Hutniczy Challenge

Czyli wszystko to co nie mieści się w powyższych kategoriach - taki nasz mały hutniczy Hyde Park:)

Moderator: dUfio

Awatar użytkownika
Winnetou
Posty: 1961
Rejestracja: pn sie 30, 2004 8:36 pm

Postautor: Winnetou » pn sie 30, 2021 12:16 am

Udalo mi sie przebiec Polmaraton Marzanny. Czas taki sobie. Gorszy o 6 minut od mojej zyciowki, ale forme szykuje na Polmaraton Krolewski w pazdzierniku. Zmiescilem sie w pierwszej 500-tce na 1840 zawodnikow, ktorzy ukonczyli.

Kilka ciekawostek na temat samego biegu:
- start o godzinie 20.00 z Blon,
- https://www.dystans.krakow.pl/wp-conten ... jTOYyFIIeE
- trasa bardzo fajna, wiodaca przez Salwator, sciezka wzdluz Wisly, przez kladke Ojca Bernatka na drugi brzeg, wokol Wawelu i z powrotem brzegiem Wisly na Blonia,
- super klimat zawodow. Widac, ze ludzie byli spragnieni ulicznych biegow, ktorych z powodu pandemii od dwoch lat prawie nie bylo,
- pogoda idealna do biegania, nie za cieplo i nie za zimno,
- mozna bylo troche zlapac dola psychicznego widzac statki na Wisle oraz knajpy w Srodmiesciu pelne imprezowiczow. Zadawalem sobie wtedy pytanie. Dlaczego tak sie mecze biegnac, zamiast pic alko i sie swietnie bawic? Jednak satysfakcja z ukonczonego biegu przebija wszystko :D ,
- kolejnym bardzo frustrujacym momentem byly ostatnie 4 km kolo Blon skad widac bylo mete, a ktora wydawala sie byc o wiele dalej. Po raz pierwszy bieglem na takiej trasie, gdzie meta byla widoczna z tak daleka i jest to niefajne uczucie. Wydaje sie, ze jest ona bardzo daleko i sie nigdy tam nie dotrze.

Sudione - dotrzymal slowa i kibicowal nam na trasie. Mnie dwukrotnie wypatrzyl. Raz na kladce Ojca Bernatka, a pozniej juz na lini mety. Dzieki Sudi :D

Naprawde polecam masowe biegi uliczne. Super fajna sprawa. Czas przebiegniecia nie ma duzego znaczenia. Na Polmaratonie Marzanny najlepszy zawodnik mial 01:07:41, a najgorszy prawie 3h.

Dlatego kto cos tam biega, niech smialo zapisuje sie na Crossowy Nowohucki Polmaraton 11.09, Bieg Trzech Kopcow 03.10 i Polmaraton Krolewski 17.10.

Awatar użytkownika
sudione
Posty: 689
Rejestracja: wt cze 21, 2005 4:59 pm
Lokalizacja: Kraków

Postautor: sudione » pn sie 30, 2021 3:17 pm

Winnetou pisze:Udalo mi sie przebiec Polmaraton Marzanny. Czas taki sobie. Gorszy o 6 minut od mojej zyciowki, ale forme szykuje na Polmaraton Krolewski w pazdzierniku. Zmiescilem sie w pierwszej 500-tce na 1840 zawodnikow, ktorzy ukonczyli.

Bez względu na wszystko brawo za uczestnictwo. 8)

Winnetou pisze:- kolejnym bardzo frustrujacym momentem byly ostatnie 4 km kolo Blon skad widac bylo mete, a ktora wydawala sie byc o wiele dalej. Po raz pierwszy bieglem na takiej trasie, gdzie meta byla widoczna z tak daleka i jest to niefajne uczucie. Wydaje sie, ze jest ona bardzo daleko i sie nigdy tam nie dotrze.

Nie cierpię biegów organizowanych przy Błoniach, bo przeważnie robią dodatkowe pętle (tak miałem w Marzannie w 2013-tym roku). Biegniesz, brakuje Ci 2-3km do mety i tylko się wkurzasz, że inni skończyli, a Ty musisz "dymać" dalej. :?

