedstawia się tym, którzy go jeszcze nie znają: „Cześć, jestem Marcin Urbaś, bardzo się cieszę, że przyszedłeś”. Po koncercie rozmawiamy przez dłuższą chwilę, chwali się, że biega. Puściłem to mimo uszu, bo co to niby znaczy, że biega? Ja mu mogłem powiedzieć, że pływam, albo jeżdżę na rowerze, na to samo by wyszło.

Kiedy kilka miesięcy później w Sewilli schodzi poniżej 20 sekund na 200 metrach, już wiem, co miał na myśli...



Byłem w tym klubie raz, jedyny raz, jeszcze przed osiemnastką, na pierwszym prawdziwym koncercie w życiu. Pełen spontan! Może i wpuścili, ale piwa już sprzedać przy barze nie chcieli. Kupiło sie parę browarów w sklepie, zostawiło w krzakach i wychodziło co jakiś czas by spożyć. Jedno uderzało jak dzisiaj z trzy.
Dziś samo miejsce nie do poznania. Po klubie nie ma nawet śladu. Teren jak słyszałem zagarnął pobliski hotel, ulica czysta, a wokół wiele nowych inwestycji.
Pamięta ktoś ten klub? Na pewno starzy fani ciężkiego grania wiedzą o czym mówię.
"Mnie sprawy tych dzikusów nie obchodzą. Ja jestem chrześcijaninem" - Zakari Lambo

JOK_NH
Posty: 4606
Rejestracja: czw kwie 28, 2005 7:21 pm
Lokalizacja: Wschodnia Strona Miasta

Postautor: JOK_NH » śr sie 08, 2012 5:48 pm

Grałem tam jeden z pierwszych koncertów, ale opis mocno przesadzony...