Covid-19

Czyli wszystko to co nie mieści się w powyższych kategoriach - taki nasz mały hutniczy Hyde Park:)

Moderator: dUfio

bn
Posty: 2981
Rejestracja: pt maja 06, 2005 10:17 pm
Lokalizacja: 100% KRK

Postautor: bn » pt sty 21, 2022 10:13 pm

"ONS potwierdziło, że w ciągu 8 miesięcy doszło do istotnego wzrostu liczby zgonów u chłopców/mężczyzn w wieku 15-19 lat w stosunku do lat 2015-2019. Doszło do 65 dodatkowych zgonów w Anglii i Walii. W tym czasie miały miejsce w tej grupie wiekowej zaledwie 2 zgony z powodi COVID. (...) Niepokój jest związany z faktem, że wzrost liczby zgonów jest skorelowany z rozpoczęciem programu szczepień w tej grupie i znanym już wzrostem ryzyka zapalenia mięśnia sercowego. Pierwsze stanowisko nie rekomendowało podawania szczepionki w populacji 12-15 ze względu na marginalny zysk i nieznane ryzyko, decyzja została odrzucona przez 4 urzędników medycznych Anglii, Walii, Szkocji i Irlandii Północnej, bez dowodów naukowych, na podstawie modelowania..."

https://hartgroup.org/press-release/

Awatar użytkownika
PITROL
Posty: 1866
Rejestracja: wt mar 24, 2009 11:56 am
Lokalizacja: Z pod kopca

Postautor: PITROL » sob sty 22, 2022 8:09 am

Winnetou pisze:
PITROL pisze:PS. Winnetou ja się z tobą założę, że Hutnik w tym sezonie nie awansuje do I ligi. Przyjmujesz litr dobrej, niech będzie markowej.


Z natury jestem hazardzista i kazdy zaklad jestem w stanie przyjac. Problem jest w tym, po jakim kursie? :D

Nie no w kwestii zakładów bądźmy poważni. To zapytanie to sarkazm w kwestii czy koncerny farmaceutyczne będą chciały sprzedawać następne dawki. Z resztą Ty to wiesz to niech będzie, że wymiękłem. Idę nyny no chyba, że mecz Igi jeszcze obejrzę. W każdym razie z wirtualnego świata się wylogowuje, bo czas odpocząć.
Mówię to co myślę, robię to co mówię

1950N-H
Posty: 1450
Rejestracja: sob lip 02, 2005 1:54 pm
Lokalizacja: Nowa-Huta ZGODY

Postautor: 1950N-H » sob sty 22, 2022 9:55 am

W Pl 5 fala a tymczasem w UK : Osoby zarażone koronawirusem w UK nie będą musiały się izolować. Covid-19 będzie traktowany jak grypa
https://bham.pl/wiadomosci/wielka-bryta ... -jak-grypa
CHWDP JEBANYM KATOM/"Przypomnij sobie jak kiedyś byłeś gumiorem, odłóż sprzęt walcz z honorem"

stazyja69
Posty: 4486
Rejestracja: pt maja 28, 2010 9:28 pm
Lokalizacja: NH

Postautor: stazyja69 » sob sty 22, 2022 11:33 am

W/g zasad z 2020 szykowalibyśmy się do Narodowej Kwarantanny.
Średnia zachorowań powyżej 27000 z 7 dni.

dUfio
Posty: 9066
Rejestracja: pn sie 30, 2004 2:08 pm
Lokalizacja: ja to znam

Postautor: dUfio » sob sty 22, 2022 2:26 pm

2 lata pierdolenia w mediach, obostrzenia, maski, większość Polaków zaszczepiona, a reszta pewnie przeszła już wirusa objawowo lub bez, efekt:

Polska zgłasza 40 876 nowych przypadków zakażeń SARS-CoV2. Najwięcej od początku pandemii.

Wykonano rekordową liczbę 150 984 testów. Na kwarantannie przebywa 828 763 osoby. Najwięcej od początku pandemii.