Winnetou pisze:Sudione - dotrzymal slowa i kibicowal nam na trasie. Mnie dwukrotnie wypatrzyl. Raz na kladce Ojca Bernatka, a pozniej juz na lini mety. Dzieki Sudi :D

Nie ma problemu. 8) Dla mnie to była czysta przyjemność. Zabrakło tylko gwizdka, megafonu, albo dobrego bębna. :wink:

Winnetou pisze:Naprawde polecam masowe biegi uliczne.

...a ja osobiście polecam skromniejsze biegi charytatywne. :wink: Może My z "Błękitnej XVII-tki" zaskoczymy jeszcze raz i zorganizujemy bieg dookoła Wzgórz Krzesławickich (37km), albo bieg uliczno-crossowy (10km) z mocnymi podbiegami. ...się zobaczy. :D

Awatar użytkownika
Winnetou
Posty: 1961
Rejestracja: pn sie 30, 2004 8:36 pm

Postautor: Winnetou » wt sie 31, 2021 11:25 pm

Moze nie wszyscy wiedza, ale Polmaraton Marzanny i Bieg z Dystansem "Dla malych serc" na dystansie 10 km, ktory odbyl sie kilka godzin wczesniej byly biegami charytatywnymi, a dochod z nich byl przeznaczony na fundacje Schola Cordis, ktora wspiera kardiochirurgie dziecieca. Nie wiem ile udalo sie zebrac do teraz, ale zaraz po zawodach spiker mowil, ze juz maja 700.000 zl.

Awatar użytkownika
Winnetou
Posty: 1961
Rejestracja: pn sie 30, 2004 8:36 pm

Postautor: Winnetou » pn wrz 13, 2021 12:03 am

Ponownie udalo mi sie ukonczyc nastepny polmaraton. Byl to 1.Crossowy Nowohucki Polmaraton zorganizowany 11.09 na Przylasku Rusieckim przez Ultra Trail Malopolska, czyli ekipe Piotra i Pawla.

Impreza byla fantastycznie zorganizowana w czym mial swoj udzial rowniez forumowicz Sudione. Dzieki Marcin za wsparcie na trasie :D . W zawodach wystartowalo takze kilku innych kibicow Hutnika, a forumowicz Patryk byl obecny jako kibic.

Jak sie bieglo? Nie za dobrze. Nawet bym powiedzial, ze chujowo. Dlatego, ze start byl o 17.00 w ostrym sloncu, a wprost nie cierpie biegania w upale. Zdecydowanie wole startowac w zimie lub w lecie, ale w nocy lub rano. No meczylem sie strasznie. Glowa nagrzana sloncem nie chciala sie zsynchronizowac z nogami. Jednak jakos udalo sie ukonczyc w pierwszej 50-ce na 126 startujacych.

Teraz opowiem fajna ciekawostke. Otoz w trakcie biegu trzymalem sie blisko jednego starszego pana, ktory biegl w koszulce Hutnika. Znam go z widzenia, poniewaz na mecze jezdzi on zawsze w koszulce Hutnika i to z osiedla Kalinowego. Postanowilem zagadac. I co sie okazalo. Byl to slynny Franciszek Stroński. Dawny reprezentant Polski i zdobywca medali na zawodach miedzynarodowych w biegach na 100 km! Posiadajacy rekord zyciowy w polmaratonie 1:24:26, a w maratonie 2:43:40. O takich wynikach to ja moge pomarzyc. Oczywiscie pan Franciszek wyniki takie osiagal w mlodosci, kiedy to rownoczesnie pracowal na Kombinacie, a biegal tylko polzawodowo. Tym bardziej wielki szacunek dla niego.

Co jeszcze. Jak sie okazalo pan Franciszek mieszka na moim osiedlu w bloku obok :D . Oczywiscie sie umowilismy na wspolne treningi. Zegnajac sie na osiedlu pan Stroński wspomnial, ze ma tylko kilka godzin snu, poniewaz wstaje rano na pociag do Krynicy, gdzie startuje na Festiwalu Biegowym w polmaratonie. Osiagnal tam czas 1:53:50. Jestem pod mega wrazeniem. Czapki z glow dla tego pana, ktory w tym roku skonczyl 60 lat, a biega jak mlody bóg.

Na koniec jeszcze raz namawiam wszystkich Hutnikow na przygode z bieganiem. Sami widzicie ile fajnych rzeczy i super ludzi mozna spotkac po drodze.

Wielkie dzieki dla organizatorow, a Tobie Metal naprawde świetnie idzie z mikrofonem w ręce :D .

Awatar użytkownika
Winnetou
Posty: 1961
Rejestracja: pn sie 30, 2004 8:36 pm

Postautor: Winnetou » wt wrz 21, 2021 12:17 am

Pan Franciszek w pelnej krasie.
Obrazek

Awatar użytkownika
Winnetou
Posty: 1961
Rejestracja: pn sie 30, 2004 8:36 pm

Postautor: Winnetou » pn paź 04, 2021 11:31 pm

Udalo mi sie przebiec Bieg Trzech Kopcow na dystansie 13 km z czego polowa trasy byla pod gorke w Lasku Wolskim. Nawet poprawilem swoj rekord o 2 min 7 sek na tej trasie. Zajalem miejsce w okolicach 400-ego na 2048 startujacych. Nie jest zle. Forma rosnie. Za dwa tygodnie w Polmaratonie Krolewskim sprobuje pobic zyciowke.

Trasa Biegu Trzech Kopcow rewelacyjna. Troche asfaltu, troche kostki brukowej, ale najwiecej to bylo lesnej sciezki. Super sie po tym biega. Oczywiscie jak nie ma deszczu. Pogoda jednak nam dopisala. Sloneczko swiecilo, wiaterek wial, temperatura 15 C. Fantastyczne warunki do biegania.

Dziwne, ze nigdzie na trasie nie spotkalem Sudione, ktory to ostatnio wszedzie bywa gdzie ktokolwiek biega :) . Marcin gdzie byles?

Za to ponownie mialem bardzo duza przyjemnosc spotkac Franciszka Stronskiego. Tym razem za linia mety. Co prawda nie bral on udzialu w zawodach, lecz tylko trenowal w Lasku Wolskim, ale oczywiscie musial sie pojawic tam jako kibic. Ciagnie wilka do lasu :D . Wiadomo, ze musielismy porozmawiac o meczu z Wigrami.

Podsumowujac goraco polecam na przyszlosc te zawody. Wszystko jest tam super. Nawet jak ktos nie za szybko biega to co z tego. Kazdy kto ukonczy bieg jest zwyciezca, a ilosc endorfin dostarczonych do organizmu jest nieograniczona.

Awatar użytkownika
Winnetou
Posty: 1961
Rejestracja: pn sie 30, 2004 8:36 pm

Postautor: Winnetou » sob paź 23, 2021 7:30 am

17-go pazdziernika odbyl sie Polmaraton Krolewski w Krakowie. Pogoda byla super do biegania, bo zimno. Trzeba zapierniczac, aby nie zmarznac. Idealne warunki, aby bic swoje rekordy. Ja tez mialem taki zamiar, bo forma byla i checi tez. Niestety 2 tygodnie wczesniej na Trzech Kopcach nabawilem sie urazu kostki i dwuglowego. Dlatego z planow bicia zyciowki, a moze i rekordu swiata pozostaly nici. Celem moim bylo tylko tak przebiec, aby nie pogorszyc kontuzji. Czas mialem o 4,5 minuty gorszy od zycowki, a miejsce okolo 1110 na 5000 startujacych. Spoko. Tyle o mnie.

Zaraz po starcie dobiegl do mnie Sudione. I tak milo rozmawiajac dotarlismy do 8 km, gdzie niestety serdeczny kolega narzucil zbyt ostre jak dla mnie tempo i musielismy sie rozstac. Za to on zaczal wyprzedzac biegnacych przed nim zawodnikow i niczym Tomba la Bomba mijal ich jak slalomowe tyczki. Przypuszczalem, ze Sudione peknie pod koniec wyscigu i znowu sie zrownamy, jednak grubo sie przeliczylem. Ostatecznie zajal on 818 miejsce, a liczac od 5 km do mety minal az 294 osob. Brawo. Dodam jeszcze, ze Sudione jest tak optymistyczno-towarzyska osoba, ze skutecznie na trasie namowil do dopingowania nas wszystkich kibicow przy barierkach, a po zawodach zrobil sobie zdjecie chyba z kazdym uczestnikiem biegu :D .

Naprawde zadziwil mnie chlopak, gdyz pobil swoja zyciowke az o 10 minut. Rewelacja. Super trafil z forma. Zaskoczyl mnie tym, zwlaszcza ze nie biegl w Polmaratonie Marzanny, Nowohuckim Crossowym Pomaratonie ani w Biegu Trzech Kopcow. Widocznie ostatnie 2 miesiace spedzil on w kenijskich gorach, gdzie szlifowal forme z Eliudem Kipchoge :D .