Nie mówię że wirus nie jest groźny. Jest. Ale covid to jedna z dziesiątek jak nie setek chorob z jakimi musimy się mierzyć i to wcale nie najgroźniejsza, najpowszechniejsza i nie o najwyższym stopniu śmiertelności.

Ale to jak rząd "radzi" sobie z nią to po prostu barbazynstwo, ludobójstwo i skurwysyństwo. I to sowicie wynagradzane dla wielu osób .Zresztą nie tylko nasz bo gdzie indziej jest to samo, nawet tam gdzie poziom szczepien i obostrzenia są bardziej zaawansowane

Awatar użytkownika
BINGONH
Posty: 2801
Rejestracja: pt maja 09, 2008 8:29 pm

Postautor: BINGONH » sob sty 22, 2022 5:40 pm

PITROL pisze:Naturalną rzeczą jest myślącego człowieka buntować się przeciw władzy i nakazom.


Zabrzmiało jak definicja anarchizmu.

Awatar użytkownika
PITROL
Posty: 1866
Rejestracja: wt mar 24, 2009 11:56 am
Lokalizacja: Z pod kopca

Postautor: PITROL » sob sty 22, 2022 8:35 pm

Dobra niech będzie złapałeś mnie na zdaniu wyrwanym z kontekstu. Mogłem dopisać „głupim”, ale faktycznie tak nie napisałem. Widzę, że też tom reżimową TV oglądasz, bo to te same metody stosujesz. Wszedłem tu w sumie, aby obaczyć wynik Hutnika w sparingu. Ale wybacz, że nie podyskutuję z Tobą, dlaczego zostałem anarchistą, bo dziwnym przypadkiem mam pilniejszą sprawę. I nie żebym Cie lekceważył, ale nie mam czasu a i średnią ochotę.
Mówię to co myślę, robię to co mówię

Awatar użytkownika
BINGONH
Posty: 2801
Rejestracja: pt maja 09, 2008 8:29 pm

Postautor: BINGONH » sob sty 22, 2022 11:18 pm

dUfio pisze:

Nie mówię że wirus nie jest groźny. Jest. Ale covid to jedna z dziesiątek jak nie setek chorob z jakimi musimy się mierzyć i to wcale nie najgroźniejsza, najpowszechniejsza i nie o najwyższym stopniu śmiertelności.

Ale to jak rząd "radzi" sobie z nią to po prostu barbazynstwo, ludobójstwo i skurwysyństwo. I to sowicie wynagradzane dla wielu osób .Zresztą nie tylko nasz bo gdzie indziej jest to samo, nawet tam gdzie poziom szczepien i obostrzenia są bardziej zaawansowane


No, ale to przez covid blokują się szpitale. Trafia do nich tylu pacjentów, że służba zdrowia nie wyrabia (i bez pandemii działała kiepsko) a teraz już całkiem się zawalił system.

I co mamy zrobić? Nie przyjmować do szpitali tych chorych na covid? Przyjmować tylko zaszczepionych?
Pacjent z niską saturacją to jest zagrożenie życia więc ma pierwszeństwo. Ktoś na diagnozę, zabieg planowy, może poczekać. Może jeżeli to czekanie będzie bardzo krótkie a u nas trwa za długo.

Od momentu rozpoczęcia szczepienia drugą dawką 13,71% zakażeń stanowili w pełni zaszczepieni - dane z MZ

Więc jest się o co bić bo im więcej osób zaszczepionych, tym mniej ludzi w szpitalach a co za tym idzie mniejsze kolejki, krótsze terminy...

bn
Posty: 2981
Rejestracja: pt maja 06, 2005 10:17 pm
Lokalizacja: 100% KRK

Postautor: bn » ndz sty 23, 2022 1:46 pm

Od momentu rozpoczęcia szczepienia drugą dawką 13,71% zakażeń stanowili w pełni zaszczepieni - dane z MZ

Przecież to wielkrotnie ujawniona manipulacja MZ. Podaja od momentu zaszczepienia pierwszego pacjenta. Logiczne że jeśli nikt poza małym procentem nie był zaszczepiony w w I pol. 2021 to trudno żeby logicznie było inaczej. Dlaczego nie podają bieżących danych lub od okresu kiedy zaszczepionych było np. 50/50?. Np. Dane że stycznia mazowieckie ponad 65 proc. Zakażen to zaszczepieni..