Tak przy okazji wspomne, ze w hutniczym gronie mamy prawdziwa perelke biegowa. Jest to forumowicz pablo, ktory to ukonczyl Polmaraton Krolewski w czasie ponizej 1h 30 min i zdobywajac miejsce w pierwszej 300-ce. Fantastycznie.

Pablo nie badz taki skromny. Pochwal sie troche swoimi wynikami :D

pablo
Posty: 1555
Rejestracja: sob wrz 04, 2004 8:27 am
Lokalizacja: Galaktyka Kurvix

Postautor: pablo » sob paź 23, 2021 8:45 am

Winnetou - dzięki za miłe słowo . Faktycznie trochę truchtam tu i tam .
Teraz na półmaratonie 1:29 ( przy życiówce 1:27) , a na maratonie rekord to 3:20 i w planie na wiosnę 2022 zejść do 3:15 . Z perspektywy czasu to jednak góry i ultradystanse przyciągają mnie bardziej niż biegi uliczne . Bieganie (częściej maszerowanie :D ) tam sprawia mi większą frajdę . Na razie najdłuższy ukończony bieg górski to dystans 120 km .
Ale najważniejsze to ruszyć 4litery i działać z jakąkolwiek aktywnością fizyczną.
Pozdrawiam całą HUTNICZĄ rodzinę .

Awatar użytkownika
metal
Site Admin
Posty: 3362
Rejestracja: pn sie 23, 2004 5:01 pm
Lokalizacja: http://www.Hutnik.krakow.pl
Kontakt:

Postautor: metal » wt sie 16, 2022 10:05 pm

A to ja przypomnę, że w hutniczym gronie organizujemy sporo biegowych wyzwań pod marką Fundacji 4 Alternatywy. Obecnie trwają zapisy na:
    NOWA HUTA W CZTERECH SMAKACH LATO 2022 (5 i 10 km) 28.08.2022 STADION HUTNIKA!
    CROSSOWY PÓŁMARATON NOWOHUCKI 2022 (ok. 21 km) 10.09.2022 Nowa Huta - Przylasek Rusiecki
    SZCZEBEL CUP 2022 (ok. 21 km) 24.09.2022 Mszana Dolna
    WINTER TRAIL MAŁOPOLSKA 2022 (35, 45, 64, 105 i 140 km) 17.12.2022 Mszana Dolna
    ULTRA-TRAIL® MAŁOPOLSKA 2023 (UTM 240, UTM 170, UTM 105 UTM 64, UTM 45, UTM 35) 26-28.05.2023 Mszana Dolna

Zapisy: https://bit.ly/fundacja4alternatywy
Wszystkie informacje na podstronach poszczególnych zawodów na: https://ultratrailmalopolska.pl

ZAPRASZAMY :)
ObrazekStaram się pisać poprawnie po polsku!

Awatar użytkownika
Winnetou
Posty: 1961
Rejestracja: pn sie 30, 2004 8:36 pm

Postautor: Winnetou » wt sie 16, 2022 11:32 pm

Ja byłem już nieraz na zawodach organizowanych przez kolegów z UTM i szczerze polecam. Super atmosfera, wiele hutniczych twarzy, połowa zawodników to kobiety. Same zalety.

Na w/w imprezy już jestem zapisany.

Awatar użytkownika
sudione
Posty: 689
Rejestracja: wt cze 21, 2005 4:59 pm
Lokalizacja: Kraków

Postautor: sudione » pt wrz 09, 2022 3:06 pm

Światowy fenomen spotkań parkrun dotarł do Nowej Huty! :D

Już od jutra w każdą sobotę bardzo serdecznie zapraszam do parku Zielony Jar mieszczącego się na Wzgórzach Krzesławickich do zmierzenia się z jedną najtrudniejszych tras parkrun'owych (4 okrążenia po 1,25km z sumą przewyższeń na poziomie prawie 80 metrów! :shock:). 8) Zapraszamy każdego: co biega, co truchta, czy "nordic kijkuje". :wink: Startujemy o 9:00 i mimo zapowiadanej ciulowej pogody :? będziemy na Was czekać. :D

P.S. Warto pamiętać, że NIE będzie drugiego otwarcia lokalizacji, a jest to historyczna chwila, bo każda inauguracja lokalizacji parkrun to wielkie święto, szansa dla społeczności oraz wyjątkowy dzień tym bardziej, że w Krakowie na milion mieszkańców to będzie dopiero dopiero druga lokalizacja po ponad 9-latach od startu "parkrun Kraków" na krakowskich Błoniach. Taka ciekawostka: w Glasgow i Manchasterze, które jako miasto pod względem mieszkańców są dwa razy mniejsze od Krakowa jest kolejno 7 i 20! parkrun'ów. :shock:

P.S.2 Oficjalny profil Facebook'owy "parkrun Zielony Jar" już działa i można go "lajkować". :wink:

P.S.3 Żeby być w systemie parkrun trzeba się zarejestrować na oficjalnej stronie -> https://www.parkrun.pl/register/ Dostaje się specjalny numer wraz z kodem kreskowym na mail'a i można z nim biegać na całym świecie, wszędzie tam gdzie jest spotkanie parkrun. Listę lokalizacji znajdziecie tutaj -> https://www.parkrun.pl/events/#geo=5.98/52.236/18.87 Bez tego kodu kreskowego nie zmierzymy Wam czasu! :?

P.S.4 Aha! Jeszcze jedno: wszystko jest za darmo! 8)

stazyja69
Posty: 4486
Rejestracja: pt maja 28, 2010 9:28 pm
Lokalizacja: NH

Re: Hutniczy Challenge

Postautor: stazyja69 » czw paź 20, 2022 7:26 pm

A 4 tysiące km na rowerze w tym roku się liczy ?

Awatar użytkownika
metal
Site Admin
Posty: 3362
Rejestracja: pn sie 23, 2004 5:01 pm
Lokalizacja: http://www.Hutnik.krakow.pl
Kontakt:

Re: Hutniczy Challenge

Postautor: metal » wt lis 08, 2022 10:42 am

stazyja69 pisze:A 4 tysiące km na rowerze w tym roku się liczy ?

Pewnie, że się liczy :)

Tymczasem finiszują zapisy na biegi crossowe 5 i 10 km: Nowa Huta w czterech smakach JESIEŃ - 26.11.2022,Yacht Klub Polski Kraków (os. Mogiła). ZAPISY ---> https://bit.ly/2022_nh_jesien

Zaznacz w swoim kalendarzu biegi na 2023 rok!

    Nowa Huta w czterech smakach ZIMA - 21.01.2023, Nowa Huta, 5 i 10 km - cross
    Nowa Huta w czterech smakach WIOSNA - 15.04.2023, Nowa Huta, 5 i 10 km - cross
    Ultra-Trail Małopolska 2023 - 26-28.05.2023, Pensjonat Szczebel - Mszana Dolna: TRUDNE biegi górskie, 35, 45, 64, 105, 170, 240 km - ZAPISY OTWARTE
    Nowa Huta w czterech smakach LATO - 24.06.2023, Nowa Huta, 5 i 10 km - cross
    Crossowy Półmaraton Nowohucki 2023 - 02.09.2023, Nowa Huta, półmaraton crossowy
    Szczebel CUP by Ultra-Trail Małopolska 2023 - 16.09.2023, Pensjonat Szczebel - Mszana Dolna - TRUDNY półmaraton górski
    Nowa Huta w czterech smakach JESIEŃ - 25.11.2023, Nowa Huta, 5 i 10 km - cross
    Winter Trail Małopolska 2023 - 16-17.12.2023, Pensjonat Szczebel - Mszana Dolna: TRUDNE biegi górskie, 35, 64, 105, 140 km

❤ ZAPRASZAMY ❤
ObrazekStaram się pisać poprawnie po polsku!

stazyja69
Posty: 4486
Rejestracja: pt maja 28, 2010 9:28 pm
Lokalizacja: NH

Re: Hutniczy Challenge

Postautor: stazyja69 » ndz lis 13, 2022 3:36 pm

Rowerowe 4 7 0 0 km w tym roku

Piotrek
Posty: 2966
Rejestracja: wt wrz 09, 2008 4:41 pm
Lokalizacja: kur2nów

Re: Hutniczy Challenge

Postautor: Piotrek » ndz lis 13, 2022 6:09 pm

stazyja69 pisze:Rowerowe 4 7 0 0 km w tym roku

Czyli około 15km dziennie!!!! Dałbym Ci puchar, ale nie mam :(