Natomiast twierdzenia o braku łóżek to już nawet nie manipulacja tylko zwykła nieprawda. Można znaleźć dane że liczba hospitalizacji w 2021 jest o kilkadziesiąt proc. Mniejsza niż przed pandemia.

ksh72
Posty: 2579
Rejestracja: pt sie 27, 2004 3:32 am

Postautor: ksh72 » pn sty 24, 2022 7:20 pm

W mediach szaleństwo straszenia ilością pozytywnych testów.

A co z liczbą zgonów?
Dzisiejsze dane Ministerstwa Zdrowia:

"Z powodu COVID-19 zmarła 1 osoba, z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarła 1 osoba."

https://mobile.twitter.com/MZ_GOV_PL/st ... 7025210371

Środek V fali - z powodu c-19 zmarła JEDNA osoba, a media szaleją.


Ludzie już się na szczęście orientują
https://mobile.twitter.com/se_pl/status ... 6040043523

Tu w punkt
"Mam 55 lat,. W całym życiu nie spotkałem się z sytuacją, że w trosce o moje zdrowie obiecuje się hulajnogę, pizzę w komfortowych warunkach oraz szantażuje, że nie zrobię zakupów, nie będę mógł pracować.
Jeśli to nie jest megaprzekręt na skalę światową to cóż nim jest. Pa."


Przedstawiciel Narodowej Rady Rozwoju przy Prezydencie oraz lekarz medycyny dr Jerzy Milewski:
https://m.youtube.com/watch?v=ff1FFou1KvQ&t=24s


https://mobile.twitter.com/ChopAntoni1/ ... 4296461314

stazyja69
Posty: 4486
Rejestracja: pt maja 28, 2010 9:28 pm
Lokalizacja: NH

Postautor: stazyja69 » pn sty 24, 2022 10:34 pm

To jest w/g mnie na drugim miejscu po zamknięciu lasów.
Lekarze POZ obowiązkowo muszą w ciągu 48h od testu zbadać każdego +60 z Covid.

stazyja69
Posty: 4486
Rejestracja: pt maja 28, 2010 9:28 pm
Lokalizacja: NH

Postautor: stazyja69 » wt sty 25, 2022 6:48 pm

I sru... Czarnek zamknął część szkół na miesiąc.

bn
Posty: 2981
Rejestracja: pt maja 06, 2005 10:17 pm
Lokalizacja: 100% KRK

Postautor: bn » wt sty 25, 2022 7:16 pm

To już jest chore naprawdę. Robienie krzywdy tysiącom nastolatków. I to wszystko wtedy kiedy hospitalizacje i zgony maleją a wzorst przypadków napędzany większą liczbą testów....

dUfio
Posty: 9066
Rejestracja: pn sie 30, 2004 2:08 pm
Lokalizacja: ja to znam

Postautor: dUfio » czw sty 27, 2022 12:58 pm

Pękło milion osób jednocześnie na kwarantannie w Polsce

JOK_NH
Posty: 4589
Rejestracja: czw kwie 28, 2005 7:21 pm
Lokalizacja: Wschodnia Strona Miasta

Postautor: JOK_NH » czw sty 27, 2022 3:01 pm

Mam pracownika, któremu wychodzą testy "niejednoznaczne", a zaraz potem oczywiście pozytywne. Kolejne ma 31.01 i nie wiem czy mi wróci do pracy, choć może przez miesiąc nabił statystyk wystarczająco, żeby covidioci mieli czego słuchać w mediach. Dobrze się czuje, siedzi wkurwiony w domu, bo go z sanepidu inwigilują. To jest taki kabaret, że głowa mała.
Śmiertelna choroba, która nie jest niczym leczona. Po prostu siedzi i czeka aż mu przejdzie. Kto to jeszcze w ogóle łyka?